Matura, wyniki i przewidywania

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Matura, wyniki i przewidywania

Big_tales

Matura – na myśl o niej każdy uczeń odczuwa wiele obaw. Nie ma w tym z resztą nic dziwnego. Od jej wyników zależą bowiem dalsze losy każdego młodego człowieka. Dzięki zdanej maturze otrzyma on szansę na dalszą edukację, sięgnięcie po tytuł zawodowy, a co za tym idzie - lepszy start w dorosłe życie.

Artykuł sponsorowany

Od 2002 roku uczniowie mają możliwość zdawania egzaminu maturalnego w nowej formie. „Nowa matura" ma w założeniu zastąpić egzaminy wstępne na uczelnie wyższe. Uczniowie, którzy przystępują do egzaminu, muszą wykazać się wiedzą z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego, a także dodatkowych przedmiotów (maksymalnie sześć). Wszystkie egzaminy przeprowadzane są w formie pisemnej, a język polski, języki obce nowożytne oraz języki mniejszości narodowych, dodatkowo w formie ustnej.

Matematyka na maturze jest obowiązkowa

Tym, co przysparza dodatkowego stresu wielu zdającym, jest fakt, że od 2010 roku do grona przedmiotów obowiązkowych dołączyła matematyka. W ten sposób Centralna Komisja Egzaminacyjna chce sprawdzać zdolność logicznego myślenia maturzystów. Aby zdać egzamin z matematyki wystarczy zaledwie 30% poprawnych odpowiedzi. Również poziom wiedzy potrzebny do jej zaliczenia, został znacznie obniżony. Mimo tego, bardzo duża ilość maturzystów nie jest w stanie sobie z nim poradzić.

W tym roku 15 % osób nie zdało matematyki na poziomie podstawowym. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niewiele. Inaczej jednak na to spojrzymy, gdy przeliczymy, że z „królową nauk” nie poradziło sobie prawie 60 000 maturzystów. Poza tym, średni wynik z tej części egzaminu wyniósł jedynie 55%.

Arkusz egzaminacyjny z matematyki na poziomie podstawowym zawierał 34 zadania. Zadania zamknięte miały na celu sprawdzić umiejętności interpretacji tekstu matematycznego i formułowania uzyskanych wyników, używania podstawowych pojęć matematycznych, znajomości definicji i twierdzeń oraz umiejętność posługiwania się nimi w praktyce. Zadania otwarte, które wymagały przeprowadzenia krótkiego rozumowania, podobnie jak w latach ubiegłych okazały się najtrudniejsze. Zadania dotyczące rozumowania i argumentacji w dalszym ciągu są mało opanowane przez osoby zdające.

Jaka będzie matura 2014 w stosunku do matury w 2013 roku?

Matura w 2014 roku będzie miała podobną formę. Najbardziej nurtującym przyszłorocznych maturzystów pytaniem jest jednak to, czy poziom trudności matury z matematyki nie podniesie się w stosunku do ostatniego roku. Jedyne, co możemy stwierdzić, to fakt, że w 2010 była na dosyć niskim poziomie, aby stworzyć pewien bufor przy wprowadzeniu obowiązkowej matematyki. Prawdopodobne jest zatem delikatne podwyższenie poziomu trudności matury tego przedmiotu w kolejnych latach, co jak do tej pory się sprawdziło.  

Czy jest zatem jakiś sposób na to, aby zagwarantować sobie bezproblemowe zdanie matematyki? Jest i to bardzo prosty: systematyczna nauka. Nie tylko taka w ramach godzin lekcyjnych w szkole, ale też samodzielne wykonywanie zadań w domu, regularne „odświeżanie” i przypominanie sobie już opanowanych materiałów.  Tak naprawdę samo uczestniczenie w lekcjach matematyki i słuchanie tego, co przekazuje nam nauczyciel, to zaledwie 30% całego procesu nauki. Znacznie ważniejsza jest praca własna. Nawet najlepszy korepetytor nie jest w stanie przekazać uczniowi wiedzy, kiedy ten nie będzie sam pracował nad jej przyswojeniem.

Dziś, dzięki rozwojowi techniki, samodzielna nauka stała się dużo prostsza. Aby  samemu nadrobić, zrozumieć czy powtórzyć dane zagadnienie bardzo pomocne okazać się mogą zajęcia w formie internetowej. Najefektywniejszą formą nauki jest zaangażowanie naszych zmysłów w proces zapamiętywania i nabywania nowych umiejętności, a dzięki demonstracji materiału zarówno w formie wizualnej jak i dźwiękowej maksymalizujemy skuteczność procesu nauczania. Dzięki doskonale dostosowanemu kursowi online szybko nadrobisz zaległości, rozwiejesz wszelkie wątpliwości, w końcu zrozumiesz to, z czym od dawna się zmagasz i to wszystko bez wychodzenia z domu!

Po co angażować drogiego korepetytora, ustalać konkretne terminy - Tales pomoże Ci osiągnąć sukces w sposób o wiele wygodniejszy. Pracując w swoim własnym tempie, w domowym zaciszu bez nerwów i stresu nauka będzie o wiele przyjemniejsza, a przez co zdecydowanie skuteczniejsza. Na całym świecie e-learning zyskał sobie rzesze zwolenników. Według licznych badań, ten sposób nauczania jest o wiele skuteczniejszy niż tradycyjne lekcje, ponadto opanowanie tego samego materiału zajmuje o wiele mniej czasu.

Zamiast drżeć na myśl o zbliżającej się maturze z matematyki, lepiej weź przyszłość w swoje ręce i już dziś rozpocznij naukę razem z Talesem. Jeżeli będziesz cierpliwy, systematyczny i przejdziesz pozytywnie cały program do końca – zdobędziesz gwarancję zdanej matury! Czy jest coś cenniejszego, niż spokój o własną przyszłość?    

Serwis Tales.edu.pl powstał dzięki dotacji z funduszy unijnych (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.1)

Podziel się z innymi

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem