Automatyka i Robotyka w oczach Pauliny

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Automatyka i Robotyka w oczach Pauliny

Big_air-pk

"Z perspektywy czasu stwierdzam, że matura to nie było nic strasznego.", tak o swoim egzaminie dojrzałości mówi Paulina, studenkta automatyki i robotyki na krakowskiej politechnice.

Co chciałbyś/chciałabyś w życiu osiągnąć?

Chciałabym nie mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.

Wróćmy na chwilę do przeszłości... Jak oceniach i wspominasz maturę?

Z perspektywy czasu stwierdzam, że matura to nie było nic strasznego. Poza tym moje egzaminy maturalne nie były trudne. Na studiach każdy egzamin to taka 'matura'.

Dlaczego wybrałeś/aś ten kierunek studiów?

Dlaczego Automatyka? Zawsze lubiłam nauki ścisłe, głównie matematykę, dlatego od razu wiedziałam, że chcę studiować na uczelni technicznej. Przeczytałam wiele opinii na temat tego kierunku i postanowiłam się na niego skusić.

Jak wyglądają zajęcia na Twoim kierunku studiów?

Musze przyznać, że moje studia nie należą do najłatwiejszych. Z semestru na semestr jest coraz trudniej. Zajęcia opierają się głównie na matematyce i fizyce. Ogólnie między liceum, a studiami jest bardzo duża przepaść. Na początku jest trudno. Trzeba się przyzwyczaić do spędzania całych dni na uczelni. Egzaminy, kolokwia, sprawozdania, wejściówki...Ale spokojnie. To tylko tak strasznie brzmi. :)

Co Twoim zdaniem jest najbardziej wartościowe na tym kierunku, co najmniej, a co wręcz wydaje Ci się niepotrzebne.

Jest sporo ciekawych przedmiotów, ale też takie, których muszę się uczyć i zdać mimo tego, że wiem, iż nigdy ta wiedza mi się nie przyda. Automatyka to jeden z przyszłościowych kierunków i z tego co wiem cieszy się sporym zainteresowaniem.

Jak oceniasz uczelnię na której studiujesz?

Poziom nauczania jest dosyć wysoki, choć tak naprawdę wiele zależy od prowadzących. I od szczęścia.

Gdybyś miał wybrać ponownie to czy coś byś zmieniła? (uczelnię, kierunek studiów)

Wydaje mi się, że nie. Już się przyzwyczaiłam do tej uczelni i mimo tego, że budynek mojego wydziału raczej odpycha, niż przyciąga, to naprawdę polecam. Co do kierunku - jest jednym z najtrudniejszych na PK, ale jeśli jesteś pracowity, to sobie poradzisz. Ja o zmianie kierunku nie myślę. :)

Czy Twoja uczelnia umożliwia wyjazdy zagraniczne np program Erasmus lub inne? Uczestniczyłeś w nich lub zamierzasz to zrobić?

Z tego co wiem jest taka możliwość, jednak na razie w nich nie uczestniczyłam. Kto wie, może w przyszłości...

Masz już jakiś sposób na sesję i stres związany z egzaminami?

Mam sporo nauki w całym semestrze, więc sesja nie jest dla mnie niczym strasznym. Do egzaminów warto uczyć się w miarę systematycznie, choć nie jest to łatwe. Czasami się zostawia wszystko na ostatnią chwilę, ale jeśli się przyłożysz, to z wszystkim sobie poradzisz. A jeśli nie - zawsze jest możliwość wzięcia tzw. warunku. Oznacza to, że przedmiot, którego się nie zaliczy, należy odrobić w innym semestrze.

Jak oceniasz miasto w którym studiujesz. Czy jest ono przyjazne dla studentów?

Kraków! Ach. Według mnie najlepsze miasto do studiowania. Całe miasto jest przesycone młodymi ludźmi. Ma swój klimat. Naprawdę polecam. Jedyne na co narzekam ja i większość moich znajomych, to smog i woda.

Gdzie mieszkasz? (stancja, akademik, mieszkanie ze studentami)? Jak to oceniasz?

Mieszkam w akademiku. Mam wrażenie, że akademiki PK nie są aż tak bardzo 'zwariowane'. Można się pobawić, ale można też i spokojnie pouczyć. To idealnie miejsce dla Ciebie jeśli lubisz poznawać nowych ludzi.

Co chciałbyś/chciałabyć robić po studiach? Masz już konkretne plany?

W zasadzie jeszcze nie wiem. Nie chcę niczego planować, bo może być różnie. Przyszłość wiążę na pewno z Krakowem.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moje marzenie? Ukończyć studia i być szczęśliwą mgr. inż. :)

 

(fot. pk.edu.pl)

Zobacz także: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Podziel się z innymi

Komentarze (3)

 • Avatar
  Reorymn

  Dexamethasone ibm watson micromedex along with which sometimes this basis <a href=https://nolvadex.best>nolvadex dosage for epistane</a>

  11 marzec 2023 19:39
 • Avatar
  Suizecy

  In this study from the Cancer and Leukemia Group B CALGB 9343, older patients with ER positive tumors 2 cm treated with tamoxifen were randomized to treatment with or without RT <a href=https://cialiss.hair>buy cialis</a> Water weight is often temporary and disappears on its own or due to simple lifestyle modifications

  6 maj 2023 6:35
 • Avatar
  порно русское по категориям

  I got what you intend,bookmarked, very decent website.
  My website: <a href="http://www.sostaargentiniankitchen.com.au/?URL=https://russkoeporevo.pro/cat-massage/">секс русский массаж</a>

  31 styczeń 2024 13:14

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem