Marta, studentka kosmetologii opowiada o swoich studiach

LAST MINUTE HELP - MATURA USTNA ANGIELSKI!  ==> Kurs Online - arkusze CKE z opracowaniami  <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 godzin!

Marta, studentka kosmetologii opowiada o swoich studiach

Big_kosmetologia

Najnowsze kosmetyki, zabiegi, SPA, masaże i inne rzeczy, których uczysz się w czasie studiów na kosmetologii. Zobacz co na ten temat myśli Marta.

Co chciałbyś/chciałabyś w życiu osiągnąć?

Mieć dobre wykształcenie i pracę, która pozwoliłaby mi na założenie, utrzymanie rodziny i zapewnienie dobrych warunków życia.

Wróćmy na chwilę do przeszłości... Jak oceniach i wspominasz maturę?

Do matur pisemnych przygotowywałam się w 2 wieczory przed każdą. Pisemnych matur się nie obawiałam i nie stresowałam przed nimi. Niepokoiłam się maturami ustnymi, jako, że ciężko radzę sobie ze stresem. Ogólnie maturę wspominam tak, że jest to jakieś wydarzenie które pozwoliło mi stać się poważniejszą osobą.

Dlaczego wybrałeś/aś ten kierunek studiów?

Wybrałam taki kierunek, ponieważ jako jedyny z możliwych do wybrania, interesował mnie.

Jak wyglądają zajęcia na Twoim kierunku studiów?

Wykłady, ćwiczenia audytoryjne na których również prowadzone są wykłady. Oraz ćwiczenia w laboratorium i ćwiczenia kosmetologiczne.

Co Twoim zdaniem jest najbardziej wartościowe na tym kierunku, co najmniej, a co wręcz wydaje Ci się niepotrzebne.

Najbardziej wartościowe wydają mi się wykłady ściśle powiązane z moim kierunkiem. Za najmniej wartościowe i niepotrzebne uważam wykłady i ćwiczenia z przedmiotów takich jak wf i technologia informacyjna, które do nauki mojego zawodu nie wnoszą niczego i są jak dla mnie stratą czasu.

Jak oceniasz uczelnię na której studiujesz?

Uczelnię w skali od 1-5 oceniam na 2,5. Szkoła niespecjalnie dba o dobro studentów i wszystko załatwiane jest tam na ostatnią chwilę. W informowaniu studentów o ważnych sprawach panuje chaos i nieuporządkowanie. Przykre, ale prawdziwe. Mam nadzieje, że z roku na rok będzie się to poprawiało.

Gdybyś miał wybrać ponownie to czy coś byś zmieniła? (uczelnię, kierunek studiów)

Chyba nie zmieniłabym niczego.

Masz już jakiś sposób na sesję i stres związany z egzaminami?

Na egzaminy zazwyczaj mam ma tyle materiału do przyswojenia, aby się stresować. W 5 dni przed egzaminem spokojnie wyrabiam się z nauką.

Jak oceniasz miasto w którym studiujesz. Czy jest ono przyjazne dla studentów?

Nie mam zdania na ten temat, ponieważ tylko studiuję w danym mieście. Po zajęciach wracam do domu, do swojego rodzinnego miasta, ponieważ mam do pokonania tylko 30 km.

Gdzie mieszkasz? (stancja, akademik, mieszkanie ze studentami)? Jak to oceniasz?

Mieszkam w swoim domu rodzinnym. Jest to dla mnie wygodne, ponieważ mam możliwość codziennych dojazdów na uczelnię. Nie chciałabym mieszkać z obcymi ludźmi w akademiku. Cenię sobie prywatność.

Co chciałbyś/chciałabyć robić po studiach? Masz już konkretne plany?

Chciałabym znaleźć pracę w swoim zawodzie.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Dobrze płatna praca, zrowie i szczęśliwa rodzina.

 

(fot. freedigitalphotos.net)

Podziel się z innymi

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem