Pielęgniarstwo z punktu widzenia Julki Kowalczyk, studentki PUM w Szczecinie

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Pielęgniarstwo z punktu widzenia Julki Kowalczyk, studentki PUM w Szczecinie

Big_pielegniarstwo

Zobaczyć wschód słońca na dachu świata, ukończyć kurs spadochronowy oraz dostać się do wojska to największe marzenia Julki, studentki pielęgniarstwa

Co chciałbyś/chciałabyś w życiu osiągnąć?

"Mieć biały domek z niebieskimi drzwiami i kilkoro dzieci :3 " - taka dygresja na początek :) Poważnie, chciałabym skończyć studia, dostać się do wojska i tam pracować. Najprawdopodobniej będę dążyć do tego, żeby wyjechać na misję. Między czasie chce skończyć kurs spadochronowy i być instruktorką (taka zapasowa opcja na różne nieszczęścia). Patrząc na siebie niczego nie chce tak bardzo jak "w nagrodę" zobaczyć wschód słońca na "dachu świata".

Wróćmy na chwilę do przeszłości... Jak oceniach i wspominasz maturę?

Chwile przed maturą dzięki mojemu korepetytorowi podjełam najlepszą decyzje - olałam sprawe i przestałam się denerwować. Zdałam mature śpiewająco bo wyszłam z załozenia że jestem dobra, uczyłam sie przez 3 lata i zrobiłam na tyle dużo wcześniej, żeby nic mnie nie mogło wyprowadzić z równowagi.

Dlaczego wybrałeś/aś ten kierunek studiów?

Początkowo miałam tylko na rok i maturke pisać jeszcze z fizyki (nie wnikamy dlaczego nie zdawałam jej w pierwszym terminie) po roku mając porównanie tego co robi lekarz, a co pielęgniarka nie zamieniłabym się. To na prawde ciężki zawód, ale kiedy się to czuję można uzyskać wiele radości dzieląc się sobą.

Jak wyglądają zajęcia na Twoim kierunku studiów?

To była masakra - jak dla mnie zero organizacji, męczące zajęcia czasem od 8 do 21. I to nie wina wykładowców tylko ludzi, którzy "planują" zajęcia. Oczywiście nie wolno nam nawet myśleć o opuszczeniu zajęć bo odrobienie jest praktycznie niemożliwe...

Co Twoim zdaniem jest najbardziej wartościowe na tym kierunku, co najmniej, a co wręcz wydaje Ci się niepotrzebne.

Praktyki są nam najbardziej potrzebne, ale ich jest za mało w stosunku do ilości godzin wykładów z których tak właściwie nie wynosimy za dużo. Uczenie sie "na sucho" nie jest za fajne i nie pomaga zrozumieć problemów.

Jak oceniasz uczelnię na której studiujesz?

Powie tak - zawsze chciałam studiować w Szczecinie, wnioski wyciągajcie sami.

Gdybyś miała wybrać ponownie to czy coś byś zmieniła?

Raczej nie, czuje to co robie i wiem, że jestem na swojej drodze.

Czy Twoja uczelnia umożliwia wyjazdy zagraniczne np program Erasmus lub inne? Uczestniczyłeś w nich lub zamierzasz to zrobić?

Chciałam, ale za późno zebrałam się w sobie i podjełam decyzję, bo wiązało się to u mnie z pracą, której nie mogę rzucić.

Masz już jakiś sposób na sesję i stres związany z egzaminami?

Tak, olać to. Poważne.

Jak oceniasz miasto w którym studiujesz. Czy jest ono przyjazne dla studentów?

Cóż, nie na darmo mówi się że szczecin to taka "duża wiocha z tramwajami" może dlatego, że mieszkam tu całe życie, ale na prawdę to nie wydaje się nic specjalnego. Może i jest przyjazne dla studentów, ale jest nudne...

Gdzie mieszkasz? (stancja, akademik, mieszkanie ze studentami)? Jak to oceniasz?

Mieszkam w domu - doceniam obiady i stały dostep do pełnej lodówki :)

Co chciałbyś/chciałabyć robić po studiach? Masz już konkretne plany?

Tak oczywiście - wojsko i misje :)

Jakie jest Twoje największe marzenie?

To sie wiąże bezpośrednio z punktem pierwszym. Nie mam największego - sukcesywnie poświęcam sie żeby osiągnąć drobne cele dażąc do tego co kiedyś sobie wymyśliłam. Zawsze zakladam, że prędzej czy później i tak osiągnę/dostanę/spełnię to czego chcę - na drodze przeciwko temu stoję tylko ja i moje słabostki.

 

Dziękujemy za rozmowę.

 

(fot. freedigitalphotos.com)

Zobacz także: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie

Podziel się z innymi

Komentarze (6)

 • Avatar
  Dagmara

  od siebie dodam, że bardzo wiele zależy od uczelni. ja studiuję pielęgniarstwo na Wyższej Szkole Mazowieckiej w Warszawie i uważam, że lepiej trafić nie mogłam: mamy sporo praktyki, dobry, nowy sprzęt i ciśniemy laborki.

  23 sierpień 2016 12:10
 • Avatar
  JankaIk

  Pielęgniarstwo to bardzo fajny kierunek, ale pod warunkiem, że uczelnia na której się studiuje ma wysoki poziom i dba, aby oprócz teorii były również zajęcia praktyczne. Ja sama studiowałam pielęgniarstwo na Akademii Polonijnej w Częstochowie i mi się podobało. Przede wszystkim dużo zajęć praktycznych, praktyki studenckie i fajna atmosfera.

  19 czerwiec 2017 12:39
 • Avatar
  Ela

  Jestem bardzo zadowolona, zarobki ostatnio sie poprawiły a pracy jest pod dostatkiem. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Ja pracując na pół etatu w szpitalu i na godziny w prywatnej przychodni w Krakowie zarabiam około 5 tysięcy netto (godzinowo wychodzi cały etat). Koleżanka po farmacji z etatu ma niecałe trzy tysiące, wiec chyba nie jest źle.

  8 wrzesień 2017 7:21
 • Avatar
  Patrycja

  Mi przy wyborze chodziło raczej o doświadczenia studenckie niż rankingi... Ja mogę wypowiedziec się o Akademii Polonijnej z Częstochowy. Jest dokładnie tak jak napisała Jankalk.

  Może znajdą się jacyś absolwenci tej Akademii?

  25 wrzesień 2017 13:56
 • Avatar
  Louttdele

  Her physician can calculate her due date more accurately, cease scheduled fertility treatments, and initiate prenatal vitamins and minerals <a href=https://cialiss.sbs>cialis online</a> Children with croup should be made as comfortable as possible because agitation may cause substantial worsening of symptoms

  16 maj 2023 22:27
 • Avatar
  студентки порно

  Major thanks for the article post. Much thanks again.
  My website: <a href="http://pcportal.org/go?https://russkoeporevo.pro/cat-students/">порно студентов</a>

  1 luty 2024 8:52

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem