Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Big_id-10078735

Pierwszym, wręcz książkowym przykładem takich studiów jest filozofia. To kierunek obierany raczej przez miłośników myślenia i rozważań, a nie przez realistów szukających dobrego wykształcenia. To kierunek, który jest świetny, ale jako kierunek poboczny, przydatny na przykład do lepszego zgłębiania tajników marketingu, reklamy czy psychologii. Kolejnym takim kierunkiem są na przykład filologia polska, czy historia – na przykład historia sztuki. Są to kierunki, które produkują przyszłych nauczycieli lub pracowników domów kultury, muzeów itp. Ale powiedzmy sobie szczerze – ile takich miejsc pracy znalazłoby się w przeciętnym mieście? Niewiele, więc rzadko poszukuje się na nie nowych pracowników. Realia również pokazują, że aby pracować w szkole jak nauczyciel trzeba niestety w dużej mierze mieć znajomości. Jeżeli nawet nie trzeba będzie ich mieć to jest drugi bardzo poważny czynnik który powoduje że nauczyciele mają coraz mniej pracy. Jest to niż demograficzny i coraz mniej dzieci w szkołach. Ten trend jeszcze przez jakis czas na pewno będzie się utrzymywał.

Administracja, oraz kierunki pokrewne, takie jak socjologia – również nie są najlepszym wyborem dla osób, które szukają stabilnego zatrudnienia. Osoby zatrudnione w swoim zawodzie mogą gorzko się rozczarować, gdyż ich zarobki raczej nie będą rewelacyjne, przynajmniej na początku. Aby wypracować sobie przyzwoite zyski potrzeba wielu lat pracy na jednym stanowisku. Kolejnym, chętnie obieranym kierunkiem jest ochrona środowiska – kierunek piękny i z pewnością ciekawy, lecz tak na dobrą sprawę nie oferujący żadnego konkretnego przygotowania.

Wymienione kierunki nie są zbyt optymistyczne, gdy chodzi o przyszłe miejsca pracy, zwłaszcza gdy ukończymy je na uczelniach prywatnych. Nie należy się jednak zrażać, gdyż i w kierunkach humanistycznych znajdą się nisze – ciekawe i dające spore wykształcenie, zwłaszcza połączone z drugim, „mocniejszym” kierunkiem. 

Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda praca w poszczególnych zawodach i czy warto iść w danym kiedunku zachęcamy do odwiedzenia naszej bazy zawodów. Możesz tam przeczytać komentarze osób, które mają w danych zawodzie sporo doświadczenia.

Podziel się z innymi

Komentarze (25)

 • Avatar
  alfonso

  Ostatni hit pod względem niezadowolonych absolwentów to farmacja. Możecie ich spotkać pod ikonka Farmaceuta.

  14 marzec 2018 10:44
 • Avatar
  Android

  Opowiem wam ciekawa a wrecz filmową historujkę..
  Moja żona jest akurat po historii sztuki i po filozofii ;D wydala na to wszystko spadek po babci,pieniadze ktire babcia zbierala cale zycie kuriozalnie niewiadomo po co bo umarła.Kuriozalnie też gdyż kwota ktora poszla na studia byla kilkakrotnie wieksza niz kwota z ktora zaczynalem dzialalnosc gospodarczą..Po kilku latach gdy jest teraz moją żoną uczy sie nadal...tyle ze jak robic kosztorysy w mojej firmie w ktorej jestem wlascicielem... 3-kowym uczniem ktory startował od Lo wekendowego a nastepnie...polibudy.Pamietajcie ze studia kuedys się skończą i czasem to co wydawalo sie z poczatku fajnym kierunkiem ,staje sie natrectwem i w pozniejszym okresie nie mozecie juz zniesc mysli o tym...Powiem jeszcze tyle że kreci mnie pojscie na studia w wieku 36lat tyle ze nie byly by to studia dzienne i niewiem czy wystarczy mi sił prowadzac firmę,rodzinę i studia...No ale też 3/4 moich pracowników ma studia i bez ich wiedzy nie dalbym teraz rady.

  16 marzec 2018 21:30
 • Avatar
  student

  android świetne podejście i współczuje żony pamiętaj że żone zawsze można zmienić i powodzenia w businesie

  14 czerwiec 2018 14:03
 • Avatar
  kasia

  farmacjaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! to przekleństwo, państwo powinni wypłacać odszkodowania za studiowanie tego g...

  5 luty 2019 17:22
 • Avatar
  Marianna

  Miałam isc na farmację, ale chyba jednak sobie daruję po tych wszystkich komentarzach. Chyba trzeba będzie się spiąć i porządnie przysiąść w wakacje do biologii, chemii oraz matematyki rozszerzonej i spróbować swoich sił na stomatologię

  5 maj 2019 21:22
 • Avatar
  Anna

  Ja jestem po farmacji i nie narzekam mimo że bywa ciężko. Jako kierownik apteki w sieci można na prawdę przyzwoicie zarobić. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy, to luksus.

  24 lipiec 2019 9:00
 • Avatar
  J24

  Farmacja i cala polityka pracy w aptekach to poniżanie, odczlowieczanie istoty ludzkiej, nakaz bycia i zachowywania się jak dobrze naoliwiona maszynka do sprzedazy jak najwiekszej ilości leków i wciskania
  suplementów diety, praca ponad ludzkie siły, zero satysfakcji, jeśli pracujesz w prywatnej aptece zazwyczaj wlasciciel cie oszukuje w zarobkach, jak w sieci jestes rzeczą towarem ktorym sie manipuluje, przestawia ,zastrasza lub zwalnia bez przyczyny. Brak szacunku, brak godności ludzkiej w tym zawodzie, zrobienie straganiarza z farmaceuty. Jeden z najgorszych obecnie zawodów w Polsce

  28 lipiec 2019 9:54
 • Avatar
  Jacek

  Od siebie dodam także dietetykę - prawda jest taka, jeśli chcesz coś osiągnąć skończ kierunek techniczny na polibudzie. Kierunki humanistyczne i "pseudo lekarskie" (np dietytyka) są fabryką bezrobotnych. Chyba, że odpowiada komuś praca w sklepie za najniższą krajową.

  7 sierpień 2019 19:00
 • Avatar
  qwer

  Obecniwe najgorsze studia to farmacja. Ogromnie obciążające a po ich ukończeniu ponizająca niestabilna praca sprzedawcy w sklepie z kolorowymi pudełkami bez mozliwosci przekwalifikowania, zprzymusem opłacania dodatkowo składek na izbe aptekarską w wysokości 50 zł z parszywej pensyjki.

  7 wrzesień 2019 13:53
 • Avatar
  Szczwy

  farmacja największa pomyłka

  12 wrzesień 2019 0:53
 • Avatar
  MGR FARM.

  farmacja = największy życiowy błąd

  14 wrzesień 2019 12:01
 • Avatar
  Xx

  No coś w tym jest że farmacja to słaby wybór. Kto może niech zmienia zawód a całej reszcie współczuję

  20 wrzesień 2019 14:03
 • Avatar
  mgr

  farmacja - no cóż. był okres, co prawda dość krótki, ale jednak, że było w miarę dobrze. niestety to się skończył i się nie powtórzy, aktualnie to to życiowa katastrofa

  22 wrzesień 2019 20:37
 • Avatar
  Farmaceutka

  Po stokroć się zgadzam z powyższymi opiniami,pracuję w tym zawodzie ponad dwadzieścia lat i to,co się teraz wyprawia w aptekach, przechodzi wszelkie pojęcie!Kiedyś lubiłam tę pracę,teraz z przerażeniem patrzę,,co się stało z tym zawodem.Kto młody,niech ucieka z tej branży ,bo tu czekają go tylko kary i odpowiedzialność za wszystko,czego się dotknie w aptece,sprzedaż wbrew swojej wiedzy i etyce i woli i ogromne rozgoryczenie,po diabła ta niepotrzebna wiedza wyniesiona ze studiów!

  24 wrzesień 2019 19:01
 • Avatar
  Karola

  farmacja = dramat !!!!!!!!!!!!!!!!!

  20 luty 2020 8:11
 • Avatar
  krzysiek

  fizjoterapia to dramat, bardzo dużo nauki a brak perspektyw na godne zarobki

  1 kwiecień 2020 20:07
 • Avatar
  Maturzysta

  Dlaczego ludziom którym w życiu nie wyszło wylewają swoje żale na portalu dla maturzystów? ;/ Mega słabo wy tam u góry w komentarzach. Zmieńcie zawód bo jesteście jacyś nieudani ;/

  7 kwiecień 2020 21:40
 • Avatar
  Iza

  Strasznie niezadowolony z życia farmaceuta tu się rozpisał :D i to pod kilkoma kontami. A prawda jest taka, że farmacja daje ogrom możliwości i fajne zarobki zaraz po studiach, tylko trzeba znać swoją wartość i coś umieć. A jak się miejsce pracy nie podoba to się zwija manatki i idzie dalej :D możliwości akurat jest bardzo dużo

  15 kwiecień 2020 15:59
 • Avatar
  pop

  się zwija manatki i idzie dalej to można było jak otwierało się dużo aptek, teraz co roku zamykane jest kilkaset. jak jeszcze technicy zaczną robić mgra zaocznie na Ukrainie to po tych studiach będzie pielgrzymka po Polsce za pensją 2300.

  27 maj 2020 11:26
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:31
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:43
 • Avatar
  David Bescht

  Nazywam się Clara Andrew, chciałbym podzielić się z opinią publiczną moimi świadectwami na temat tego, co ten człowiek zwany chubygreat właśnie dla mnie zrobił, ten człowiek właśnie przyniósł mi mojego zaginionego byłego męża swoim wielkim zaklęciem w ciągu 48 godzin.
  Byłam żonaty z moim mężem Williamem Bobem, byliśmy razem przez długi czas i kochamy siebie, ale kiedy nie mogłam dać mu dziecka przez 2 lata, zostawił mnie dla innej kobiety i powiedział, że nie może już dłużej kontynuować. Powiedziałem omg, byłem sfrustrowany i beznadziejny, a potem zacząłem szukać sposobu, jak go odzyskać, dopóki mój przyjaciel nie powiedział mi o tym człowieku i o tym, jak pomaga ludziom na całym świecie z różnymi problemami, na początku nie wierzyłem ona, myślałem o tym przez dwa dni, dopóki nie zdecydowałem się spróbować.
  Skontaktowałem się z tym człowiekiem i powiedziałem mu o wszystkich moich problemach i co chcę, aby dla mnie zrobił, powiedział mi, że moje problemy zostaną rozwiązane w ciągu 48 godzin i że wszystkie moje życzenia zostaną spełnione, byłem sceptyczny, ale widzę w ciągu 48 godzin kilka godzin, mój mąż wrócił do mnie na kolanach, błagając, żebym mu wybaczył.Ten człowiek nie tylko przywiózł mojego zaginionego męża w ciągu 48 godzin, ale także spóźniłem się na miesiączkę po miesiącu i poszedłem na badanie i wynik był że byłam w ciąży. Cieszę się dzisiaj jako mama córeczki, jeszcze raz dziękuję kucko za to co dla mnie zrobiłaś.

  Jeśli przeżywasz którykolwiek z tych problemów, masz problemy z HIV w swoim życiu lub jakikolwiek rodzaj choroby, skontaktuj się z nim, aby uzyskać pomoc, jego prywatny adres e-mail:
  chubygreat@gmail.com / Numer telefonu WhatsApp: 2348165965904

  29 październik 2020 20:56
 • Avatar
  crapnoca

  How long does hypertension take to heal <a href="https://lasixotc.com/ ">is furosemide potassium sparing</a>?

  27 listopad 2022 6:31
 • Avatar
  Proows

  Your testosterone upfront is at its highest in the morning after you wake up. It is highest directly after waking up from the fast eye decrease (REM) rest stage. The improve in this hormone alone may be adequacy to cause an erection, even-handed in the truancy of any woman stimulation.
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">cialis 5 mg</a>

  28 listopad 2022 0:51
 • Avatar
  crapnoca

  Is congestive heart failure always progressive <a href="https://lasixotc.com/ ">lasix tablet</a>?

  29 listopad 2022 1:44

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem