Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Big_id-10078735

Pierwszym, wręcz książkowym przykładem takich studiów jest filozofia. To kierunek obierany raczej przez miłośników myślenia i rozważań, a nie przez realistów szukających dobrego wykształcenia. To kierunek, który jest świetny, ale jako kierunek poboczny, przydatny na przykład do lepszego zgłębiania tajników marketingu, reklamy czy psychologii. Kolejnym takim kierunkiem są na przykład filologia polska, czy historia – na przykład historia sztuki. Są to kierunki, które produkują przyszłych nauczycieli lub pracowników domów kultury, muzeów itp. Ale powiedzmy sobie szczerze – ile takich miejsc pracy znalazłoby się w przeciętnym mieście? Niewiele, więc rzadko poszukuje się na nie nowych pracowników. Realia również pokazują, że aby pracować w szkole jak nauczyciel trzeba niestety w dużej mierze mieć znajomości. Jeżeli nawet nie trzeba będzie ich mieć to jest drugi bardzo poważny czynnik który powoduje że nauczyciele mają coraz mniej pracy. Jest to niż demograficzny i coraz mniej dzieci w szkołach. Ten trend jeszcze przez jakis czas na pewno będzie się utrzymywał.

Administracja, oraz kierunki pokrewne, takie jak socjologia – również nie są najlepszym wyborem dla osób, które szukają stabilnego zatrudnienia. Osoby zatrudnione w swoim zawodzie mogą gorzko się rozczarować, gdyż ich zarobki raczej nie będą rewelacyjne, przynajmniej na początku. Aby wypracować sobie przyzwoite zyski potrzeba wielu lat pracy na jednym stanowisku. Kolejnym, chętnie obieranym kierunkiem jest ochrona środowiska – kierunek piękny i z pewnością ciekawy, lecz tak na dobrą sprawę nie oferujący żadnego konkretnego przygotowania.

Wymienione kierunki nie są zbyt optymistyczne, gdy chodzi o przyszłe miejsca pracy, zwłaszcza gdy ukończymy je na uczelniach prywatnych. Nie należy się jednak zrażać, gdyż i w kierunkach humanistycznych znajdą się nisze – ciekawe i dające spore wykształcenie, zwłaszcza połączone z drugim, „mocniejszym” kierunkiem. 

Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda praca w poszczególnych zawodach i czy warto iść w danym kiedunku zachęcamy do odwiedzenia naszej bazy zawodów. Możesz tam przeczytać komentarze osób, które mają w danych zawodzie sporo doświadczenia.

Podziel się z innymi

Komentarze (160)

 • Avatar
  alfonso

  Ostatni hit pod względem niezadowolonych absolwentów to farmacja. Możecie ich spotkać pod ikonka Farmaceuta.

  14 marzec 2018 10:44
 • Avatar
  Android

  Opowiem wam ciekawa a wrecz filmową historujkę..
  Moja żona jest akurat po historii sztuki i po filozofii ;D wydala na to wszystko spadek po babci,pieniadze ktire babcia zbierala cale zycie kuriozalnie niewiadomo po co bo umarła.Kuriozalnie też gdyż kwota ktora poszla na studia byla kilkakrotnie wieksza niz kwota z ktora zaczynalem dzialalnosc gospodarczą..Po kilku latach gdy jest teraz moją żoną uczy sie nadal...tyle ze jak robic kosztorysy w mojej firmie w ktorej jestem wlascicielem... 3-kowym uczniem ktory startował od Lo wekendowego a nastepnie...polibudy.Pamietajcie ze studia kuedys się skończą i czasem to co wydawalo sie z poczatku fajnym kierunkiem ,staje sie natrectwem i w pozniejszym okresie nie mozecie juz zniesc mysli o tym...Powiem jeszcze tyle że kreci mnie pojscie na studia w wieku 36lat tyle ze nie byly by to studia dzienne i niewiem czy wystarczy mi sił prowadzac firmę,rodzinę i studia...No ale też 3/4 moich pracowników ma studia i bez ich wiedzy nie dalbym teraz rady.

  16 marzec 2018 21:30
 • Avatar
  student

  android świetne podejście i współczuje żony pamiętaj że żone zawsze można zmienić i powodzenia w businesie

  14 czerwiec 2018 14:03
 • Avatar
  kasia

  farmacjaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! to przekleństwo, państwo powinni wypłacać odszkodowania za studiowanie tego g...

  5 luty 2019 17:22
 • Avatar
  Marianna

  Miałam isc na farmację, ale chyba jednak sobie daruję po tych wszystkich komentarzach. Chyba trzeba będzie się spiąć i porządnie przysiąść w wakacje do biologii, chemii oraz matematyki rozszerzonej i spróbować swoich sił na stomatologię

  5 maj 2019 21:22
 • Avatar
  Anna

  Ja jestem po farmacji i nie narzekam mimo że bywa ciężko. Jako kierownik apteki w sieci można na prawdę przyzwoicie zarobić. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy, to luksus.

  24 lipiec 2019 9:00
 • Avatar
  J24

  Farmacja i cala polityka pracy w aptekach to poniżanie, odczlowieczanie istoty ludzkiej, nakaz bycia i zachowywania się jak dobrze naoliwiona maszynka do sprzedazy jak najwiekszej ilości leków i wciskania
  suplementów diety, praca ponad ludzkie siły, zero satysfakcji, jeśli pracujesz w prywatnej aptece zazwyczaj wlasciciel cie oszukuje w zarobkach, jak w sieci jestes rzeczą towarem ktorym sie manipuluje, przestawia ,zastrasza lub zwalnia bez przyczyny. Brak szacunku, brak godności ludzkiej w tym zawodzie, zrobienie straganiarza z farmaceuty. Jeden z najgorszych obecnie zawodów w Polsce

  28 lipiec 2019 9:54
 • Avatar
  Jacek

  Od siebie dodam także dietetykę - prawda jest taka, jeśli chcesz coś osiągnąć skończ kierunek techniczny na polibudzie. Kierunki humanistyczne i "pseudo lekarskie" (np dietytyka) są fabryką bezrobotnych. Chyba, że odpowiada komuś praca w sklepie za najniższą krajową.

  7 sierpień 2019 19:00
 • Avatar
  qwer

  Obecniwe najgorsze studia to farmacja. Ogromnie obciążające a po ich ukończeniu ponizająca niestabilna praca sprzedawcy w sklepie z kolorowymi pudełkami bez mozliwosci przekwalifikowania, zprzymusem opłacania dodatkowo składek na izbe aptekarską w wysokości 50 zł z parszywej pensyjki.

  7 wrzesień 2019 13:53
 • Avatar
  Szczwy

  farmacja największa pomyłka

  12 wrzesień 2019 0:53
 • Avatar
  MGR FARM.

  farmacja = największy życiowy błąd

  14 wrzesień 2019 12:01
 • Avatar
  Xx

  No coś w tym jest że farmacja to słaby wybór. Kto może niech zmienia zawód a całej reszcie współczuję

  20 wrzesień 2019 14:03
 • Avatar
  mgr

  farmacja - no cóż. był okres, co prawda dość krótki, ale jednak, że było w miarę dobrze. niestety to się skończył i się nie powtórzy, aktualnie to to życiowa katastrofa

  22 wrzesień 2019 20:37
 • Avatar
  Farmaceutka

  Po stokroć się zgadzam z powyższymi opiniami,pracuję w tym zawodzie ponad dwadzieścia lat i to,co się teraz wyprawia w aptekach, przechodzi wszelkie pojęcie!Kiedyś lubiłam tę pracę,teraz z przerażeniem patrzę,,co się stało z tym zawodem.Kto młody,niech ucieka z tej branży ,bo tu czekają go tylko kary i odpowiedzialność za wszystko,czego się dotknie w aptece,sprzedaż wbrew swojej wiedzy i etyce i woli i ogromne rozgoryczenie,po diabła ta niepotrzebna wiedza wyniesiona ze studiów!

  24 wrzesień 2019 19:01
 • Avatar
  Karola

  farmacja = dramat !!!!!!!!!!!!!!!!!

  20 luty 2020 8:11
 • Avatar
  krzysiek

  fizjoterapia to dramat, bardzo dużo nauki a brak perspektyw na godne zarobki

  1 kwiecień 2020 20:07
 • Avatar
  Maturzysta

  Dlaczego ludziom którym w życiu nie wyszło wylewają swoje żale na portalu dla maturzystów? ;/ Mega słabo wy tam u góry w komentarzach. Zmieńcie zawód bo jesteście jacyś nieudani ;/

  7 kwiecień 2020 21:40
 • Avatar
  Iza

  Strasznie niezadowolony z życia farmaceuta tu się rozpisał :D i to pod kilkoma kontami. A prawda jest taka, że farmacja daje ogrom możliwości i fajne zarobki zaraz po studiach, tylko trzeba znać swoją wartość i coś umieć. A jak się miejsce pracy nie podoba to się zwija manatki i idzie dalej :D możliwości akurat jest bardzo dużo

  15 kwiecień 2020 15:59
 • Avatar
  pop

  się zwija manatki i idzie dalej to można było jak otwierało się dużo aptek, teraz co roku zamykane jest kilkaset. jak jeszcze technicy zaczną robić mgra zaocznie na Ukrainie to po tych studiach będzie pielgrzymka po Polsce za pensją 2300.

  27 maj 2020 11:26
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:31
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:43
 • Avatar
  David Bescht

  Nazywam się Clara Andrew, chciałbym podzielić się z opinią publiczną moimi świadectwami na temat tego, co ten człowiek zwany chubygreat właśnie dla mnie zrobił, ten człowiek właśnie przyniósł mi mojego zaginionego byłego męża swoim wielkim zaklęciem w ciągu 48 godzin.
  Byłam żonaty z moim mężem Williamem Bobem, byliśmy razem przez długi czas i kochamy siebie, ale kiedy nie mogłam dać mu dziecka przez 2 lata, zostawił mnie dla innej kobiety i powiedział, że nie może już dłużej kontynuować. Powiedziałem omg, byłem sfrustrowany i beznadziejny, a potem zacząłem szukać sposobu, jak go odzyskać, dopóki mój przyjaciel nie powiedział mi o tym człowieku i o tym, jak pomaga ludziom na całym świecie z różnymi problemami, na początku nie wierzyłem ona, myślałem o tym przez dwa dni, dopóki nie zdecydowałem się spróbować.
  Skontaktowałem się z tym człowiekiem i powiedziałem mu o wszystkich moich problemach i co chcę, aby dla mnie zrobił, powiedział mi, że moje problemy zostaną rozwiązane w ciągu 48 godzin i że wszystkie moje życzenia zostaną spełnione, byłem sceptyczny, ale widzę w ciągu 48 godzin kilka godzin, mój mąż wrócił do mnie na kolanach, błagając, żebym mu wybaczył.Ten człowiek nie tylko przywiózł mojego zaginionego męża w ciągu 48 godzin, ale także spóźniłem się na miesiączkę po miesiącu i poszedłem na badanie i wynik był że byłam w ciąży. Cieszę się dzisiaj jako mama córeczki, jeszcze raz dziękuję kucko za to co dla mnie zrobiłaś.

  Jeśli przeżywasz którykolwiek z tych problemów, masz problemy z HIV w swoim życiu lub jakikolwiek rodzaj choroby, skontaktuj się z nim, aby uzyskać pomoc, jego prywatny adres e-mail:
  chubygreat@gmail.com / Numer telefonu WhatsApp: 2348165965904

  29 październik 2020 20:56
 • Avatar
  crapnoca

  How long does hypertension take to heal <a href="https://lasixotc.com/ ">is furosemide potassium sparing</a>?

  27 listopad 2022 6:31
 • Avatar
  Proows

  Your testosterone upfront is at its highest in the morning after you wake up. It is highest directly after waking up from the fast eye decrease (REM) rest stage. The improve in this hormone alone may be adequacy to cause an erection, even-handed in the truancy of any woman stimulation.
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">cialis 5 mg</a>

  28 listopad 2022 0:51
 • Avatar
  crapnoca

  Is congestive heart failure always progressive <a href="https://lasixotc.com/ ">lasix tablet</a>?

  29 listopad 2022 1:44
 • Avatar
  Auevern

  What is sperm washing process <a href="http://hbviagraher.com/# ">how much is viagra 50 mg</a>?
  Another assay called a penile plethysmograph can be performed close to individuals themselves at home. This check up on uses a device to define between diplomate and psychological ED as a man watches or listens to genital material.

  30 listopad 2022 0:53
 • Avatar
  PiWoOfe

  Q: How do you make your man loves you more?
  A: <a href="https://sildenafilhim.com/#">viagra without prescription usa</a> Some what you be deficient in to know back medicine. Promote here.
  Vitamin B3, also known as niacin, facilitates many functions in the body. It aids in converting enzymes to forcefulness, rejuvenating in search engaging in well-knit erotic activities. Additionally, Vitamin B3 helps get better blood deluge, making for stronger erections. https://sildenafilhim.com

  30 listopad 2022 5:06
 • Avatar
  SoFrEmn

  Q: What makes a man stay in a relationship?
  A: "Put to use your fingers, your say — usage your imagination. Notwithstanding innumerable men with erectile dysfunction, a interactive physique of masturbation may be easier and more pleasurable than traditional animal intercourse." Lay one's hands on the rightist place and time. "Choose a status and time to take gender where you can be aware nonchalant and unhurried. <a href="https://bluethshop.com/ ">viagra for male</a>.

  30 listopad 2022 5:43
 • Avatar
  Proows

  Erections typically last a not many minutes or, in some cases, up to here a half hour. If you arrange an erection that lasts more than a four hours (priapism) or only that's unrelated to going to bed, talk to your doctor right away or solicit emergency care.
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">cialis strength</a>

  3 grudzień 2022 0:22
 • Avatar
  Aetousa

  Medicament dirt leaflet. Drug Class. <a href="http://inpharmacy.org/ ">canadian neighborhood pharmacy reviews</a> Some what you fancy to know about medicines. Around now.

  3 grudzień 2022 18:34
 • Avatar
  crapnoca

  What is a good death in palliative care <a href="https://lasixotc.com/ ">furosemide prescription</a>?

  4 grudzień 2022 5:09
 • Avatar
  Pokency

  How do you know if he is seeing someone else?
  Erectile dysfunction is ditty of the men's carnal haleness disorders. It is cognized as an inability of men to attain erection during reproductive sex coextensive with if they are sexually excited. Other symptoms of ED are, either it remains for the treatment of a curtail while or does not hit at all. It is a repeated process. Erectile dysfunction is also called a kind of impotence. Ineffectualness is a comprehensive mien and covers scads other men's healthfulness progenitive disorders like- impulsive ejaculation, want of carnal desire, etc. Erectile dysfunction does not number among these problems. All these problems agnate to Erectile dysfunction can be cured with the aid of viagra over counter and other <a href="https://viastoreus.com/ ">how many men take viagra</a> medicines.

  Causes
  Erectile dysfunction does not bear any proper to cause. There are many reasons behind its occurrence. It can be- tangible reasons, your robustness problems, medicines you are winning, volatile reasons, etc. Throw off's have a look on ED causes in particular. Erectile dysfunction causes are- dear blood compressing, diabetes, spaced out blood cholesterol, bottle diseases (Parkinson's disease and multiple sclerosis), surgery, short hormone levels, lifestyle factors (smoking and drinking) and others (focus on, hunger, pressure, be, depression). Aging factors also lead to ED, but aging in itself is not a cause. Sparse testosterone levels also in some cases take the lead to erectile dysfunction. Side effects caused by means of medications also facilitate a make up for men unqualified throughout erection.

  But there is nothing to be concerned surrounding as treatments are readily obtainable for ED. Complete such accessible treatment for ED is viagra online cheap india.

  17 grudzień 2022 8:06
 • Avatar
  PiIcomi

  Pills facts an eye to patients. Effects of Psychedelic Abuse.
  <a href="https://paxil.beauty/ ">paxil tablet price in india</a>
  <a href="https://paxil.beauty/">how much is paxil 20 mg</a>
  Some trends of medicines. Stimulate information now.

  18 grudzień 2022 20:18
 • Avatar
  Fafrast

  What are the signs of lacking vitamin B and https://flagylpls.com/ metronidazole is it flagyl

  21 grudzień 2022 3:08
 • Avatar
  Pobrors

  Medicament information leaflet. Narcotic Class.
  https://abilify2u.top/ cost of abilify
  Some what you privation to recognize at hand medicine. Announce low-down now.

  21 grudzień 2022 21:50
 • Avatar
  twiquali

  where can i buy levitra <a href=" https://levitraoffer.com/# ">levitra best price</a> cheapest erectile dysfunction drugs

  22 grudzień 2022 11:22
 • Avatar
  Faacugh

  In varied cases, yes, erectile dysfunction can be reversed. A investigation published in the Register of Carnal Medication organize a diminution charge of 29 percent after 5 years. It is important to note that uniform with when ED cannot be cured, the amend treatment can restrict or eliminate symptoms. https://sibluevi.com/ viagra 50 mg tablet

  24 grudzień 2022 1:59
 • Avatar
  PiWeway

  Pills report leaflet. Mark names.
  <a href="https://propecia24.top/ ">buy propecia over the counter</a>
  Physical hither medication. Peruse now.

  27 grudzień 2022 0:19
 • Avatar
  twiquali

  how does levitra work <a href=" https://levitrair.com/# ">generic levitra 20mg</a> generic levitra 20mg

  27 grudzień 2022 3:18
 • Avatar
  Faedick

  Pills word sheet. Generic Name. In US https://pharmduck.com/ us pharmacy

  30 grudzień 2022 5:28
 • Avatar
  FyWaync

  Pills information leaflet. Cautions. <a href="https://sildenafil.beauty/ ">sildenafil 100mg australia</a>

  2 styczeń 2023 8:20
 • Avatar
  Figaumn

  sildenafil walmart <a href="https://sildenafil.work/ ">sildenafil price</a>

  6 styczeń 2023 2:09
 • Avatar
  Kochuch

  hydroxychloroquine sulfate tablets <a href="https://plaquenil.wiki/ ">hydroxychloroquine arthritis</a> hydroxychloroquine tablets

  9 styczeń 2023 11:52
 • Avatar
  Kaclups

  hydroxychloroquine dosage, <a href="https://plaquenil.beauty/ ">hydroxychloroquine covid treatment protocol</a> plaquenil brand name.

  12 styczeń 2023 12:03
 • Avatar
  Zouphob

  zithromax pfizer <a href="https://sway.office.com/BcGlDzojFKdWNCHW/">z-pack</a> z pak antibiotic medication.

  16 styczeń 2023 19:46
 • Avatar
  Koawags

  plaquenil adverse effects <a href="https://hydroxychloroquine.homes/">hydroxychloroquine 400 mg</a> plaquenil hydroxychloroquine.

  20 styczeń 2023 10:53
 • Avatar
  oawwaulx

  <a href="https://striplife.ru/">striplife.ru</a>

  3 luty 2023 8:41
 • Avatar
  maqbfrqd

  <a href="https://is.gd/mBEk9p">975498007</a>

  5 luty 2023 5:00
 • Avatar
  vblpyuml

  <a href="https://v.gd/VMCHZU">710540213</a>

  5 luty 2023 6:04
 • Avatar
  bdsjcphe

  <a href="https://lastduel.ru/">lastduel.ru</a>

  5 luty 2023 10:51
 • Avatar
  ytiajzdq

  <a href="https://lastduel.ru/">lastduel.ru</a>

  5 luty 2023 11:55
 • Avatar
  vdocueqy

  <a href="https://k-tv.ru/">k-tv.ru</a>

  6 luty 2023 9:32
 • Avatar
  grulsuep

  <a href="https://k-tv.ru/">k-tv.ru</a>

  6 luty 2023 17:23
 • Avatar
  bloppnxx

  <a href="http://mgfmail.ru/">mgfmail.ru</a>

  10 luty 2023 16:24
 • Avatar
  xmapzjgs

  <a href="http://mgfmail.ru/">mgfmail.ru</a>

  10 luty 2023 17:26
 • Avatar
  uelultfn

  <a href="https://ejeyhgh.artist-bio.ru/">artist-bio.ru</a>

  13 luty 2023 0:37
 • Avatar
  wcfxgxgr

  <a href="https://tsxspxf.artist-bio.ru/">artist-bio.ru</a>

  13 luty 2023 1:51
 • Avatar
  izeaizxd

  <a href=https://jozyztp.artist-bio.ru/></a>

  14 luty 2023 22:06
 • Avatar
  bbvlinyg

  <a href=https://pbhwemo.artist-bio.ru/></a>

  15 luty 2023 1:37
 • Avatar
  Reorymn

  Many women with HER2 positive cancers will be treated with neoadjuvant before surgery chemo and trastuzumab with or without pertuzumab followed by surgery and more trastuzumab with or without pertuzumab for up to 1 year <a href=https://buycialis.buzz>discreet cialis meds</a> The design of Xingchen University is school uniform is very futuristic, especially the collar and shoulders

  19 luty 2023 15:53
 • Avatar
  lovxzjst

  <a href="https://kimikiss.ru">kimikiss.ru</a>

  22 luty 2023 3:09
 • Avatar
  Insinc

  Pills information. Long-Term Effects.
  <a href="https://cenforcehim.com/cenforce.html">buy cenforce 100mg online</a>
  Actual info around pills. Make here.

  20 marzec 2023 4:00
 • Avatar
  NaddyHox

  Medicines communication sheet. What side effects can this medication cause? <a href="https://www.romanviagra.com/" >getroman viagra price</a> First advice in medicine. Announce word now.

  27 marzec 2023 4:08
 • Avatar
  braigo

  Medication communication leaflet. Short-Term Effects. <a href="http://www.propecia1st.top">buy cheap propecia without a prescription</a> Read dirt now.

  27 marzec 2023 4:39
 • Avatar
  Dexttelp

  champix tablets treatment doctor apo-varenicline starter pack dosage http://www.chantixmagic.com

  29 marzec 2023 5:44
 • Avatar
  yxlp49

  roman pharmacy network viagra walmart price https://romanviagra.com/

  29 marzec 2023 16:18
 • Avatar
  kbkgke

  malaria symptoms diagnosis and treatment http://www.plaxyu.com/ plaquenil adverse effects

  2 kwiecień 2023 18:12
 • Avatar
  sattem

  How can I get rid of a bacterial infection fast ivermectin wormer for horses https://stromectolmail.com

  4 kwiecień 2023 12:36
 • Avatar
  Jesusalill

  A: How do you make him do everything for you?
  Q: http://cialiserp.net/ Cialis walmart price

  6 kwiecień 2023 15:36
 • Avatar
  qlakte

  Pills prescribing information. Trade name names. kamagra oral jelly https://postmailmed.com/

  7 kwiecień 2023 13:52
 • Avatar
  roarlyJag

  These data support the notion that loss of functional О±DG in muscle development or differentiation processes that are unaffected in the milder Tam iKO and MCK Cre Fktn E17 KO mice is necessary to achieve a severe dystroglycanopathy phenotype <a href=https://acialis.cfd>where to buy cialis online</a> How should I store ciprofloxacin

  21 kwiecień 2023 0:02
 • Avatar
  Keyclok

  2013, Chinese medical massage with a tool guasha or without tuina, Chinese medicine- based dietary recommendations, breathing exercises Qi Gong, or movement exercises Tai Chi Noll and Wilm, 2009 <a href=http://prilig.cfd>generic priligy</a> He just found a does adderall make you have high blood pressure place and sat down

  23 maj 2023 16:49
 • Avatar
  fildenafilcom

  What does sitting too long do to your body http://fildenafil.com/

  9 czerwiec 2023 14:21
 • Avatar
  fildena

  What are the seven signs you need magnesium http://fildena.homes/

  18 czerwiec 2023 4:15
 • Avatar
  DfZDvAtPd

  Functional incontinence has typically been described in frail older adults with mobility or cognitive impairment, and refers to the inability to reach the toilet in time to void 7 <a href=https://tadalafi.cfd>buy cialis online forum</a> There are no adequate or well controlled studies in pregnant women

  30 czerwiec 2023 19:06
 • Avatar
  Sluppoppy

  Moreover, the 175 patients who presented for irradiation during the COVID 19 pandemic were compared to those 163 patients who presented prior to the Covid 19 pandemic with respect to the prevalence of sleep disorders yes vs <a href=http://cialisa.buzz>buy generic cialis online safely</a> Gastroenterology 2005; 129 454 463

  1 listopad 2023 23:40
 • Avatar
  ab

  Praca farmaceuty w tym kraju nie ma sensu. Farmaceuci odchodzą z zawodu. Głupcy sadzą, że wszyscy w białych fartuchach w aptece to farmaceuci. Prawda jest inna.
  Brak perspektyw otwarcia własnej apteki zniszczył ten zawód.
  Tak chcieli politycy, bo dostali za to pieniądze od obcych korporacji.

  17 grudzień 2023 22:53
 • Avatar
  to fakt, po prostu

  Zawód farmaceuty upadł razem z końcem aptekarstwa indywidualnego. Nigdzie farmaceuta nie pracuje normalnie bez własnej apteki, bo na tym polega po prostu kapitalizm. Nie masz nic to jestes nikim.
  STUDIUJCIE FARMACJĘ W NIEMCZECH. TAM JEST SPORO APTEK DO PRZEJĘCIA. NIEMCY SIE STARZEJĄ.
  I NIE SŁUCHAJCIE POLSKICH PATRIOTÓW, ŻE W NIEMCZECH JEST NĘDZA. BO I TAKIE ABSURDY SŁYCHAĆ.

  20 grudzień 2023 21:55
 • Avatar
  kolo

  Dokładnie kto wtopił z farmacja musi jechać do DE inaczej po nim, tam można wziąć preferencyjny kredyt na aptekę, niemcy nie chcą pracować w aptekach a dla nas biedaków ze wschodu to szansa, Tu pracują c w sieci niczego się nie dorobisz, tylko swój interes się opłaca, swoja aptekę jak u nas w latach 90, Ja miałem kilka aptek(sieci wykończyły) a za stary jestem na DE.

  8 styczeń 2024 15:27
 • Avatar
  Bogini

  Bardzo żałuję, że poszłam na farmację, ciężkie studia, zmarnowane lata życia. Praca jak w sklepie, glupio się czujesz wśród techników, bo robią to co ty i często zarabiają tak samo. W sieciach wszędzie kamery oprócz kibla, mobbing, stres, nacisk. Pensja bardzo niska, za którą jak masz rodzinę nie da się przeżyć. Praca bardzo stresujaca, cały czas obsluga pacjenta, często bez pomocy technika, a kolejka do drzwi wejsciowych. Często nie mozesz iść do toalety lub coś wypić, bo jesteś sama na zmianie, a kokejka stoi. Do tego pracujesz jako magazynier, bo muszę przenosić, rozpakowywać i rozkładać na półki towar. Pracujesz za kilka osób, bo właściciel lub sieć oszczędza. Oto niewolnictwo XXI wieku w białych rękawiczkach i białym fartuchu.

  19 luty 2024 9:39
 • Avatar
  DouglasNop

  pharmacie en ligne avec ordonnance http://kamagraenligne.com/# п»їpharmacie en ligne france

  13 czerwiec 2024 9:19
 • Avatar
  CarlosFut

  can you buy prednisone over the counter in canada: <a href=" https://clomidca.shop/# ">clomidca</a> - how much is prednisone 5mg

  16 czerwiec 2024 6:40
 • Avatar
  CharlesSag

  https://amoxicillinca.shop/# zithromax online pharmacy canada

  16 czerwiec 2024 6:42
 • Avatar
  Billyzip

  can you buy zithromax over the counter in australia <a href=https://amoxicillinca.com/#>buy zithromax amoxicillinca</a> zithromax capsules

  16 czerwiec 2024 7:20
 • Avatar
  Clydeglumb

  buy amoxicillin 500mg capsules uk: <a href=" https://doxycyclineca.shop/# ">amoxil doxycyclineca</a> - amoxicillin 500 mg price

  16 czerwiec 2024 7:20
 • Avatar
  CarlosFut

  can you buy doxycycline over the counter usa: <a href=" https://azithromycinca.shop/# ">doxycycline best price</a> - how can i get doxycycline over the counter

  16 czerwiec 2024 7:22
 • Avatar
  CharlesSag

  http://clomidca.com/# prednisone online australia

  16 czerwiec 2024 7:25
 • Avatar
  CarlosFut

  buy amoxicillin online no prescription: <a href=" http://doxycyclineca.com/# ">doxycyclineca</a> - amoxicillin 500mg

  16 czerwiec 2024 8:05
 • Avatar
  CharlesSag

  https://prednisonerxa.shop/# can you buy clomid prices

  16 czerwiec 2024 8:08
 • Avatar
  Clydeglumb

  where to get cheap clomid without dr prescription: <a href=" https://prednisonerxa.com/# ">cheap fertility drug</a> - buy clomid tablets

  16 czerwiec 2024 8:33
 • Avatar
  Billyzip

  buy doxycycline pills online <a href=https://azithromycinca.shop/#>azithromycinca.com</a> where can i purchase doxycycline

  16 czerwiec 2024 8:38
 • Avatar
  CarlosFut

  cost of generic clomid: <a href=" http://prednisonerxa.com/# ">clomid Prednisonerxa</a> - buy clomid

  16 czerwiec 2024 8:47
 • Avatar
  CharlesSag

  https://doxycyclineca.shop/# amoxicillin 500mg price

  16 czerwiec 2024 8:50
 • Avatar
  CarlosFut

  where can i get generic clomid without prescription: <a href=" http://prednisonerxa.com/# ">prednisonerxa.shop</a> - where to get generic clomid without dr prescription

  16 czerwiec 2024 9:30
 • Avatar
  CharlesSag

  http://clomidca.com/# buy 10 mg prednisone

  16 czerwiec 2024 9:33
 • Avatar
  Clydeglumb

  how can i get clomid tablets: <a href=" https://prednisonerxa.shop/# ">clomid</a> - can i get clomid without rx

  16 czerwiec 2024 9:47
 • Avatar
  Billyzip

  zithromax online usa no prescription <a href=https://amoxicillinca.com/#>buy zithromax amoxicillinca</a> zithromax capsules price

  16 czerwiec 2024 9:56
 • Avatar
  CarlosFut

  doxycycline 2984: <a href=" https://azithromycinca.shop/# ">here</a> - doxycycline online paypal

  16 czerwiec 2024 10:13
 • Avatar
  CharlesSag

  https://azithromycinca.shop/# doxycycline hyc 100 mg

  16 czerwiec 2024 10:18
 • Avatar
  CarlosFut

  buy zithromax online fast shipping: <a href=" https://amoxicillinca.com/# ">buy zithromax amoxicillinca</a> - zithromax

  16 czerwiec 2024 10:54
 • Avatar
  CharlesSag

  https://amoxicillinca.com/# average cost of generic zithromax

  16 czerwiec 2024 11:02
 • Avatar
  Clydeglumb

  how to get clomid price: <a href=" https://prednisonerxa.com/# ">clomid Prednisonerxa</a> - where to get cheap clomid without dr prescription

  16 czerwiec 2024 11:02
 • Avatar
  Billyzip

  buy zithromax no prescription <a href=https://amoxicillinca.com/#>cheapest Azithromycin</a> zithromax buy

  16 czerwiec 2024 11:16
 • Avatar
  CarlosFut

  can i buy cheap clomid without dr prescription: <a href=" http://prednisonerxa.com/# ">clomid Prednisonerxa</a> - cost of generic clomid price

  16 czerwiec 2024 11:36
 • Avatar
  CharlesSag

  http://amoxicillinca.com/# zithromax buy

  16 czerwiec 2024 11:54
 • Avatar
  CarlosFut

  prednisone brand name india: <a href=" https://clomidca.shop/# ">Deltasone</a> - cheap prednisone online

  16 czerwiec 2024 12:18
 • Avatar
  Clydeglumb

  zithromax online pharmacy canada: <a href=" https://amoxicillinca.shop/# ">zithromax</a> - zithromax 500mg price in india

  16 czerwiec 2024 12:20
 • Avatar
  CharlesSag

  http://amoxicillinca.com/# how much is zithromax 250 mg

  16 czerwiec 2024 12:42
 • Avatar
  CharlesSag

  https://azithromycinca.com/# doxycycline otc uk

  16 czerwiec 2024 13:30
 • Avatar
  Clydeglumb

  doxycycline 100 mg india: <a href=" https://azithromycinca.shop/# ">buy tetracycline antibiotics</a> - can you buy doxycycline over the counter in nz

  16 czerwiec 2024 13:35
 • Avatar
  CarlosFut

  buy zithromax without prescription online: <a href=" https://amoxicillinca.shop/# ">Azithromycin</a> - zithromax cost canada

  16 czerwiec 2024 13:43
 • Avatar
  CharlesSag

  https://amoxicillinca.shop/# generic zithromax azithromycin

  16 czerwiec 2024 14:20
 • Avatar
  CarlosFut

  zithromax cost uk: <a href=" https://amoxicillinca.com/# ">buy zithromax amoxicillinca</a> - zithromax antibiotic

  16 czerwiec 2024 14:27
 • Avatar
  Clydeglumb

  how to buy cheap clomid: <a href=" http://prednisonerxa.com/# ">Clomiphene</a> - where can i get cheap clomid for sale

  16 czerwiec 2024 14:54
 • Avatar
  CharlesSag

  https://prednisonerxa.com/# buying generic clomid without prescription

  16 czerwiec 2024 15:09
 • Avatar
  CarlosFut

  prednisone 20mg prescription cost: <a href=" https://clomidca.shop/# ">Deltasone</a> - cost of prednisone in canada

  16 czerwiec 2024 15:10
 • Avatar
  Billyzip

  generic prednisone tablets <a href=https://clomidca.com/#>Deltasone</a> can i purchase prednisone without a prescription

  16 czerwiec 2024 15:17
 • Avatar
  CarlosFut

  can i purchase amoxicillin online: <a href=" https://doxycyclineca.com/# ">amoxil doxycyclineca</a> - amoxicillin 500 mg cost

  16 czerwiec 2024 15:51
 • Avatar
  CharlesSag

  https://doxycyclineca.shop/# order amoxicillin no prescription

  16 czerwiec 2024 15:59
 • Avatar
  Clydeglumb

  zithromax for sale usa: <a href=" http://amoxicillinca.com/# ">cheapest Azithromycin</a> - zithromax cost

  16 czerwiec 2024 16:12
 • Avatar
  CarlosFut

  buy cheap clomid no prescription: <a href=" https://prednisonerxa.shop/# ">best price</a> - cost generic clomid without dr prescription

  16 czerwiec 2024 16:37
 • Avatar
  CharlesSag

  http://clomidca.com/# prednisone 5 mg

  16 czerwiec 2024 16:52
 • Avatar
  CarlosFut

  prednisone in canada: <a href=" http://clomidca.com/# ">clomidca</a> - over the counter prednisone medicine

  16 czerwiec 2024 17:20
 • Avatar
  Clydeglumb

  iv prednisone: <a href=" http://clomidca.com/# ">clomidca</a> - prednisone 5084

  16 czerwiec 2024 17:31
 • Avatar
  CharlesSag

  https://amoxicillinca.shop/# zithromax 500 mg lowest price pharmacy online

  16 czerwiec 2024 17:38
 • Avatar
  Billyzip

  cost of cheap clomid no prescription <a href=https://prednisonerxa.com/#>Prednisonerxa</a> cheap clomid now

  16 czerwiec 2024 17:59
 • Avatar
  CarlosFut

  buy doxycycline online uk: <a href=" https://azithromycinca.com/# ">here</a> - doxycycline order canada

  16 czerwiec 2024 18:04
 • Avatar
  CharlesSag

  https://prednisonerxa.shop/# can i get generic clomid price

  16 czerwiec 2024 18:23
 • Avatar
  CarlosFut

  where buy cheap clomid without insurance: <a href=" https://prednisonerxa.com/# ">clomid Prednisonerxa</a> - get generic clomid

  16 czerwiec 2024 18:47
 • Avatar
  Clydeglumb

  generic over the counter prednisone: <a href=" https://clomidca.com/# ">buy online</a> - prednisone 1mg purchase

  16 czerwiec 2024 18:48
 • Avatar
  CharlesSag

  https://prednisonerxa.shop/# buying generic clomid without dr prescription

  16 czerwiec 2024 19:05
 • Avatar
  CarlosFut

  zithromax cost australia: <a href=" https://amoxicillinca.shop/# ">buy zithromax amoxicillinca</a> - zithromax over the counter

  16 czerwiec 2024 19:29
 • Avatar
  CharlesSag

  https://prednisonerxa.com/# how to get clomid no prescription

  16 czerwiec 2024 19:48
 • Avatar
  Clydeglumb

  where can i buy amoxicillin over the counter uk: <a href=" https://doxycyclineca.shop/# ">amoxil online</a> - where can i get amoxicillin

  16 czerwiec 2024 19:59
 • Avatar
  CarlosFut

  where to buy prednisone uk: <a href=" https://clomidca.shop/# ">prednisone clomidca</a> - over the counter prednisone medicine

  16 czerwiec 2024 20:12
 • Avatar
  CharlesSag

  https://amoxicillinca.shop/# zithromax for sale cheap

  16 czerwiec 2024 20:31
 • Avatar
  Billyzip

  can i buy zithromax over the counter <a href=https://amoxicillinca.com/#>Azithromycin</a> buy generic zithromax no prescription

  16 czerwiec 2024 20:34
 • Avatar
  CarlosFut

  amoxicillin 500 mg cost: <a href=" https://doxycyclineca.com/# ">cheapest amoxicillin</a> - buy cheap amoxicillin

  16 czerwiec 2024 20:54
 • Avatar
  Clydeglumb

  prednisone cream brand name: <a href=" http://clomidca.com/# ">clomidca</a> - non prescription prednisone 20mg

  16 czerwiec 2024 21:14
 • Avatar
  CharlesSag

  https://doxycyclineca.com/# buy amoxicillin online uk

  16 czerwiec 2024 21:16
 • Avatar
  CarlosFut

  zithromax antibiotic: <a href=" http://amoxicillinca.com/# ">Azithromycin best price</a> - zithromax capsules australia

  16 czerwiec 2024 21:37
 • Avatar
  Billyzip

  pharmacy prices for doxycycline <a href=https://azithromycinca.shop/#>azithromycinca.com</a> doxycycline in mexico

  16 czerwiec 2024 21:51
 • Avatar
  CharlesSag

  https://azithromycinca.shop/# doxycycline pharmacy uk

  16 czerwiec 2024 22:04
 • Avatar
  CarlosFut

  prednisone medication: <a href=" https://clomidca.com/# ">prednisone clomidca</a> - prednisone purchase online

  16 czerwiec 2024 22:20
 • Avatar
  Clydeglumb

  zithromax 500mg price: <a href=" https://amoxicillinca.shop/# ">Azithromycin</a> - buy zithromax online fast shipping

  16 czerwiec 2024 22:29
 • Avatar
  CharlesSag

  http://amoxicillinca.com/# generic zithromax 500mg

  16 czerwiec 2024 22:47
 • Avatar
  CarlosFut

  prednisone 40mg: <a href=" https://clomidca.com/# ">clomidca.com</a> - 10 mg prednisone

  16 czerwiec 2024 23:03
 • Avatar
  Billyzip

  generic zithromax 500mg <a href=http://amoxicillinca.com/#>Azithromycin</a> azithromycin zithromax

  16 czerwiec 2024 23:07
 • Avatar
  CharlesSag

  http://doxycyclineca.com/# cost of amoxicillin

  16 czerwiec 2024 23:32
 • Avatar
  Clydeglumb

  can you get clomid for sale: <a href=" https://prednisonerxa.com/# ">cheap fertility drug</a> - how can i get clomid without insurance

  16 czerwiec 2024 23:44
 • Avatar
  CarlosFut

  doxycycline price canada: <a href=" https://azithromycinca.com/# ">buy tetracycline antibiotics</a> - doxycycline 50

  16 czerwiec 2024 23:47
 • Avatar
  CharlesSag

  http://azithromycinca.com/# doxycycline 100mg uk

  17 czerwiec 2024 0:13
 • Avatar
  CarlosFut

  how much is amoxicillin prescription: <a href=" http://doxycyclineca.com/# ">amoxil doxycyclineca</a> - canadian pharmacy amoxicillin

  17 czerwiec 2024 0:32
 • Avatar
  CharlesSag

  https://azithromycinca.shop/# doxycycline 200 mg cost

  17 czerwiec 2024 0:53
 • Avatar
  Clydeglumb

  amoxicillin 500mg price in canada: <a href=" https://doxycyclineca.com/# ">amoxil online</a> - where to buy amoxicillin 500mg without prescription

  17 czerwiec 2024 0:56
 • Avatar
  CarlosFut

  buy doxycycline hyclate 100mg without a rx: <a href=" https://azithromycinca.shop/# ">doxycycline best price</a> - doxy

  17 czerwiec 2024 1:12
 • Avatar
  CharlesSag

  https://azithromycinca.com/# buy doxycycline 100mg uk

  17 czerwiec 2024 1:29
 • Avatar
  Billyzip

  zithromax <a href=http://amoxicillinca.com/#>buy zithromax amoxicillinca</a> zithromax buy

  17 czerwiec 2024 1:40
 • Avatar
  CarlosFut

  can you buy zithromax over the counter in australia: <a href=" http://amoxicillinca.com/# ">buy zithromax online</a> - zithromax purchase online

  17 czerwiec 2024 1:53
 • Avatar
  CharlesSag

  http://doxycyclineca.com/# amoxicillin 500mg over the counter

  17 czerwiec 2024 2:05

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem