Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Big_id-10078735

Pierwszym, wręcz książkowym przykładem takich studiów jest filozofia. To kierunek obierany raczej przez miłośników myślenia i rozważań, a nie przez realistów szukających dobrego wykształcenia. To kierunek, który jest świetny, ale jako kierunek poboczny, przydatny na przykład do lepszego zgłębiania tajników marketingu, reklamy czy psychologii. Kolejnym takim kierunkiem są na przykład filologia polska, czy historia – na przykład historia sztuki. Są to kierunki, które produkują przyszłych nauczycieli lub pracowników domów kultury, muzeów itp. Ale powiedzmy sobie szczerze – ile takich miejsc pracy znalazłoby się w przeciętnym mieście? Niewiele, więc rzadko poszukuje się na nie nowych pracowników. Realia również pokazują, że aby pracować w szkole jak nauczyciel trzeba niestety w dużej mierze mieć znajomości. Jeżeli nawet nie trzeba będzie ich mieć to jest drugi bardzo poważny czynnik który powoduje że nauczyciele mają coraz mniej pracy. Jest to niż demograficzny i coraz mniej dzieci w szkołach. Ten trend jeszcze przez jakis czas na pewno będzie się utrzymywał.

Administracja, oraz kierunki pokrewne, takie jak socjologia – również nie są najlepszym wyborem dla osób, które szukają stabilnego zatrudnienia. Osoby zatrudnione w swoim zawodzie mogą gorzko się rozczarować, gdyż ich zarobki raczej nie będą rewelacyjne, przynajmniej na początku. Aby wypracować sobie przyzwoite zyski potrzeba wielu lat pracy na jednym stanowisku. Kolejnym, chętnie obieranym kierunkiem jest ochrona środowiska – kierunek piękny i z pewnością ciekawy, lecz tak na dobrą sprawę nie oferujący żadnego konkretnego przygotowania.

Wymienione kierunki nie są zbyt optymistyczne, gdy chodzi o przyszłe miejsca pracy, zwłaszcza gdy ukończymy je na uczelniach prywatnych. Nie należy się jednak zrażać, gdyż i w kierunkach humanistycznych znajdą się nisze – ciekawe i dające spore wykształcenie, zwłaszcza połączone z drugim, „mocniejszym” kierunkiem. 

Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda praca w poszczególnych zawodach i czy warto iść w danym kiedunku zachęcamy do odwiedzenia naszej bazy zawodów. Możesz tam przeczytać komentarze osób, które mają w danych zawodzie sporo doświadczenia.

Podziel się z innymi

Komentarze (21)

  • Avatar
    alfonso

    Ostatni hit pod względem niezadowolonych absolwentów to farmacja. Możecie ich spotkać pod ikonka Farmaceuta.

    14 marzec 2018 10:44
  • Avatar
    Android

    Opowiem wam ciekawa a wrecz filmową historujkę..
    Moja żona jest akurat po historii sztuki i po filozofii ;D wydala na to wszystko spadek po babci,pieniadze ktire babcia zbierala cale zycie kuriozalnie niewiadomo po co bo umarła.Kuriozalnie też gdyż kwota ktora poszla na studia byla kilkakrotnie wieksza niz kwota z ktora zaczynalem dzialalnosc gospodarczą..Po kilku latach gdy jest teraz moją żoną uczy sie nadal...tyle ze jak robic kosztorysy w mojej firmie w ktorej jestem wlascicielem... 3-kowym uczniem ktory startował od Lo wekendowego a nastepnie...polibudy.Pamietajcie ze studia kuedys się skończą i czasem to co wydawalo sie z poczatku fajnym kierunkiem ,staje sie natrectwem i w pozniejszym okresie nie mozecie juz zniesc mysli o tym...Powiem jeszcze tyle że kreci mnie pojscie na studia w wieku 36lat tyle ze nie byly by to studia dzienne i niewiem czy wystarczy mi sił prowadzac firmę,rodzinę i studia...No ale też 3/4 moich pracowników ma studia i bez ich wiedzy nie dalbym teraz rady.

    16 marzec 2018 21:30
  • Avatar
    student

    android świetne podejście i współczuje żony pamiętaj że żone zawsze można zmienić i powodzenia w businesie

    14 czerwiec 2018 14:03
  • Avatar
    kasia

    farmacjaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! to przekleństwo, państwo powinni wypłacać odszkodowania za studiowanie tego g...

    5 luty 2019 17:22
  • Avatar
    Marianna

    Miałam isc na farmację, ale chyba jednak sobie daruję po tych wszystkich komentarzach. Chyba trzeba będzie się spiąć i porządnie przysiąść w wakacje do biologii, chemii oraz matematyki rozszerzonej i spróbować swoich sił na stomatologię

    5 maj 2019 21:22
  • Avatar
    Anna

    Ja jestem po farmacji i nie narzekam mimo że bywa ciężko. Jako kierownik apteki w sieci można na prawdę przyzwoicie zarobić. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy, to luksus.

    24 lipiec 2019 9:00
  • Avatar
    J24

    Farmacja i cala polityka pracy w aptekach to poniżanie, odczlowieczanie istoty ludzkiej, nakaz bycia i zachowywania się jak dobrze naoliwiona maszynka do sprzedazy jak najwiekszej ilości leków i wciskania
    suplementów diety, praca ponad ludzkie siły, zero satysfakcji, jeśli pracujesz w prywatnej aptece zazwyczaj wlasciciel cie oszukuje w zarobkach, jak w sieci jestes rzeczą towarem ktorym sie manipuluje, przestawia ,zastrasza lub zwalnia bez przyczyny. Brak szacunku, brak godności ludzkiej w tym zawodzie, zrobienie straganiarza z farmaceuty. Jeden z najgorszych obecnie zawodów w Polsce

    28 lipiec 2019 9:54
  • Avatar
    Jacek

    Od siebie dodam także dietetykę - prawda jest taka, jeśli chcesz coś osiągnąć skończ kierunek techniczny na polibudzie. Kierunki humanistyczne i "pseudo lekarskie" (np dietytyka) są fabryką bezrobotnych. Chyba, że odpowiada komuś praca w sklepie za najniższą krajową.

    7 sierpień 2019 19:00
  • Avatar
    qwer

    Obecniwe najgorsze studia to farmacja. Ogromnie obciążające a po ich ukończeniu ponizająca niestabilna praca sprzedawcy w sklepie z kolorowymi pudełkami bez mozliwosci przekwalifikowania, zprzymusem opłacania dodatkowo składek na izbe aptekarską w wysokości 50 zł z parszywej pensyjki.

    7 wrzesień 2019 13:53
  • Avatar
    Szczwy

    farmacja największa pomyłka

    12 wrzesień 2019 0:53
  • Avatar
    MGR FARM.

    farmacja = największy życiowy błąd

    14 wrzesień 2019 12:01
  • Avatar
    Xx

    No coś w tym jest że farmacja to słaby wybór. Kto może niech zmienia zawód a całej reszcie współczuję

    20 wrzesień 2019 14:03
  • Avatar
    mgr

    farmacja - no cóż. był okres, co prawda dość krótki, ale jednak, że było w miarę dobrze. niestety to się skończył i się nie powtórzy, aktualnie to to życiowa katastrofa

    22 wrzesień 2019 20:37
  • Avatar
    Farmaceutka

    Po stokroć się zgadzam z powyższymi opiniami,pracuję w tym zawodzie ponad dwadzieścia lat i to,co się teraz wyprawia w aptekach, przechodzi wszelkie pojęcie!Kiedyś lubiłam tę pracę,teraz z przerażeniem patrzę,,co się stało z tym zawodem.Kto młody,niech ucieka z tej branży ,bo tu czekają go tylko kary i odpowiedzialność za wszystko,czego się dotknie w aptece,sprzedaż wbrew swojej wiedzy i etyce i woli i ogromne rozgoryczenie,po diabła ta niepotrzebna wiedza wyniesiona ze studiów!

    24 wrzesień 2019 19:01
  • Avatar
    Karola

    farmacja = dramat !!!!!!!!!!!!!!!!!

    20 luty 2020 8:11
  • Avatar
    krzysiek

    fizjoterapia to dramat, bardzo dużo nauki a brak perspektyw na godne zarobki

    1 kwiecień 2020 20:07
  • Avatar
    Maturzysta

    Dlaczego ludziom którym w życiu nie wyszło wylewają swoje żale na portalu dla maturzystów? ;/ Mega słabo wy tam u góry w komentarzach. Zmieńcie zawód bo jesteście jacyś nieudani ;/

    7 kwiecień 2020 21:40
  • Avatar
    Iza

    Strasznie niezadowolony z życia farmaceuta tu się rozpisał :D i to pod kilkoma kontami. A prawda jest taka, że farmacja daje ogrom możliwości i fajne zarobki zaraz po studiach, tylko trzeba znać swoją wartość i coś umieć. A jak się miejsce pracy nie podoba to się zwija manatki i idzie dalej :D możliwości akurat jest bardzo dużo

    15 kwiecień 2020 15:59
  • Avatar
    pop

    się zwija manatki i idzie dalej to można było jak otwierało się dużo aptek, teraz co roku zamykane jest kilkaset. jak jeszcze technicy zaczną robić mgra zaocznie na Ukrainie to po tych studiach będzie pielgrzymka po Polsce za pensją 2300.

    27 maj 2020 11:26
  • Avatar
    Susan Benson

    Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

    Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

    Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

    Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
    * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
    * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
    * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
    * Elastyczne oprocentowanie 3%.
    * Wysokie wskaźniki akceptacji
    * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
    * Prosta aplikacja online.
    * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
    * Brak ukrytych opłat

    Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

    Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
    E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
    WhatsApp: +447903159998

    Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    22 wrzesień 2020 10:31
  • Avatar
    Susan Benson

    Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

    Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

    Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

    Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
    * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
    * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
    * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
    * Elastyczne oprocentowanie 3%.
    * Wysokie wskaźniki akceptacji
    * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
    * Prosta aplikacja online.
    * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
    * Brak ukrytych opłat

    Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

    Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
    E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
    WhatsApp: +447903159998

    Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    22 wrzesień 2020 10:43