Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Największe pomyłki – studia, na które nie idź, bo wylądujesz na bezrobociu

Big_id-10078735

Pierwszym, wręcz książkowym przykładem takich studiów jest filozofia. To kierunek obierany raczej przez miłośników myślenia i rozważań, a nie przez realistów szukających dobrego wykształcenia. To kierunek, który jest świetny, ale jako kierunek poboczny, przydatny na przykład do lepszego zgłębiania tajników marketingu, reklamy czy psychologii. Kolejnym takim kierunkiem są na przykład filologia polska, czy historia – na przykład historia sztuki. Są to kierunki, które produkują przyszłych nauczycieli lub pracowników domów kultury, muzeów itp. Ale powiedzmy sobie szczerze – ile takich miejsc pracy znalazłoby się w przeciętnym mieście? Niewiele, więc rzadko poszukuje się na nie nowych pracowników. Realia również pokazują, że aby pracować w szkole jak nauczyciel trzeba niestety w dużej mierze mieć znajomości. Jeżeli nawet nie trzeba będzie ich mieć to jest drugi bardzo poważny czynnik który powoduje że nauczyciele mają coraz mniej pracy. Jest to niż demograficzny i coraz mniej dzieci w szkołach. Ten trend jeszcze przez jakis czas na pewno będzie się utrzymywał.

Administracja, oraz kierunki pokrewne, takie jak socjologia – również nie są najlepszym wyborem dla osób, które szukają stabilnego zatrudnienia. Osoby zatrudnione w swoim zawodzie mogą gorzko się rozczarować, gdyż ich zarobki raczej nie będą rewelacyjne, przynajmniej na początku. Aby wypracować sobie przyzwoite zyski potrzeba wielu lat pracy na jednym stanowisku. Kolejnym, chętnie obieranym kierunkiem jest ochrona środowiska – kierunek piękny i z pewnością ciekawy, lecz tak na dobrą sprawę nie oferujący żadnego konkretnego przygotowania.

Wymienione kierunki nie są zbyt optymistyczne, gdy chodzi o przyszłe miejsca pracy, zwłaszcza gdy ukończymy je na uczelniach prywatnych. Nie należy się jednak zrażać, gdyż i w kierunkach humanistycznych znajdą się nisze – ciekawe i dające spore wykształcenie, zwłaszcza połączone z drugim, „mocniejszym” kierunkiem. 

Jeżeli jesteś ciekaw jak wygląda praca w poszczególnych zawodach i czy warto iść w danym kiedunku zachęcamy do odwiedzenia naszej bazy zawodów. Możesz tam przeczytać komentarze osób, które mają w danych zawodzie sporo doświadczenia.

Podziel się z innymi

Komentarze (242)

 • Avatar
  alfonso

  Ostatni hit pod względem niezadowolonych absolwentów to farmacja. Możecie ich spotkać pod ikonka Farmaceuta.

  14 marzec 2018 10:44
 • Avatar
  Android

  Opowiem wam ciekawa a wrecz filmową historujkę..
  Moja żona jest akurat po historii sztuki i po filozofii ;D wydala na to wszystko spadek po babci,pieniadze ktire babcia zbierala cale zycie kuriozalnie niewiadomo po co bo umarła.Kuriozalnie też gdyż kwota ktora poszla na studia byla kilkakrotnie wieksza niz kwota z ktora zaczynalem dzialalnosc gospodarczą..Po kilku latach gdy jest teraz moją żoną uczy sie nadal...tyle ze jak robic kosztorysy w mojej firmie w ktorej jestem wlascicielem... 3-kowym uczniem ktory startował od Lo wekendowego a nastepnie...polibudy.Pamietajcie ze studia kuedys się skończą i czasem to co wydawalo sie z poczatku fajnym kierunkiem ,staje sie natrectwem i w pozniejszym okresie nie mozecie juz zniesc mysli o tym...Powiem jeszcze tyle że kreci mnie pojscie na studia w wieku 36lat tyle ze nie byly by to studia dzienne i niewiem czy wystarczy mi sił prowadzac firmę,rodzinę i studia...No ale też 3/4 moich pracowników ma studia i bez ich wiedzy nie dalbym teraz rady.

  16 marzec 2018 21:30
 • Avatar
  student

  android świetne podejście i współczuje żony pamiętaj że żone zawsze można zmienić i powodzenia w businesie

  14 czerwiec 2018 14:03
 • Avatar
  kasia

  farmacjaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!! to przekleństwo, państwo powinni wypłacać odszkodowania za studiowanie tego g...

  5 luty 2019 17:22
 • Avatar
  Marianna

  Miałam isc na farmację, ale chyba jednak sobie daruję po tych wszystkich komentarzach. Chyba trzeba będzie się spiąć i porządnie przysiąść w wakacje do biologii, chemii oraz matematyki rozszerzonej i spróbować swoich sił na stomatologię

  5 maj 2019 21:22
 • Avatar
  Anna

  Ja jestem po farmacji i nie narzekam mimo że bywa ciężko. Jako kierownik apteki w sieci można na prawdę przyzwoicie zarobić. Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy, to luksus.

  24 lipiec 2019 9:00
 • Avatar
  J24

  Farmacja i cala polityka pracy w aptekach to poniżanie, odczlowieczanie istoty ludzkiej, nakaz bycia i zachowywania się jak dobrze naoliwiona maszynka do sprzedazy jak najwiekszej ilości leków i wciskania
  suplementów diety, praca ponad ludzkie siły, zero satysfakcji, jeśli pracujesz w prywatnej aptece zazwyczaj wlasciciel cie oszukuje w zarobkach, jak w sieci jestes rzeczą towarem ktorym sie manipuluje, przestawia ,zastrasza lub zwalnia bez przyczyny. Brak szacunku, brak godności ludzkiej w tym zawodzie, zrobienie straganiarza z farmaceuty. Jeden z najgorszych obecnie zawodów w Polsce

  28 lipiec 2019 9:54
 • Avatar
  Jacek

  Od siebie dodam także dietetykę - prawda jest taka, jeśli chcesz coś osiągnąć skończ kierunek techniczny na polibudzie. Kierunki humanistyczne i "pseudo lekarskie" (np dietytyka) są fabryką bezrobotnych. Chyba, że odpowiada komuś praca w sklepie za najniższą krajową.

  7 sierpień 2019 19:00
 • Avatar
  qwer

  Obecniwe najgorsze studia to farmacja. Ogromnie obciążające a po ich ukończeniu ponizająca niestabilna praca sprzedawcy w sklepie z kolorowymi pudełkami bez mozliwosci przekwalifikowania, zprzymusem opłacania dodatkowo składek na izbe aptekarską w wysokości 50 zł z parszywej pensyjki.

  7 wrzesień 2019 13:53
 • Avatar
  Szczwy

  farmacja największa pomyłka

  12 wrzesień 2019 0:53
 • Avatar
  MGR FARM.

  farmacja = największy życiowy błąd

  14 wrzesień 2019 12:01
 • Avatar
  Xx

  No coś w tym jest że farmacja to słaby wybór. Kto może niech zmienia zawód a całej reszcie współczuję

  20 wrzesień 2019 14:03
 • Avatar
  mgr

  farmacja - no cóż. był okres, co prawda dość krótki, ale jednak, że było w miarę dobrze. niestety to się skończył i się nie powtórzy, aktualnie to to życiowa katastrofa

  22 wrzesień 2019 20:37
 • Avatar
  Farmaceutka

  Po stokroć się zgadzam z powyższymi opiniami,pracuję w tym zawodzie ponad dwadzieścia lat i to,co się teraz wyprawia w aptekach, przechodzi wszelkie pojęcie!Kiedyś lubiłam tę pracę,teraz z przerażeniem patrzę,,co się stało z tym zawodem.Kto młody,niech ucieka z tej branży ,bo tu czekają go tylko kary i odpowiedzialność za wszystko,czego się dotknie w aptece,sprzedaż wbrew swojej wiedzy i etyce i woli i ogromne rozgoryczenie,po diabła ta niepotrzebna wiedza wyniesiona ze studiów!

  24 wrzesień 2019 19:01
 • Avatar
  Karola

  farmacja = dramat !!!!!!!!!!!!!!!!!

  20 luty 2020 8:11
 • Avatar
  krzysiek

  fizjoterapia to dramat, bardzo dużo nauki a brak perspektyw na godne zarobki

  1 kwiecień 2020 20:07
 • Avatar
  Maturzysta

  Dlaczego ludziom którym w życiu nie wyszło wylewają swoje żale na portalu dla maturzystów? ;/ Mega słabo wy tam u góry w komentarzach. Zmieńcie zawód bo jesteście jacyś nieudani ;/

  7 kwiecień 2020 21:40
 • Avatar
  Iza

  Strasznie niezadowolony z życia farmaceuta tu się rozpisał :D i to pod kilkoma kontami. A prawda jest taka, że farmacja daje ogrom możliwości i fajne zarobki zaraz po studiach, tylko trzeba znać swoją wartość i coś umieć. A jak się miejsce pracy nie podoba to się zwija manatki i idzie dalej :D możliwości akurat jest bardzo dużo

  15 kwiecień 2020 15:59
 • Avatar
  pop

  się zwija manatki i idzie dalej to można było jak otwierało się dużo aptek, teraz co roku zamykane jest kilkaset. jak jeszcze technicy zaczną robić mgra zaocznie na Ukrainie to po tych studiach będzie pielgrzymka po Polsce za pensją 2300.

  27 maj 2020 11:26
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:31
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:43
 • Avatar
  David Bescht

  Nazywam się Clara Andrew, chciałbym podzielić się z opinią publiczną moimi świadectwami na temat tego, co ten człowiek zwany chubygreat właśnie dla mnie zrobił, ten człowiek właśnie przyniósł mi mojego zaginionego byłego męża swoim wielkim zaklęciem w ciągu 48 godzin.
  Byłam żonaty z moim mężem Williamem Bobem, byliśmy razem przez długi czas i kochamy siebie, ale kiedy nie mogłam dać mu dziecka przez 2 lata, zostawił mnie dla innej kobiety i powiedział, że nie może już dłużej kontynuować. Powiedziałem omg, byłem sfrustrowany i beznadziejny, a potem zacząłem szukać sposobu, jak go odzyskać, dopóki mój przyjaciel nie powiedział mi o tym człowieku i o tym, jak pomaga ludziom na całym świecie z różnymi problemami, na początku nie wierzyłem ona, myślałem o tym przez dwa dni, dopóki nie zdecydowałem się spróbować.
  Skontaktowałem się z tym człowiekiem i powiedziałem mu o wszystkich moich problemach i co chcę, aby dla mnie zrobił, powiedział mi, że moje problemy zostaną rozwiązane w ciągu 48 godzin i że wszystkie moje życzenia zostaną spełnione, byłem sceptyczny, ale widzę w ciągu 48 godzin kilka godzin, mój mąż wrócił do mnie na kolanach, błagając, żebym mu wybaczył.Ten człowiek nie tylko przywiózł mojego zaginionego męża w ciągu 48 godzin, ale także spóźniłem się na miesiączkę po miesiącu i poszedłem na badanie i wynik był że byłam w ciąży. Cieszę się dzisiaj jako mama córeczki, jeszcze raz dziękuję kucko za to co dla mnie zrobiłaś.

  Jeśli przeżywasz którykolwiek z tych problemów, masz problemy z HIV w swoim życiu lub jakikolwiek rodzaj choroby, skontaktuj się z nim, aby uzyskać pomoc, jego prywatny adres e-mail:
  chubygreat@gmail.com / Numer telefonu WhatsApp: 2348165965904

  29 październik 2020 20:56
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę na ten adres e-mail sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub w WhatsApp pod numerem +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  7 kwiecień 2021 10:24
 • Avatar
  Bridget Helen

  Miłość jest piękna, gdy masz z kim się nią dzielić. 💝💝 Dr Ekpen ogiogun jest prawdziwym czarodziejem i człowiekiem mądrości, bardzo wyjątkowym i potężnym. Nie mogłam zajść w ciążę, ponieważ miał problemy z płodnością. Mój mąż rozwiódł się ze mną z tego powodu. Byłem bardzo zmartwiony i zawsze płakałem, a nawet myślałem o zabiciu się, ale moja przyjaciółka przedstawiła mnie wspaniałemu człowiekowi o imieniu dr Ekpen ogiogun, który również pomógł jej w rozwiązaniu problemu. Dała mi jego e-mail, skontaktowałem się z nim i wszystko mu wyjaśniłem. Zapewnił mnie, że pomoże mi i nie mogę się martwić. Dr Ekpen ogiogun ponownie wniósł radość do mojego życia i rodziny, przywracając mojego męża z powrotem do mnie swoimi duchowymi mocami, sprawiając, że jestem w ciąży, leczyć raka mojej siostry, a także leczyć wirusa HIV mojego kuzyna dzięki specjalnym mocom, a także uczynił mojego przyrodniego brata wygraj loterię o wartości 2 milionów dolarów. Dr Ekpen ogiogu jest naprawdę utalentowanym, niesamowitym i bardzo dobrym człowiekiem, który naprawdę wie, jak wykonywać swoją pracę ogiogunra i gdyby nie on, jak wyglądałoby moje życie? Dr Ekpen ogiogun, bardzo dziękuję i nigdy nie przestanę mówić o twoich wielkich osiągnięciach. Słowa nie mogą wyrazić, jak dobrze zrobiliście dla mnie i mojej rodziny i wierzę, że nawet tysiąc słów nie wystarczy, aby opisać wasze dobre i wielkie dzieła. Jeśli potrzebujesz pomocy duchowej, dlaczego nie pobiec do doktora Ekpena ogioguna? po prostu skontaktuj się z dr Ekpen ogiogun w swoim e-mailu: (ekpenogiogunspellcaster@gmail.com) A on ci pomoże. Dr Ekpen ogiogun jest nieszkodliwy, bezpieczny i niezawodny, więc skontaktuj się z nim teraz i uzyskaj rozwiązanie. Dziękuję, dr Ekpen ogiogun, Twój WhatsApp +2347045604010. ekpenogiogunspellcaster@gmail.com

  20 kwiecień 2021 18:27
 • Avatar
  rafi

  Też skończyłem farmację i do dzisiaj tego żałuję, gównostudia, gównozawód i gównozarobki.

  4 maj 2021 0:44
 • Avatar
  Novelty

  Złóż wniosek o pożyczkę pod adresem NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) z oprocentowaniem 3%.

  Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka z NOVELTY FINANCE to opłacalny sposób na realizację tego celu.

  NOWOŚĆ FINANSE jest elastyczna: możesz pożyczyć do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych oraz pożyczek konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%.

  Co dostałeś:
   Natychmiastowy dostęp do środków po zatwierdzeniu
   Konkurencyjne stopy procentowe
   Elastyczne warunki spłaty
   Możliwość szybszej spłaty kredytu (dopłaty obniżają wysokość kredytu)
   Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych funduszy
   Twoja pierwsza spłata pożyczki rozpocznie się w sześć miesięcy po zatwierdzeniu.

  Jak aplikować:
  Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste!
  Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji na temat JAK ZŁOŻYĆ APLIKACJĘ, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) LUB skontaktować się z Emily Gibbon przez WhatsApp / Telegram pod numerem +447868796107, aby uzyskać więcej informacji i ustne odprawy. .T & C's Zastosuj.

  11 maj 2021 22:05
 • Avatar
  helmut

  Unikajcie farmacji, przegrane życie rozstawiacza kolorowych pudełek.

  25 maj 2021 20:09
 • Avatar
  http://jestemniewolnikiem.blogspot.com/?m=1

  http://jestemniewolnikiem.blogspot.com/?m=1

  26 maj 2021 15:17
 • Avatar
  Jennifer Woodward

  Nazywam się Jennifer Woodward i pochodzę z Kanady. oto moje krótkie świadectwo o tym, jak odzyskałam swoją miłość... Po 5 latach małżeństwa wdaliśmy się z mężem w kłótnię, aż w końcu mnie opuścił i przeprowadził się do Kalifornii z inną kobietą. Czułem, że moje życie się skończyło, a moje dzieci myślały, że już nigdy nie zobaczą swojego nietoperza. Starałam się być silna tylko dla dzieci, ale nie mogłam zapanować nad bólem, który dręczył moje serce, moje serce było pełne żalu i bólu, bo naprawdę kochałam męża. Każdego dnia i nocy myślę o nim i zawsze chcę, żeby do mnie wrócił. Byłem bardzo zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy online i natrafiłem na stronę internetową, która oferowała Dr. OGBOKO. może pomóc mi odzyskać mojego męża z jego doświadczeniem i wskazówkami. Czułem, że muszę spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, co mam robić, a ja to zrobiłem, a także zaniosłem to wszystko. 48 godzin później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo tęskni za mną i dziećmi, i obiecał, że nigdy więcej mnie i dzieci nie opuści, tak cudownie !! W ten sposób wrócił z wielką miłością i radością, i przeprosił za swój błąd i za. Potem, od tego dnia, nasze Małżeństwo stało się silniejsze niż wcześniej, wszystko dzięki dr. OGBOKO. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią online, że dr. OGBOKO jest prawdziwym i potężnym kuglarzem, do którego zawsze będę się modlić o długie życie, aby pomóc moim dzieciom w trudnych chwilach, jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz powrotu swojego byłego lub twój mąż wprowadził się do innej kobiety, nie płacz już, odwróć się do tego potężnego człowieka i zapytaj
  poniżej - jego dane kontaktowe...
  E-mail: spellcasterogboko@gmail.com

  26 czerwiec 2021 19:25
 • Avatar
  Jennifer Woodward

  Nazywam się Jennifer Woodward i pochodzę z Kanady. oto moje krótkie świadectwo o tym, jak odzyskałam swoją miłość... Po 5 latach małżeństwa wdaliśmy się z mężem w kłótnię, aż w końcu mnie opuścił i przeprowadził się do Kalifornii z inną kobietą. Czułem, że moje życie się skończyło, a moje dzieci myślały, że już nigdy nie zobaczą swojego nietoperza. Starałam się być silna tylko dla dzieci, ale nie mogłam zapanować nad bólem, który dręczył moje serce, moje serce było pełne żalu i bólu, bo naprawdę kochałam męża. Każdego dnia i nocy myślę o nim i zawsze chcę, żeby do mnie wrócił. Byłem bardzo zdenerwowany i potrzebowałem pomocy, więc szukałem pomocy online i natrafiłem na stronę internetową, która oferowała Dr. OGBOKO. może pomóc mi odzyskać mojego męża z jego doświadczeniem i wskazówkami. Czułem, że muszę spróbować. Skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, co mam robić, a ja to zrobiłem, a także zaniosłem to wszystko. 48 godzin później mój mąż naprawdę zadzwonił do mnie i powiedział, że tak bardzo tęskni za mną i dziećmi, i obiecał, że nigdy więcej mnie i dzieci nie opuści, tak cudownie !! W ten sposób wrócił z wielką miłością i radością, i przeprosił za swój błąd i za. Potem, od tego dnia, nasze Małżeństwo stało się silniejsze niż wcześniej, wszystko dzięki dr. OGBOKO. jest tak potężny i postanowiłem podzielić się moją historią online, że dr. OGBOKO jest prawdziwym i potężnym kuglarzem, do którego zawsze będę się modlić o długie życie, aby pomóc moim dzieciom w trudnych chwilach, jeśli jesteś tutaj i potrzebujesz powrotu swojego byłego lub twój mąż wprowadził się do innej kobiety, nie płacz już, odwróć się do tego potężnego człowieka i zapytaj
  poniżej - jego dane kontaktowe...
  E-mail: spellcasterogboko@gmail.com

  26 czerwiec 2021 19:25
 • Avatar
  Dobry Kann

  Tak się cieszę, dziękuję za twoje zaklęcie miłosne, mój mąż wrócił do mnie Great Mutaba, Jeśli chcesz jego pomocy, aby go WhatsApp: +2348054681416 lub napisz do niego: Greatmutaba@yahoo.com

  28 czerwiec 2021 11:22
 • Avatar
  zzzz

  najwieksza życiowa pomyłka to farmacja.

  23 październik 2021 18:58
 • Avatar
  xxxx

  w farmacji studia są bez sensu, praca w aptece to głównie sprzedaż, kończąc studia jesteś specjalistą od niczego, na pewno nie od leczenia pacjentów, nie ma żadnych zajęć klinicznych, kontaktu z pacjentem, farmację należy unikać szerokim łukiem, i technicy co myślą że są magistrami bo skończyli 2 letnia szkołę policealną, dla pracodawcy to lepsi pracownicy bo sprzedają bez zastanowienia to co się im każde, magistrzy zresztą też. W farmacji chodzi o to by sprzedać jak najwięcej a kasa ląduje u właściciela. Po farmacji jesteś zwykłym sprzedawcą w białym kitlu.

  24 październik 2021 10:32
 • Avatar
  mgr

  Na jakieś specjalne względy związane z brakiem magistrów to bym nie liczył. Tam gdzie jest niby mało to jest małe zapotrzebowanie. Ale ciekawe ,że coś tam się ruszyło.

  11 styczeń 2022 22:36
 • Avatar
  Piotr

  A ja skończyłem Administrację Publiczną na Wydziale Prawa oraz Stosunki Międzynarodowe + język angielski czyli teoretycznie beznadziejne kierunki jeśli chodzi o znalezienie pracy oraz poziom wynagrodzenia. Przyznam szczerze że początkowo było ciężko ze znalezieniem pracy w zawodzie, ale po roku tułając się po hurtowniach itp. w końcu znalazłem pracę w firmie jako specjalista ds. opracowania wniosków o dofinansowanie i rozliczania projektów. Pracuję tam do dziś od czterech lat i powiem szczerze, że nie narzekam na zarobki; na początku nie były wielkie, ale szef chyba jest ze mnie zadowolony, bo co roku dostaję podwyżkę. Co więcej otworzył się przede mną rynek pracy, ponieważ mam już doświadczenie w tym co robię, stale dokształcam się w tych zakresach, gdzie dostrzegam jeszcze możliwości pogłębienia wiedzy. Jest to w sumie trochę związane z tym co studiowałem, ale na uczelni pokazano nam jedynie podstawy teoretyczne - w praktyce wygląda to nieco inaczej. Myślę, że znalazłem niszę w której się w pewien sposób realizuję. Na początku wiele osób mi mówiło, że to beznadzieja i nigdy nie znajdę pracy w zawodzie, ale wystarczyło trochę samozaparcia, pracy, jakiś pomysł na siebie ...no i już.
  Całą tą sytuację związaną ze studiami, ich rodzajem i łatwością znalezienia po nich zatrudnienia wytłumaczyłem sobie tak: na takie studia jak np. medycyna ciężko jest się dostać i ciężko jest je ukończyć, nie mówiąc o odbywanych stażach i specjalizacjach - potem jednak praca praktycznie czeka na Ciebie, na kierunki takie jak ja skończyłem łatwiej było się dostać i je ukończyć, ale za to po ich ukończeniu trzeba było więcej włożyć wysiłku w poszukiwanie pracy.

  22 styczeń 2022 21:53
 • Avatar
  były farmaceuta

  http://maturana6.pl/zawody/farmaceuta#

  24 styczeń 2022 15:24
 • Avatar
  Ralphleago

  cialis for women <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">generic tadalafil 20mg india</a>

  5 czerwiec 2022 12:52
 • Avatar
  Stromdring

  <a href=https://stromectolgf.online/#>stromectol for humans</a> stromectol 3 mg dosage

  5 czerwiec 2022 19:34
 • Avatar
  IverKib

  ivermectin cost canada <a href=" https://stromectolgf.com/# ">stromectol 3 mg tablets price</a>

  6 czerwiec 2022 20:57
 • Avatar
  Chesterframb

  https://stromectolgf.online/# buy ivermectin pills

  6 czerwiec 2022 20:57
 • Avatar
  ThomasSet

  <a href=https://drwithoutdoctorprescription.online/#>discount prescription drugs</a> buy anti biotics without prescription

  10 czerwiec 2022 19:41
 • Avatar
  Stevenlag

  https://drwithoutdoctorprescription.online/# best canadian pharmacy online

  10 czerwiec 2022 22:39
 • Avatar
  CameronPog

  canadian online pharmacy <a href=" https://drwithoutdoctorprescription.com/# ">without doctor prescription</a>

  10 czerwiec 2022 23:35
 • Avatar
  Ralphleago

  cialis with dapoxetine sale <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">buy tadalafil</a>

  11 czerwiec 2022 14:21
 • Avatar
  CameronPog

  buy prescription drugs without doctor <a href=" https://drwithoutdoctorprescription.site/# ">carprofen without vet prescription</a>

  11 czerwiec 2022 17:09
 • Avatar
  ThomasSet

  <a href=https://drwithoutdoctorprescription.site/#>canadian drugstore online</a> ed meds online without prescription or membership

  11 czerwiec 2022 20:11
 • Avatar
  Stevenlag

  https://drwithoutdoctorprescription.com/# canadian pharmacy

  12 czerwiec 2022 0:11
 • Avatar
  Michaelsnums

  <a href=https://sildenafilmg.online/#>where can i buy viagra over the counter</a> viagra over the counter walmart

  16 czerwiec 2022 17:21
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.shop/# viagra discount

  17 czerwiec 2022 1:47
 • Avatar
  Jamisondub

  when will viagra be generic <a href=" https://sildenafilmg.shop/# ">cheap viagra online</a>
  https://sildenafilmg.online/# viagra price
  <a href=https://sildenafilmg.online/#>price of viagra</a> viagra cost per pill

  17 czerwiec 2022 11:03
 • Avatar
  BrandonSoine

  where to buy viagra <a href=" https://sildenafilmg.shop/# ">viagra shop</a>

  17 czerwiec 2022 22:56
 • Avatar
  Michaelsnums

  <a href=https://sildenafilmg.shop/#>viagra</a> viagra from india

  18 czerwiec 2022 0:04
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.com/ best place to buy viagra online

  18 czerwiec 2022 1:08
 • Avatar
  Jamisondub

  best place to buy generic viagra online <a href=" https://sildenafilmg.online/# ">buy generic 100mg viagra online</a>
  https://sildenafilmg.shop/# generic viagra walmart
  <a href=https://sildenafilmg.com/#>sildenafil</a> buying viagra online

  18 czerwiec 2022 19:45
 • Avatar
  BrandonSoine

  over the counter viagra <a href=" https://sildenafilmg.com/# ">sildenafil</a>

  18 czerwiec 2022 21:44
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.com/ mexican viagra

  18 czerwiec 2022 23:54
 • Avatar
  BrandonSoine

  viagra without a doctor prescription usa <a href=" https://sildenafilmg.shop/# ">viagra</a>

  19 czerwiec 2022 20:49
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.shop/# where can i buy viagra over the counter

  20 czerwiec 2022 5:54
 • Avatar
  Jamisondub

  cheap viagra online <a href=" https://sildenafilmg.online/# ">best place to buy generic viagra online</a>
  https://sildenafilmg.online/# price of viagra
  <a href=https://sildenafilmg.com/#>viagra pills</a> viagra price

  20 czerwiec 2022 11:36
 • Avatar
  Michaelsnums

  <a href=https://sildenafilmg.online/#>viagra amazon</a> viagra over the counter walmart

  20 czerwiec 2022 16:19
 • Avatar
  BrandonSoine

  viagra from canada <a href=" https://sildenafilmg.com/# ">viagra for men</a>

  20 czerwiec 2022 20:05
 • Avatar
  Raymonddeags

  where to buy clomid canada <a href=" https://clomidforsale.life/# ">can you buy clomid over the counter in australia</a>

  21 czerwiec 2022 17:17
 • Avatar
  GeorgeExper

  prednisone 12 tablets price <a href=" https://prednisoneforsale.store/# ">where to get prednisone</a>

  22 czerwiec 2022 3:24
 • Avatar
  Stephenbrert

  https://amoxilforsale.best/# can you buy amoxicillin over the counter

  22 czerwiec 2022 12:23
 • Avatar
  RobertFiert

  where to order clomid <a href=" https://clomidforsale.life/# ">clomid otc canada</a>

  22 czerwiec 2022 18:26
 • Avatar
  GeorgeExper

  doxycycline 100mg tablets no prescription <a href=" https://doxycyclineforsale.life/# ">doxycycline hyc 100 mg</a>

  22 czerwiec 2022 22:25
 • Avatar
  RickyRix

  <a href=https://clomidforsale.life/#>clomid pills cost</a> clomid in australia

  23 czerwiec 2022 17:19
 • Avatar
  Stephenbrert

  https://doxycyclineforsale.life/# doxycycline 100mg canada

  23 czerwiec 2022 17:27
 • Avatar
  GeorgeExper

  clomid cost in india <a href=" https://clomidforsale.life/# ">where can i get clomid uk</a>

  23 czerwiec 2022 17:35
 • Avatar
  Raymonddeags

  https://buylipitor.store/# lipitor 100mg

  24 czerwiec 2022 10:03
 • Avatar
  Philipbes

  can i order metformin online <a href=" https://buymetformin.best/# ">metformin hydrochloride 500 mg</a>
  https://buynolvadex.store/# generic tamoxifen
  [url=https://buytadalafil.men/#]best tadalafil prices[/url] tadalafil 20 mg over the counter

  25 czerwiec 2022 4:24
 • Avatar
  RickyRix

  femara vs tamoxifen <a href=" https://buynolvadex.store/# ">tamoxifen generic</a>
  https://buylipitor.store/# lipitor 80 mg daily
  [url=https://buytadalafil.men/#]buy tadalafil online canada[/url] tadalafil 5 mg tablet coupon

  25 czerwiec 2022 23:52
 • Avatar
  Philipbes

  tamoxifen citrate <a href=" https://buynolvadex.store/# ">raloxifene vs tamoxifen</a>
  https://buynolvadex.store/# alternative to tamoxifen
  [url=https://buytadalafil.men/#]tadalafil 20 mg mexico[/url] tadalafil 20 mg buy online

  26 czerwiec 2022 5:01
 • Avatar
  HomerBioft

  [url=https://buylipitor.store/#]cost of lipitor in australia[/url] lipitor pill

  26 czerwiec 2022 9:01
 • Avatar
  Raymonddeags

  https://buymetformin.best/# best price online metformin

  26 czerwiec 2022 9:34
 • Avatar
  Edwardhot

  tadalafil free shipping <a href=" https://buytadalafil.men/# ">tadalafil online 10mg</a>

  26 czerwiec 2022 22:18
 • Avatar
  WilliamDooto

  tadalafil online australia <a href=" https://buytadalafil.men/# ">where can i get tadalafil</a>

  27 czerwiec 2022 10:03
 • Avatar
  Anthonyrogue

  https://buylasix.icu/# lasix

  27 czerwiec 2022 10:24
 • Avatar
  Philipbes

  tadalafil mexico <a href=" https://buytadalafil.men/# ">tadalafil 20 mg over the counter</a>
  https://buymetformin.best/# can you buy metformin over the counter in uk
  <a href=https://buynolvadex.store/#>tamoxifen endometriosis</a> nolvadex pct

  27 czerwiec 2022 13:44
 • Avatar
  Ronaldfuh

  https://buynolvadex.store/# tamoxifen for sale

  27 czerwiec 2022 22:48
 • Avatar
  JeffreyFraut

  neurontin 800 <a href=" https://gabapentin.icu/# ">300 mg neurontin</a>
  https://diflucan.icu/# buy diflucan online usa
  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin prescription medication</a> neurontin 400 mg tablets

  28 czerwiec 2022 10:05
 • Avatar
  GeorgePab

  https://gabapentin.icu/# neurontin online

  28 czerwiec 2022 11:03
 • Avatar
  Robertgooft

  https://diflucan.icu/# where can you get diflucan

  28 czerwiec 2022 11:27
 • Avatar
  Jefferykam

  neurontin brand coupon <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin 800 mg cost</a>

  29 czerwiec 2022 10:02
 • Avatar
  ThomasNix

  pet meds without vet prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">sildenafil without a doctor's prescription</a>
  https://diflucan.icu/# diflucan 150 mg tabs
  <a href=https://diflucan.icu/#>candida diflucan</a> diflucan 200 mg capsules

  29 czerwiec 2022 10:13
 • Avatar
  Andrewatorb

  best diflucan price <a href=" https://diflucan.icu/# ">buy diflucan without script</a>
  https://withoutprescription.store/# canadian online drugstore
  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin buy online</a> neurontin prescription

  29 czerwiec 2022 16:31
 • Avatar
  IsiahJab

  over the counter neurontin <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin 300 mg buy</a>

  29 czerwiec 2022 18:25
 • Avatar
  JeffreyFraut

  cipro 500mg best prices <a href=" https://cipro.best/# ">buy cipro online without prescription</a>
  https://withoutprescription.store/# prescription meds without the prescriptions
  <a href=https://diflucan.icu/#>can i buy diflucan online</a> can you buy diflucan without a prescription

  29 czerwiec 2022 19:16
 • Avatar
  Robertgooft

  https://diflucan.icu/# diflucan 150 mg pill

  29 czerwiec 2022 19:40
 • Avatar
  Jefferykam

  п»їcipro generic <a href=" https://cipro.best/# ">ciprofloxacin order online</a>

  30 czerwiec 2022 17:35
 • Avatar
  Robertgooft

  https://erectionpills.best/# pills erectile dysfunction

  1 lipiec 2022 3:45
 • Avatar
  ThomasNix

  cipro for sale <a href=" https://cipro.best/# ">buy cipro online canada</a>
  https://cipro.best/# buy cipro cheap
  <a href=https://cipro.best/#>antibiotics cipro</a> cipro for sale

  1 lipiec 2022 4:54
 • Avatar
  MichealCrulp

  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin 100mg cost</a> order neurontin online

  1 lipiec 2022 6:24
 • Avatar
  IsiahJab

  cheap pet meds without vet prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">non prescription ed pills</a>

  1 lipiec 2022 7:55
 • Avatar
  JeffreyFraut

  gabapentin generic <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin india</a>
  https://erectionpills.best/# generic ed pills
  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin over the counter</a> order neurontin online

  1 lipiec 2022 14:55
 • Avatar
  GeorgePab

  https://cipro.best/# cipro 500mg best prices

  1 lipiec 2022 21:58
 • Avatar
  Jefferykam

  ed treatment pills <a href=" https://erectionpills.best/# ">herbal ed treatment</a>

  2 lipiec 2022 1:18
 • Avatar
  Robertgooft

  https://withoutprescription.store/# best canadian online pharmacy

  2 lipiec 2022 11:58
 • Avatar
  ThomasNix

  neurontin drug <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin buy online</a>
  https://diflucan.icu/# can you buy diflucan over the counter uk
  <a href=https://diflucan.icu/#>diflucan 300 mg</a> where can i buy diflucan otc

  2 lipiec 2022 19:41
 • Avatar
  IsiahJab

  cheap erectile dysfunction <a href=" https://erectionpills.best/# ">ed pills for sale</a>

  2 lipiec 2022 20:37
 • Avatar
  Jefferykam

  natural ed remedies <a href=" https://erectionpills.best/# ">best erection pills</a>

  3 lipiec 2022 9:00
 • Avatar
  JeffreyFraut

  buy ciprofloxacin over the counter <a href=" https://cipro.best/# ">buy cipro online</a>
  https://cipro.best/# cipro pharmacy
  <a href=https://diflucan.icu/#>150 mg diflucan online</a> diflucan

  3 lipiec 2022 10:47
 • Avatar
  Robertgooft

  https://diflucan.icu/# can you buy diflucan otc

  3 lipiec 2022 20:19
 • Avatar
  Andrewatorb

  ed prescription drugs <a href=" https://withoutprescription.store/# ">prescription drugs without doctor approval</a>
  https://gabapentin.icu/# neurontin 300 mg capsule
  <a href=https://erectionpills.best/#>ed treatment pills</a> best ed pills online

  4 lipiec 2022 3:58
 • Avatar
  JeffreyFraut

  п»їcipro generic <a href=" https://cipro.best/# ">buy cipro</a>
  https://gabapentin.icu/# neurontin 400 mg cost
  <a href=https://erectionpills.best/#>best otc ed pills</a> ed drug prices

  4 lipiec 2022 8:20
 • Avatar
  IsiahJab

  neurontin 30 mg <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin 100mg capsule price</a>

  4 lipiec 2022 9:27
 • Avatar
  ThomasNix

  cipro pharmacy <a href=" https://cipro.best/# ">cipro</a>
  https://cipro.best/# cipro 500mg best prices
  <a href=https://cipro.best/#>buy cipro online without prescription</a> buy cipro

  4 lipiec 2022 9:45
 • Avatar
  Jefferykam

  best non prescription ed pills <a href=" https://withoutprescription.store/# ">best canadian pharmacy online</a>

  4 lipiec 2022 17:27
 • Avatar
  Robertgooft

  https://diflucan.icu/# diflucan otc canada

  5 lipiec 2022 5:05
 • Avatar
  GeorgePab

  https://gabapentin.icu/# medication neurontin

  5 lipiec 2022 11:55
 • Avatar
  IsiahJab

  meds online without doctor prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">best online canadian pharmacy</a>

  5 lipiec 2022 22:23
 • Avatar
  ThomasNix

  carprofen without vet prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">prescription drugs online without doctor</a>
  https://gabapentin.icu/# cost of neurontin 800 mg
  <a href=https://diflucan.icu/#>diflucan tablets</a> diflucan pills prescription

  5 lipiec 2022 22:24
 • Avatar
  Jefferykam

  anti fungal pills without prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">prescription drugs without doctor approval</a>

  6 lipiec 2022 1:11
 • Avatar
  JeffreyFraut

  buy cipro online without prescription <a href=" https://cipro.best/# ">cipro ciprofloxacin</a>
  https://erectionpills.best/# erectile dysfunction drugs
  <a href=https://cipro.best/#>buy cipro cheap</a> cipro

  6 lipiec 2022 4:18
 • Avatar
  Robertgooft

  https://gabapentin.icu/# cost of brand name neurontin

  6 lipiec 2022 13:58
 • Avatar
  MichaelClurb

  doxycycline without prescription <a href=" https://doxycyclineonline.store/# ">buy doxycycline</a>

  7 lipiec 2022 9:11
 • Avatar
  Davidfluri

  https://drugsonline.store/# buy prescription drugs without doctor

  7 lipiec 2022 11:44
 • Avatar
  Stevenkek

  https://doxycyclineonline.store/# purchase doxycycline

  7 lipiec 2022 11:51
 • Avatar
  Darrellpal

  clomid <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid</a>

  8 lipiec 2022 4:25
 • Avatar
  ThomasNix

  prescription drugs without doctor approval <a href=" https://drugsonline.store/# ">errectile disfunction</a>
  https://clomidonline.icu/# clomid for sale
  <a href=https://edpills.best/#>cheapest ed pills online</a> best ed pill

  8 lipiec 2022 5:46
 • Avatar
  Frankgon

  ivermectin cream cost <a href=" https://stromectol.life/# ">ivermectin cream cost</a>

  8 lipiec 2022 14:14
 • Avatar
  Danielevoth

  <a href=https://edpills.best/#>otc ed pills</a> best male ed pills

  8 lipiec 2022 17:24
 • Avatar
  Stevenkek

  https://drugsonline.store/# ed cures that work

  8 lipiec 2022 20:31
 • Avatar
  MichaelClurb

  clomid coupon <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid 100mg for sale</a>

  9 lipiec 2022 8:51
 • Avatar
  ThomasNix

  generic ivermectin <a href=" https://stromectol.life/# ">stromectol 12 mg tablets</a>
  https://drugsonline.store/# cheap pills online
  <a href=https://drugsonline.store/#>ed pills that really work</a> pills for erection

  9 lipiec 2022 18:40
 • Avatar
  Darrellpal

  generic clomid for sale <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid</a>

  9 lipiec 2022 19:01
 • Avatar
  Danieltamma

  <a href=https://edpills.best/#>ed dysfunction treatment</a> medication for ed dysfunction

  9 lipiec 2022 19:53
 • Avatar
  Frankgon

  clomid coupon <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid for sale</a>

  9 lipiec 2022 23:46
 • Avatar
  Stevenkek

  https://clomidonline.icu/# buy clomid

  10 lipiec 2022 5:07
 • Avatar
  MichaelClurb

  erectile dysfunction drug <a href=" https://edpills.best/# ">best ed drug</a>

  11 lipiec 2022 5:30
 • Avatar
  ThomasNix

  erectyle dysfunction <a href=" https://drugsonline.store/# ">medications online</a>
  https://doxycyclineonline.store/# doxycycline
  <a href=https://doxycyclineonline.store/#>doxycycline for sale</a> purchase doxycycline

  11 lipiec 2022 7:46
 • Avatar
  Davidfluri

  https://doxycyclineonline.store/# purchase doxycycline

  11 lipiec 2022 8:23
 • Avatar
  Darrellpal

  drug prices comparison <a href=" https://drugsonline.store/# ">over the counter ed remedies</a>

  11 lipiec 2022 9:01
 • Avatar
  Frankgon

  ed treatments that really work <a href=" https://drugsonline.store/# ">best ed pills at gnc</a>

  11 lipiec 2022 9:44
 • Avatar
  Stevenkek

  https://drugsonline.store/# viagra without a doctor prescription

  11 lipiec 2022 13:53
 • Avatar
  Frankgon

  order stromectol over the counter <a href=" https://stromectol.life/# ">ivermectin 50ml</a>

  12 lipiec 2022 19:18
 • Avatar
  ThomasNix

  treatments for ed <a href=" https://edpills.best/# ">best ed pills non prescription</a>
  https://edpills.best/# over the counter erectile dysfunction pills
  <a href=https://clomidonline.icu/#>clomid</a> generic clomid for sale

  12 lipiec 2022 20:46
 • Avatar
  Stevenkek

  https://doxycyclineonline.store/# doxycycline

  12 lipiec 2022 22:17
 • Avatar
  Danieltamma

  <a href=https://stromectol.life/#>ivermectin cost</a> generic ivermectin

  12 lipiec 2022 22:34
 • Avatar
  Darrellpal

  is it illegal to buy prescription drugs online <a href=" https://drugsonline.store/# ">buy ed pills online</a>

  13 lipiec 2022 1:26
 • Avatar
  MichaelClurb

  cure ed <a href=" https://edpills.best/# ">compare ed drugs</a>

  13 lipiec 2022 1:51
 • Avatar
  Danielevoth

  <a href=https://edpills.best/#>ed meds online</a> ed remedies

  13 lipiec 2022 7:13
 • Avatar
  Brandondrill

  stromectol 3 mg tablets price <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol 3mg</a>

  13 lipiec 2022 15:24
 • Avatar
  RobinSab

  stromectol <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">order stromectol over the counter</a>

  13 lipiec 2022 18:37
 • Avatar
  PhillipTuppy

  stromectol 3mg tablets <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">ivermectin lice oral</a>

  13 lipiec 2022 20:00
 • Avatar
  WilliamJed

  ivermectin for covid 2021 update <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol 3 mg tablets price</a>

  13 lipiec 2022 20:23
 • Avatar
  Brandondrill

  order stromectol over the counter <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol 3mg tablets</a>

  14 lipiec 2022 5:17
 • Avatar
  JamesWex

  https://stromectoltrust.com/# ivermectin 3 mg tablet dosage

  14 lipiec 2022 13:01
 • Avatar
  RobinSab

  stromectol 12 mg tablets <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol 3 mg tablets price</a>

  14 lipiec 2022 15:10
 • Avatar
  Allanfup

  https://stromectoltrust.com/# stromectol

  14 lipiec 2022 16:35
 • Avatar
  RobertFunda

  https://stromectoltrust.com/# stromectol

  15 lipiec 2022 2:47
 • Avatar
  PhillipTuppy

  ivermectin tablets 6 mg <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol 12 mg tablets</a>

  15 lipiec 2022 5:56
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# how to get prescription drugs without doctor

  16 lipiec 2022 6:45
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# remedies for ed

  16 lipiec 2022 11:19
 • Avatar
  RichardDek

  erection pills <a href=" https://pharmacyizi.com/# ">best natural ed treatment</a>

  16 lipiec 2022 11:30
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# home remedies for erectile dysfunction

  17 lipiec 2022 3:23
 • Avatar
  SteveSteds

  <a href=https://pharmacyizi.com/#>ed for men</a> erectile dysfunction cure

  17 lipiec 2022 8:51
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# canadian online pharmacy

  17 lipiec 2022 11:47
 • Avatar
  DouglasRek

  https://pharmacyizi.com/# natural ed treatments

  17 lipiec 2022 17:49
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# best pills for ed

  17 lipiec 2022 20:54
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# ed medicine

  18 lipiec 2022 16:47
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# real viagra without a doctor prescription

  18 lipiec 2022 16:57
 • Avatar
  SteveSteds

  <a href=https://pharmacyizi.com/#>cheapest ed pills</a> male enhancement

  18 lipiec 2022 21:37
 • Avatar
  Jamespainc

  best male enhancement <a href=" https://pharmacyizi.com/# ">male ed</a>

  18 lipiec 2022 23:08
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# ed prescription drugs

  19 lipiec 2022 6:09
 • Avatar
  KevinGuend

  https://pharmacyizi.com/# best ed pills

  19 lipiec 2022 15:46
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# medication online

  19 lipiec 2022 21:37
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# muse for ed

  20 lipiec 2022 5:42
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# men with ed

  20 lipiec 2022 6:15
 • Avatar
  RichardDek

  ed meds <a href=" https://pharmacyizi.com/# ">cheap drugs online</a>

  20 lipiec 2022 6:32
 • Avatar
  SteveSteds

  <a href=https://pharmacyizi.com/#>how to get prescription drugs without doctor</a> prescription drugs without prior prescription

  20 lipiec 2022 8:18
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# over the counter ed remedies

  20 lipiec 2022 15:04
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://onlinepharmacy.men/#>24 hour pharmacy near me</a> cheapest pharmacy to get prescriptions filled

  21 lipiec 2022 20:29
 • Avatar
  Earnestqualo

  non prescription medicine pharmacy <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">professional pharmacy</a>

  21 lipiec 2022 22:36
 • Avatar
  Pillmyday

  online pharmacy no prescription needed <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">which online pharmacy is the best</a>

  22 lipiec 2022 11:01
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://allpharm.store/# Baclofen

  22 lipiec 2022 14:01
 • Avatar
  Thomasgof

  https://canadiandrugs.best/# mexican pharmacy without prescription

  22 lipiec 2022 18:38
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://onlinepharmacy.men/#>online pharmacy ordering</a> online pet pharmacy

  23 lipiec 2022 5:08
 • Avatar
  RichardGen

  https://canadiandrugs.best/# canadian drug prices

  23 lipiec 2022 5:56
 • Avatar
  Keithmoump

  <a href=https://allpharm.store/#>pharmacy near me</a> prescription drugs without prior prescription

  24 lipiec 2022 0:35
 • Avatar
  Thomasgof

  https://onlinepharmacy.men/# canadian pharmacy online reviews

  24 lipiec 2022 12:56
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://erectionpills.shop/#>erection pills online</a> best male enhancement pills

  24 lipiec 2022 14:08
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://canadiandrugs.best/# meds online without doctor prescription

  24 lipiec 2022 18:50
 • Avatar
  Pillmyday

  sildenafil without a doctor's prescription <a href=" https://canadiandrugs.best/# ">prescription without a doctor's prescription</a>

  24 lipiec 2022 20:19
 • Avatar
  Earnestqualo

  online pharmacy store <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">pharmacy discount card</a>

  25 lipiec 2022 9:10
 • Avatar
  Thomasgof

  https://allpharm.store/# Norpace

  26 lipiec 2022 1:03
 • Avatar
  Matthewoxire

  https://canadiandrugs.best/# prescription without a doctor's prescription

  26 lipiec 2022 3:22
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://allpharm.store/# online discount pharmacy

  26 lipiec 2022 7:41
 • Avatar
  RichardGen

  https://canadiandrugs.best/# canadian online drugstore

  26 lipiec 2022 20:25
 • Avatar
  Pillmyday

  medication costs <a href=" https://allpharm.store/# ">Tadacip</a>

  27 lipiec 2022 5:56
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://allpharm.store/#>Flexeril</a> Indinavir (Cipla Ltd)

  27 lipiec 2022 8:22
 • Avatar
  Thomasgof

  https://allpharm.store/# Co-Amoxiclav

  27 lipiec 2022 13:12
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://erectionpills.shop/# ed pills otc

  27 lipiec 2022 20:35
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://allpharm.store/#>pharmacies shipping to usa</a> canadian pharmacies online

  28 lipiec 2022 17:27
 • Avatar
  Thomasgof

  https://onlinepharmacy.men/# mexican pharmacy what to buy

  29 lipiec 2022 1:21
 • Avatar
  JeffreyOrets

  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin 6 tablet

  29 lipiec 2022 13:25
 • Avatar
  BrentLox

  ivermectin child dose <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">stromectol oral</a>
  https://stromectolbestprice.com/# buy generic stromectol

  29 lipiec 2022 14:51
 • Avatar
  Roberthes

  stromectol 3 mg price <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">stromectol covid</a>

  30 lipiec 2022 4:15
 • Avatar
  CareyWhaxy

  <a href=http://stromectolbestprice.com/#>ivermectin 1% cream</a> ivermectin solution

  30 lipiec 2022 8:55
 • Avatar
  Oscardox

  ivermectin side effects dogs <a href=" http://stromectolbestprice.com/# ">ivermectin ear mites</a>
  http://stromectolbestprice.com/# is ivermectin
  <a href=https://stromectolbestprice.com/#>can humans take ivermectin horse paste</a> ivermectin 2ml

  30 lipiec 2022 12:13
 • Avatar
  JeffreyOrets

  https://stromectolbestprice.com/# oral ivermectin for dogs

  30 lipiec 2022 22:50
 • Avatar
  Roberthes

  why is stromectol prescribed <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">buy stromectol online</a>

  31 lipiec 2022 9:06
 • Avatar
  CareyWhaxy

  <a href=https://stromectolbestprice.com/#>stromectol 15 mg</a> ivermectin dose for rabbits

  31 lipiec 2022 23:53
 • Avatar
  Michaeljah

  https://drugsbestprice.com/# causes for ed
  <a href=https://drugsbestprice.com/#>natural ed drugs</a> errectile dysfunction

  1 sierpień 2022 4:22
 • Avatar
  GerardPoork

  https://drugsbestprice.com/# best ed pills that work

  1 sierpień 2022 8:35
 • Avatar
  DonnieEdide

  erectile dysfunction medications <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">online meds for ed</a>
  https://drugsbestprice.com/# generic ed drugs
  <a href=https://drugsbestprice.com/#>best erectile dysfunction pills</a> canadian medications

  1 sierpień 2022 14:53
 • Avatar
  WilliamHar

  https://drugsbestprice.com/# prices of viagra at walmart

  1 sierpień 2022 16:44
 • Avatar
  JamesPyday

  ed treatment drugs <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">online drugstore</a>

  2 sierpień 2022 0:20
 • Avatar
  GerardPoork

  https://drugsbestprice.com/# natural cures for ed

  2 sierpień 2022 17:35
 • Avatar
  Calvinhak

  male dysfunction <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">treatments for ed</a>
  https://drugsbestprice.com/# prescription drugs online without doctor

  2 sierpień 2022 20:34
 • Avatar
  JamesGrott

  <a href=https://drugsbestprice.com/#>ed pills</a> generic ed pills

  2 sierpień 2022 21:43
 • Avatar
  MichaelThymn

  ed drug comparison <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">erectile dysfunction pills</a>

  2 sierpień 2022 21:48
 • Avatar
  JamesPyday

  best pharmacy online <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">natural pills for ed</a>

  3 sierpień 2022 5:14
 • Avatar
  DonnieEdide

  top ed drugs <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">non prescription ed pills</a>
  https://drugsbestprice.com/# best otc ed pills
  <a href=https://drugsbestprice.com/#>herbal ed treatment</a> best erectile dysfunction pills

  3 sierpień 2022 9:31
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# prescription drugs online without doctor

  3 sierpień 2022 17:44
 • Avatar
  DarrellTak

  buy cheap prescription drugs online <a href=" https://medrxfast.com/# ">mexican pharmacy without prescription</a>
  https://medrxfast.com/# best ed pills non prescription

  3 sierpień 2022 18:55
 • Avatar
  DarnellSig

  ed drugs online from canada <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian drugstore online</a>

  4 sierpień 2022 8:33
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>canadian medications</a> pet meds without vet prescription canada

  4 sierpień 2022 8:45
 • Avatar
  LarryAlory

  how to get prescription drugs without doctor <a href=" https://medrxfast.com/# ">ed prescription drugs</a>
  https://medrxfast.com/# buy prescription drugs from canada cheap
  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs online without doctor</a> pet antibiotics without vet prescription

  4 sierpień 2022 14:13
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# how to get prescription drugs without doctor

  5 sierpień 2022 2:33
 • Avatar
  ThomasBal

  https://medrxfast.com/# online prescription for ed meds

  5 sierpień 2022 3:58
 • Avatar
  DarnellSig

  prescription drugs <a href=" https://medrxfast.com/# ">dog antibiotics without vet prescription</a>

  5 sierpień 2022 13:25
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs online without doctor</a> canadian drug

  5 sierpień 2022 22:09
 • Avatar
  LarryAlory

  non prescription ed drugs <a href=" https://medrxfast.com/# ">prescription drugs online</a>
  https://medrxfast.com/# prescription without a doctor's prescription
  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs without doctor approval</a> meds online without doctor prescription

  6 sierpień 2022 2:06
 • Avatar
  WilliamCog

  https://medrxfast.com/# mexican pharmacy without prescription
  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs without doctor approval</a> prescription meds without the prescriptions

  6 sierpień 2022 8:04
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# best ed pills non prescription

  6 sierpień 2022 11:19
 • Avatar
  DarnellSig

  pain medications without a prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">mexican pharmacy without prescription</a>

  6 sierpień 2022 18:11
 • Avatar
  DarrellTak

  pet meds without vet prescription canada <a href=" https://medrxfast.com/# ">buy anti biotics without prescription</a>
  https://medrxfast.com/# carprofen without vet prescription

  7 sierpień 2022 13:12
 • Avatar
  LarryAlory

  canadian online pharmacy <a href=" https://medrxfast.com/# ">buy prescription drugs without doctor</a>
  https://medrxfast.com/# prescription drugs
  <a href=https://medrxfast.com/#>ed meds online without prescription or membership</a> sildenafil without a doctor's prescription

  7 sierpień 2022 14:24
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>buy prescription drugs without doctor</a> amoxicillin without a doctor's prescription

  7 sierpień 2022 14:58
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# buy prescription drugs from canada

  7 sierpień 2022 18:26
 • Avatar
  DarnellSig

  online prescription for ed meds <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian drugs</a>

  7 sierpień 2022 23:42
 • Avatar
  ThomasBal

  https://medrxfast.com/# canadian medications

  8 sierpień 2022 5:01
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# best ed pills non prescription

  8 sierpień 2022 21:46
 • Avatar
  LarryAlory

  anti fungal pills without prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">buy cheap prescription drugs online</a>
  https://medrxfast.com/# non prescription ed pills
  <a href=https://medrxfast.com/#>how to get prescription drugs without doctor</a> canadian online pharmacy

  9 sierpień 2022 2:42
 • Avatar
  DarnellSig

  comfortis without vet prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian drugs</a>

  9 sierpień 2022 4:22
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>legal to buy prescription drugs without prescription</a> cvs prescription prices without insurance

  9 sierpień 2022 5:13
 • Avatar
  WilliamCog

  https://medrxfast.com/# online prescription for ed meds
  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs online</a> prescription without a doctor's prescription

  9 sierpień 2022 23:03
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# canadian drugs online

  10 sierpień 2022 1:07
 • Avatar
  DarnellSig

  buy prescription drugs online without <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian online pharmacy</a>

  10 sierpień 2022 9:14
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>canadian drugs online</a> best canadian online pharmacy

  10 sierpień 2022 18:18
 • Avatar
  LarryAlory

  buy prescription drugs without doctor <a href=" https://medrxfast.com/# ">prescription meds without the prescriptions</a>
  https://medrxfast.com/# buy prescription drugs from canada cheap
  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs online without doctor</a> best canadian online pharmacy

  10 sierpień 2022 20:21

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem