Spedytor - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_id-10051874

W tym celu należy ukończyć studia na kierunku logistyka i transport. Osoba zatrudniona na stanowisku spedytora musi charakteryzować się szeregiem cech, które pozwolą jej prawidłowo wykonywać ten zawód. Przede wszystkim musi być osobą dynamiczną, potrafiącą wszystko załatwić, z każdym się dogadać, a więc i otwartą. Spedytor nie może bać się ludzi, bo całymi dniami będzie przecież obracał się między nimi i negocjował z nimi różne warunki. Musi umieć szybko podejmować decyzje, kalkulować koszty, obliczać przebiegi trasy. Warto, by był dobrym kierowcą, by miał wyobraźnię przestrzenną, a także umiał szybko liczyć i znał się na aktualnych cenach paliw, towarów i usług.

Jak wygląda praca spedytora?

Spedytor to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów i usług z miejsca na miejsce tak, by przechodził on sprawnie, szybko i jak najtaniej dla osoby zlecającej transport. Spedytor załatwia wszelkie wypełnianie druków celnych, gdy chodzi o import i eksport towarów, dogaduje się z firmami transportowymi, zleca załadunek i rozładunek towaru, negocjuje ceny i warunki dowozu towaru lub usługi na miejsce. Często w transporcie pojawiają się różne spięcia i zakłócenia wynikłe z wszelkich niedogodności, na jakie napotykają osoby odpowiedzialne za transport, i do zadań spedytora należy jak najszybciej te spięcia rozwiązywać. Musi on być więc dobrym negocjatorem, nie bać się wyzwań i szybko, strategicznie myśleć. Niestety, spedytor choć pracuje w ściśle wyznaczonych godzinach, musi być dostępny na telefon niemal przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wynika to z faktu, że gdy on nie pracuje, transport towarów może się wciąż odbywać, więc mogą pojawiać się różne przeszkody. Spedytor może zatrudnić się w firmie spedycyjnej lub jakiejkolwiek innej firmie, która obraca towarem, który musi przemierzać spore odległości.

najlepsze studia

Ścieżka kariery spedytora

W tym zawodzie można zarobić do 4 tysięcy złotych bruttto. Zarobki uzależnione są od firmy, w której się pracuje. Można też liczyć na różne premie i prowizje. Zawód spedytora daje też spore możliwości awansu na kierownicze stanowiska.

Ile zarabia spedytor?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku spedytor zarabia około 4000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (202)

 • Avatar
  Coach

  (...) Spedytor to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się transportem towarów i usług(...) a to ciekawe... tylko czy aby na pewno transportem a nie organizacją transportu? Jedno słowo a robi różnicę...

  27 luty 2013 8:13
 • Avatar
  redakcja

  Masz rację już poprawione.

  2 marzec 2013 21:27
 • Avatar
  Alonzo

  Aby być spedytorem nie trzeba skończyć studiów, tym bardziej nie trzeba mieć prawa jazdy, większość polskich spedycji zatrdunia ludzi bez wykształcenia kierunkowego na okres próbny - jeśli ktoś pokaże że skutecznie zdobywa klientów i sprawnie zarządza ładunkami to pracę ma pewną.
  Przedsiębiorstwa TSL mają jeden cel: zarabiać pieniądze i właścicielom tych firm jest obojętne czy ten cel osiągną zatrudniając absolwentów (jakiegokolwiek kierunku) czy ludzi po maturze. Wykształcenie kierunkowe ma tutaj raczej sens w przypadku jeśli ktoś ma ambicje dostać się do spedycji lotniczej / morskiej.

  Co do zarobków: można przyjąć, że szeregowy spedytor międzynarodowy zarabia na starcie kariery w przedziale 1400-2000 zł netto.
  Pozdro600

  26 sierpień 2013 10:01
 • Avatar
  Ender

  W tych czasach dla wielu firm spedytor=tani sprzedawca (sprzedawca bo ma mieć własnych klientów i szukać nowych, tani bo można mniej mu płacić, nie trzeba kupować samochodu służbowego, itd.). To jest bardzo denerwujące.

  19 grudzień 2013 17:11
 • Avatar
  paweł

  Z tego, co czytałem, zarobki osób, które pracują w spedycji morskiej, są dużo, dużo wyższe, niż napisane jest powyżej. Ja właśnie zastanawiam się nad złożeniem dokumentów na Transport Morski na Akademię Morską w Szczecinie, więc jestem na bieżąco z tematem.:)

  28 maj 2014 14:38
 • Avatar
  Paweł

  Co jest lepsze spedycja czy logistyka po którym z kierunków łatwiej znaleźć prace ?

  24 lipiec 2014 10:39
 • Avatar
  Maciejkoss

  Czy spedytor krajowy koniecznie musi znac jakiś jezyk obcy ?

  4 wrzesień 2014 16:12
 • Avatar
  ania

  witam jestem spedtorem, Znam 4 jezyki plus polski ojczysty

  15 listopad 2014 22:03
 • Avatar
  KAROLA

  JESTEM SPEDYTOREM OD MIESIĄCA PIERWSZA WYPŁATA 19OO ZACZĘŁAM BEZ DOŚWIADCZENIA PODOBA MI SIĘ

  5 grudzień 2014 22:33
 • Avatar
  Roma

  Ja ukończyłam studia na kierunku Transport a specjalizację zrobiłam z logistyki i spedycji. Mam dwa w jednym i logistyka i9 spedytora

  20 styczeń 2015 21:00
 • Avatar
  Marcin

  Ja pracuje w tym od listopada 2014r czyli początkujący nie miałem bladego pojęcia na czym to polega, ale bardzo mi się podoba w mojej pracy plusem jest tym ze wykonuje ją w domu, i nikt cie nie kontroluje więc ile wyrobisz tyle zarobisz :D , jestem spedytorem na Francję moje zarobki to od 8000zl do 10000zl najwyższą pensję którą dostałem, mam 2000zl podstawy plus prowizj. Wiec jak na tą chwilę to praca jak marzenie szczególnie ze w sierpniu wróciłem do polski po 11 latach mieszkania we Francji. Daje ten post bo jak na rozmowie o pracę chef spytał mnie ile chce zarabiać to nie miałem pojęcia co mu odp , więcej jak by ktoś był w podobnej sytuacji to ma już odpowiedzi ile może zarabiać będąc spedytorem na Francję.

  4 luty 2015 1:04
 • Avatar
  Kiniga

  Dzień Dobry mam dylemat bo chce złożyć papiery jako spedytor i chciałabym się dowiedzieć czy jest to zawód z przyszłością ? czy jest to lekka praca ?

  5 luty 2015 18:25
 • Avatar
  ROMAN

  PRZYME SPEDYTORA DO PROWADZENIA BUSOW 506660376

  23 marzec 2015 20:16
 • Avatar
  Adam

  zarobki mogą się różnić w zależności od typu spedycji - morska / lotnicza / drogowa / czy np multimodal. Zarobki są także uzależnione od kompetencji = umiejętności. można zarabiać 1.9 k złociszy na starcie, a można mieć 6-8 k. złociszy będąc odpowiednio kompetentnym, podkreślam, spedytorem. będąc na własnej działalności, zarobki mogą być jeszcze większe. wszystko uzależnione jest od znajomości przepisów warunkujących dany transport mode, charakteru pozyskanych / obsługiwanych zleceń, etc. a jak czytam posty że ktoś ma i logistyka i spedytora, to zaczynam się zastanawiać nad sensem wypowiedzi... echhhh. może ja tez powinienem być już czarnym pasem w obsłudze warsztatowej beemki mojej żony czy mistrzem kuchni w swoim domu. ludzie. jest to tak interdyscyplinarna działka, że jeżeli nie ma się otwartej głowy i szerokiego myślenia, to albo będzie się kaleczyć i wystawiać złą opinię, albo taki człowiek będzie tylko faktury kserował do teczek. a o ie529 i ie599 do teczki i dla eksportera zapomni. wtedy zamiast wylecieć dyscyplinarnie za taki manewr, taki człowiek będzie płakał, że tak ciężko mu, tak nerwowo i jak tu żyć za 2 tysie ( za de facto hauturę - specjalnie błędnie napisałem) a skąd inni biorą 6-8 k złociszy i więcej. na prawdę polecam tę pracę ludziom, którzy nie boją się wyzwań i chcącym coś osiągnąć w życiu. warto.

  5 październik 2015 21:46
 • Avatar
  sdw

  Bardzo dużą dostępność transportu drogowego ma spedytor ****. Współpracują na bieżąco z różnorodnymi przewoźnikami. Nie było nigdy problemu z załadunkiem w skrajnie pilnych terminach. To dość duża firma, wielojęzyczny zespół. Bardzo upraszczają procedury. Ja zrezygnowałem, dzięki nim z zatrudniania menedżera transportu stacjonarnie. Opłaca się. Odpiszą ci na wiadomość błyskawicznie. Długo szukałem normalnego spedytora i według mnie warto, abyś skorzystał z polecenia. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy długoterminowo.

  26 listopad 2015 12:47
 • Avatar
  Goli

  Pracowałem jako Spedytor 10 lat, zarobki od 2500 do 4500 zł netto miesięcznie wysokośc w zależności od obrotu. Po 10 latach zrezygnowałem zero życia prywatnego , na telefonie non stop dzień i noc czy sobota czy niedziela, także święta cały czas w pracy. Po 10 latach dopiero pierwszy raz spałem 8 pełnych godzin bez oburzenia przez
  telefon.
  Pracę polecam tym którzy nie mają rodziny.

  12 styczeń 2016 19:35
 • Avatar
  Tomek

  Dostałem propozycję pracy jako asystent spedytora ale nie mam kompletnie pojęcia o tym zawodzie .Płaca najniższa krajowa plus premie .Zastanawiam się czy w ogóle pchac się w ten zawód nie znając dobrze języka:(

  14 luty 2016 15:01
 • Avatar
  Kz

  Tomek i zdecydowałeś się? Jak sobie radzisz?

  28 marzec 2016 15:38
 • Avatar
  Nemesis

  Witam. Pierwsza rzecz - jeśli nie wiesz co chcesz robić w życiu, to nie pchaj się na spedytora/logistyka ani ogólnie do transportu. Żeby pracować w tym zawodzie trzeba być przekonanym, że właśnie to chce się robić. I nie zatrudniaj się w firmie, która istnieje krócej niż 3 lata - transport to niewdzięczna dziedzina, wiele mniejszych firm transportowych jest niewypłacalnych i może się okazać, że popracujesz miesiąc, a wypłaty nie dostaniesz. Albo będziesz dostawał w ratach - tak jak w moim przypadku. Zanim zdecydujesz się na pracę w małej firmie, poproś o nr NIP, sprawdź jak długo firma istnieje (krs online, cedig), czym się zajmowała wcześniej. Niech mój przykład zaoszczędzi ci problemów.

  Ja popełniłem ten błąd kilka lat temu i teraz ponoszę konsekwencje.

  Zacznę od końca, czyli od konkluzji.
  1. Musisz wiedzieć, że właśnie to chcesz robić w życiu
  2. Ukończ jakąś szkołę w tym kierunku, najlepiej studia
  3. Aplikuj do większych firm jako pomocnik spedytora - nie zarobisz na początku zbyt wiele, ale będziesz miał jasno określony zakres obowiązków, godziny pracy, godziny dyżuru, w których musisz być pod telefonem/komputerem itp.
  4. Wystrzegaj się małych firemek.

  Ale od początku. Zatrudniłem się w małej firmie transportowej jako "pracownik biurowy". Byłem wtedy w trakcie studiów zaocznych na kierunku IT (wcześniej ukończyłem technikum informatyczne). Na rozmowie kwalifikacyjnej przekonywano mnie, że będę pełnił rolę "nadwornego informatyka" w zakładzie. Bzdura. Bardzo szybko obowiązki informatyczne przerodziły się w obowiązki spedytora/logistyka. I tak z roku na rok obowiązków przybywało, a wynagrodzenie nie rosło nawet o złotówkę bo przecież "pracownik biurowy" zajmuje się wszystkim co dzieje się w biurze. Dlaczego? Czytaj dalej.

  W małych firemkach stanowisko spedytora to nie tylko pozyskiwanie klientów i ładowanie aut. Musisz martwić się o ładunki, o środki na paliwo i opłaty autostradowe/rezerwację promów, winiety, rozliczanie kierowców, którzy wracają z kółka, umawianie napraw serwisowych (bądź gotowy na to, że skoro znasz język obcy, to wielokrotnie będziesz rozmawiać z zagranicznymi serwisami na temat naprawy aut za granicą). Będziesz prawdopodobnie też wystawiać faktury, robić wszelkie rozliczenia jakie każą ci robić, a jak któryś z kierowców będzie miał przepał albo nadrobi kilometrów, to będzie twoja wina, że go nie przypilnowałeś. Właśnie tak to wygląda w małych firemkach. Spedytor jest od wszystkiego.

  A teraz trochę o godzinach pracy. Osiem godzin w biurze. Zgadzam się. Po pracy ciągłe telefony - kierowca nie może znaleźć firmy do rozładunku. Ma awiarię. Nie może zapłacić za paliwo - zabrakło mu 2 euro na karcie płatniczej. Dostał mandat i nie puszczą go, dopóki nie zapłaci - a za 2 godziny ma być na rozładunku. Jeśli nie, klient naliczy karę - i to będzie twoja wina. Kierowca nie ma pieniędzy i chcę zaliczkę na jedzenie, albo zostawia auto i wraca do Polski. Zdechł mu chomik i musi koniecznie w tej chwili wracać do Polski. Brzmi abstrakcyjnie? Zapewniam Cię, to autentyczny dzień mojej pracy. I uwierz mi, to nigdy nie dzieje się o normalnej godzinie. Zazwyczaj telefony zaczynają się po 21:00. Ale to nie wszystko. Zasypiasz. Budzisz się rano, patrzysz na telefon ile nieodebranych połączeń masz z nocy. Jeśli są to 2 - 3 połączenia, wiesz że wszystko jest w miarę ok. Jeśli masz 15 nieodebranych od jednego kierowcy wiesz, że coś się stało i będziesz mieć ciężki dzień.

  Jedziesz do pracy na 8:00. Ale nie tak szybko. Wchodząc do twojego biura musisz już wiedzieć gdzie są kierowcy, czy się rozładowali na czas, czy trafili na miejsce, czy mają pieczątki i podpisy na listach CMR. Czy nie było żadnych uszkodzeń towaru. Tak więc w zależności od tego ilu masz kierowców musisz odpowiednio wcześniej zacząć obdzwaniać swoją flotę. Ja zainwestowałem w słuchawkę bluetooth i robię to po drodze do pracy.

  Po tylu latach mogę odważnie stwierdzić, że jest to praca dla osób, które nie mają życia prywatnego / rodziny / hobby. Cały czas jesteś w pracy. Nawet jak idziesz na L4 bo akurat rozłożyło cię zapalenie płuc, musisz być pod telefonem i laptopem.

  Wynagrodzenie? Od kilku lat pensja rzadko przekracza 2000 netto, jeśli już to niewiele. Jeśli chcesz już się zatrudnić, to postaraj się aby twoje wynagrodzenie składało się z podstawy + procentowej premii od frachtu. Wtedy masz na nie wpływ. Masz też chęć odebrać telefon po godzinach, bo wiesz, że to wpłynie na wysokość twojej wypłaty. Jeśli masz stałą pensję niezależnie od wyników, nie masz motywacji. A telefony po godzinach stają się dla Ciebie koszmarem.

  Jeśli naprawdę Cię to nie kręci, nie zatrudniaj się w firmie transportowej tylko dlatego, że tylko tam chcą Cię przyjąć do pracy.

  Mój błąd właśnie na tym polegał. Zaczynając studia na kierunku IT zatrudniłem się w małej firemce transportowej. Teraz po kilku latach bez problemu mogę znaleźć pracę jako spedytor, jednak w swoim zawodzie nie mam szans, bo nie mam doświadczenia. A jeśli już to za śmieszne pieniądze.

  Mam nadzieję, że ten post pokaże wszystkim, którzy marzą o pracy spedytora na czym to naprawdę polega.

  24 lipiec 2016 22:00
 • Avatar
  PLAN

  Zatrudnimy spedytora - Katowice. Telefon 606 398 712 plan_praca@interia.eu

  5 sierpień 2016 10:25
 • Avatar
  Artur

  Najprościej mówiąc to spedytor planuje trasę a przewoźnik transportuje ładunek. Omijając wszystkie szczegóły to właśnie to jest najważniejsze i w ten sposób odróżnia się dobrego spedytora od naciągacza który mydli oczy różnymi dodatkami do usług. Współpracuję z mw-spedition.com i właśnie wybrałem ich ponieważ koledzy mówili że współpracując z nimi nie mieli żadnych problemów na trasie bo wszystko było świetnie załatwione.

  17 sierpień 2016 14:56
 • Avatar
  krawciaż

  Warszawa, 2 lata doświadczenia, zarobki 5000 - 7000 tyś na rękę, ok. 80 zleceń w miesiącu. Polecam sprawdzić firmę przed zatrudnieniem, ustalić wszystkie warunki przed podpisaniem umowy, tak aby uniknąć nieporozumień. Lojalka? Ok, ale tylko z odpowiednimi zapisami prawnymi (po zwolnieniu wyplata 25% pensji przez ustalony okres czasu). Pozdrawiam wszystkich Spedytorów!

  9 październik 2016 19:14
 • Avatar
  Krzychu

  krawciaż, daj jakiś namiar na siebie - mam sporo kontaktów, pracowałem w dużej firmie FMCG. Też chcę wejść w ten biznes.

  11 październik 2016 21:14
 • Avatar
  kysz

  @Nemesis ktoś cię dotkliwie skrzywdził, bo wypisujesz takie głupoty że głowa mała. Jedno pytanie: chciało Ci się tyle bzdur produkować ?

  25 październik 2016 14:11
 • Avatar
  Aga

  Poszukuję pracy jako spedytor.Nie mam doświadczenia na takim dokładnie stanowisku natomiast przez 12 lat zarządzałam swoim zespołem ludzi w transporcie krajowym.Posiadam Unijny Certyfikat Przewoźnika Rzeczy.
  Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt jerry1aga@interia.pl.

  4 grudzień 2016 21:15
 • Avatar
  M.T

  Witam,jestem kierowca międzynarodowy,12 lat doswiadczenia,pracowalem jako dyspozytor miedzynarodowy w jednej firmie 8 mieszance,rozmow telefoniczne i negosacji w geldzie w 3 jezykach,opanowalem w 2 tygodniach,ale dalej nie dogadaliśmy
  jesli ktos ma namiar na jakas firmie która pracuje duzo z francuskami,jezyk francuski jest perecto plus niemiecki i angielski,system home office,bede wdzieczny,jestem pol francuzem ktory mieszka w polsce
  pozdrawiam

  6 grudzień 2016 20:00
 • Avatar
  M.T

  asaabtal@gmail.com

  6 grudzień 2016 20:27
 • Avatar
  Grazynma

  Witam. Pracuje w spedycji od ponad roku. Nie mam ukończonych studiów . Znam bardzo dobrze język angielski. Aktualnie zajmuje się prawie wszytkim: od rozliczania kierowców , po faktury, szukanie ładunków dla " naszych aut" . Moja pierwsza wypłata to 1800 na rękę :D teraz z firmy mam 2700 na rękę. Umowa o pracę plus zdobyłam klientow i sprzedaje "dziad transa" ładunki z różnica około 130e . 30% dla mnie. Wychodzi około 5 tysięcy na rękę - chce się rozkręcić. Mam 23 lata. Jak widać można dobrze zarabiać, wystarczy chcieć. Praca dla specywisznych ludzi. Miesięcznie wydaje na leki uspokajające około 200 PLN . Początki nerwicy :D

  13 grudzień 2016 8:04
 • Avatar
  PolskaChinyw2godziny.

  "W tym celu należy ukończyć studia na kierunku logistyka i transport." serio? w spedycji już trochę pracuję bez studiów, jest to chyba jeden z niewielu zawodów gdzie papierkiem mozna sobie tyłek podetrzeć, po roku pracy masz większe pojęcie o tym niż po 5 latach studiów, specyfikacja zawodu tu się ciągle coś zmienia przepisy, sytuacje, tu nie ma osoby wykształconej tu się uczysz cały czas, szef jak widzi petentów z papierkiem po studiach to kiwa z politowaniem głową, specyficzny zawód.

  5 styczeń 2017 17:54
 • Avatar
  A.J

  @PolskaChinyw2godziny - na prawdę tak jest, że studia nie są potrzebne? Pytam bo jestem na drugim roku w ekonomiku, na kierunku technik-spedytor i zacząłem myśleć co nieco o studiach na jakie ew. mógłbym pójść po skończeniu technikum i ciekawi mnie to czy większość pracodawców dużych firm tak na to patrzy.
  A Jeśli studia są wymagane przy dobrych zarobkach w przyszłości to jakie studie (na jakim kierunku) dają największe możliwości po ich zakończeniu - z tego co czytałem to sporo zarabia sie pracując w spedycji morskiej.

  13 styczeń 2017 18:14
 • Avatar
  Karolak

  Praca w spedycji czy ogólnie w logistyce wydaje się być dobrą opcją, ze względu na ciągły rozwój infrastruktury logistycznej. Można też znaleźć konkretne studia spedycja http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/transport-i-spedycja , które przygotowują do pracy właśnie jako spedytor. Na pewno warto na takie studia iść, bo z pracą nie będzie problemów a zarobki też będą zadowalające. Jedyny problem to taki, że często zawód ten wiąże się z dużą odpowiedzialnością i z koniecznością bycia pod telefonem dosłownie 24h.

  20 styczeń 2017 16:53
 • Avatar
  Majana

  Pracuję od kilku lat w spedycji. Nie studiowałam tego kierunku. Biegle mówię w języku niemieckim. Podstawy pojęłam w ciągu 2 tyg. Po paru miesiącach nabrałam biegłości, a językowo nie było sprawy, której bym nie załatwiła. Pieniądze są w tym zawodzie tak różne, że trudno jednoznacznie określić wys. zarobków _ od 2.500 zł do 12.000 zł. Zależy od firmy, ilości prowadzonych aut, systemu wynagrodzenia.
  Jedno jest pewne:
  - nie trzeba absolutnie tego kierunku studiować (lepiej uczyć się języków - mniejszy koszt, wyższa korzyść, bardziej uniwersalne)
  - bez płynnej znajomości języka obcego nie ma się co pchać (jest mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji, w których trzeba umieć reagować, dzwonić do zleceniodawców, rozmawiać z wózkowymi/ policjantami/ sprzedawcami na stacji benzynowej/ lekarzami/ celnikami itp.)
  - trzeba być bardzo szybkim - w myśleniu, liczeniu, podejmowaniu decyzji
  - trzeba umieć być dyplomatą i nie dać się ponosić emocjom, nawet, gdy ma się ochotę przywalić rozmówcy, gdyby tylko był obok, a nie po drugiej stronie telefonu
  - praca ta z czasem może prowadzić do wypalenia zawodowego, no chyba że ktoś prowadzi do 3 aut :-)

  25 styczeń 2017 14:34
 • Avatar
  Martyna

  Zastanawiam się nad kierunkiem pracy na spedytora.
  Czy to dobry pomysł żeby pójść się uczyć do technikum i potem znaleźć dobrą pracę?
  Z tego co czytam, spedytor praktycznie nie ma życia prywatnego ale w przyszłości chcę założyć rodzinę więc się zastanawiam nad tą pracą.
  Czy wysiłek jest duży? Muszę znać jeden język specjalnie biegle? Jaka jest wypłata?
  Jak często muszę pracować i doliczając do tego weekendy?
  Co musi robić, czym się zajmuje spedytor?
  Mogę pracować w domu czy zazwyczaj w biurze?
  Proszę o pomoc bo mało czasu mi zostało a chcę dowiedzieć się jak najwięcej o tej pracy :)

  28 styczeń 2017 12:55
 • Avatar
  Majana

  Do Martyna:
  Nie idź do tej szkoły i nie wybieraj tego zawodu, bo sobie nie poradzisz. Powyżej masz sporo postów będących przynajmniej w części odpowiedzią na Twoje pytania, więc chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

  6 luty 2017 14:11
 • Avatar
  Robert

  Jak czytam niektóre posty to smiac mi się chce ze zero życia prywatnego ze jeść nie ma kiedy ...no chyba że masz na głowie 10 samochodów... Ja Bez szkoły mam 4 auta 2000 tys netto weekendy wolne praca w domu ...super a ze telefony dzwonią no dzwonią ale Napewno nie w weekendy i nie po 17 ....Nie miałem pojęcia o tej pracy załapałem w tydzień i jest ok... A jaka praca papierkowa? Zbierasz zlecenia w piątek dajesz do ksiegowej i tyle ....

  2 marzec 2017 21:52
 • Avatar
  Paulina

  Pracuje jako spedytor od ponad roku. Biegle władam 2 j. obcymi + hiszpański w stopniu podstawowym, stale dostępna dla Klientów. Praca przyjemna, czasochłonna ale i efektywna:). Aktualnie pracuje w spedycji morskiej za granicą ale planuje wrócić do Polski , jeśli zna ktoś firmę która poszukuje spedytora ze szczególnym naciskiem na transport morski we Wrocławiu lub w systemie home office, proszę o kontakt pj000@wp.pl

  6 marzec 2017 14:10
 • Avatar
  Okidos

  Spedycje i firmy transportowe są tak różne, że ciężko wrzucić je do jednego worka. To co napisał NEMESIS dotyczy raczej małych firm, gdzie spedytor tak naprawdę w jednej osobie jest zarządzającym transportem, księgowym, sekretarką, windykatorem, osobą do opierdzielania przez kierowców, i można by tego mnożyć. Akurat sam też to przerabiałem. W większych firmach o ustalonej już pozycji na rynku spedytor zajmuje się konkretnie swoją robotą. I liczą się tylko efekty jego pracy. Firma ma zarabiać.
  Studia nie są tu wymagane. Pracodawcy potrzebują obrotnych, komunikatywnych osób z biegłą znajomością języka, najlepiej kilku języków, a podstawa to angielski.
  Co do czasu wolnego to również zależy od firmy i obowiązków. Ale nie ma co ukrywać, telefon może dzwonić o każdej porze dnia i nocy, kierowcy dzwonią w ważnych sprawach, ale zdarza się, że i z pierdołami, bo tak jak w życiu trafić można na różne osoby, z którymi trzeba pracować.
  Zarobki różne, zależą często od ilości i wartości nagranych zleceń, czy są to krajówki czy międzynarodówki, od kondycji firmy, od tego jak się sami ugadacie z szefem.

  13 kwiecień 2017 20:39
 • Avatar
  Magda

  Pracuje jako spedytor w HiT transport i spedycja od trzech lat. Na początku było dosyć ciężko wdrożyć się w to wszystko + odbieranie telefonów o dziwnych porach dnia i nocy, ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia, a wypłata wynagradza niedogodności. Jest kilka wolnych miejsc, więc może warto wysłać CV?

  22 kwiecień 2017 21:07
 • Avatar
  desmond

  Witam, pracuję jako spedytor międzynarodowy od sierpnia 2016 roku. Przyznam szczerze, że początki były trudne, kilka razy nosiłem się z zamiarem odejścia z pracy, stres był czasami ogromny, ale jeśli ktoś jest kumaty i szybko się uczy, poradzi sobie w tym zawodzie. Pracuję raczej w małej firmie (obecnie 24 samochody, ja mam pod sobą 13 ciężarówek), telefonów jest sporo, ale głównie w godzinach od 7 do 17 od poniedziałku do piątku. W weekendy zdarzają się telefony, ale czasami przez dzień nikt nie dzwoni. Wszystko zależy od tego jak ułożysz sobie pracę przed wyjściem do domu. Na start dostałem trzech kierowców i pensja 2000 zł na rękę. Obecnie po podwyżce zarabiam 3100 zł na rękę, umowa o pracę na czas nieokreślony oraz bez problemu urlop. Satysfakcja z udanej pracy jest bardzo duża (przynajmniej w moim wypadku). Z doświadczenia wiem, że nie każdy jest w stanie sobie poradzić w tym zawodzie, to widać już po pierwszym tygodniu na tym stanowisku. Jeżeli ktoś prowadzi towarzyskie i imprezowe życie, może nie podołać, ale ogólnie polecam :)

  24 maj 2017 0:41
 • Avatar
  emila

  szukam pracy/praktyki jako spedytor w okolicach wrocławia

  25 maj 2017 15:38
 • Avatar
  emila

  Magda w jakiej miejscowosci ta praca?

  25 maj 2017 15:49
 • Avatar
  Monika

  Witam
  Mam pytanie czy jak skończę kierunek spedytora to będę mogła pracować jako logistyk
  pilnie potrzebuję odpowiedzi

  25 maj 2017 16:10
 • Avatar
  emila

  szukam pracy w okolicach wroclawia

  25 maj 2017 16:47
 • Avatar
  hubert

  praca w zawodzie wg mnie jest gwarantowana, bardzo dużo firm spedycyjnych szuka ludzi do pracy, ja się zastanawiam nad MW Spedition z Obornik ( koło Poznania ) z Poznania mam dobry dojazd, umowa o pracę, wymagany jezyk niemiecki albo angielski.

  29 czerwiec 2017 9:55
 • Avatar
  Krystian

  Cześć mam na imię Krystian i jestem z Częstochowy . Pracuje jako spedytor od 3 miesięcy i mogę wam powiedzieć, że jeśli komuś zależy aby pracować w biurze to zawód spedytor jest do tego idealny. Dostałem się do firmy dzięki stażowi w ramach funduszy unijnych. Przychodząc do firmy nie wiedziałem kompletnie NIC o pracy spedytora. Na początku było ciężko, dużo nowych rzeczy, telefony, giełdy transportowe. Rozwinąłem skrzydła tylko dlatego, że zawsze chciałem używać w pracy języka niemieckiego. Jestem spedytorem krajowym i międzynarodowym na Niemcy, Austrie i Szwajcarie. Co mogę powiedzieć o pracy hmm dużo działania z mapą Europy i dużo rozmów przez telefon, bądź na giełdach transportowych typu trans.eu bądź timo.com. Ogólnie mówiąc nie żałuje, że wybrałem się na staż jako spedytor. Komu zależy na fajnej pracy biurowej, możliwości rozwijania języków obcych i zna się choć troche na geografii - ten poradzi sobie na bank. W razie jakichś pytań na temat pracy spedytora proszę pisać, śmiało podyskutuje : )

  1 sierpień 2017 14:36
 • Avatar
  Alex

  Mariusz, czy w Orange Logistics są TYLKO polsko jezyczni?

  21 sierpień 2017 17:35
 • Avatar
  Dawid

  Witam. Ukończyłem technikum logistyczne i aktualnie jestem studentem 3 roku logistyki na politechnice rzeszowskiej. Spedycją interesuje się od najmłodszych lat. Szukam stażu jako spedytor w okolicach Rzeszowa.
  Kontakt e-mail: dawida6@interia.pl

  3 wrzesień 2017 11:50
 • Avatar
  Jacek

  Witam. Mam firmę transportową w warszawie i poszukuję spedytora międzynarodowego do prowadzenia moich aut po UE(praca na giełdach transportowych). Są to busy z windą. Oferuje stałą pracę i dobre zarobki. Zainteresowanych proszę o kontakt na: eutranspo@gmail.com

  12 wrzesień 2017 9:41
 • Avatar
  Damian

  Witam,

  Osoby zainteresowanie zdobyciem doświadczenia w branży transportowej zapraszamy do kontaktu. Oferujemy stanowiska pracy dla spedytorów z doświadczeniem jak i dla osób chcących uzyskać pierwsze kwalifikację. Oferujemy umowę o prace i premie prowizyjne. Praca w młodym zespole w dobrej atmosferze.

  Damian Błaszkiewicz
  tel. +48 507 390 713
  d.blaszkiewicz@connectlogistics.pl

  18 wrzesień 2017 10:24
 • Avatar
  Mati

  czytam, czytam i tylko nieliczni piszą prawdę, pracuje w transporcie wyszukuję ładunków dla firmy transportowej i będę robił spedytora bo na tym można wyjść 100% więcej, przykład zaprzyjaźniona spedytorka poinformowała mnie za ile oni sprzedali nam kursy i zdarzyło się że mieli od klienta 200e my dostaliśmy 80e, przy kursie gdzie my mieliśmy 1100e Oni wzieli 900e za odebranie telefonu, wypełnienie dokumentów i podanie dalej w okrojonej stawce. Więc wszystko zależy od kontaktów spedycji, a spedytor może wyjść nawet pięciocyfrową sumę, zależy od umiejętności. Pytania? mateusz880909@gmail.com

  7 październik 2017 20:18
 • Avatar
  Jacek

  W spedycji na start można liczyć na około 2000 na rękę.
  Po trzech latach pracy, mam 3900 netto, jednakże ograniczony system prowizyjny w firmie nie pozwala już tego zwiększyć.
  Myślę, że przy moim wkładzie dla firmy, przy mojej bazie klientów, powinienem zarabiać w okolicach 8-10 tys (ok 25-30% marży przynoszonej dla firmy). Z tego też powodu szukam innego pracodawcy, a w przyszłości planuje założyć własną spedycje.

  Dla osób, które, za przeproszeniem pierdolo (specjalnie z błędem), że mają telefony w środku nocy, to jest to tylko i wyłącznie Wasza wina. Prowadziłem 32 auta, na ładunkach głównie z kontraktów firmy, i na początku rzeczywiście kierowcy dzwonili, co chwila, ze wszystkim.

  Po 2-3 miesiącach, 0 telefonów poza moimi godzinami pracy. Nauczyłem ich, z czym wolno, a z czym absolutnie nie wolno do mnie dzwonić. Jeśli napierdalają Ci po nocach, znaczy, że Cię po prostu nie szanują. Kierowcę trzeba koniecznie zjebać i tego oduczyć. Są oczywiście sytuacje, które muszą zgłosić, ale pierdolenie o 3 rano, że go nie zrzucają, to jest powód, żeby go zjebać jak psa i kilka dni mu o tym przypominać - masz gwarant, że drugi raz w nocy z pierdołą nie zadzwoni. Do rana i tak nic nie załatwisz, a tylko się nie wyśpisz.

  Brak życia prywatnego?
  HAHAHAHA

  Tak może powiedzieć tylko chujowy spedytor. Godzina 16:00, koniec pracy, nic się nie zabiera do domu.

  Ta praca polega na zarabianiu, a nie na rozpierdalaniu sobie życia, drogę sobie sam wybierz, ale zapewniam, że jeśli będziesz dobrze zarabiał, to nikt nie będzie miał do Ciebie o nic pretensji.

  22 październik 2017 9:25
 • Avatar
  Handlowiec

  Czysta spedycja, jaki macie % od sprzedaży oraz podstawę. Nie interesują mnie zarobki od prowadzenia aut .

  14 listopad 2017 19:58
 • Avatar
  Kermit

  Niestety, ale wielu spedytorów ma ledwo średnie wykształcenie, zero kultury osobistej i cięty język. Jestem kierowcą i aktualnie pracuję w Hicie, gdzie mamy fajnych spedytorów. W poprzedniej firmie współpraca ze spedytorami była dramatyczna. Zero współpracy, ciągłe problemy, głupie odzywki i brak kultury osobistej. Niestety, nie wszystkie firmy patrzą kogo zatrudniają.

  27 listopad 2017 13:32
 • Avatar
  Damian

  Jako spedytor można całkiem nieźle zarobić, przynajmniej tak to wygląda u nas w MW Spedition. Przewoźnicy też mają całkiem fajne warunki, cały czas ich poszukujemy u nas w firmie.

  7 grudzień 2017 9:44
 • Avatar
  Darek76

  wszystko zależy od tego w jakiej firmie pracujecie i jakie macie doświadczenie. Ale faktycznie logistyka i transport, to branża gdzie chętnie się przyjmuje nowych pracowników. Ja jestem z Poznania i tutaj wszystko zależy od tego w jakiej firmie pracujecie i jakie macie doświadczenie. Ale faktycznie logistyka i transport, to branża gdzie chętnie się przyjmuje nowych pracowników. Ja jestem z Poznania i tutaj http://praca-wielkopolskie.pl/rynek-pracy-w-woj-wielkopolskim/ wciąż szuka się osób do tego typu pracy. wciąż szuka się osób do tego typu pracy.

  17 grudzień 2017 21:40
 • Avatar
  Monika

  Witam, Właśnie zastanawiam się nad zmianą pracy (aktualnie rozliczam czas pracy kierowców- usługi dla firm) jestem po studiach logistycznych, bo interesują mnie magazyny, składowanie towarów, przechowywanie itp. nie miałam do czynienia strice ze spedycją, jedynie nadzorowanie kurierów, zlecanie im transportu po mieście.Język ang znam dobrze. Zamiast spedycji może jakieś centrum logistyczne?

  9 styczeń 2018 14:14
 • Avatar
  Ja

  Do "KYSZ" i innych: to Ty przestań głupoty pisać bo "NEMESIS" opisał idealnie jak wygląda praca spedytora w małej firmie. DOKŁADNIE tak - robisz wszystko i zajmujesz się wszystkim - od każdego papiera po "sraczkę" kierowcy który w Rosji coś złapał i nie jest w stanie się ruszyć.. To mało - ja "przeżyłam" śmierć naszego kierowcy właśnie w Rosji (ktoś mu w tym pomógł), podpalenie samochodu na Litwie itede i wiele innych ... mogłabym długo.. Na koniec mała firemka padła bo duży zleceniodawca przeprowadził sobie upadłość planowaną i większość podwykonawców popłynęła na zawsze. Kilka lat po tej pracy dochodziłam do siebie. Teraz wiem tyle: wolę wszystko inne tylko nie prace w transporcie /spedycji. Tylko dla tych o silnych nerwach i nie mających nic poza pracą. Ale jak ktoś takie życie lubi - prace znajdzie szybko i zarobki są niezłe. Coś za coś.

  5 luty 2018 21:10
 • Avatar
  Vladyslav

  Witam, chcziałbym żeby ktoś opisał pracę spedytora troszeczky konkretniej, czyli co on ma wiedzić ( CMR, incoterms...), z czym konkretnie jest związana jego praca (dokumenty)? Bardzo ciekawo było by gdyby ktoś podał przykład od 0 ( przyjęcie zlecenia/ klijenta) do otrzymania pieniądze od klijenta.przeczytałem tu dopiero o CMR i tyle. Z jakimi jeszcze dokumentami lub nie wiem...przepisami musi być na bieżąco spedytor?

  28 luty 2018 0:07
 • Avatar
  Tomasz

  Czesc . Pracuje w branży od 10 lat . Zarobki mam ch*** w stosunku do zarobków firmy. Prowadze obecnie 32 wywrotki i wszystko co się pie*** jest z mojej winy. Gdyby ktoś z miał jakąś fajną propozycje pracy jestem na sprzedaż

  19 marzec 2018 20:41
 • Avatar
  dudi100

  Witam, przeczytałem te wszystkie wasze informacje i komentarze :) wydaje mi się że odrobinę demonizujecie zawód spedytora, to trudna praca ale jak ma ktoś predysopozycje i dobra organizację pracy jest szas na rodzine i hobby , wiem gdyz mam żonę i dwójkę dzieci , zarobki około 6 tys na rękę w firmie z własnym taborem 40 szt ,pozdrawiam

  17 maj 2018 15:38
 • Avatar
  Jjn

  Zarobek w spedycji morskiej na start nedzne 1500.

  22 maj 2018 11:14
 • Avatar
  Asia

  Witam. Poszukuję pracy w domu, nigdy nie pracowałam w tego typu pracy. Mój angielski też nie jest najlepszy ale nie mogę podjąć innej pracy (poza domem) mam chore dziecko a żyć jakoś trzeba a na nikogo liczyć nie mogę.Czy koniecznie potrzebna jest znajomość obcego języka?

  23 maj 2018 22:55
 • Avatar
  Tom

  Czesc wam wszystkim szukam konkretnie kogos kto by chcial sie zajac prowadzeniem 3 busow ,zastanawiam sie nad kupnem kolejnych aut ale potrzebuje pomocy mile widziany spedytor ze swoimi klijentami.

  25 maj 2018 1:11
 • Avatar
  Marek

  Witam, po 10 latach pracy w spedycji , przechodzenia przez dużą firmę transportową (15-25 aut zależnie od okresu) kończąc na małej działalności, mogę stwierdzić, że to bardzo ciężka praca, taka której wymiernych efektów nie widać, liczy się duża wytrzymałość na stres. Ciągły bieg ku wynikom oraz utrzymaniu klienta, przewoźnika, własnej floty. Sprowadza się do tego, że po kilku latach pracy w tej branży człowiek uczciwy, emocjonalny staje się typem człowieka pozbawionym wyższych uczuć. Przeróżne sytuacje typu: Nie ładują, nie ma awizacji, ładunek nie gotowy, pojechał ładunek innym autem, choć twoje auto właśnie jest na załadunku a Ty masz zlecenie na biurku, awarie, nie wyrobie się na awizacje, choroby, wypadki, zgiełk przed najważniejszymi świętami, dlaczego jego a nie mnie tym załadowałeś, do tego parcie na wynik, obrót , stawkę ze strony przełożonych i na optymalizację kosztów dla zleceniodawców, kradzieże, braki w dokumentach, ubezpieczeniach, windykacje i tak dalej można by wymieniać.Stały napływ przeróżnych informacji oraz wielozadaniowość powoduje powyższe problemy. Prowadzi nieuchronnie do wypalenia zawodowego, problemów społecznych oraz psychicznych. Tylko osoby o bardzo mocnej psychice i lubiące tą branżę. Choć i tak sądzę po własnych obserwacjach, że znaczna część i tych będzie mieć problemy. Pozdrawiam

  22 sierpień 2018 11:07
 • Avatar
  Dariusz

  Mam 19 lat . Obecnie jestem w 3 klasie technikum budowlanego . Chciałbym w przyszłości podjąć pracę jako spedytor. Obecnie uczę się angielskiego , jak dotychczas słabo mi to wychodzi . Mam pytanie do osób co umieją jakiś język obcy . Jak się uczyliśmy języka obcego i ile to trwało ? Będzie wdzięczny za każdą odpowiedź . Z góry dziękuje .

  25 styczeń 2019 21:57
 • Avatar
  d.k

  hej Darek. ja uczyłam sie w szkole kilka lat. i n ic. w momencie gdy wyjechałam za granice zajęło mi t0o może jakies pół roku. rozmawiam i piszę po angielsku bardzo dobrze. jeśli chodzi o pracę w spedycji to ja nie miałam okazji studiować!!!! a pracuje w logistyce i spedycji i jestem bardzo zadowolona. pozdrawiam.!!!!!!!!! można ,można.

  27 styczeń 2019 16:32
 • Avatar
  Dariusz

  Ciężko o pracę w branży logistyka i spedycja ? Mógłby ktoś opisać szczegółowo czym zajmuje się spedytor i , jak w rzeczywistości to wygląda .

  1 luty 2019 22:20
 • Avatar
  Majana

  Do osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o tej pracy.
  Jeśli nie chce Wam się poczytać informacji już zawartych w powyższych postach, gdzie jest zebrane w pigułce doświadczenie wielu spedytorów, to nie bierzcie się za ten zawód. Osoby leniwe umysłowo nie ogarną tego. To praca, która owszem, bywa stresująca, ale wymaga przede wszystkim szybkiego myślenia, bystrości umysłu, umiejętności robienia kilku rzeczy naraz.
  W sumie jest bardzo łatwa (jestem po studiach językowych, z doświadczeniem w innych branżach), ale tak prostych zadań jak w spedycji nie miałam nigdzie. Szukanie ładunku na giełdzie (czasem bezskutecznie wiele godzin), E-mail do zleceniodawcy, potwierdzenie otrzymania zlecenia, przekazanie danych do załadunku i rozładunku kierowcy, kontrola w tzw. międzyczasie, czy wszystko ok, szukanie kolejnej trasy, na koniec info do zleceniodawcy, że rozładowane i tyle.
  Problem jest wtedy, gdy pojawi się niespodziewana, trudna sytuacja i trzeba ją telefonicznie wyjaśnić, ale jak ktoś zna biegle język, to też nie problem.
  Dla mnie łatwa, choć czasem nudna (to szukanie na giełdzie) praca. Ale jak masz fajne auta i kumatych, szybkich kierowców, to połowa sukcesu. Ja jeszcze piszę różne pisma i wyjaśniam kwestie palet (duże obciążenia za nie są), a także robię windykacje.

  5 luty 2019 8:46
 • Avatar
  młodszy spedytor

  Pracowałem jako spedytor w Blau Speed i powiem tak. Dobrze się zarabiało, praca dość łatwa, kierowcy to w większości bardzo sympatyczni ludzie. Szefostwo też miałem okej. Myślę, że warto spróbować.

  4 marzec 2019 14:45
 • Avatar
  Ninek089

  Praca spedytora w mojej firmie wygląda bardzo w porządku. Jeżdzisz za dobrą kasę i nie martwisz się. Jak chcesz bierzesz wolne. Wszystko się da załatwić. Sprawdźcie sobie blau speed ;)

  19 marzec 2019 9:25
 • Avatar
  Krzysztof

  Cześć, zastanawia mnie jak wygląda pozyskiwanie klientów w tej branży?

  25 marzec 2019 7:23
 • Avatar
  Adam

  Jeżdzę w Blau Speed trzeci rok. Nie ma się do czego przyczepić. Jasne warunki współpracy, dobre pieniądze.

  5 maj 2019 12:50
 • Avatar
  Jeremy

  Cześć, jestem własnie przed podjęciam tracy jako spedytor i jestem na to zdecydowany, mam do wyboru dwie firmy jedną z własną flotą drugą bez samochodów. Czy może mi ktoś powiedziec czym to się rózni? Którą z nich jest lepszą opcją?

  28 czerwiec 2019 12:20
 • Avatar
  Karlos

  Pracuje jako spedytor morski i mieszkam w Anglii w Londynie . Interesuje mnie czy warto wrocic do Polski i zostac w Polsce spedytorem. Nie mam zadnej szkoly skonczonej ale za to mam 2 lata doswiadczenia w imporcie owocow i warzyw i teraz wciaz kontynuje prace w exporcie i robie juz w tym kierunku ponad 3 lata. Podoba mi sie praca bardzo ale nie za bardzo podoba mi sie Anglia .

  3 lipiec 2019 14:49
 • Avatar
  Ala

  Witam, doradźcie coś. Przez ostatnie kilka lat pracowałam jako pośrednik nieruchomości. Miałam przerwę a urlop wychowawczy. Szukam nowej pracy. Znalazłam taką na przyuczenie jako asystent spedytora. Czy jest szansa, że się w tym odnajdę? Nie lubię nudy, lubię pracować tak, że nie mam czasu zjeść. Moja dotychczasowa praca to było od rana do wieczora ale z nudnymi przerwami gdzie nie wiadomo co robić. Ciągłe rozwiązywanie problemów bo zawsze przed transakcja jakieś babole wychodziły ale i na koniec satysfakcja. Bardzo podoba mi się w pracy spedytora możliwość pracy w domu. Czy mam szansę się w tym sprawdzić czy to zupełnie inna bajka.

  2 sierpień 2019 18:03
 • Avatar
  Kamil

  Witam. Poszukuję pracy w spedycji, Białystok i okolice. Dobra znajomość j.ang. , geografii Europy. Minus to brak doświadczenia w branży cargoflow mój nr to 501498620

  23 wrzesień 2019 14:29
 • Avatar
  Marcin

  Jak dobrze trzeba znać język obcy np. angielski żeby pracować jako spedytor? Najlepiej jaki to ma być stopień np. B1 czy C1? W razie czego proszę pisać na marcin.n@strona.pl

  1 grudzień 2019 23:25
 • Avatar
  THOMPSON GARY

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na inwestycje, biznes lub dług, możesz otrzymać pożyczkę od naszej prywatnej firmy zajmującej się pożyczkami Ben Investment Company, udzielamy pożyczki w wysokości 2% odsetek, jeśli są zainteresowani, skontaktuj się z kwota wymagana pożyczki natychmiast do przetworzenia. skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną: thompson.loanservice@gmail.com

  17 grudzień 2019 18:19
 • Avatar
  michael smith

  jesteśmy powiązani z bankami amerykańskimi i współpracujemy z biurem kredytowym Stanów Zjednoczonych, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach według stopy procentowej wynoszącej 3% od zaledwie 1000 do 10 000 000 USD Wnioskodawcy nas za pośrednictwem [michaelsmithloanfirm16@gmail.com]

  19 grudzień 2019 22:42
 • Avatar
  Elena

  Drodzy Poszukujący Pożyczki

  Masz jakieś trudności finansowe? Chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona na całym świecie przez organizacje zajmujące się prawami człowieka, których jedynym celem jest pomoc biednym i ludziom mającym trudności finansowe. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wróć do nas z danymi poniżej e-mail: elenanino0007@gmail.com

  Nazwa:
  Wymagana kwota pożyczki:
  Czas trwania pożyczki:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Elena

  1 luty 2020 10:25
 • Avatar
  Mechell William

  Jestem Mechell William. Widziałem komentarze od ludzi, którzy już zaciągnęli pożyczkę od bogobojnego mężczyzny o imieniu Gary Pery, a potem postanowiłem złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na moim osobistym koncie bankowym całkowitą kwotę, o którą prosiłem dla. To naprawdę świetna wiadomość i doradzam wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem poczty e-mail (thompson.loanservice@gmail.com) Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem.

  2 luty 2020 0:05
 • Avatar
  Dezyy

  Spedytor dobra robota. Kiedyś pracowałem w tej branży - w Blau Speed i byłem zadowolony. Umowa dobra, jasne warunki współpracy.

  12 luty 2020 10:36
 • Avatar
  Mrs VICTORIA JOHNSON

  Szukasz prawdziwej firmy pożyczkowej, która udzieli pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na kredyty komercyjne lub biznesowe, kredyty osobiste, kredyty osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kredyty venture capital, kredyty zdrowotne itp. ))
  A może odmawia pożyczki z banku lub instytucji finansowej z jakiegokolwiek powodu?
  Złóż wniosek teraz i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową. Przetworzone i zatwierdzone w ciągu 3 dni.
  PACIFIC FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ Jesteśmy międzynarodowym pożyczkodawcą, który zapewnia rzeczywiste środki finansowe osobom fizycznym i firmom przy niskim oprocentowaniu wynoszącym 2%, z ważnym dowodem osobistym lub międzynarodowym paszportem twojego kraju w celu weryfikacji. Spłaty pożyczek rozpoczynają się 1 rok po roku pożyczka została otrzymana, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

  Aby uzyskać natychmiastową odpowiedź, rozpatrz wniosek o granicę w ciągu 2 dni roboczych
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tej poczty: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełna nazwa: ____________________________
  Kwota potrzebna na pożyczkę: ________________
  Okres kredytowania: _________________________
  Cel pożyczki: ______________________
  Urodziny: ___________________________
  Płeć: _______________________________
  Status związku: __________________________
  Adres kontaktowy: _______________________
  Kod pocztowy miasta: __________________________
  Kraj: _______________________________
  Zawód: ____________________________
  Telefon komórkowy: __________________________

  Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  podziękować

  Dyrektor naczelna Pani Victoria Johnson

  5 marzec 2020 9:37
 • Avatar
  miss rose

  Witaj,

  Czy szukasz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, kredytu hipotecznego, pożyczki samochodowej, pożyczek, pożyczek konsolidacyjnych, pożyczek niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Czy pożyczki z banku lub konfiguracji finansowej zostały odrzucone lub więcej powodów, nie ich rozwiązania kredytowe! Jestem Miss Rose, prywatnym pożyczkodawcą, udzielającym pożyczek przedsiębiorstwom i osobom prywatnym przy niskim i przystępnym oprocentowaniu wynoszącym 2%. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami, aby potraktować pożyczkę po przeniesieniu w ciągu 48 godzin. Kontakt: missroseloanfirm@hotmail.com
  Aplikacje

  Nazwa:
  Data urodzenia:
  Płeć:
  Stan cywilny:
  Adres:
  Lokalizacja
  Status:
  Kod pocztowy:
  Kraj:
  Telefon:
  E-mail:
  Podaj cel pożyczki:
  Kwota pożyczki:
  Czas trwania pożyczki:
  Miesięczny dochód netto.

  Wróć do mnie jak najszybciej z powyższymi informacjami, aby uzyskać więcej informacji.

  Miss Rose

  13 marzec 2020 12:23
 • Avatar
  Jarek Tkacz

  Konkurencja firm jest ogromna. No ale to chyba duży plus, bo też można wybrać która ci pasuje. Ja tam na stałe współpracuję z Blau Speed.

  16 marzec 2020 16:11
 • Avatar
  Katarzyna W.

  Ostatnio zleciłam przeprowadzkę firmy dla Blau Speed. Niesamowita organizacja, realizacja na najwyższym poziomie, wszystko ogarnęli na czas

  19 marzec 2020 13:38
 • Avatar
  Pan Walter

  Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczki? Jeśli tak, napisz, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: +48 574 383 816
  identyfikator Facebooka: https://web.facebook.com/winniefred.walter
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  Dziękuję

  Pan Walter

  22 kwiecień 2020 8:02
 • Avatar
  mary

  Witam wszystkich Czy masz długi? Czy chcesz założyć własną firmę w 2020 roku? Jeśli tak, skontaktuj się z tą grupą firmy udzielającej pożyczek opiekuńczych na ich adres e-mail: Ryanthombsstevenloanfirm@gmail.com Whatsapp: +61 404 639 586
  właśnie dostałem od nich pożyczkę i było to szybkie i łatwe

  10 maj 2020 23:46
 • Avatar
  williams

  Witaj!!! Zasadniczo szukam wiarygodnych i wygodnych firm inwestycyjnych / inwestorów, którzy mogą zapewnić finansowanie projektu, kapitał biznesowy lub pożyczki komercyjne dla osób, firm lub grup z potencjalnym projektem i biznesem.

  Nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli Ty / Twoi znajomi kiedykolwiek potrzebujecie funduszy na ich firmy, projekty lub innowacje. Jeśli mają jakieś projekty wymagające finansowania, skontaktuj się z Emailem: demoind.investment101@outlook.com

  14 maj 2020 11:42
 • Avatar
  marek

  czy potrzebujesz teraz pilnej pożyczki napisz do nas e-mail o ofercie 2%: marekhaval@gmail.com

  28 maj 2020 10:10
 • Avatar
  Pan Walter

  Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczki? Jeśli tak, napisz, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: +48 574 383 816
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  Dziękuję

  Pan Walter

  5 czerwiec 2020 23:57
 • Avatar
  Max A Bent

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić swoje długi, czy też potrzebujesz pożyczki kapitałowej, aby poprawić swój biznes? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Potrzebujesz konsolidacji pożyczki lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie problemy finansowe stały się przeszłością. Skontaktuj się z nami przez e-mail:

  oceanfmortgages@gmail.com
  oceanfmortgages@gmail.com

  To są hipoteki Ocean Finance. Oferujemy pożyczki osobom zainteresowanym rozsądną stopą procentową w wysokości 2%. Zakres wynosi od 5 000,00 euro do maksymalnie 100 000 000,00 euro.

  8 czerwiec 2020 15:49
 • Avatar
  Midland

  Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

  Whataspp: +15054040043

  E-mail: creditmidland@gmail.com

  Midland Credit Home

  Ahmed Mohamed

  22 czerwiec 2020 13:50
 • Avatar
  Midland

  Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

  Whataspp: +15054040043

  E-mail: creditmidland@gmail.com

  Midland Credit Home

  Ahmed Mohamed

  22 czerwiec 2020 13:51
 • Avatar
  Midland

  Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

  Whataspp: +15054040043

  E-mail: creditmidland@gmail.com

  Midland Credit Home

  Ahmed Mohamed

  22 czerwiec 2020 13:51
 • Avatar
  Roman

  Wypie.dolić z tego forum tych śmieci spod nazwy "pożyczkodawca"

  29 czerwiec 2020 10:08
 • Avatar
  John Donald

  WITAMY W FIRMIE MARCIL ZAUFANIE !!!
  Oferujemy finansowanie prywatne i komercyjne dla startupów na wczesnym etapie z preferencyjną stopą procentową 2% rocznie. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (marcil.tcompany@gmail.com), jeśli chcesz uzyskać więcej informacji.
  Dziękuję Ci.
  Pan John Donald.

  30 czerwiec 2020 10:11
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:40
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:42
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:43
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:44
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:46
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:47
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:49
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:50
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:52
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:53
 • Avatar
  carlos oscar

  Witaj widzu

  Jesteśmy profesjonalnymi traderami, zarabiającymi na rynku walutowym i binarnym dla inwestorów tygodniowo, z przyjemnością opowiemy Ci więcej o naszej platformie inwestycyjnej, w której możesz inwestować środki już za 200 USD i zacząć zarabiać 2000 USD co tydzień, wiele osób skorzystało z tej inwestycji zaoferuj przed i podczas tego wirusa convid-19, jeśli masz problemy finansowe z powodu tego koronawirusa i potrzebujesz pomocy w opłaceniu rachunków, po prostu wybierz odpowiedni plan inwestycyjny dla siebie i zacznij zarabiać co tydzień

  200 $, aby zarobić 2000 $ w ciągu 7 dni
  300 $, aby zarobić 3000 $ w ciągu 7 dni
  500 $, aby zarobić 5000 $ w ciągu 7 dni
  1000 $, aby zarobić 10000 $ w 7 dni
  5000 USD, aby zarobić 50 000 USD w ciągu 7 dni

  Aby rozpocząć inwestycję już teraz
  WhatsApp: +15022064419 lub e-mail tradewithcarlos2156@gmail.com

  4 lipiec 2020 3:07
 • Avatar
  Kate Lord

  Czy potrzebujesz pożyczki, aby założyć firmę osobistą lub spłacić długi, a jeśli tak, skontaktuj się z: keystonebankplc04@gmail.com

  Oferta pożyczki, aplikuj teraz

  10 lipiec 2020 13:56
 • Avatar
  Mike

  Dear Sir/Madam,

  Do you need a quick long or short term Loan with a relatively low interest rate as low as 3%? We offer business Loan, personal Loan, home Loan, auto Loan,student Loan, debt consolidation Loan e.t.c. no matter your credit score.
  Personal Loans (Secure and Unsecured)
  Business Loans (Secure and Unsecured)
  Consolidation Loan and many more.

  Contact US for more information about Loan offer and we will solve your
  financial problem. contact us via email: muthooth.finance@gmail.com
  Phone number: +917428831341 (Call/Whats app)
  Mr. Mike Morgan

  15 lipiec 2020 1:37
 • Avatar
  Camilla Karlsen

  DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki?
  Świadczymy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna, pożyczka samochodowa, pożyczka konsolidacyjna, pożyczka na opłacenie rachunków i wiele innych.

  Potrzebujesz kredytu na sfinansowanie swojego projektu?
  Możemy wesprzeć Cię pożyczką na realizację projektów takich jak: budowa Twoich domów, biur, gospodarstw, a także sfinansowanie projektów turystycznych, Twojej firmy lub projektu, do którego potrzebujesz zewnętrznego finansowania.

  Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?
  Możemy inwestować w Twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów dotyczących nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.

  WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI JUŻ TERAZ !!!
  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com lub WhatsApp: +31642117819

  Co oferujemy;
  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe z bardzo rozsądną stopą procentową. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

  Możemy pomóc!
  NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie spotyka się wzrost, łącząc klientów z możliwościami, które generuje, pomagając firmom rozwijać się, gospodarkami prosperować, a jednostkom realizować ich ambicje. Od wielu lat udzielamy niezliczonych pożyczek .

  Aby uzyskać więcej informacji o ofercie pożyczki, zapraszamy do kontaktu:
  Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego)
  E-mail kontaktowy: novaglobalfinances@gmail.com
  WhatsApp: +31642117819

  27 lipiec 2020 9:06
 • Avatar
  Franklin

  Witam wszystkich, chcę tylko powiedzieć wszystkim, że możesz dostać legalnego pożyczkodawcę bez żadnych opóźnień. Otrzymałem pożyczkę od miłej kobiety o imieniu Richard Maria, są najlepsi i są zaufani, możesz skontaktować się z nimi w sprawie każdego rodzaju pożyczki. czy istnieje bezpośredni kontaktowy adres e-mail (mariafinancialfunds@gmail.com)
  Whatsapp ją pod numerem: +17812364713

  28 lipiec 2020 2:14
 • Avatar
  Robertlogue

  online casino Pin Up https://pin-up-casino555.ru онлайн казино Пин Ап Официальный сайт

  30 lipiec 2020 1:03
 • Avatar
  Brette M. Wagner

  Nazywam się Brette M. Wagner, prywatny pożyczkodawca udzielający pożyczek osobom fizycznym, firmom i instytucjom rządowym o niskim oprocentowaniu wynoszącym 3%. Wiemy, że jest wiele rodzin, które żyją na wypłatę, i innych, którzy nie mogą zatroszczyć się o swoje zobowiązania finansowe iz tego powodu jestem tu po pomoc finansową.

  Oferuję szeroki zakres usług finansowych, który obejmuje: planowanie biznesowe, finansowanie komercyjne i deweloperskie, nieruchomości i kredyty hipoteczne, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki biznesowe, pożyczki prywatne, refinansowanie domu, pożyczki hotelowe, pożyczki studenckie itp. więcej informacji.

  E-mail: (brettewagnerfinancialservice@gmail.com)

  2 sierpień 2020 13:49
 • Avatar
  RC

  Czy potrzebujesz pożyczki ? Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  E-mail (remy.credit111@gmail.com)
  Cześć, co u ciebie?? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki teraz w ciągu najbliższych 6 godzin bez stresu i opóźnień REMY.CREDIT jest tutaj, aby rozwiązać wszystkie Twoje problemy już dziś udzielamy pożyczki oprocentowanej na 2% napisz do nas teraz w sprawie pilnych pożyczek
  Napisz do nas {remy.credit111@gmail.com}

  7 sierpień 2020 8:03
 • Avatar
  RC

  Czy potrzebujesz pożyczki ? Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  E-mail (remy.credit111@gmail.com)
  Cześć, co u ciebie?? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki teraz w ciągu najbliższych 6 godzin bez stresu i opóźnień REMY.CREDIT jest tutaj, aby rozwiązać wszystkie Twoje problemy już dziś udzielamy pożyczki oprocentowanej na 2% napisz do nas teraz w sprawie pilnych pożyczek
  Napisz do nas {remy.credit111@gmail.com}
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com      

  7 sierpień 2020 8:03
 • Avatar
  NORTION LOAN CONSULTANT

  Wesołego pobytu w domu

  Rozwijaj swój biznes pozostając w domu, pracuj mądrze i nie ciężko siedząc w domu. Uzyskaj natychmiastową pożyczkę, aby zainwestować i opłacić rachunki w wysokości 2,5% z NORTION LOAN CONSULTANT.

  Informacje kontaktowe

  EMAIL: nortionloanconsultant@gmail.com

  TELEFON: +17815611941 (TYLKO TEKST)

  INSTAGRAM: Pożyczka Nortion

  TWITTER: @LoanNortion

  LINKEDIN: KONSULTANT KREDYTOWY NORTION

  Zostań Zapisz i zachowaj dystans.

  11 sierpień 2020 4:21
 • Avatar
  Flora Financial Home

  Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki automatycznej, pożyczki rolnej lub finansowania projektu? Mamy dla Ciebie dobre wieści. Flora Financial Home, załóż krajową instytucję pożyczkową, aby udzielać wsparcia spółkom publicznym i prywatnym, a także osobom fizycznym. Ma to na celu wsparcie statusu finansowego na całym świecie. Złóż wniosek o pożyczkę. Zapewniamy najlepszą ofertę. Twoje szczęście jest nasze priorytety. Oferujemy pożyczki w różnych częściach świata. Azja, Australia / Oceania, Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Afryka, Antarktyda. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. (Florafinancialhome6@gmail.com)

  13 sierpień 2020 12:06
 • Avatar
  Azim Premji

  Przywróć swoje projekty do życia WHATSAPP: +1 (334) 569-5521 Udostępniam pożyczkę w wysokości od 1000 do 500 000 EUR na bardzo prostych warunkach każdemu, kto może spłacić. Pożyczam również inwestycje i pożyczki między osobami fizycznymi, kontaktuję się ze mną za pośrednictwem poczty elektronicznej również e-mail: azimhashim44@gmail.com
  strona internetowa: https: //en.wikipedia.org/wiki/Azim_Premji

  15 sierpień 2020 5:28
 • Avatar
  Azim Premji

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, osobistego, pożyczki automatycznej, pożyczki rolniczej lub finansowania projektu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Flora Financial Home, założyła krajową instytucję pożyczkową w celu zapewnienia wsparcia firmom publicznym i prywatnym, a także osobom fizycznym. Ma to na celu wspieranie twojego statusu finansowego na całym świecie. Ubiegać się o pożyczkę. Zapewniamy najlepszą ofertę. Twoje szczęście jest naszym najwyższym priorytetem. Oferujemy pożyczki w różnych częściach świata. Azja, Australia / Oceania, Europa, Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Afryka, Antarktyda. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. (Azimhashim44@gmail.com)
  numer WhatsApp: +1 (334) 569-5521
  strona internetowa: https: //en.wikipedia.org/wiki/Azim_Premji

  15 sierpień 2020 5:30
 • Avatar
  Claudia Klein

  Witam, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

  Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

  Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny.

  Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.

  Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |.

  Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez:
  https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial

  Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

  Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

  17 sierpień 2020 19:26
 • Avatar
  tfunds

  Potrzebujesz pilnej pożyczki na konsolidację zadłużenia?
  Potrzebujesz samochodu, firmy lub pożyczki, aby opłacić rachunki?
  Skontaktuj się z nami już dziś i uzyskaj pożyczkę, której potrzebujesz na nowy rok na lepsze życie.
  E-mail kontaktowy: tffinance01@gmail.com
  SZCZEGÓŁY POŻYCZKI
  Imię:
  Wiek:
  Płeć:
  Kraj:
  Stan:
  Adres:
  Numer telefonu:
  Kwota pożyczki:
  Termin pożyczki:
  Miesięczny przychód:
  Cel funduszy:
  Wymagana kwota:
  Trwanie:
  kontaktowy adres e-mail: tffinance01@gmail.com
  WhatsApp: +14093591901

  19 sierpień 2020 15:22
 • Avatar
  Amanda

  Hej, jestem dziś bardzo podekscytowany. Widziałem komentarze osób, które otrzymały już pożyczkę w LAPO M-F i wtedy zdecydowałem się aplikować na podstawie popularnych rekomendacji i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na swoim koncie łączną kwotę 50 000 euro. To naprawdę świetna wiadomość i każdemu, kto potrzebuje prawdziwej pożyczki, radzę złożyć wniosek przez e-mail: lapofunding960@gmail.com

  19 sierpień 2020 23:16
 • Avatar
  Midland Credit

  Uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem dla wielu klientów, którzy mają potrzeby finansowe. Kwestia złych kredytów i zabezpieczeń to coś, o co klienci zawsze się martwią, starając się o pożyczkę od legalnego pożyczkodawcy. Ale firma MIDLAND CREDIT FIRM wprowadziła tę różnicę w branży pożyczkowej. FIRMA KREDYTOWA MIDLAND została akredytowana przez radę organizacji pożyczkowej do udzielania pożyczek klientom lokalnym i międzynarodowym z oprocentowaniem 3%. Otrzymaliśmy przywilej zaspokojenia Twoich potrzeb finansowych. Kwestia kredytu nie powinna powstrzymywać Cię przed uzyskaniem potrzebnej pożyczki.

  Nasze usługi obejmują: -
  * Pożyczki dla inwestorów
  * Konsolidacja zadłużenia
  * Drugi kredyt hipoteczny
  * Pożyczki dla firm
  *Pożyczki osobiste
  * Pożyczki międzynarodowe

  Bez ubezpieczenia społecznego i bez kontroli kredytowej, 100% gwarancji. Wystarczy, że powiesz nam dokładnie, czego chcesz, a my na pewno spełnimy Twoje marzenie. FIRMA KREDYTOWA MIDLAND mówi TAK, gdy banki mówią NIE. Wreszcie, finansujemy małe firmy pożyczkowe, pośredników, małe instytucje finansowe, ponieważ mamy nieograniczony kapitał. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskania od nas pożyczki: Prosimy o niezwłoczną odpowiedź na tę wiadomość e-mail: midland.credit2@gmail.com

  Nazwa firmy: MIDLAND CREDIT HOME
  Adres e-mail firmy midland.credit2@gmail.com
  Identyfikator NMLS firmy: 315276.
  Witryna internetowa firmy: midlandcreditonline.com

  Motto: Inwestowanie przez pokolenia.

  20 sierpień 2020 16:17
 • Avatar
  Cassie

  Jestem pani Cassie Zion. Mieszkam w Ohio i dziś jestem szczęśliwą mamą. Chcę podziękować panu Johnowi Rubisonowi za oferty pożyczki, pobożnemu człowiekowi. Potrzebujesz pożyczki, aby spłacić dług lub spłacić rachunki? Masz niską zdolność kredytową i masz trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach / innych instytucjach finansowych? Kontakt przez: https://quickloanfirm.webs.com, quickloanlender.help@gmail.com WhatsApp: +16083529056)
  * Pożyczki samochodowe
  * Pożyczki na nieruchomości
  * Pożyczki dla firm
  * Inne pożyczki
  * Linia kredytowa
  * Karta główna

  21 sierpień 2020 9:22
 • Avatar
  Leroy

  YOU WILLING TO HIRE THE REAL HACKERS TO GET ALL YOUR CYBER PROBLEMS FIXED WITH SWIFT RESPONSE?
  OR A VICTIM OF THE BINARY OPTION SCAM? OR NEEDS TO RECOVER YOUR LOST FUNDS?
  With pathfinderhacktech I'm giving you 100% guarantee that your jobs are safe with us and we're going to help you recover all your lost funds to scammers, Solving a problem which you know there’s an answer to is like climbing a mountain with a guide, along a trail someone else has laid.
  Here is a defined platform that maps a positive step closer to surviving heavy threat on the internet. You can put a stop to your anxiety and constant fear of you getting ripped off by Scammers 
  This post is actually for those who are willing to turn their lives around for the better, either financial-wise or relationship-wise or businesses.
  Our primary reason for this development is to ensure that those in need of help don’t get ripped off by scammers 
  This is a global idea that navigates a newbie to a prominent encounter ( Fully immersed to a degree that the subject in question Is a disorienting worthwhile experience on merits).
  the pathfinderhacktecks
  are a team of competence hackers with the mission and vision of making the internet a safer place for all,moreso we render efficient services to those having cyber problems.
  Pathfinderhacktech has grown and expanded since it formation over the years due to the experience and professionalism of our management and technical staff. Our strength is based on our ability to bring together active cyber security professionals who individually has acquired enormous exposure in the world of HACKING
  As part of our corporate goals, providing value added services to meet our client needs and requirements has been our sustaining impetus.
  Our offer of proactive technical and managerial advice has always given us edge over and above our competitors.
  The new development on the pathfinderhacktech platform is to assign to you the right HACKER to deal with your Particular kind of cyber issues depending on the kind of cyber problems you are willing to get fixed.
  Here, you would be refer to a legit professional hacker known for massive skills and security abilities.
  Skilled and trained on
  ▪Social media hacks ( facebook, twitter, Instagram, snapchat )
  ▪Email hacks
  ▪phone hacks
  ▪bitcoin hacks.
  ▪verified PayPal account hacks
  ▪database hacks
  ▪credit card top up
  ▪university score upgrade
  ▪money transfer
  ▪binary option funds recovery. ( recovered $5,567,078 million)
  The binary option scam is another problem facing the internet today.
  How do you avoid binary option scam and what do you do if you are a victim of the scam. 
  Be wary of adverts on the internet and mostly on social media promising high returns from binary options trading. The binary option is one of the highly recorded scam on the internet. The Binary options are a form of fixed-odds betting. Particularly a trade involving if an event will occur or not and the result is either positive or negative.
  If the investor is right, then they stand a solid chance of winning and should see a return of the funds invested but if they are wrong, they lose thier full funds invested. The pathfinderhacktech are breeding effort to put an end to these unbearable swindle scheme taking over the internet and taking a solid step forward to render solution to those affected by the fleece…
  Here would be our cyber security techniques to retrieving back the victims stolen funds. For more update and inquiries Contact slakeleroy (at)gmail(.)com

  28 sierpień 2020 19:31
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam, czy potrzebujesz pilnej pożyczki?
  Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz pożyczki na założenie firmy, ukończenie projektu, zakup domu lub samochodu, czy też potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? jeśli tak, skontaktuj się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Jeśli to czytasz i wiesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, możesz po prostu napisać do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc(at)gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ Twoja stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem.

  Funkcje i zalety;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Masz szansę wybrać datę spłaty - co tydzień, co miesiąc lub co rok przez okres od 1 do 30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Wiele osób boryka się z przedwczesnymi wyzwaniami finansowymi iz jakichś powodów tak trudno jest im uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych.

  Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania dla swoich finansów, po prostu napisz do mojej firmy, a pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy aplikujesz z nami, składasz podanie w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest Twoja stabilność finansowa i będziesz pod opieką przez cały proces.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc(at)gmail.com LUB;
  WhatsApp: +447903159998

  30 sierpień 2020 8:06
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam, czy potrzebujesz pilnej pożyczki?
  Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz pożyczki na założenie firmy, ukończenie projektu, zakup domu lub samochodu, czy też potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? jeśli tak, skontaktuj się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Jeśli to czytasz i wiesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, możesz po prostu napisać do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ Twoja stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem.

  Funkcje i zalety;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Masz szansę wybrać datę spłaty - co tydzień, co miesiąc lub co rok przez okres od 1 do 30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Wiele osób boryka się z przedwczesnymi wyzwaniami finansowymi iz jakichś powodów tak trudno jest im uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych.

  Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania dla swoich finansów, po prostu napisz do mojej firmy, a pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy aplikujesz z nami, składasz podanie w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest Twoja stabilność finansowa i będziesz pod opieką przez cały proces.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com LUB;
  WhatsApp: +447903159998

  30 sierpień 2020 8:06
 • Avatar
  Ziembowski Bańkowski

  Cześć wszystkim,

  To tak zaskakujące i niesamowite, że w końcu trafiłem na uczciwego pożyczkodawcę, który zaoferował mi pożyczkę.
  Jeśli nadal potrzebujesz pożyczki, polecam kontakt z Marysią Danutą pod adresem e-mail: marysiadanuta@outlook.com Gwarantuję, że pożyczkodawca udzieli Ci pożyczki.

  2 wrzesień 2020 21:23
 • Avatar
  anna

  dzień dobry

  jeśli jesteś zainteresowany pożyczką prywatną na realizację swoich marzeń lub projektem na realizację lub pokrycie wydatków.

  mogę ci pomóc
  https://kredit-privat-online-bank.fr.gd/
  wystarczy jedno kliknięcie
  lub
  Whatsaps: +33 755966288
  lub
  luizaaguiero0001@gmail.com

  Kwota pożyczki: ..................?

  Okres spłaty : .............?

  Dziękuję Ci

  3 wrzesień 2020 16:54
 • Avatar
  Marcus

  Dzień dobry.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki na dom, pożyczki na wakacje, pożyczki konsolidacyjnej lub innego rodzaju pożyczki? Oferujemy pożyczkę pod adresem

  Oprocentowanie 2% w skali roku. Możesz ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 10 000,00 do 20 000 000,00 dolarów, euro i funtów na okres

  okres spłaty od 5 lat do 20 lat.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej pożyczki, prosimy o kontakt mailowy: (bridgeloan001@gmail.com)

  Podpisano.
  Panie Marcus.
  Whatsapp: +12023810196

  5 wrzesień 2020 1:41
 • Avatar
  Claudia Klein

  Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

  Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny.

  Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.

  Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |

  Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

  Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

  9 wrzesień 2020 0:48
 • Avatar
  Nicole Frazier

  Witam, nazywam się Nicole Frazier, pochodzę z Edmonton w Kanadzie, mieszkam w Polsce w związku małżeńskim, przez ostatnie 3 lata szukałem prawdziwej firmy pożyczkowej (georgejacksonloanfirm0147@gmail.com) i otrzymałem tylko kilka oszustów, które sprawił, że im zaufałem i pod koniec dnia zabrali wszystkie moje pieniądze i zostawili mnie zrujnowanego, cała moja nadzieja została stracona, byłem zdezorientowany i sfrustrowany, straciłem pracę i bardzo trudno było wyżywić moją rodzinę, ja nigdy nie chciał już nic robić z firmami pożyczkowymi w sieci, więc poszedłem pożyczyć trochę pieniędzy od znajomego, powiedziałem mu wszystko, co się stało, a on powiedział, że może mi pomóc, że zna firmę pożyczkową, która może mi pomóc, że on właśnie dostałem od nich pożyczkę, poinstruował mnie, jak ubiegać się o pożyczkę, zrobiłem tak, jak mi powiedział, złożyłem wniosek, nigdy nie wierzyłem, ale próbowałem i ku mojemu największemu zdziwieniu dostałem pożyczkę w 48 godzin, nie mogłem uwierz moim oczom, jestem dziś szczęśliwy i bogaty i dziękuję Bogu, że takie firmy pożyczkowe jak ta wciąż istnieją na tych wszystkich oszustach Jeśli chodzi o miejsca, radzę wszystkim, którzy potrzebują pożyczki, aby się udali (georgejacksonloanfirm0147@gmail.com) lub co to jest aplikacja +14086690918, nigdy cię nie zawiodą.

  Dziękuję za przeczytanie.

  11 wrzesień 2020 2:02
 • Avatar
  Davis

  Cześć wszystkim. Widziałem komentarze osób, które już otrzymały pożyczkę z pożyczki na czyste serce, a potem zdecydowałem się złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na swoim osobistym koncie bankowym łączną kwotę 100 000 euro, o którą prosiłem. To naprawdę świetna wiadomość i radzę wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyli wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej (elenanino0007@gmail.com). Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem.

  15 wrzesień 2020 12:16
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio przez WhatsApp na numer: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  22 wrzesień 2020 10:30
 • Avatar
  anna

  https://kredit-privat-online-bank.fr.gd/Dobry wieczór

  Dla każdego, kto chce pożyczki prywatnej na spłatę długów lub realizację swoich marzeń lub projektów i różnych spraw finansowych

  proszę skontaktuj się z nami
  Możemy Ci pomóc

  Whatsaps: +33 755966288

  mail: luizaaguiero0001@gmail.com

  Kwota pożyczki: ..................?

  Okres spłaty: .............?

  Dziękuję Ci

  22 wrzesień 2020 12:26
 • Avatar
  Felix Alex

  Potrzebujesz pieniędzy na projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych
  z innych powodów nasze pożyczki są proste i tanie, skontaktuj się z nami już dziś. Plik
  pożyczka, której potrzebujesz, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, budżet, oprocentowanie już od 3%, odpowiedz teraz na e-mail:
  Felixalexinvestment22@gmail.com

  26 wrzesień 2020 1:22
 • Avatar
  Felix Alex

  Potrzebujesz pieniędzy na projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych
  z innych powodów nasze pożyczki są proste i tanie, skontaktuj się z nami już dziś. Plik
  pożyczka, której potrzebujesz, możemy zorganizować dowolną pożyczkę, budżet, oprocentowanie już od 3%, odpowiedz teraz na e-mail:
  Felixalexinvestment22@gmail.com

  26 wrzesień 2020 1:22
 • Avatar
  Claudia Klein

  Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

  Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny.

  Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.

  Zapewniamy całodobowe usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |.

  Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial

  Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

  Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

  26 wrzesień 2020 17:21
 • Avatar
  KUMAH JAMES

  Jesteś biznesmenem czy kobietą? Masz kłopoty finansowe lub potrzebujesz pieniędzy na założenie własnej firmy? Czy musisz spłacać ich dług, czy też musisz opłacać rachunki lub zakładać dobry biznes? Czy będziesz mieć niską zdolność kredytową i czy trudno będzie uzyskać kapitał od lokalnych banków / innych instytucji finansowych? Potrzebujesz pożyczki lub finansowania z dowolnego powodu, takiego jak:
  a) Pożyczka osobista, rozszerzenie działalności,
  b) przedsiębiorczość, edukacja,
  c) konsolidacja zadłużenia,
  d) Duże pożyczki

  Z niskim oprocentowaniem 3%, z gwarancją i bez
  Oferujemy gwarancje, pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacyjne zadłużenia oraz ryzyka
  kapitał własny, kredyt biznesowy, pożyczka edukacyjna, hipoteka lub pożyczki na dowolne
  OK".

  Jednak nasza metoda daje możliwość określenia kwoty potrzebnego kredytu oraz okresu, na jaki jest to dla Ciebie przystępne, daje realną szansę na zdobycie potrzebnych środków!

  Te osobiste pożyczki mogą zostać zatwierdzone niezależnie od posiadanego kredytu, a wielu zadowolonych klientów obsługuje tę aplikację. Ale nie tylko otrzymujesz niezbędną pożyczkę osobistą; To nasza obietnica: gwarantujemy najniższe oprocentowanie dla wszystkich pożyczek z niezabezpieczonymi korzyściami.

  Staramy się wywrzeć trwałe pozytywne wrażenie i pod każdym względem przewyższać oczekiwania moich klientów. Naszym celem jest traktowanie Państwa z godnością i szacunkiem, oferując jednocześnie usługi najwyższej jakości.

  E-mail: midland.credit2@gmail.com
  Nazwa firmy: MIDLAND CREDIT HOME
  Odwiedź nas na www.midlandcreditonline.com

  28 wrzesień 2020 13:11
 • Avatar
  THOMPSON GARY

  Dzień dobry!
  Czy potrzebujesz pożyczki? Jestem zarejestrowanym i rzetelnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek osobom mającym kłopoty finansowe, starającym się spłacić rachunki za szkołę, próbującym kupić samochód lub rozpocząć tam własną działalność gospodarczą, kontrahentom i agencjom rządowym. Aby uzyskać więcej informacji lub formularz wniosku o pożyczkę, skontaktuj się z nami przez e-mail: (thompson.loanservice@gmail.com)
  Zarządzanie.
  Skontaktuj się z kredytem Speedy teraz !!!

  2 październik 2020 14:18
 • Avatar
  Bruce Davids

  Pożyczki Ferratum

  Ferratum US, 318, 25 Goodlass Rd, L24 9HJ,
  Stany Zjednoczone.
  +1 (754) 2417737, ferratum.loans@gmail.com

  Witam wszystkich, czy obecnie przeżywacie poważny kryzys finansowy. Czy potrzebujesz pożyczki? Bank odmówił Ci przyjęcia i chcesz, aby kredyt spełnił wszystkie Twoje potrzeby? - Nie ma problemu. Niezależnie od Twojej sytuacji finansowej. Oferujemy pożyczki hipoteczne, pożyczki komercyjne, pożyczki prywatne i pożyczki wyłącznie w celach edukacyjnych.? Nie szukaj więcej, ponieważ możemy pomóc Ci zabezpieczyć to, czego potrzebujesz.
  Pytania / wsparcie? - E-mail (ferratum.loans@gmail.com) (+17542417737) i otrzymaj odpowiedź w ciągu kilku godzin.

  Możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki w wysokości od 5000 do 200 milionów USD na rozwiązanie Twoich problemów finansowych przy bardzo niskim oprocentowaniu wynoszącym 3% na okres od 1 do 30 lat (12-360 miesięcy). Ten program finansowania pozwala klientowi cieszyć się niską spłatą odsetek przez cały okres kredytowania po uzyskaniu u nas kredytu. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!
  Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub chcesz uzyskać wyjaśnienia, skontaktuj się z nami, korzystając z poniższych kontaktów
  E-mail: ferratum.loans@gmail.com
  Whatsapp / Call; +1 (754) 2417737

  8 październik 2020 22:42
 • Avatar
  josephrobinson

  Potrzebujesz pilnej pożyczki? Obciążasz lub potrzebujesz pożyczki? Czy masz zły kredyt? Chcesz pożyczkę? Udzielamy pożyczek ludziom, nawet ze złym i złym kredytem. Udzielamy zarówno pożyczek biznesowych, jak i osobistych na dowolnie krótkie i długie okresy. Nasz program kredytowy jest szybki i niezawodny. Zgłoś się już dziś i otrzymaj natychmiastową informację zwrotną. Skontaktuj się z nami przez e-mail: (josephrobinsonloanfirm@gmail.com)

  11 październik 2020 23:07
 • Avatar
  mariafrancescagigliotti18@gmail.com

  Potrzebujesz pilnej pożyczki? Obciążasz lub potrzebujesz pożyczki? Czy masz zły kredyt? Chcesz pożyczkę? Udzielamy pożyczek ludziom, nawet ze złym i złym kredytem. Udzielamy zarówno pożyczek biznesowych, jak i osobistych na dowolnie krótkie i długie okresy. Nasz program kredytowy jest szybki i niezawodny. Zgłoś się już dziś i otrzymaj natychmiastową informację zwrotną. Skontaktuj się z nami przez e-mail:
  mariafrancescagigliotti18@gmail.com

  14 październik 2020 13:11
 • Avatar
  mariafrancescagigliotti18@gmail.com

  Potrzebujesz pilnej pożyczki? Obciążasz lub potrzebujesz pożyczki? Czy masz zły kredyt? Chcesz pożyczkę? Udzielamy pożyczek ludziom, nawet ze złym i złym kredytem. Udzielamy zarówno pożyczek biznesowych, jak i osobistych na dowolnie krótkie i długie okresy. Nasz program kredytowy jest szybki i niezawodny. Zgłoś się już dziś i otrzymaj natychmiastową informację zwrotną. Skontaktuj się z nami przez e-mail:
  mariafrancescagigliotti18@gmail.com

  14 październik 2020 13:13
 • Avatar
  Albert

  Szukasz pożyczki? Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki, takie jak pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty na nieruchomości, kredyty korporacyjne, kredyty inwestycyjne, kredyty biznesowe, kredyty komercyjne, kredyty konsolidacyjne i wiele innych z 3% odsetkiem. Udzielamy pożyczek od minimum 5000 USD do maksymalnej kwoty 150000000,00 USD, jeśli jesteś zainteresowany skontaktowaniem się z nami za pośrednictwem

  E-mail: jacksonfinancial249@gmail.com Whatsapp
  : +14377033498

  15 październik 2020 17:22
 • Avatar
  gina

  Nazywam się Gina Anthony. Mieszkam w USA, po niesamowitym wyborze pożyczek online i odrzuceniu pożyczki konsolidacyjnej przez mój bank i dostawcę kredytów hipotecznych, natknąłem się na Choice Loans za pośrednictwem wyszukiwarki Google, ale nadal nie działa, ale po rozmowie z przyjacielem która wcześniej otrzymała pożyczkę od RANDALL OVERBY (BPA LOAN SERVICES), skontaktowaliśmy się z nią w celu uzyskania porady. Dała nam kilka świetnych opcji iw ciągu jednego dnia przedstawiła nam plan działania. Zdecydowaliśmy się kontynuować iw ciągu kilku dni mieliśmy fundusze, które chcieliśmy na moim koncie bankowym, ta firma była BOGIEM zbawicielem wysłanym, aby uratować moją rodzinę pożyczką 95 000,00 USD z oprocentowaniem 3%, bez stresu, skontaktuj się z nimi za pośrednictwem : bpm-loanservices@hotmail.com

  15 październik 2020 23:49
 • Avatar
  Claudia Klein

  Witam i witam w Spotlight Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

  Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

  Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny.

  Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz otrzymać pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz.

  Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i natychmiast otrzymaj odpowiedź

  Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej pod adresem: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial

  Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

  Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

  19 październik 2020 23:58
 • Avatar
  Eugeniusz jestem

  Dzień dobry, nazywam się Kobylarz Eugeniusz jestem obywatelem Polski, ale obecnie pracuję w Niemczech, chcę zaświadczyć o dobrym pożyczkodawcy, który pokazał mi światło po tym, jak został oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców internetowych w naszym kraju, wszyscy obiecują, że udzielą mi pożyczki po tym, jak zmuszą mnie do zapłacenia wielu opłat, które nic nie dają i nie dają żadnego pozytywnego wyniku. Straciłem ciężko zarobione pieniądze i było to łącznie 8 000 euro. Pewnego dnia, gdy przeglądałem Internet, szukając oszołomienia, natknąłem się na zeznanie mężczyzny (Przemysława Biernackiego), który również został oszukany i ostatecznie został powiązany z legalną firmą pożyczkową Mariusz Jankowsk Loan Company, gdzie w końcu dostał pożyczkę , więc zdecydowałem się skontaktować z tą samą firmą pożyczkową, a następnie opowiedziałem im swoją historię o tym, jak zostałem oszukany przez 4 różnych pożyczkodawców, którzy nie zrobili nic, ale przysparzali mi więcej bólu. Wyjaśniam firmie pocztą i powiedzieli mi tylko, żebym więcej nie płakał, bo pożyczkę dostanę w ich firmie, a także dokonałem właściwego wyboru kontaktując się z nimi. Wypełniłem wniosek o pożyczkę i wykonałem wszystko, o co mnie poproszono i otrzymałem pożyczkę w wysokości 60000 euro od tej wspaniałej firmy Mariusz Jankowsk Firma Pożyczkowa zarządzana przez Mariusza Jankowska i tutaj jestem dziś zadowolony z mojej rodziny, ponieważ pożyczka Mariusza Jankowska Firma udzieliła mi pożyczki, więc obiecałem sobie, że złożę zeznania w Internecie na temat sposobu uzyskania pożyczki. Potrzebujesz pilnie pożyczki? uprzejmie i szybko skontaktuj się teraz z firmą Mariusz Jankowsk w sprawie pożyczki za pośrednictwem poczty elektronicznej: ( jankowskimariusz999@gmail.com ). Uważam, że inni ludzie również składają zeznania na temat tego samego uczciwego pożyczkodawcy.

  22 październik 2020 14:51
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Pani i Panowie, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3%.
  * Wysokie wskaźniki akceptacji
  * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
  * Brak ukrytych opłat

  Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
  WhatsApp: +447903159998

  Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  28 październik 2020 7:57
 • Avatar
  Roy

  Witaj,

  Oferowanie pożyczek osobom, które potrzebują pożyczki biznesowej i osobistej na 4%, Potrzebujesz pożyczki na dowolny cel?, Chcesz opłacić rachunki?, Masz problem finansowy, nasze procedury pożyczkowe są łatwo, szybko, aby uzyskać więcej informacji Skontaktuj się z nami teraz poprzez e-mail: ssloanresolutionsllc@gmail.com

  30 październik 2020 19:21
 • Avatar
  maria

  Chciałbym zadać to pytanie, zanim przejdę od razu do mojego publicznego ogłoszenia. Jeśli uzyskanie legalnej pożyczki online było tak łatwe, jak stwierdzono we wszystkich tych sfabrykowanych / zduplikowanych zeznaniach pożyczkowych, które czytałem w Internecie, to dlaczego ja i mój kochany mąż pięć razy odmówiliśmy pożyczki online po tym, jak oszukano mnie w wysokości około 42000 dolarów ? Właśnie tak bardzo bliski przyjaciel rodziny dał mi i mojemu mężowi e-mail do wiarygodnej firmy pożyczkowej znanej jako pożyczki Medallon Financia. Z wielką niespodzianką otrzymałem pożyczkę w wysokości 456000 dolarów. skontaktuj się z nimi za pośrednictwem następującej witryny internetowej: https://medallonfinance.wixsite.com/finance email (medallonfinancia@gmail.com) medallonfinancia@hotmail.com lub przez WhatsApp +79841104089 Lub zadzwoń +12536550068. jeśli oszukiwałeś wcześniej i nadal potrzebujesz, aby Twoja pożyczka była prawidłowa finansowo.

  31 październik 2020 5:01
 • Avatar
  stacey

  Potrzebujesz legalnej, uczciwej, poważnej i szybkiej pożyczki? Możemy Ci pomóc w 100% poręczeniu kredytów, oferujemy pożyczki biznesowe i osobiste na 3%.

  Po więcej informacji

  uprzejmie skontaktuj się z naszym agentem już dziś, jeśli jesteś zainteresowany naszą
  pożyczki.

  e-mailem: (staceybuckley81@gmail.com) lub (Whatsapp: +12563872052.

  2 listopad 2020 11:36
 • Avatar
  Janecka

  Witam przepraszam, że możesz mnie nie znać, Nazywam się Pani Janecka byłem w takiej sytuacji jak teraz, kiedy potrzebowałem pożyczki, złożyłem wniosek o pożyczkę od ponad 2 firm na tej stronie i zostałem oszukany, straciłem ponad 8000. Byłem sfrustrowany i zmęczony, dopóki mój przyjaciel w Niemczech, Grzna, nie połączył mnie z wiarygodną i prawdziwą firmą pożyczkową JORGE GRACE LOAN FIRM, która pomogła mi w pożyczce w wysokości 20000 euro. potrzeba pilnej pożyczki Wystarczy wysłać e-mail na adres: {jorgegraceloanfirm@gmail.com}

  Janecka

  6 listopad 2020 1:25
 • Avatar
  MARY

  Z przyjemnością zadam to pytanie, zanim przejdę bezpośrednio do mojego publicznego ogłoszenia. Jeśli uzyskanie legalnej pożyczki przez internet było tak łatwe, jak podano we wszystkich sfabrykowanych / zduplikowanych zaświadczeniach o pożyczce, które przeczytałem w Internecie, to dlaczego ja i mój kochany mąż pięć razy odrzuciliśmy pożyczkę online po tym, jak uzyskaliśmy około 42 000 dolarów został oszukany? To tak, jak bardzo bliski przyjaciel mojej rodziny przesłał mi i mojemu mężowi e-mail od wiarygodnej firmy pożyczkowej znanej jako Medallon Financia Loans. Z jedną wielką niespodzianką dostałem pożyczkę w wysokości 456 000 dolarów. Skontaktuj się z nimi za pośrednictwem następującej strony internetowej: https://medallonfinance.wixsite.com/finance Email (medallonfinancia@gmail.com) medallonfinancia@hotmail.com lub przez WhatsApp +79841104089 lub telefonicznie pod numerem +12536550068. Jeśli oszukiwałeś już wcześniej i nadal potrzebujesz, aby kwota pożyczki była prawidłowa finansowo.

  7 listopad 2020 23:39
 • Avatar
  tfunds

  Szanowny Panie / Panie,
  Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej, czy ty
  Potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy musisz spłacić swój dług?
  lub spłacić rachunki lub założyć fajny biznes? Czy masz niski kredyt
  wynik
  i trudno ci jest uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach i innych
  Instytucje finansowe? oferujemy wymienione poniżej pożyczki

  Jak na przykład:
  a) Pożyczka osobista, rozszerzenie działalności.
  b) Rozpoczęcie działalności i edukacja.
  c) Konsolidacja zadłużenia.

  Oferujemy pożyczkę z niskim oprocentowaniem 3% i bez kontroli kredytowej, którą oferujemy
  Pożyczka osobista, pożyczka konsolidacyjna, venture capital, biznes
  pożyczka, pożyczka edukacyjna, pożyczka domowa LUB „pożyczka z dowolnego powodu!”

  Uwaga: wszyscy zainteresowani Kandydaci powinni skontaktować się z nami pocztą elektroniczną w celu uzyskania dalszych informacji
  informacje o naszym programie pożyczkowym.

  kontaktowy adres e-mail: tffinance01@gmail.com
  jaka jest aplikacja: + 393510676189 / + 14093591901

  9 listopad 2020 16:05
 • Avatar
  Ziraat Loans

  Witaj. Skontaktuj sie z nami pod adresem ziraatloans@gmail.com, aby uzyskac pozyczke. Oferujemy pozyczke w wysokosci 2% na maksymalnie 30 lat.

  11 listopad 2020 16:36
 • Avatar
  Garanti Loans

  Osobom prywatnym lub firmom oferujemy pozyczke do 25 milionów, po wiecej informacji prosimy o kontakt pod adresem garrantiloans@gmail.com

  11 listopad 2020 16:37
 • Avatar
  Lapek Hejak

  Czesc. Nazywam sie Lapek Hejak. Kontakt Peter Krajcovic na senatorrpwalter@gmail.com dla kredytu. Otrzymalem od niego pozyczke w wysokosci 800 000 zl. Pozyczka jest zabezpieczona.

  11 listopad 2020 16:37
 • Avatar
  Ziraat Loans

  Witaj. Skontaktuj sie z nami pod adresem ziraatloans@gmail.com, aby uzyskac pozyczke. Oferujemy pozyczke w wysokosci 2% na maksymalnie 30 lat.

  11 listopad 2020 16:38
 • Avatar
  Alex

  Czy potrzebujesz szybkiej gotówki, aby uregulować swoje rachunki? Oferta natychmiastowa złóż wniosek przez: WhatsApp +1 (220) 270 9236 lub e-mail: saploancompany@gmail.com

  16 listopad 2020 13:19
 • Avatar
  Susan Benson

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

  Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

  Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

  16 listopad 2020 23:19
 • Avatar
  scott

  Ten artykuł jest pomocny, w zeszłym roku byłem w sytuacji, w której miałem złe kredyty i potrzebowałem pożyczek na mój biznes oliwkowy. Otrzymywałem okropne stawki, więc wycofałem się i znalazłem profesjonalnego człowieka o imieniu (JACK BERRY) na Wickr, który przedstawił ma bank mikrofinansowy w wysokości 3%, który pomógł mi popracować nad moją zdolnością kredytową i zapisami. Teraz złożyłem wniosek o pożyczkę SBA, dostałem grant na początku zeszłego miesiąca pocztą
  (mackmarry642@gmail.com)

  20 listopad 2020 21:17
 • Avatar
  Karl

  POTRZEBUJESZ POŻYCZKI Czy jesteś biznesmenem? Potrzebujesz środków na założenie własnej firmy? Potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia, spłacenie rachunków lub rozpoczęcie ciekawego biznesu? Potrzebujesz środków na sfinansowanie swojego projektu? E-mail: (karlwalter685@gmail.com) Oferujemy usługi kredytowe z gwarancją na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu na świecie (osobom fizycznym, firmom, pośrednikom w handlu nieruchomościami i organizacjami zbiorowymi) po naszym doskonałym oprocentowaniu wynoszącym 2%. Aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, prosimy o przesłanie odpowiedzi na następujący adres e-mail: karlwalter685@gmail.com

  22 listopad 2020 3:30
 • Avatar
  Lara

  Potrzebujesz szybkiej i legalnej pożyczki? Jeśli tak, skontaktuj się z lara.clrence@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji.

  E-mail: lara.clrence@gmail.com
  WhatsApp: +393512067612

  24 listopad 2020 7:52
 • Avatar
  finance.micro1@gmail.com

  Czy pilnie potrzebujesz gotowości do opłacenia rachunków, jeśli następnie się skontaktujesz
  Aby uzyskać więcej informacji, pisz na adres e-mail: finance.micro1@gmail.com
  z informacją o dmuchaniu

  Nazwiska i imiona:
  kraj:
  Wymagana kwota pożyczki:
  Okres pożyczki:
  telefon:
  mobilny:
  En savoir plus sur ce texte sourceVous devez indiquer le texte source pour obtenir des informations supplémentaires

  25 listopad 2020 13:30
 • Avatar
  Dr Mike Morgan

  Oferujemy pożyczki z oprocentowaniem 3% zarówno na pożyczki biznesowe, jak i osobiste,
  E-mail: mm67544309@gmail.com lub
  Whats-app: +1 661-772-9122, aby uzyskać więcej informacji.
  Dr Mike Morgan
  Toronto, Ontario M5H 2N1,
  Kanada / / Turcja, Istambuł.

  27 listopad 2020 19:51
 • Avatar
  janice

  Witam wszystkich, nazywam się janice albert, pochodzę z Alabamy w Stanach Zjednoczonych, jestem tutaj, aby złożyć zeznanie, w jaki sposób otrzymałem pożyczkę od pana PETER JOHNSON Loan Compan {(peterloanfirm33@gmail.com} po złożeniu wniosku dwa razy z różnych pożyczek) pożyczkodawcy, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami na tym forum, myślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem wniosek, ale nigdy nie udzielili mi pożyczki, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie firmie pożyczkowej pana PETERA JOHNSONA, który obiecał pomóc mi w pożyczce pragnienie i naprawdę zrobił to, co obiecał bez żadnej zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że są nadal wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem pana PETERA JOHNSONA, który naprawdę pomógł mi z moją pożyczką i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu dobrych pożyczkodawców, ale radziłbym Ci wypróbować Pana PETER JOHNSON Loan Company, jego opiekuńczego i wyrozumiałego. Nie wiem, czy potrzebujesz również pilnej pożyczki, czy też potrzebujesz finansowania dla swoich projektów, więc zachęcamy do kontaktu z panem PETE R JOHNSON Loan Company, jego adres e-mail to (peterloanfirm33@gmail.com) LUB NUMER APLIKACJI +447418349840

  6 grudzień 2020 23:23
 • Avatar
  anna

  Witaj

  Dla każdego, kto chce pożyczki prywatnej na spłatę długów lub realizację swoich marzeń lub projektów i różnych spraw finansowych

  proszę skontaktuj się z nami

  Możemy Ci pomóc

  Whatsaps: +33 755966288

  mail: luizaaguiero0001@gmail.com

  Kwota pożyczki: ..................?

  Okres spłaty: .............?

  Dziękuję Ci

  8 grudzień 2020 13:04
 • Avatar
  Kate Malone

  Dzień dobry, drodzy czytelnicy, jestem Kim Ray pracujący w Arabii Saudyjskiej, chcę skorzystać z tego medium, aby podzielić się krótkim zeznaniem na temat tego, w jaki sposób uzyskałem pożyczkę online po uruchomieniu z wysokim odsetkiem zainteresowanych, a także zostałem oszukany przez 1 firmę o nazwie Ruby Hernendez Firma pożyczkowa, obiecałem, że nigdy nie złożę wniosku o pożyczkę online, aż do pewnego wiernego dnia, kiedy inna pielęgniarka pracująca w tym samym szpitalu z moją żoną powiedziała jej, jak jej mąż otrzymał pożyczkę, która pomogła mu w zainwestowaniu w firmę produkującą oleje roślinne, a stopa procentowa była niska , po dyskusji moja żona poprosiła o dane pożyczkodawcy, a ona dała jej e-mail od Boga wysłanego pożyczkodawcy, moja żona przesłała mi szczegóły i skontaktowaliśmy się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej; globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104

  11 grudzień 2020 0:43
 • Avatar
  accessloanfirm2030@gmail.com

  dzień dobry

  Potrzebujesz pilnej pożyczki na zaspokojenie swoich potrzeb finansowych? Oferujemy pożyczki od 2.000 do 50.000.000,00 euro, jesteśmy niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez kontroli zdolności kredytowej oraz oferujemy 100% gwarancję kredytów zagranicznych w okresie przelewu.

  Udzieliliśmy również pożyczek we wszystkich walutach z oprocentowaniem 3% dla wszystkich pożyczek .... Zainteresowanych prosimy o kontakt poprzez e-mail firmy: accessloanfirm2030@gmail.com

  Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem.

  Napisz do nas na: accessloanfirm2030@gmail.com

  Whatsapp: +79258159150

  Wzgląd
  Panie Scott
  accessloanfirm2030@gmail.com

  18 grudzień 2020 11:29
 • Avatar
  Mike

  CHRISTMAS LOAN! CHRISTMAS LOAN !! CHRISTMAS LOAN !!! WE OFFER ALL TYPES OF LOANS AT 3%. WE CAN HELP ANYONE TO GET A LOAN, WITH SMOOTH AND EFFECTIVE SERVICES. I am Mr. Mike Morgan, in good standing, the money legitimate and reputable company Lender I lend money to people who need financial assistance. Do you have bad credit or do you need money to pay the bills? I want to use this medium to inform you that I am trustworthy to the beneficiary as I will be happy to offer you a loan. No credit check, 100% guaranteed. email: muthooth.finance@gmail.com
  Note: Only welcome serious people because we are legit and willing to fund loans for real people and serious. To return to us with the following information if you are interested:
  First and Last Name: Country: State: Phone: Amount Needed as Loan: Loan Duration: Sex: Workplace: Monthly Income:
  Once we receive your email, we will send you our loan conditions for the procedure. please contact our company email or whatsapp: Company email: muthooth.finance@gmail.com WhatsApp: +91-7428831341

  22 grudzień 2020 14:32
 • Avatar
  mario

  Jakies chuje spamują forum

  30 grudzień 2020 22:40
 • Avatar
  Vladimirxzb

  удалите,пожалуйста! <a href=https://spam-rassylka.ru/>.</a>

  31 grudzień 2020 4:18
 • Avatar
  Tamara

  To niesamowite, że dostałem pożyczkę w wysokości 20,000€. Cieszę się, że dostałem pożyczkę od pożyczkodawcy, który pomógł mi z pożyczką. Wypróbowałem inną usługę, ale nigdy nie mogłem dostać pożyczki z tych usług. Część z nich poprosi mnie o wypełnienie wielu dokumentów i nie skończy się to dobrze na koniec dnia. Ale jestem szczęśliwy po spotkaniu z panią Eleną Nino. Udało mi się otrzymać pożyczkę w wysokości 20,000 euro. Teraz moja firma dobrze się rozwija i chcę powiedzieć wszystkim o tym dzisiaj, ponieważ są szybcy, w 100% niezawodni i godni zaufania. Teraz spłacam pożyczkę, którą otrzymałem od firmy Aiden Tyler Finance Home. Możesz się z nimi skontaktować i nie marnować czasu. email elenanino0007@gmail.com

  2 styczeń 2021 6:58
 • Avatar
  HAck

  Czy potrzebujesz usług hakera? Następnie możesz skontaktować się z brazilhacklords@gmail.com, kontakt whatsApp +420234722997 dla wszystkich twoich
  Hack Jobs. Jesteśmy zespołem brazylijskich hakerów z ciemnej sieci i od lat współpracujemy z naszymi świadkami na całym świecie, którzy świadczą o naszej dobrej pracy. Przed dokonaniem płatności dostarczamy dowód. Jakich usług hakerskich potrzebujesz?
  Oferujemy następujące usługi i nie tylko, z szybką reakcją w 100% gwarantowaną
  - Zmieniają się oceny uczelni
  - Włamanie do konta bankowego, przelew pieniędzy, sklep Bitcoin itp.
  - Usuń włamanie do rejestru karnego
  - WhatsApp hack, messenger hack, sms hack i inne hackowanie mediów społecznościowych, aby sprawdzić działania współmałżonka, dzieci, współpracowników itp.
  - Hack Facebooka
  - Hack na Twitterze
  - Hakuj konta e-mail
  - zmiany stopni
  - Awaria witryny
  - Awaria serwera
  - hack Skype
  - Bazy danych hakerskie
  - Word Press Blogi Hack
  - Hakowanie pojedynczych komputerów
  - zdalnie włamać się do urządzeń sterujących
  - numery palników chop
  - Potwierdzone włamanie do kont Paypal
  - Każde włamanie do konta w mediach społecznościowych
  - Włamanie do Androida i iPhone'a
  - Hack monitorowania wiadomości tekstowych
  - Hack nasłuchiwania e-maili
  - Niemożliwy do śledzenia adres IP
  - Zweryfikowane pirackie konta PayPal
  - Karta kredytowa do bezpłatnych transakcji internetowych itp
  Nasze usługi są nieograniczone.
  ŁADUJEMY RÓWNIEŻ PUSTE KONTO BITCOIN W ŁAŃCUCHU BLOKOWYM BEZ PŁATNOŚCI Z GÓRY.
  Twoja tożsamość będzie anonimowa, hakowanie to nasza praca. Skontaktuj się z nami teraz
  brazilhacklords@gmail.com, kontakt whatsApp +420234722997, aby uzyskać nieograniczone możliwości.

  2 styczeń 2021 15:52
 • Avatar
  Ewa Jensen

  Witam Chciałbym podziękować Bogu za pomoc w mojej pożyczce w wysokości 10000 $ po tym, jak zostałem oszukany przez tak długi czas.Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, skontaktuj się z nim, aby również mógł ci pomóc, jego pożyczka nie potrwa długo w 6 godzin. pożyczka była na moim koncie każdy, kto potrzebuje pilnej i zaufanej pożyczki, powinien się z nim skontaktować teraz jest wysłany przez Boga i dobrą osobą jego e-mail to E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com Z przyjemnością piszę to tutaj, ponieważ istnieje wiele oszustw jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy i nie zostałem oszukany, ponieważ zostałem oszukany, jest to właściwa firma pożyczkowa, z którą należy się skontaktować: E-mail: globalprovissioncompany@gmail.com LUB Whatsapp: +380660376104

  14 styczeń 2021 5:29
 • Avatar
  Prudential Financial Services, Inc.

  APLIKUJ TERAZ! i otrzymaj środki w ciągu 7 dni.

  Jestem Pan John .P. Strangfelda z Prudential Financial Services, prywatnego inwestora / pożyczkodawcy oraz korporacyjnego finansowania nieruchomości i wszelkiego rodzaju finansowania działalności. Oferuję również Pożyczki dla poważnych osób, Firm i Korporacji z oprocentowaniem 3% miesięcznie, wyznacznik warunków pożyczki INFORMACJE SĄ POTRZEBNE, JEŚLI ZAINTERESOWANE. Jeśli jesteś zainteresowany, odpowiedz na: prudentialfinancialservices@protonmail.com - aby uzyskać więcej informacji.

  Prudential Financial Services, Inc.
  E-mail: prudentialfinancialservices@protonmail.com

  31 styczeń 2021 14:33
 • Avatar
  spadshows

  N and the dollar slipped by around 0 <a href=http://clevitras.cyou>homeopathie levitra</a> PMID 29340907 Free PMC article

  9 grudzień 2022 20:19
 • Avatar
  alkalia

  <a href=https://sviagrass.monster>viagra drugs</a> Monitor Closely 1 atazanavir will increase the level or effect of sonidegib by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism

  13 grudzień 2022 3:58
 • Avatar
  unfaips

  <a href=http://stromectol.lol>stromectol 3mg</a> Oral anticoagulants OACs are medications commonly used in patients with atrial fibrillation and other cardiovascular conditions

  18 grudzień 2022 8:16
 • Avatar
  Flunlib

  <a href=http://cialis.pics>tadalafil cialis from india</a> Increased incidence of sterile endophthalmitis following intravitreal preserved triamcinolone acetonide

  19 grudzień 2022 13:56
 • Avatar
  Tarja Giaska

  Uwaga, nazywam się Tarja Giaska z Finlandii. Otrzymałem pożyczkę biznesową w wysokości 17000 euro od Leyla Rodriguez Prestamo Prestamista Plc. e-mail: (leylarodriguez9499@gmail.com) dzięki tej niezawodnej firmie pożyczkowej za pomoc.

  19 grudzień 2022 22:03
 • Avatar
  Zbychu

  Ja zrobiłem kurs na spedytora w Centrum Doskonalenia Zawodowego, bo zależało mi na tym, żeby iść do pracy. Dzięki temu zostałem zatrudniony w firmie, w której zawsze chciałem pracować. Sam kurs robi się szybko i wygodnie a możliwości zatrudnienia po nim są szerokie.

  27 grudzień 2022 11:49
 • Avatar
  Sheikh Hussein

  Black Magic Dark Spell Removal and Protection Expert - The Most Powerful Native Traditional Psychic Herbalist Healer, Voodoo Witchcraft Master and Magic Spell Caster Call ☎ +27765274256

  Negative Energy and Evil Spirit Cleansing Rituals The bad luck cleansing ritual spells are meant for those looking for a solution to reveal bad hex from their families, homes, houses, businesses, careers, relationships and marriages. When we cast the cleansing rituals from your life we shall have to first to go through the psychic reading medium.

  Black Magic Curse Removal Expert in, Black Magic Protection, Breaking and Reversing of Black Magic Spell Curses. Call ☎ +27765274256

  Black Magic Protection and Removal Worldwide Online Professional Services ☎ +27765274256

  Voodoo Witch Doctor, Dangerous Black Magic Witchcraft Master in Australia Black Magic Love Spells To Control Wife or Husband, How To Remove Black Magic From Husband or Wife Call ☎ +27765274256

  Long Distance Spell Caster, Black Magic Witchcraft and Sorcerer, Psychic Herbalist Healer and Voodoo Revenge Priest Call ☎ +27765274256

  Black Magic Expert in Africa +27765274256 Black Magic in United States +27765274256 Black Magic Protection in U.S.A Call ☎ +27765274256

  World's Top Psychic Healer, Spiritualist and Black Magic Voodoo Witchcraft Master Priest Call ☎ +27765274256 in North America - Canada, Alaska, (Newfoundland, Hudson Bay), United Sates of America, Oceania, Polynesia, Melanesia, Pacific Islands, Australia, Kiribati, Fiji, Tahiti, Bora Bora, Hawaii, New Caledonia, Caroline Islands Tuvalu, Samoa, Tonga, Solomon Islands, Marshall Islands, Micronesia, Cook Islands and Marquesas Islands), Central America, West Indies, Greater Antilles, South America, Africa, South East Asia, Middle East, Western Europe, Scandinavia, Balkans, Slavic Nations, Greenland, Europe, Asia, Arctic Circle, U.S.S.R and Antarctica.

  Black Magic Expert in Africa Call ☎ +27765274256
  Black Magic in Melbourne Call ☎ +27765274256
  Black Magic Protection in Victoria, Australia Call ☎ +27765274256
  Black Magic Sorcery and Witchcraft Call ☎ +27765274256
  Black Magic Voodoo Witchcraft Specialist in Australia Call ☎ +27765274256 Breaking Black Magic Witchcraft Spells and Hex Curses Call ☎ +27765274256
  Black Magic Expert Rituals To Cleanse Your House of Negative Energy or Evil Spirits Call ☎ +27765274256
  Sheikh Hussein Sangoma Witchcraft Call ☎ +27765274256

  Are You Cursed?
  Throught the years I have freed clients from pretty awful curses, and set their lives back on the road to recovery, including resolving some health problems that had left their doctors scratching their heads. If you feel like your life is nothing but a series of unfortunate events, I can help.

  Contact Sheikh Hussein
  Call now for more information
  WhatsApp/Telegram/Botim/Viber: ☎ +27765274256
  E-Mail: sheikhhussein@protonmail.com
  Visit: https://www.darkenergyremoval.co.za

  27 grudzień 2022 16:08
 • Avatar
  Sheikh Hussein

  Odborník na odstraňování a ochranu temných kouzel černé magie – Nejvýkonnější nativní tradiční psychiatrický bylinkář léčitel, mistr voodoo čarodějnictví a sesilatel kouzel Call/WhatsApp/Viber/Telegram ☎+27765274256 Negativní energie a očistné rituály zlého ducha Smůla znamená očistná rituální kouzla pro ty, kteří hledají řešení, jak odhalit špatné kletby ze svých rodin, domovů, domů, podniků, kariéry, vztahů a manželství. E-mail sheikhhussein@protonmail.com

  27 grudzień 2022 16:08
 • Avatar
  phemili

  Strong inhibitor inducer increase the area under the curve of sensitive index substrates of a given metabolic pathway 5 fold <a href=http://cialis.mom>purchase cialis</a> So the lines show, roughly, the strength of unions and the distribution of income for the past century

  25 styczeń 2023 2:48
 • Avatar
  viendum

  All embryos were cultured at 37 C gas phase 5 O 2, 6 CO 2, and 89 N 2 <a href=http://cialis.christmas>cialis with dapoxetine</a>

  25 styczeń 2023 19:43
 • Avatar
  traidge

  <a href=http://cialis.autos>cialis without a prescription</a> Spiking Serum Samples with Binding Blocking Agents

  26 styczeń 2023 16:23
 • Avatar
  arrisee

  001 after CMV <a href=http://brandviagra.sbs>viagra after turp</a>

  27 styczeń 2023 4:34
 • Avatar
  urisogs

  MCF 7 cells showed similar expression levels of SULT1A1 as MCF 10A cells <a href=https://priligy.buzz>medicamento priligy estudios clinicos</a> Analyses of the primary endpoint will be performed for key clinical subgroups, such as those based on age, diabetes status, left ventricular ejection fraction, renal function, and SYNTAX score, with interactions tested between subgroup status and randomized treatment effect

  27 styczeń 2023 5:51
 • Avatar
  creaway

  <a href=http://priligy.buzz>reddit priligy</a> You can t tell whether you were on a high that day or not

  29 styczeń 2023 1:45
 • Avatar
  Hummize

  <a href=http://cialis.motorcycles>where to buy cialis online forum</a> Several b lactam antibiotics have been implicated in triggering seizures, particularly in patients with renal impairment when the dosage was not reduced

  29 styczeń 2023 22:07
 • Avatar
  Agowdet

  Alkaline- based foods like meat and fish produce a buttery taste, while acidic fruits cranberries, blueberries and plums produce a pleasant, sugary flavor <a href=https://aviagra.best>women viagra walmart</a> Differentiate between the evaluation of a pre and post menopausal woman with abnormal bleeding

  6 luty 2023 1:55
 • Avatar
  huscuts

  2 Suspect Analysis <a href=http://cialis.christmas>cialis daily</a>

  9 luty 2023 7:31
 • Avatar
  martyna

  Jesteś przedsiębiorcą, deweloperem, rolnikiem, winiarzem, hodowcą, skupem kredytów, hotelarzem, handlowcem lub innym, który ma duży projekt i potrzebuje inwestycji lub pożyczek na zwiększenie kapitału firm, dotacja do 1 000 000 €
  E-mail: martynakaczor09@gmail.com

  14 luty 2023 10:58
 • Avatar
  martyna

  Jesteś przedsiębiorcą, deweloperem, rolnikiem, winiarzem, hodowcą, skupem kredytów, hotelarzem, handlowcem lub innym, który ma duży projekt i potrzebuje inwestycji lub pożyczek na zwiększenie kapitału firm, dotacja do 1 000 000 €
  E-mail: martynakaczor09@gmail.com

  14 luty 2023 10:58
 • Avatar
  Choossy

  A generalization of these measures for weighted networks is given in Rubinov and Sporns 25 <a href=https://lasix.mom>diuretic lasix buy</a>

  14 luty 2023 18:16
 • Avatar
  hasereone

  If results are uncertain, your doctor may suggest a follow up with a more sensitive test <a href=https://priligy.bond>priligy dapoxetine amazon</a>

  16 luty 2023 17:35
 • Avatar
  neerlobre

  If you are noticing massive amounts of bleeding, bruising, super heavy periods, etc, then wean back off it, it s unlikely you ll need it because your blood is probably very thin already <a href=https://lasix.beauty>lasix ????????</a> Fluid filled growths that can appear in the ovaries and in many other organs

  18 luty 2023 20:29
 • Avatar
  scott

  Złóż wniosek o pożyczkę w ACCESS FINANCE (accessloanfirm2030@gmail.com) z oprocentowaniem 3%.

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby zaspokoić swoje potrzeby finansowe? Oferujemy pożyczki od 2 000 do 50 000 000,00 euro, jesteśmy niezawodni, wydajni, szybcy i dynamiczni, bez sprawdzania zdolności kredytowej i oferujemy 100% gwarancję kredytów zagranicznych w okresie transferu.

  Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności, z 3% stopą procentową.

  USŁUGI OBEJMUJĄ:
  * Pożyczki osobiste
  * Pożyczki biznesowe
  *
  Remont * Pożyczki dla klientów
  * Kredyty samochodowe
  itd...

  Jak złożyć wniosek:
  Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i łatwe!
  Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę z dostępem do finansów, które potrzebują więcej informacji o tym, jak złożyć wniosek, powinny WYŚLIĆ E-MAIL na adres:  accessloanfirm2030@gmail.com

  Numer WhatsApp: +79258159150

  Szacunek
  Panie Scott
  accessloanfirm2030@gmail.com
  accessloanfirm2030@gmail.com
  accessloanfirm2030@gmail.com
  accessloanfirm2030@gmail.com

  1 marzec 2023 16:01
 • Avatar
  Advifefek

  The immunohistochemical features of invasive lobular carcinoma are analogous to those described for its in situ counterpart <a href=https://buycialis.homes>best price cialis 20mg</a> MY ADVICE ON COPING WITH YOUNG KIDS AND CHEMO

  9 marzec 2023 23:03

Dodaj swój komentarz *: