Spedytor - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_id-10051874

W tym celu należy ukończyć studia na kierunku logistyka i transport. Osoba zatrudniona na stanowisku spedytora musi charakteryzować się szeregiem cech, które pozwolą jej prawidłowo wykonywać ten zawód. Przede wszystkim musi być osobą dynamiczną, potrafiącą wszystko załatwić, z każdym się dogadać, a więc i otwartą. Spedytor nie może bać się ludzi, bo całymi dniami będzie przecież obracał się między nimi i negocjował z nimi różne warunki. Musi umieć szybko podejmować decyzje, kalkulować koszty, obliczać przebiegi trasy. Warto, by był dobrym kierowcą, by miał wyobraźnię przestrzenną, a także umiał szybko liczyć i znał się na aktualnych cenach paliw, towarów i usług.

Jak wygląda praca spedytora?

Spedytor to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów i usług z miejsca na miejsce tak, by przechodził on sprawnie, szybko i jak najtaniej dla osoby zlecającej transport. Spedytor załatwia wszelkie wypełnianie druków celnych, gdy chodzi o import i eksport towarów, dogaduje się z firmami transportowymi, zleca załadunek i rozładunek towaru, negocjuje ceny i warunki dowozu towaru lub usługi na miejsce. Często w transporcie pojawiają się różne spięcia i zakłócenia wynikłe z wszelkich niedogodności, na jakie napotykają osoby odpowiedzialne za transport, i do zadań spedytora należy jak najszybciej te spięcia rozwiązywać. Musi on być więc dobrym negocjatorem, nie bać się wyzwań i szybko, strategicznie myśleć. Niestety, spedytor choć pracuje w ściśle wyznaczonych godzinach, musi być dostępny na telefon niemal przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wynika to z faktu, że gdy on nie pracuje, transport towarów może się wciąż odbywać, więc mogą pojawiać się różne przeszkody. Spedytor może zatrudnić się w firmie spedycyjnej lub jakiejkolwiek innej firmie, która obraca towarem, który musi przemierzać spore odległości.

najlepsze studia

Ścieżka kariery spedytora

W tym zawodzie można zarobić do 4 tysięcy złotych bruttto. Zarobki uzależnione są od firmy, w której się pracuje. Można też liczyć na różne premie i prowizje. Zawód spedytora daje też spore możliwości awansu na kierownicze stanowiska.

Ile zarabia spedytor?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku spedytor zarabia około 4000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (117)

 • Avatar
  Coach

  (...) Spedytor to wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się transportem towarów i usług(...) a to ciekawe... tylko czy aby na pewno transportem a nie organizacją transportu? Jedno słowo a robi różnicę...

  27 luty 2013 8:13
 • Avatar
  redakcja

  Masz rację już poprawione.

  2 marzec 2013 21:27
 • Avatar
  Alonzo

  Aby być spedytorem nie trzeba skończyć studiów, tym bardziej nie trzeba mieć prawa jazdy, większość polskich spedycji zatrdunia ludzi bez wykształcenia kierunkowego na okres próbny - jeśli ktoś pokaże że skutecznie zdobywa klientów i sprawnie zarządza ładunkami to pracę ma pewną.
  Przedsiębiorstwa TSL mają jeden cel: zarabiać pieniądze i właścicielom tych firm jest obojętne czy ten cel osiągną zatrudniając absolwentów (jakiegokolwiek kierunku) czy ludzi po maturze. Wykształcenie kierunkowe ma tutaj raczej sens w przypadku jeśli ktoś ma ambicje dostać się do spedycji lotniczej / morskiej.

  Co do zarobków: można przyjąć, że szeregowy spedytor międzynarodowy zarabia na starcie kariery w przedziale 1400-2000 zł netto.
  Pozdro600

  26 sierpień 2013 10:01
 • Avatar
  Ender

  W tych czasach dla wielu firm spedytor=tani sprzedawca (sprzedawca bo ma mieć własnych klientów i szukać nowych, tani bo można mniej mu płacić, nie trzeba kupować samochodu służbowego, itd.). To jest bardzo denerwujące.

  19 grudzień 2013 17:11
 • Avatar
  paweł

  Z tego, co czytałem, zarobki osób, które pracują w spedycji morskiej, są dużo, dużo wyższe, niż napisane jest powyżej. Ja właśnie zastanawiam się nad złożeniem dokumentów na Transport Morski na Akademię Morską w Szczecinie, więc jestem na bieżąco z tematem.:)

  28 maj 2014 14:38
 • Avatar
  Paweł

  Co jest lepsze spedycja czy logistyka po którym z kierunków łatwiej znaleźć prace ?

  24 lipiec 2014 10:39
 • Avatar
  Maciejkoss

  Czy spedytor krajowy koniecznie musi znac jakiś jezyk obcy ?

  4 wrzesień 2014 16:12
 • Avatar
  ania

  witam jestem spedtorem, Znam 4 jezyki plus polski ojczysty

  15 listopad 2014 22:03
 • Avatar
  KAROLA

  JESTEM SPEDYTOREM OD MIESIĄCA PIERWSZA WYPŁATA 19OO ZACZĘŁAM BEZ DOŚWIADCZENIA PODOBA MI SIĘ

  5 grudzień 2014 22:33
 • Avatar
  Roma

  Ja ukończyłam studia na kierunku Transport a specjalizację zrobiłam z logistyki i spedycji. Mam dwa w jednym i logistyka i9 spedytora

  20 styczeń 2015 21:00
 • Avatar
  Marcin

  Ja pracuje w tym od listopada 2014r czyli początkujący nie miałem bladego pojęcia na czym to polega, ale bardzo mi się podoba w mojej pracy plusem jest tym ze wykonuje ją w domu, i nikt cie nie kontroluje więc ile wyrobisz tyle zarobisz :D , jestem spedytorem na Francję moje zarobki to od 8000zl do 10000zl najwyższą pensję którą dostałem, mam 2000zl podstawy plus prowizj. Wiec jak na tą chwilę to praca jak marzenie szczególnie ze w sierpniu wróciłem do polski po 11 latach mieszkania we Francji. Daje ten post bo jak na rozmowie o pracę chef spytał mnie ile chce zarabiać to nie miałem pojęcia co mu odp , więcej jak by ktoś był w podobnej sytuacji to ma już odpowiedzi ile może zarabiać będąc spedytorem na Francję.

  4 luty 2015 1:04
 • Avatar
  Kiniga

  Dzień Dobry mam dylemat bo chce złożyć papiery jako spedytor i chciałabym się dowiedzieć czy jest to zawód z przyszłością ? czy jest to lekka praca ?

  5 luty 2015 18:25
 • Avatar
  ROMAN

  PRZYME SPEDYTORA DO PROWADZENIA BUSOW 506660376

  23 marzec 2015 20:16
 • Avatar
  Adam

  zarobki mogą się różnić w zależności od typu spedycji - morska / lotnicza / drogowa / czy np multimodal. Zarobki są także uzależnione od kompetencji = umiejętności. można zarabiać 1.9 k złociszy na starcie, a można mieć 6-8 k. złociszy będąc odpowiednio kompetentnym, podkreślam, spedytorem. będąc na własnej działalności, zarobki mogą być jeszcze większe. wszystko uzależnione jest od znajomości przepisów warunkujących dany transport mode, charakteru pozyskanych / obsługiwanych zleceń, etc. a jak czytam posty że ktoś ma i logistyka i spedytora, to zaczynam się zastanawiać nad sensem wypowiedzi... echhhh. może ja tez powinienem być już czarnym pasem w obsłudze warsztatowej beemki mojej żony czy mistrzem kuchni w swoim domu. ludzie. jest to tak interdyscyplinarna działka, że jeżeli nie ma się otwartej głowy i szerokiego myślenia, to albo będzie się kaleczyć i wystawiać złą opinię, albo taki człowiek będzie tylko faktury kserował do teczek. a o ie529 i ie599 do teczki i dla eksportera zapomni. wtedy zamiast wylecieć dyscyplinarnie za taki manewr, taki człowiek będzie płakał, że tak ciężko mu, tak nerwowo i jak tu żyć za 2 tysie ( za de facto hauturę - specjalnie błędnie napisałem) a skąd inni biorą 6-8 k złociszy i więcej. na prawdę polecam tę pracę ludziom, którzy nie boją się wyzwań i chcącym coś osiągnąć w życiu. warto.

  5 październik 2015 21:46
 • Avatar
  sdw

  Bardzo dużą dostępność transportu drogowego ma spedytor ****. Współpracują na bieżąco z różnorodnymi przewoźnikami. Nie było nigdy problemu z załadunkiem w skrajnie pilnych terminach. To dość duża firma, wielojęzyczny zespół. Bardzo upraszczają procedury. Ja zrezygnowałem, dzięki nim z zatrudniania menedżera transportu stacjonarnie. Opłaca się. Odpiszą ci na wiadomość błyskawicznie. Długo szukałem normalnego spedytora i według mnie warto, abyś skorzystał z polecenia. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy długoterminowo.

  26 listopad 2015 12:47
 • Avatar
  Goli

  Pracowałem jako Spedytor 10 lat, zarobki od 2500 do 4500 zł netto miesięcznie wysokośc w zależności od obrotu. Po 10 latach zrezygnowałem zero życia prywatnego , na telefonie non stop dzień i noc czy sobota czy niedziela, także święta cały czas w pracy. Po 10 latach dopiero pierwszy raz spałem 8 pełnych godzin bez oburzenia przez
  telefon.
  Pracę polecam tym którzy nie mają rodziny.

  12 styczeń 2016 19:35
 • Avatar
  Tomek

  Dostałem propozycję pracy jako asystent spedytora ale nie mam kompletnie pojęcia o tym zawodzie .Płaca najniższa krajowa plus premie .Zastanawiam się czy w ogóle pchac się w ten zawód nie znając dobrze języka:(

  14 luty 2016 15:01
 • Avatar
  Kz

  Tomek i zdecydowałeś się? Jak sobie radzisz?

  28 marzec 2016 15:38
 • Avatar
  Nemesis

  Witam. Pierwsza rzecz - jeśli nie wiesz co chcesz robić w życiu, to nie pchaj się na spedytora/logistyka ani ogólnie do transportu. Żeby pracować w tym zawodzie trzeba być przekonanym, że właśnie to chce się robić. I nie zatrudniaj się w firmie, która istnieje krócej niż 3 lata - transport to niewdzięczna dziedzina, wiele mniejszych firm transportowych jest niewypłacalnych i może się okazać, że popracujesz miesiąc, a wypłaty nie dostaniesz. Albo będziesz dostawał w ratach - tak jak w moim przypadku. Zanim zdecydujesz się na pracę w małej firmie, poproś o nr NIP, sprawdź jak długo firma istnieje (krs online, cedig), czym się zajmowała wcześniej. Niech mój przykład zaoszczędzi ci problemów.

  Ja popełniłem ten błąd kilka lat temu i teraz ponoszę konsekwencje.

  Zacznę od końca, czyli od konkluzji.
  1. Musisz wiedzieć, że właśnie to chcesz robić w życiu
  2. Ukończ jakąś szkołę w tym kierunku, najlepiej studia
  3. Aplikuj do większych firm jako pomocnik spedytora - nie zarobisz na początku zbyt wiele, ale będziesz miał jasno określony zakres obowiązków, godziny pracy, godziny dyżuru, w których musisz być pod telefonem/komputerem itp.
  4. Wystrzegaj się małych firemek.

  Ale od początku. Zatrudniłem się w małej firmie transportowej jako "pracownik biurowy". Byłem wtedy w trakcie studiów zaocznych na kierunku IT (wcześniej ukończyłem technikum informatyczne). Na rozmowie kwalifikacyjnej przekonywano mnie, że będę pełnił rolę "nadwornego informatyka" w zakładzie. Bzdura. Bardzo szybko obowiązki informatyczne przerodziły się w obowiązki spedytora/logistyka. I tak z roku na rok obowiązków przybywało, a wynagrodzenie nie rosło nawet o złotówkę bo przecież "pracownik biurowy" zajmuje się wszystkim co dzieje się w biurze. Dlaczego? Czytaj dalej.

  W małych firemkach stanowisko spedytora to nie tylko pozyskiwanie klientów i ładowanie aut. Musisz martwić się o ładunki, o środki na paliwo i opłaty autostradowe/rezerwację promów, winiety, rozliczanie kierowców, którzy wracają z kółka, umawianie napraw serwisowych (bądź gotowy na to, że skoro znasz język obcy, to wielokrotnie będziesz rozmawiać z zagranicznymi serwisami na temat naprawy aut za granicą). Będziesz prawdopodobnie też wystawiać faktury, robić wszelkie rozliczenia jakie każą ci robić, a jak któryś z kierowców będzie miał przepał albo nadrobi kilometrów, to będzie twoja wina, że go nie przypilnowałeś. Właśnie tak to wygląda w małych firemkach. Spedytor jest od wszystkiego.

  A teraz trochę o godzinach pracy. Osiem godzin w biurze. Zgadzam się. Po pracy ciągłe telefony - kierowca nie może znaleźć firmy do rozładunku. Ma awiarię. Nie może zapłacić za paliwo - zabrakło mu 2 euro na karcie płatniczej. Dostał mandat i nie puszczą go, dopóki nie zapłaci - a za 2 godziny ma być na rozładunku. Jeśli nie, klient naliczy karę - i to będzie twoja wina. Kierowca nie ma pieniędzy i chcę zaliczkę na jedzenie, albo zostawia auto i wraca do Polski. Zdechł mu chomik i musi koniecznie w tej chwili wracać do Polski. Brzmi abstrakcyjnie? Zapewniam Cię, to autentyczny dzień mojej pracy. I uwierz mi, to nigdy nie dzieje się o normalnej godzinie. Zazwyczaj telefony zaczynają się po 21:00. Ale to nie wszystko. Zasypiasz. Budzisz się rano, patrzysz na telefon ile nieodebranych połączeń masz z nocy. Jeśli są to 2 - 3 połączenia, wiesz że wszystko jest w miarę ok. Jeśli masz 15 nieodebranych od jednego kierowcy wiesz, że coś się stało i będziesz mieć ciężki dzień.

  Jedziesz do pracy na 8:00. Ale nie tak szybko. Wchodząc do twojego biura musisz już wiedzieć gdzie są kierowcy, czy się rozładowali na czas, czy trafili na miejsce, czy mają pieczątki i podpisy na listach CMR. Czy nie było żadnych uszkodzeń towaru. Tak więc w zależności od tego ilu masz kierowców musisz odpowiednio wcześniej zacząć obdzwaniać swoją flotę. Ja zainwestowałem w słuchawkę bluetooth i robię to po drodze do pracy.

  Po tylu latach mogę odważnie stwierdzić, że jest to praca dla osób, które nie mają życia prywatnego / rodziny / hobby. Cały czas jesteś w pracy. Nawet jak idziesz na L4 bo akurat rozłożyło cię zapalenie płuc, musisz być pod telefonem i laptopem.

  Wynagrodzenie? Od kilku lat pensja rzadko przekracza 2000 netto, jeśli już to niewiele. Jeśli chcesz już się zatrudnić, to postaraj się aby twoje wynagrodzenie składało się z podstawy + procentowej premii od frachtu. Wtedy masz na nie wpływ. Masz też chęć odebrać telefon po godzinach, bo wiesz, że to wpłynie na wysokość twojej wypłaty. Jeśli masz stałą pensję niezależnie od wyników, nie masz motywacji. A telefony po godzinach stają się dla Ciebie koszmarem.

  Jeśli naprawdę Cię to nie kręci, nie zatrudniaj się w firmie transportowej tylko dlatego, że tylko tam chcą Cię przyjąć do pracy.

  Mój błąd właśnie na tym polegał. Zaczynając studia na kierunku IT zatrudniłem się w małej firemce transportowej. Teraz po kilku latach bez problemu mogę znaleźć pracę jako spedytor, jednak w swoim zawodzie nie mam szans, bo nie mam doświadczenia. A jeśli już to za śmieszne pieniądze.

  Mam nadzieję, że ten post pokaże wszystkim, którzy marzą o pracy spedytora na czym to naprawdę polega.

  24 lipiec 2016 22:00
 • Avatar
  PLAN

  Zatrudnimy spedytora - Katowice. Telefon 606 398 712 plan_praca@interia.eu

  5 sierpień 2016 10:25
 • Avatar
  Artur

  Najprościej mówiąc to spedytor planuje trasę a przewoźnik transportuje ładunek. Omijając wszystkie szczegóły to właśnie to jest najważniejsze i w ten sposób odróżnia się dobrego spedytora od naciągacza który mydli oczy różnymi dodatkami do usług. Współpracuję z mw-spedition.com i właśnie wybrałem ich ponieważ koledzy mówili że współpracując z nimi nie mieli żadnych problemów na trasie bo wszystko było świetnie załatwione.

  17 sierpień 2016 14:56
 • Avatar
  krawciaż

  Warszawa, 2 lata doświadczenia, zarobki 5000 - 7000 tyś na rękę, ok. 80 zleceń w miesiącu. Polecam sprawdzić firmę przed zatrudnieniem, ustalić wszystkie warunki przed podpisaniem umowy, tak aby uniknąć nieporozumień. Lojalka? Ok, ale tylko z odpowiednimi zapisami prawnymi (po zwolnieniu wyplata 25% pensji przez ustalony okres czasu). Pozdrawiam wszystkich Spedytorów!

  9 październik 2016 19:14
 • Avatar
  Krzychu

  krawciaż, daj jakiś namiar na siebie - mam sporo kontaktów, pracowałem w dużej firmie FMCG. Też chcę wejść w ten biznes.

  11 październik 2016 21:14
 • Avatar
  kysz

  @Nemesis ktoś cię dotkliwie skrzywdził, bo wypisujesz takie głupoty że głowa mała. Jedno pytanie: chciało Ci się tyle bzdur produkować ?

  25 październik 2016 14:11
 • Avatar
  Aga

  Poszukuję pracy jako spedytor.Nie mam doświadczenia na takim dokładnie stanowisku natomiast przez 12 lat zarządzałam swoim zespołem ludzi w transporcie krajowym.Posiadam Unijny Certyfikat Przewoźnika Rzeczy.
  Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt jerry1aga@interia.pl.

  4 grudzień 2016 21:15
 • Avatar
  M.T

  Witam,jestem kierowca międzynarodowy,12 lat doswiadczenia,pracowalem jako dyspozytor miedzynarodowy w jednej firmie 8 mieszance,rozmow telefoniczne i negosacji w geldzie w 3 jezykach,opanowalem w 2 tygodniach,ale dalej nie dogadaliśmy
  jesli ktos ma namiar na jakas firmie która pracuje duzo z francuskami,jezyk francuski jest perecto plus niemiecki i angielski,system home office,bede wdzieczny,jestem pol francuzem ktory mieszka w polsce
  pozdrawiam

  6 grudzień 2016 20:00
 • Avatar
  M.T

  asaabtal@gmail.com

  6 grudzień 2016 20:27
 • Avatar
  Grazynma

  Witam. Pracuje w spedycji od ponad roku. Nie mam ukończonych studiów . Znam bardzo dobrze język angielski. Aktualnie zajmuje się prawie wszytkim: od rozliczania kierowców , po faktury, szukanie ładunków dla " naszych aut" . Moja pierwsza wypłata to 1800 na rękę :D teraz z firmy mam 2700 na rękę. Umowa o pracę plus zdobyłam klientow i sprzedaje "dziad transa" ładunki z różnica około 130e . 30% dla mnie. Wychodzi około 5 tysięcy na rękę - chce się rozkręcić. Mam 23 lata. Jak widać można dobrze zarabiać, wystarczy chcieć. Praca dla specywisznych ludzi. Miesięcznie wydaje na leki uspokajające około 200 PLN . Początki nerwicy :D

  13 grudzień 2016 8:04
 • Avatar
  PolskaChinyw2godziny.

  "W tym celu należy ukończyć studia na kierunku logistyka i transport." serio? w spedycji już trochę pracuję bez studiów, jest to chyba jeden z niewielu zawodów gdzie papierkiem mozna sobie tyłek podetrzeć, po roku pracy masz większe pojęcie o tym niż po 5 latach studiów, specyfikacja zawodu tu się ciągle coś zmienia przepisy, sytuacje, tu nie ma osoby wykształconej tu się uczysz cały czas, szef jak widzi petentów z papierkiem po studiach to kiwa z politowaniem głową, specyficzny zawód.

  5 styczeń 2017 17:54
 • Avatar
  A.J

  @PolskaChinyw2godziny - na prawdę tak jest, że studia nie są potrzebne? Pytam bo jestem na drugim roku w ekonomiku, na kierunku technik-spedytor i zacząłem myśleć co nieco o studiach na jakie ew. mógłbym pójść po skończeniu technikum i ciekawi mnie to czy większość pracodawców dużych firm tak na to patrzy.
  A Jeśli studia są wymagane przy dobrych zarobkach w przyszłości to jakie studie (na jakim kierunku) dają największe możliwości po ich zakończeniu - z tego co czytałem to sporo zarabia sie pracując w spedycji morskiej.

  13 styczeń 2017 18:14
 • Avatar
  Karolak

  Praca w spedycji czy ogólnie w logistyce wydaje się być dobrą opcją, ze względu na ciągły rozwój infrastruktury logistycznej. Można też znaleźć konkretne studia spedycja http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/transport-i-spedycja , które przygotowują do pracy właśnie jako spedytor. Na pewno warto na takie studia iść, bo z pracą nie będzie problemów a zarobki też będą zadowalające. Jedyny problem to taki, że często zawód ten wiąże się z dużą odpowiedzialnością i z koniecznością bycia pod telefonem dosłownie 24h.

  20 styczeń 2017 16:53
 • Avatar
  Majana

  Pracuję od kilku lat w spedycji. Nie studiowałam tego kierunku. Biegle mówię w języku niemieckim. Podstawy pojęłam w ciągu 2 tyg. Po paru miesiącach nabrałam biegłości, a językowo nie było sprawy, której bym nie załatwiła. Pieniądze są w tym zawodzie tak różne, że trudno jednoznacznie określić wys. zarobków _ od 2.500 zł do 12.000 zł. Zależy od firmy, ilości prowadzonych aut, systemu wynagrodzenia.
  Jedno jest pewne:
  - nie trzeba absolutnie tego kierunku studiować (lepiej uczyć się języków - mniejszy koszt, wyższa korzyść, bardziej uniwersalne)
  - bez płynnej znajomości języka obcego nie ma się co pchać (jest mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji, w których trzeba umieć reagować, dzwonić do zleceniodawców, rozmawiać z wózkowymi/ policjantami/ sprzedawcami na stacji benzynowej/ lekarzami/ celnikami itp.)
  - trzeba być bardzo szybkim - w myśleniu, liczeniu, podejmowaniu decyzji
  - trzeba umieć być dyplomatą i nie dać się ponosić emocjom, nawet, gdy ma się ochotę przywalić rozmówcy, gdyby tylko był obok, a nie po drugiej stronie telefonu
  - praca ta z czasem może prowadzić do wypalenia zawodowego, no chyba że ktoś prowadzi do 3 aut :-)

  25 styczeń 2017 14:34
 • Avatar
  Martyna

  Zastanawiam się nad kierunkiem pracy na spedytora.
  Czy to dobry pomysł żeby pójść się uczyć do technikum i potem znaleźć dobrą pracę?
  Z tego co czytam, spedytor praktycznie nie ma życia prywatnego ale w przyszłości chcę założyć rodzinę więc się zastanawiam nad tą pracą.
  Czy wysiłek jest duży? Muszę znać jeden język specjalnie biegle? Jaka jest wypłata?
  Jak często muszę pracować i doliczając do tego weekendy?
  Co musi robić, czym się zajmuje spedytor?
  Mogę pracować w domu czy zazwyczaj w biurze?
  Proszę o pomoc bo mało czasu mi zostało a chcę dowiedzieć się jak najwięcej o tej pracy :)

  28 styczeń 2017 12:55
 • Avatar
  Majana

  Do Martyna:
  Nie idź do tej szkoły i nie wybieraj tego zawodu, bo sobie nie poradzisz. Powyżej masz sporo postów będących przynajmniej w części odpowiedzią na Twoje pytania, więc chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

  6 luty 2017 14:11
 • Avatar
  Robert

  Jak czytam niektóre posty to smiac mi się chce ze zero życia prywatnego ze jeść nie ma kiedy ...no chyba że masz na głowie 10 samochodów... Ja Bez szkoły mam 4 auta 2000 tys netto weekendy wolne praca w domu ...super a ze telefony dzwonią no dzwonią ale Napewno nie w weekendy i nie po 17 ....Nie miałem pojęcia o tej pracy załapałem w tydzień i jest ok... A jaka praca papierkowa? Zbierasz zlecenia w piątek dajesz do ksiegowej i tyle ....

  2 marzec 2017 21:52
 • Avatar
  Paulina

  Pracuje jako spedytor od ponad roku. Biegle władam 2 j. obcymi + hiszpański w stopniu podstawowym, stale dostępna dla Klientów. Praca przyjemna, czasochłonna ale i efektywna:). Aktualnie pracuje w spedycji morskiej za granicą ale planuje wrócić do Polski , jeśli zna ktoś firmę która poszukuje spedytora ze szczególnym naciskiem na transport morski we Wrocławiu lub w systemie home office, proszę o kontakt pj000@wp.pl

  6 marzec 2017 14:10
 • Avatar
  Okidos

  Spedycje i firmy transportowe są tak różne, że ciężko wrzucić je do jednego worka. To co napisał NEMESIS dotyczy raczej małych firm, gdzie spedytor tak naprawdę w jednej osobie jest zarządzającym transportem, księgowym, sekretarką, windykatorem, osobą do opierdzielania przez kierowców, i można by tego mnożyć. Akurat sam też to przerabiałem. W większych firmach o ustalonej już pozycji na rynku spedytor zajmuje się konkretnie swoją robotą. I liczą się tylko efekty jego pracy. Firma ma zarabiać.
  Studia nie są tu wymagane. Pracodawcy potrzebują obrotnych, komunikatywnych osób z biegłą znajomością języka, najlepiej kilku języków, a podstawa to angielski.
  Co do czasu wolnego to również zależy od firmy i obowiązków. Ale nie ma co ukrywać, telefon może dzwonić o każdej porze dnia i nocy, kierowcy dzwonią w ważnych sprawach, ale zdarza się, że i z pierdołami, bo tak jak w życiu trafić można na różne osoby, z którymi trzeba pracować.
  Zarobki różne, zależą często od ilości i wartości nagranych zleceń, czy są to krajówki czy międzynarodówki, od kondycji firmy, od tego jak się sami ugadacie z szefem.

  13 kwiecień 2017 20:39
 • Avatar
  Magda

  Pracuje jako spedytor w HiT transport i spedycja od trzech lat. Na początku było dosyć ciężko wdrożyć się w to wszystko + odbieranie telefonów o dziwnych porach dnia i nocy, ale to wszystko kwestia przyzwyczajenia, a wypłata wynagradza niedogodności. Jest kilka wolnych miejsc, więc może warto wysłać CV?

  22 kwiecień 2017 21:07
 • Avatar
  desmond

  Witam, pracuję jako spedytor międzynarodowy od sierpnia 2016 roku. Przyznam szczerze, że początki były trudne, kilka razy nosiłem się z zamiarem odejścia z pracy, stres był czasami ogromny, ale jeśli ktoś jest kumaty i szybko się uczy, poradzi sobie w tym zawodzie. Pracuję raczej w małej firmie (obecnie 24 samochody, ja mam pod sobą 13 ciężarówek), telefonów jest sporo, ale głównie w godzinach od 7 do 17 od poniedziałku do piątku. W weekendy zdarzają się telefony, ale czasami przez dzień nikt nie dzwoni. Wszystko zależy od tego jak ułożysz sobie pracę przed wyjściem do domu. Na start dostałem trzech kierowców i pensja 2000 zł na rękę. Obecnie po podwyżce zarabiam 3100 zł na rękę, umowa o pracę na czas nieokreślony oraz bez problemu urlop. Satysfakcja z udanej pracy jest bardzo duża (przynajmniej w moim wypadku). Z doświadczenia wiem, że nie każdy jest w stanie sobie poradzić w tym zawodzie, to widać już po pierwszym tygodniu na tym stanowisku. Jeżeli ktoś prowadzi towarzyskie i imprezowe życie, może nie podołać, ale ogólnie polecam :)

  24 maj 2017 0:41
 • Avatar
  emila

  szukam pracy/praktyki jako spedytor w okolicach wrocławia

  25 maj 2017 15:38
 • Avatar
  emila

  Magda w jakiej miejscowosci ta praca?

  25 maj 2017 15:49
 • Avatar
  Monika

  Witam
  Mam pytanie czy jak skończę kierunek spedytora to będę mogła pracować jako logistyk
  pilnie potrzebuję odpowiedzi

  25 maj 2017 16:10
 • Avatar
  emila

  szukam pracy w okolicach wroclawia

  25 maj 2017 16:47
 • Avatar
  hubert

  praca w zawodzie wg mnie jest gwarantowana, bardzo dużo firm spedycyjnych szuka ludzi do pracy, ja się zastanawiam nad MW Spedition z Obornik ( koło Poznania ) z Poznania mam dobry dojazd, umowa o pracę, wymagany jezyk niemiecki albo angielski.

  29 czerwiec 2017 9:55
 • Avatar
  Krystian

  Cześć mam na imię Krystian i jestem z Częstochowy . Pracuje jako spedytor od 3 miesięcy i mogę wam powiedzieć, że jeśli komuś zależy aby pracować w biurze to zawód spedytor jest do tego idealny. Dostałem się do firmy dzięki stażowi w ramach funduszy unijnych. Przychodząc do firmy nie wiedziałem kompletnie NIC o pracy spedytora. Na początku było ciężko, dużo nowych rzeczy, telefony, giełdy transportowe. Rozwinąłem skrzydła tylko dlatego, że zawsze chciałem używać w pracy języka niemieckiego. Jestem spedytorem krajowym i międzynarodowym na Niemcy, Austrie i Szwajcarie. Co mogę powiedzieć o pracy hmm dużo działania z mapą Europy i dużo rozmów przez telefon, bądź na giełdach transportowych typu trans.eu bądź timo.com. Ogólnie mówiąc nie żałuje, że wybrałem się na staż jako spedytor. Komu zależy na fajnej pracy biurowej, możliwości rozwijania języków obcych i zna się choć troche na geografii - ten poradzi sobie na bank. W razie jakichś pytań na temat pracy spedytora proszę pisać, śmiało podyskutuje : )

  1 sierpień 2017 14:36
 • Avatar
  Alex

  Mariusz, czy w Orange Logistics są TYLKO polsko jezyczni?

  21 sierpień 2017 17:35
 • Avatar
  Dawid

  Witam. Ukończyłem technikum logistyczne i aktualnie jestem studentem 3 roku logistyki na politechnice rzeszowskiej. Spedycją interesuje się od najmłodszych lat. Szukam stażu jako spedytor w okolicach Rzeszowa.
  Kontakt e-mail: dawida6@interia.pl

  3 wrzesień 2017 11:50
 • Avatar
  Jacek

  Witam. Mam firmę transportową w warszawie i poszukuję spedytora międzynarodowego do prowadzenia moich aut po UE(praca na giełdach transportowych). Są to busy z windą. Oferuje stałą pracę i dobre zarobki. Zainteresowanych proszę o kontakt na: eutranspo@gmail.com

  12 wrzesień 2017 9:41
 • Avatar
  Damian

  Witam,

  Osoby zainteresowanie zdobyciem doświadczenia w branży transportowej zapraszamy do kontaktu. Oferujemy stanowiska pracy dla spedytorów z doświadczeniem jak i dla osób chcących uzyskać pierwsze kwalifikację. Oferujemy umowę o prace i premie prowizyjne. Praca w młodym zespole w dobrej atmosferze.

  Damian Błaszkiewicz
  tel. +48 507 390 713
  d.blaszkiewicz@connectlogistics.pl

  18 wrzesień 2017 10:24
 • Avatar
  Mati

  czytam, czytam i tylko nieliczni piszą prawdę, pracuje w transporcie wyszukuję ładunków dla firmy transportowej i będę robił spedytora bo na tym można wyjść 100% więcej, przykład zaprzyjaźniona spedytorka poinformowała mnie za ile oni sprzedali nam kursy i zdarzyło się że mieli od klienta 200e my dostaliśmy 80e, przy kursie gdzie my mieliśmy 1100e Oni wzieli 900e za odebranie telefonu, wypełnienie dokumentów i podanie dalej w okrojonej stawce. Więc wszystko zależy od kontaktów spedycji, a spedytor może wyjść nawet pięciocyfrową sumę, zależy od umiejętności. Pytania? mateusz880909@gmail.com

  7 październik 2017 20:18
 • Avatar
  Jacek

  W spedycji na start można liczyć na około 2000 na rękę.
  Po trzech latach pracy, mam 3900 netto, jednakże ograniczony system prowizyjny w firmie nie pozwala już tego zwiększyć.
  Myślę, że przy moim wkładzie dla firmy, przy mojej bazie klientów, powinienem zarabiać w okolicach 8-10 tys (ok 25-30% marży przynoszonej dla firmy). Z tego też powodu szukam innego pracodawcy, a w przyszłości planuje założyć własną spedycje.

  Dla osób, które, za przeproszeniem pierdolo (specjalnie z błędem), że mają telefony w środku nocy, to jest to tylko i wyłącznie Wasza wina. Prowadziłem 32 auta, na ładunkach głównie z kontraktów firmy, i na początku rzeczywiście kierowcy dzwonili, co chwila, ze wszystkim.

  Po 2-3 miesiącach, 0 telefonów poza moimi godzinami pracy. Nauczyłem ich, z czym wolno, a z czym absolutnie nie wolno do mnie dzwonić. Jeśli napierdalają Ci po nocach, znaczy, że Cię po prostu nie szanują. Kierowcę trzeba koniecznie zjebać i tego oduczyć. Są oczywiście sytuacje, które muszą zgłosić, ale pierdolenie o 3 rano, że go nie zrzucają, to jest powód, żeby go zjebać jak psa i kilka dni mu o tym przypominać - masz gwarant, że drugi raz w nocy z pierdołą nie zadzwoni. Do rana i tak nic nie załatwisz, a tylko się nie wyśpisz.

  Brak życia prywatnego?
  HAHAHAHA

  Tak może powiedzieć tylko chujowy spedytor. Godzina 16:00, koniec pracy, nic się nie zabiera do domu.

  Ta praca polega na zarabianiu, a nie na rozpierdalaniu sobie życia, drogę sobie sam wybierz, ale zapewniam, że jeśli będziesz dobrze zarabiał, to nikt nie będzie miał do Ciebie o nic pretensji.

  22 październik 2017 9:25
 • Avatar
  Handlowiec

  Czysta spedycja, jaki macie % od sprzedaży oraz podstawę. Nie interesują mnie zarobki od prowadzenia aut .

  14 listopad 2017 19:58
 • Avatar
  Kermit

  Niestety, ale wielu spedytorów ma ledwo średnie wykształcenie, zero kultury osobistej i cięty język. Jestem kierowcą i aktualnie pracuję w Hicie, gdzie mamy fajnych spedytorów. W poprzedniej firmie współpraca ze spedytorami była dramatyczna. Zero współpracy, ciągłe problemy, głupie odzywki i brak kultury osobistej. Niestety, nie wszystkie firmy patrzą kogo zatrudniają.

  27 listopad 2017 13:32
 • Avatar
  Damian

  Jako spedytor można całkiem nieźle zarobić, przynajmniej tak to wygląda u nas w MW Spedition. Przewoźnicy też mają całkiem fajne warunki, cały czas ich poszukujemy u nas w firmie.

  7 grudzień 2017 9:44
 • Avatar
  Darek76

  wszystko zależy od tego w jakiej firmie pracujecie i jakie macie doświadczenie. Ale faktycznie logistyka i transport, to branża gdzie chętnie się przyjmuje nowych pracowników. Ja jestem z Poznania i tutaj wszystko zależy od tego w jakiej firmie pracujecie i jakie macie doświadczenie. Ale faktycznie logistyka i transport, to branża gdzie chętnie się przyjmuje nowych pracowników. Ja jestem z Poznania i tutaj http://praca-wielkopolskie.pl/rynek-pracy-w-woj-wielkopolskim/ wciąż szuka się osób do tego typu pracy. wciąż szuka się osób do tego typu pracy.

  17 grudzień 2017 21:40
 • Avatar
  Monika

  Witam, Właśnie zastanawiam się nad zmianą pracy (aktualnie rozliczam czas pracy kierowców- usługi dla firm) jestem po studiach logistycznych, bo interesują mnie magazyny, składowanie towarów, przechowywanie itp. nie miałam do czynienia strice ze spedycją, jedynie nadzorowanie kurierów, zlecanie im transportu po mieście.Język ang znam dobrze. Zamiast spedycji może jakieś centrum logistyczne?

  9 styczeń 2018 14:14
 • Avatar
  Ja

  Do "KYSZ" i innych: to Ty przestań głupoty pisać bo "NEMESIS" opisał idealnie jak wygląda praca spedytora w małej firmie. DOKŁADNIE tak - robisz wszystko i zajmujesz się wszystkim - od każdego papiera po "sraczkę" kierowcy który w Rosji coś złapał i nie jest w stanie się ruszyć.. To mało - ja "przeżyłam" śmierć naszego kierowcy właśnie w Rosji (ktoś mu w tym pomógł), podpalenie samochodu na Litwie itede i wiele innych ... mogłabym długo.. Na koniec mała firemka padła bo duży zleceniodawca przeprowadził sobie upadłość planowaną i większość podwykonawców popłynęła na zawsze. Kilka lat po tej pracy dochodziłam do siebie. Teraz wiem tyle: wolę wszystko inne tylko nie prace w transporcie /spedycji. Tylko dla tych o silnych nerwach i nie mających nic poza pracą. Ale jak ktoś takie życie lubi - prace znajdzie szybko i zarobki są niezłe. Coś za coś.

  5 luty 2018 21:10
 • Avatar
  Vladyslav

  Witam, chcziałbym żeby ktoś opisał pracę spedytora troszeczky konkretniej, czyli co on ma wiedzić ( CMR, incoterms...), z czym konkretnie jest związana jego praca (dokumenty)? Bardzo ciekawo było by gdyby ktoś podał przykład od 0 ( przyjęcie zlecenia/ klijenta) do otrzymania pieniądze od klijenta.przeczytałem tu dopiero o CMR i tyle. Z jakimi jeszcze dokumentami lub nie wiem...przepisami musi być na bieżąco spedytor?

  28 luty 2018 0:07
 • Avatar
  Tomasz

  Czesc . Pracuje w branży od 10 lat . Zarobki mam ch*** w stosunku do zarobków firmy. Prowadze obecnie 32 wywrotki i wszystko co się pie*** jest z mojej winy. Gdyby ktoś z miał jakąś fajną propozycje pracy jestem na sprzedaż

  19 marzec 2018 20:41
 • Avatar
  dudi100

  Witam, przeczytałem te wszystkie wasze informacje i komentarze :) wydaje mi się że odrobinę demonizujecie zawód spedytora, to trudna praca ale jak ma ktoś predysopozycje i dobra organizację pracy jest szas na rodzine i hobby , wiem gdyz mam żonę i dwójkę dzieci , zarobki około 6 tys na rękę w firmie z własnym taborem 40 szt ,pozdrawiam

  17 maj 2018 15:38
 • Avatar
  Jjn

  Zarobek w spedycji morskiej na start nedzne 1500.

  22 maj 2018 11:14
 • Avatar
  Asia

  Witam. Poszukuję pracy w domu, nigdy nie pracowałam w tego typu pracy. Mój angielski też nie jest najlepszy ale nie mogę podjąć innej pracy (poza domem) mam chore dziecko a żyć jakoś trzeba a na nikogo liczyć nie mogę.Czy koniecznie potrzebna jest znajomość obcego języka?

  23 maj 2018 22:55
 • Avatar
  Tom

  Czesc wam wszystkim szukam konkretnie kogos kto by chcial sie zajac prowadzeniem 3 busow ,zastanawiam sie nad kupnem kolejnych aut ale potrzebuje pomocy mile widziany spedytor ze swoimi klijentami.

  25 maj 2018 1:11
 • Avatar
  Marek

  Witam, po 10 latach pracy w spedycji , przechodzenia przez dużą firmę transportową (15-25 aut zależnie od okresu) kończąc na małej działalności, mogę stwierdzić, że to bardzo ciężka praca, taka której wymiernych efektów nie widać, liczy się duża wytrzymałość na stres. Ciągły bieg ku wynikom oraz utrzymaniu klienta, przewoźnika, własnej floty. Sprowadza się do tego, że po kilku latach pracy w tej branży człowiek uczciwy, emocjonalny staje się typem człowieka pozbawionym wyższych uczuć. Przeróżne sytuacje typu: Nie ładują, nie ma awizacji, ładunek nie gotowy, pojechał ładunek innym autem, choć twoje auto właśnie jest na załadunku a Ty masz zlecenie na biurku, awarie, nie wyrobie się na awizacje, choroby, wypadki, zgiełk przed najważniejszymi świętami, dlaczego jego a nie mnie tym załadowałeś, do tego parcie na wynik, obrót , stawkę ze strony przełożonych i na optymalizację kosztów dla zleceniodawców, kradzieże, braki w dokumentach, ubezpieczeniach, windykacje i tak dalej można by wymieniać.Stały napływ przeróżnych informacji oraz wielozadaniowość powoduje powyższe problemy. Prowadzi nieuchronnie do wypalenia zawodowego, problemów społecznych oraz psychicznych. Tylko osoby o bardzo mocnej psychice i lubiące tą branżę. Choć i tak sądzę po własnych obserwacjach, że znaczna część i tych będzie mieć problemy. Pozdrawiam

  22 sierpień 2018 11:07
 • Avatar
  Dariusz

  Mam 19 lat . Obecnie jestem w 3 klasie technikum budowlanego . Chciałbym w przyszłości podjąć pracę jako spedytor. Obecnie uczę się angielskiego , jak dotychczas słabo mi to wychodzi . Mam pytanie do osób co umieją jakiś język obcy . Jak się uczyliśmy języka obcego i ile to trwało ? Będzie wdzięczny za każdą odpowiedź . Z góry dziękuje .

  25 styczeń 2019 21:57
 • Avatar
  d.k

  hej Darek. ja uczyłam sie w szkole kilka lat. i n ic. w momencie gdy wyjechałam za granice zajęło mi t0o może jakies pół roku. rozmawiam i piszę po angielsku bardzo dobrze. jeśli chodzi o pracę w spedycji to ja nie miałam okazji studiować!!!! a pracuje w logistyce i spedycji i jestem bardzo zadowolona. pozdrawiam.!!!!!!!!! można ,można.

  27 styczeń 2019 16:32
 • Avatar
  Dariusz

  Ciężko o pracę w branży logistyka i spedycja ? Mógłby ktoś opisać szczegółowo czym zajmuje się spedytor i , jak w rzeczywistości to wygląda .

  1 luty 2019 22:20
 • Avatar
  Majana

  Do osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o tej pracy.
  Jeśli nie chce Wam się poczytać informacji już zawartych w powyższych postach, gdzie jest zebrane w pigułce doświadczenie wielu spedytorów, to nie bierzcie się za ten zawód. Osoby leniwe umysłowo nie ogarną tego. To praca, która owszem, bywa stresująca, ale wymaga przede wszystkim szybkiego myślenia, bystrości umysłu, umiejętności robienia kilku rzeczy naraz.
  W sumie jest bardzo łatwa (jestem po studiach językowych, z doświadczeniem w innych branżach), ale tak prostych zadań jak w spedycji nie miałam nigdzie. Szukanie ładunku na giełdzie (czasem bezskutecznie wiele godzin), E-mail do zleceniodawcy, potwierdzenie otrzymania zlecenia, przekazanie danych do załadunku i rozładunku kierowcy, kontrola w tzw. międzyczasie, czy wszystko ok, szukanie kolejnej trasy, na koniec info do zleceniodawcy, że rozładowane i tyle.
  Problem jest wtedy, gdy pojawi się niespodziewana, trudna sytuacja i trzeba ją telefonicznie wyjaśnić, ale jak ktoś zna biegle język, to też nie problem.
  Dla mnie łatwa, choć czasem nudna (to szukanie na giełdzie) praca. Ale jak masz fajne auta i kumatych, szybkich kierowców, to połowa sukcesu. Ja jeszcze piszę różne pisma i wyjaśniam kwestie palet (duże obciążenia za nie są), a także robię windykacje.

  5 luty 2019 8:46
 • Avatar
  młodszy spedytor

  Pracowałem jako spedytor w Blau Speed i powiem tak. Dobrze się zarabiało, praca dość łatwa, kierowcy to w większości bardzo sympatyczni ludzie. Szefostwo też miałem okej. Myślę, że warto spróbować.

  4 marzec 2019 14:45
 • Avatar
  Ninek089

  Praca spedytora w mojej firmie wygląda bardzo w porządku. Jeżdzisz za dobrą kasę i nie martwisz się. Jak chcesz bierzesz wolne. Wszystko się da załatwić. Sprawdźcie sobie blau speed ;)

  19 marzec 2019 9:25
 • Avatar
  Krzysztof

  Cześć, zastanawia mnie jak wygląda pozyskiwanie klientów w tej branży?

  25 marzec 2019 7:23
 • Avatar
  Adam

  Jeżdzę w Blau Speed trzeci rok. Nie ma się do czego przyczepić. Jasne warunki współpracy, dobre pieniądze.

  5 maj 2019 12:50
 • Avatar
  Jeremy

  Cześć, jestem własnie przed podjęciam tracy jako spedytor i jestem na to zdecydowany, mam do wyboru dwie firmy jedną z własną flotą drugą bez samochodów. Czy może mi ktoś powiedziec czym to się rózni? Którą z nich jest lepszą opcją?

  28 czerwiec 2019 12:20
 • Avatar
  Karlos

  Pracuje jako spedytor morski i mieszkam w Anglii w Londynie . Interesuje mnie czy warto wrocic do Polski i zostac w Polsce spedytorem. Nie mam zadnej szkoly skonczonej ale za to mam 2 lata doswiadczenia w imporcie owocow i warzyw i teraz wciaz kontynuje prace w exporcie i robie juz w tym kierunku ponad 3 lata. Podoba mi sie praca bardzo ale nie za bardzo podoba mi sie Anglia .

  3 lipiec 2019 14:49
 • Avatar
  Ala

  Witam, doradźcie coś. Przez ostatnie kilka lat pracowałam jako pośrednik nieruchomości. Miałam przerwę a urlop wychowawczy. Szukam nowej pracy. Znalazłam taką na przyuczenie jako asystent spedytora. Czy jest szansa, że się w tym odnajdę? Nie lubię nudy, lubię pracować tak, że nie mam czasu zjeść. Moja dotychczasowa praca to było od rana do wieczora ale z nudnymi przerwami gdzie nie wiadomo co robić. Ciągłe rozwiązywanie problemów bo zawsze przed transakcja jakieś babole wychodziły ale i na koniec satysfakcja. Bardzo podoba mi się w pracy spedytora możliwość pracy w domu. Czy mam szansę się w tym sprawdzić czy to zupełnie inna bajka.

  2 sierpień 2019 18:03
 • Avatar
  Kamil

  Witam. Poszukuję pracy w spedycji, Białystok i okolice. Dobra znajomość j.ang. , geografii Europy. Minus to brak doświadczenia w branży cargoflow mój nr to 501498620

  23 wrzesień 2019 14:29
 • Avatar
  Marcin

  Jak dobrze trzeba znać język obcy np. angielski żeby pracować jako spedytor? Najlepiej jaki to ma być stopień np. B1 czy C1? W razie czego proszę pisać na marcin.n@strona.pl

  1 grudzień 2019 23:25
 • Avatar
  THOMPSON GARY

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na inwestycje, biznes lub dług, możesz otrzymać pożyczkę od naszej prywatnej firmy zajmującej się pożyczkami Ben Investment Company, udzielamy pożyczki w wysokości 2% odsetek, jeśli są zainteresowani, skontaktuj się z kwota wymagana pożyczki natychmiast do przetworzenia. skontaktuj się z nami pocztą elektroniczną: thompson.loanservice@gmail.com

  17 grudzień 2019 18:19
 • Avatar
  michael smith

  jesteśmy powiązani z bankami amerykańskimi i współpracujemy z biurem kredytowym Stanów Zjednoczonych, udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach według stopy procentowej wynoszącej 3% od zaledwie 1000 do 10 000 000 USD Wnioskodawcy nas za pośrednictwem [michaelsmithloanfirm16@gmail.com]

  19 grudzień 2019 22:42
 • Avatar
  Elena

  Drodzy Poszukujący Pożyczki

  Masz jakieś trudności finansowe? Chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona na całym świecie przez organizacje zajmujące się prawami człowieka, których jedynym celem jest pomoc biednym i ludziom mającym trudności finansowe. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, wróć do nas z danymi poniżej e-mail: elenanino0007@gmail.com

  Nazwa:
  Wymagana kwota pożyczki:
  Czas trwania pożyczki:
  Numer telefonu komórkowego:

  Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
  PEWNOŚĆ SIEBIE
  Elena

  1 luty 2020 10:25
 • Avatar
  Mechell William

  Jestem Mechell William. Widziałem komentarze od ludzi, którzy już zaciągnęli pożyczkę od bogobojnego mężczyzny o imieniu Gary Pery, a potem postanowiłem złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na moim osobistym koncie bankowym całkowitą kwotę, o którą prosiłem dla. To naprawdę świetna wiadomość i doradzam wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem poczty e-mail (thompson.loanservice@gmail.com) Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem.

  2 luty 2020 0:05
 • Avatar
  Dezyy

  Spedytor dobra robota. Kiedyś pracowałem w tej branży - w Blau Speed i byłem zadowolony. Umowa dobra, jasne warunki współpracy.

  12 luty 2020 10:36
 • Avatar
  Mrs VICTORIA JOHNSON

  Szukasz prawdziwej firmy pożyczkowej, która udzieli pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na kredyty komercyjne lub biznesowe, kredyty osobiste, kredyty osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kredyty venture capital, kredyty zdrowotne itp. ))
  A może odmawia pożyczki z banku lub instytucji finansowej z jakiegokolwiek powodu?
  Złóż wniosek teraz i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową. Przetworzone i zatwierdzone w ciągu 3 dni.
  PACIFIC FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ Jesteśmy międzynarodowym pożyczkodawcą, który zapewnia rzeczywiste środki finansowe osobom fizycznym i firmom przy niskim oprocentowaniu wynoszącym 2%, z ważnym dowodem osobistym lub międzynarodowym paszportem twojego kraju w celu weryfikacji. Spłaty pożyczek rozpoczynają się 1 rok po roku pożyczka została otrzymana, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

  Aby uzyskać natychmiastową odpowiedź, rozpatrz wniosek o granicę w ciągu 2 dni roboczych
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tej poczty: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełna nazwa: ____________________________
  Kwota potrzebna na pożyczkę: ________________
  Okres kredytowania: _________________________
  Cel pożyczki: ______________________
  Urodziny: ___________________________
  Płeć: _______________________________
  Status związku: __________________________
  Adres kontaktowy: _______________________
  Kod pocztowy miasta: __________________________
  Kraj: _______________________________
  Zawód: ____________________________
  Telefon komórkowy: __________________________

  Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

  podziękować

  Dyrektor naczelna Pani Victoria Johnson

  5 marzec 2020 9:37
 • Avatar
  miss rose

  Witaj,

  Czy szukasz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, kredytu hipotecznego, pożyczki samochodowej, pożyczek, pożyczek konsolidacyjnych, pożyczek niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Czy pożyczki z banku lub konfiguracji finansowej zostały odrzucone lub więcej powodów, nie ich rozwiązania kredytowe! Jestem Miss Rose, prywatnym pożyczkodawcą, udzielającym pożyczek przedsiębiorstwom i osobom prywatnym przy niskim i przystępnym oprocentowaniu wynoszącym 2%. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami, aby potraktować pożyczkę po przeniesieniu w ciągu 48 godzin. Kontakt: missroseloanfirm@hotmail.com
  Aplikacje

  Nazwa:
  Data urodzenia:
  Płeć:
  Stan cywilny:
  Adres:
  Lokalizacja
  Status:
  Kod pocztowy:
  Kraj:
  Telefon:
  E-mail:
  Podaj cel pożyczki:
  Kwota pożyczki:
  Czas trwania pożyczki:
  Miesięczny dochód netto.

  Wróć do mnie jak najszybciej z powyższymi informacjami, aby uzyskać więcej informacji.

  Miss Rose

  13 marzec 2020 12:23
 • Avatar
  Jarek Tkacz

  Konkurencja firm jest ogromna. No ale to chyba duży plus, bo też można wybrać która ci pasuje. Ja tam na stałe współpracuję z Blau Speed.

  16 marzec 2020 16:11
 • Avatar
  Katarzyna W.

  Ostatnio zleciłam przeprowadzkę firmy dla Blau Speed. Niesamowita organizacja, realizacja na najwyższym poziomie, wszystko ogarnęli na czas

  19 marzec 2020 13:38
 • Avatar
  Pan Walter

  Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczki? Jeśli tak, napisz, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: +48 574 383 816
  identyfikator Facebooka: https://web.facebook.com/winniefred.walter
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  Dziękuję

  Pan Walter

  22 kwiecień 2020 8:02
 • Avatar
  mary

  Witam wszystkich Czy masz długi? Czy chcesz założyć własną firmę w 2020 roku? Jeśli tak, skontaktuj się z tą grupą firmy udzielającej pożyczek opiekuńczych na ich adres e-mail: Ryanthombsstevenloanfirm@gmail.com Whatsapp: +61 404 639 586
  właśnie dostałem od nich pożyczkę i było to szybkie i łatwe

  10 maj 2020 23:46
 • Avatar
  williams

  Witaj!!! Zasadniczo szukam wiarygodnych i wygodnych firm inwestycyjnych / inwestorów, którzy mogą zapewnić finansowanie projektu, kapitał biznesowy lub pożyczki komercyjne dla osób, firm lub grup z potencjalnym projektem i biznesem.

  Nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli Ty / Twoi znajomi kiedykolwiek potrzebujecie funduszy na ich firmy, projekty lub innowacje. Jeśli mają jakieś projekty wymagające finansowania, skontaktuj się z Emailem: demoind.investment101@outlook.com

  14 maj 2020 11:42
 • Avatar
  marek

  czy potrzebujesz teraz pilnej pożyczki napisz do nas e-mail o ofercie 2%: marekhaval@gmail.com

  28 maj 2020 10:10
 • Avatar
  Pan Walter

  Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczki? Jeśli tak, napisz, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: +48 574 383 816
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  Dziękuję

  Pan Walter

  5 czerwiec 2020 23:57
 • Avatar
  Max A Bent

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby spłacić swoje długi, czy też potrzebujesz pożyczki kapitałowej, aby poprawić swój biznes? Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne agencje finansowe? Potrzebujesz konsolidacji pożyczki lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie problemy finansowe stały się przeszłością. Skontaktuj się z nami przez e-mail:

  oceanfmortgages@gmail.com
  oceanfmortgages@gmail.com

  To są hipoteki Ocean Finance. Oferujemy pożyczki osobom zainteresowanym rozsądną stopą procentową w wysokości 2%. Zakres wynosi od 5 000,00 euro do maksymalnie 100 000 000,00 euro.

  8 czerwiec 2020 15:49
 • Avatar
  Midland

  Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

  Whataspp: +15054040043

  E-mail: creditmidland@gmail.com

  Midland Credit Home

  Ahmed Mohamed

  22 czerwiec 2020 13:50
 • Avatar
  Midland

  Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

  Whataspp: +15054040043

  E-mail: creditmidland@gmail.com

  Midland Credit Home

  Ahmed Mohamed

  22 czerwiec 2020 13:51
 • Avatar
  Midland

  Czy szukasz finansowania dla biznesu, finansów osobistych, kredytów na nieruchomości, kredytów samochodowych, środków pieniężnych dla studentów, funduszy konsolidacyjnych, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp. Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

  Whataspp: +15054040043

  E-mail: creditmidland@gmail.com

  Midland Credit Home

  Ahmed Mohamed

  22 czerwiec 2020 13:51
 • Avatar
  Roman

  Wypie.dolić z tego forum tych śmieci spod nazwy "pożyczkodawca"

  29 czerwiec 2020 10:08
 • Avatar
  John Donald

  WITAMY W FIRMIE MARCIL ZAUFANIE !!!
  Oferujemy finansowanie prywatne i komercyjne dla startupów na wczesnym etapie z preferencyjną stopą procentową 2% rocznie. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: (marcil.tcompany@gmail.com), jeśli chcesz uzyskać więcej informacji.
  Dziękuję Ci.
  Pan John Donald.

  30 czerwiec 2020 10:11
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:40
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:42
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:43
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:44
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:46
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:47
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:49
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:50
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:52
 • Avatar
  suprem loans

  Bună ziua, sunt jane un american Vreau să împărtășesc cu tine despre supremloans1124@gmail.com unde aș putea obține împrumutul meu urgent pentru a-mi finanța afacerea și pentru a-mi plăti toate datoriile, dacă tot sunteți în căutarea unui împrumut online aici, contactați supremloans1124@gmail.com și veți obține împrumuturile fără întârziere la 2%

  1 lipiec 2020 0:53
 • Avatar
  carlos oscar

  Witaj widzu

  Jesteśmy profesjonalnymi traderami, zarabiającymi na rynku walutowym i binarnym dla inwestorów tygodniowo, z przyjemnością opowiemy Ci więcej o naszej platformie inwestycyjnej, w której możesz inwestować środki już za 200 USD i zacząć zarabiać 2000 USD co tydzień, wiele osób skorzystało z tej inwestycji zaoferuj przed i podczas tego wirusa convid-19, jeśli masz problemy finansowe z powodu tego koronawirusa i potrzebujesz pomocy w opłaceniu rachunków, po prostu wybierz odpowiedni plan inwestycyjny dla siebie i zacznij zarabiać co tydzień

  200 $, aby zarobić 2000 $ w ciągu 7 dni
  300 $, aby zarobić 3000 $ w ciągu 7 dni
  500 $, aby zarobić 5000 $ w ciągu 7 dni
  1000 $, aby zarobić 10000 $ w 7 dni
  5000 USD, aby zarobić 50 000 USD w ciągu 7 dni

  Aby rozpocząć inwestycję już teraz
  WhatsApp: +15022064419 lub e-mail tradewithcarlos2156@gmail.com

  4 lipiec 2020 3:07
 • Avatar
  Kate Lord

  Czy potrzebujesz pożyczki, aby założyć firmę osobistą lub spłacić długi, a jeśli tak, skontaktuj się z: keystonebankplc04@gmail.com

  Oferta pożyczki, aplikuj teraz

  10 lipiec 2020 13:56
 • Avatar
  Mike

  Dear Sir/Madam,

  Do you need a quick long or short term Loan with a relatively low interest rate as low as 3%? We offer business Loan, personal Loan, home Loan, auto Loan,student Loan, debt consolidation Loan e.t.c. no matter your credit score.
  Personal Loans (Secure and Unsecured)
  Business Loans (Secure and Unsecured)
  Consolidation Loan and many more.

  Contact US for more information about Loan offer and we will solve your
  financial problem. contact us via email: muthooth.finance@gmail.com
  Phone number: +917428831341 (Call/Whats app)
  Mr. Mike Morgan

  15 lipiec 2020 1:37
 • Avatar
  Camilla Karlsen

  DZIEŃ DOBRY; Czy potrzebujesz pożyczki?
  Świadczymy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna, pożyczka samochodowa, pożyczka konsolidacyjna, pożyczka na opłacenie rachunków i wiele innych.

  Potrzebujesz kredytu na sfinansowanie swojego projektu?
  Możemy wesprzeć Cię pożyczką na realizację projektów takich jak: budowa Twoich domów, biur, gospodarstw, a także sfinansowanie projektów turystycznych, Twojej firmy lub projektu, do którego potrzebujesz zewnętrznego finansowania.

  Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?
  Możemy inwestować w Twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów dotyczących nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.

  WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI JUŻ TERAZ !!!
  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com lub WhatsApp: +31642117819

  Co oferujemy;
  Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe z bardzo rozsądną stopą procentową. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych.

  Możemy pomóc!
  NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie spotyka się wzrost, łącząc klientów z możliwościami, które generuje, pomagając firmom rozwijać się, gospodarkami prosperować, a jednostkom realizować ich ambicje. Od wielu lat udzielamy niezliczonych pożyczek .

  Aby uzyskać więcej informacji o ofercie pożyczki, zapraszamy do kontaktu:
  Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego)
  E-mail kontaktowy: novaglobalfinances@gmail.com
  WhatsApp: +31642117819

  27 lipiec 2020 9:06
 • Avatar
  Franklin

  Witam wszystkich, chcę tylko powiedzieć wszystkim, że możesz dostać legalnego pożyczkodawcę bez żadnych opóźnień. Otrzymałem pożyczkę od miłej kobiety o imieniu Richard Maria, są najlepsi i są zaufani, możesz skontaktować się z nimi w sprawie każdego rodzaju pożyczki. czy istnieje bezpośredni kontaktowy adres e-mail (mariafinancialfunds@gmail.com)
  Whatsapp ją pod numerem: +17812364713

  28 lipiec 2020 2:14
 • Avatar
  Robertlogue

  online casino Pin Up https://pin-up-casino555.ru онлайн казино Пин Ап Официальный сайт

  30 lipiec 2020 1:03
 • Avatar
  Brette M. Wagner

  Nazywam się Brette M. Wagner, prywatny pożyczkodawca udzielający pożyczek osobom fizycznym, firmom i instytucjom rządowym o niskim oprocentowaniu wynoszącym 3%. Wiemy, że jest wiele rodzin, które żyją na wypłatę, i innych, którzy nie mogą zatroszczyć się o swoje zobowiązania finansowe iz tego powodu jestem tu po pomoc finansową.

  Oferuję szeroki zakres usług finansowych, który obejmuje: planowanie biznesowe, finansowanie komercyjne i deweloperskie, nieruchomości i kredyty hipoteczne, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki biznesowe, pożyczki prywatne, refinansowanie domu, pożyczki hotelowe, pożyczki studenckie itp. więcej informacji.

  E-mail: (brettewagnerfinancialservice@gmail.com)

  2 sierpień 2020 13:49
 • Avatar
  RC

  Czy potrzebujesz pożyczki ? Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  E-mail (remy.credit111@gmail.com)
  Cześć, co u ciebie?? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki teraz w ciągu najbliższych 6 godzin bez stresu i opóźnień REMY.CREDIT jest tutaj, aby rozwiązać wszystkie Twoje problemy już dziś udzielamy pożyczki oprocentowanej na 2% napisz do nas teraz w sprawie pilnych pożyczek
  Napisz do nas {remy.credit111@gmail.com}

  7 sierpień 2020 8:03
 • Avatar
  RC

  Czy potrzebujesz pożyczki ? Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  E-mail (remy.credit111@gmail.com)
  Cześć, co u ciebie?? Czy potrzebujesz pilnej pożyczki teraz w ciągu najbliższych 6 godzin bez stresu i opóźnień REMY.CREDIT jest tutaj, aby rozwiązać wszystkie Twoje problemy już dziś udzielamy pożyczki oprocentowanej na 2% napisz do nas teraz w sprawie pilnych pożyczek
  Napisz do nas {remy.credit111@gmail.com}
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com
  Napisz do nas remy.credit111@gmail.com      

  7 sierpień 2020 8:03
 • Avatar
  NORTION LOAN CONSULTANT

  Wesołego pobytu w domu

  Rozwijaj swój biznes pozostając w domu, pracuj mądrze i nie ciężko siedząc w domu. Uzyskaj natychmiastową pożyczkę, aby zainwestować i opłacić rachunki w wysokości 2,5% z NORTION LOAN CONSULTANT.

  Informacje kontaktowe

  EMAIL: nortionloanconsultant@gmail.com

  TELEFON: +17815611941 (TYLKO TEKST)

  INSTAGRAM: Pożyczka Nortion

  TWITTER: @LoanNortion

  LINKEDIN: KONSULTANT KREDYTOWY NORTION

  Zostań Zapisz i zachowaj dystans.

  11 sierpień 2020 4:21

Dodaj swój komentarz *: