Basia, studentka ekonomii opowiada o swoich studiach

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Basia, studentka ekonomii opowiada o swoich studiach

Big_ekonomia

Basia ukończyła technikum ekonomiczne i rozpoczęła studia na kierunku ekonomia. Czy jej zdaniem to był dobry wybór?

Co chciałabyś w życiu osiągnąć?

Zdobyć tytuł magistra w kierunku ekonomii, a także znaleźć pracę w swoim zawodzie, która pozwoliła by mi na dalsze pogłębianie wiedzy w tym kierunku.

Wróćmy na chwilę do przeszłości... Jak oceniach i wspominasz maturę?

Z perspektywy czasu stwierdzam, że nie było aż tak ciężko zdać egzamin dojrzałości jak uważałam w momencie gdy podchodziłam do matury. Wystarczy się trochę przygotować i na pewno osiągnie się zamierzony cel.

Dlaczego wybrałaś ten kierunek studiów?

Wybierając kierunek studiów nie zastanawiałam się długo ponieważ ukończyłam Technikum Ekonomiczne i chciałam kontynuować pogłębianie swojej wiedzy w tym kierunku.

Jak wyglądają zajęcia na Twoim kierunku studiów?

W czasie zajęć trzeba wykazać się umiejętnością pracy w grupie. Na większości przedmiotach przyda się też wiedza z matematyki.

Co Twoim zdaniem jest najbardziej wartościowe na tym kierunku, co najmniej, a co wręcz wydaje Ci się niepotrzebne.

Na tym kierunku wartościowymi informacjami, które się zdobywa i moim zdaniem głównymi w tej dziedzinie można zdobyć na przedmiotach rachunkowość, a także matematyka. Natomiast miej przydatna jest wiedza z przedmiotów modułowych.

Jak oceniasz uczelnię na której studiujesz?

Na uczelni panuje miła atmosfera, studenci mogą otrzymywać stypendium naukowe, a także socjalne co poprawia sytuację materialną a także można uczestniczyć w różnych kołach naukowych.

Gdybyś miała wybrać ponownie to czy coś byś zmieniła? (uczelnię, kierunek studiów)

Czasami się nad tym zastanawiam że jest to ciężki kierunek i mogłam wybrać coś łatwiejszego, jednakże zawsze trzeba stawiać sobie poprzeczkę wyżej żeby osiągnąć coś w życiu.

Czy Twoja uczelnia umożliwia wyjazdy zagraniczne np program Erasmus lub inne? Uczestniczyłeś w nich lub zamierzasz to zrobić?

Uczelnia umożliwia wyjazdy studentom w ramach programu Erasmus jednak ja nie brałam w nich udziału, ponieważ nie posiadam wystarczająco dobrej znajomości języka obcego, abym mogła wyjechać za granicę i tam studiować.

Masz już jakiś sposób na sesję i stres związany z egzaminami?

Myślę, że najlepszym sposobem jest mieć dobre nastawienie i nie zarywać nocy bo to wpływa jeszcze gorzej na nasze wyniki.

Jak oceniasz miasto w którym studiujesz. Czy jest ono przyjazne dla studentów?

Uważam, że Olsztyn jest bardzo przyjaznym miastem dla studentów i można poznać dużo młodych ludzi którzy chętnie służą pomocą.

Gdzie mieszkasz? (stancja, akademik, mieszkanie ze studentami)? Jak to oceniasz?

Mieszkam w akademiku, panuje tutaj bardzo miła atmosfera i można poznać wiele studentów z różnych stron Polski a także studentów z zagranicy.

Co chciałabyć robić po studiach? Masz już konkretne plany?

Po ukończeniu studiów chciałabym znaleźć pracę, która spełniała by moje oczekiwania.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem oprócz osiągnięcia kariery jest podróżowanie po świecie, chciałabym zwiedzić kilka zakątków świata z osobą bliską mojemu sercu, a także kilka innych które dadzą mi szczęście.

 

 

(fot. freedigitalphotos.com)

Zobacz także: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Podziel się z innymi

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem