Zdajesz maturę z matmy bo MUSISZ? → Ekspresowy Kurs Maturalny z Matematyki. Zapisz się DZISIAJ

Matura z wiedzy o tańcu 2015

Tagi: testy, rozwiązania, arkusze maturalne, studia

Wiedza o tańcu jest charakterystyką aktywności, którą chyba każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu praktykował. Jednak oprócz spontanicznych ruchów bioder czy nóg, taniec to często skomplikowane choreografie, które ludzie dopracowują latami. Skąd pojawiła się matura z wiedzy o tańcu i czyj to był pomysł? Tego nie wiemy.

Matura z wiedzy o tańcu - zakres wymagań

Arkusze maturalne z podstawowego zakresu wiedzy o tańcu składają się z 15 zadań. 14 z nich to zadania otwarte, natomiast jedno polega na stworzeniu rozszerzonej wypowiedzi pisemnej, poprzez analizę materiału np. opis domyślnego ruchu tanecznego na podstawie zamieszczonej ilustracji. Poziom rozszerzony to 9 zadań zamkniętych i 2 otwarte. Pierwsze zadanie otwarte to analiza materiału np. nagrania filmowego. Drugie polega na napisaniu wypracowania na jeden z dwóch podanych tematów.  

Studia po maturze z wiedzy o tańcu

Jeśli taniec jest twoją pasją i oprócz umiejętności, posiadasz również wiedzę z tego zakresu to warto kształcić się dalej w tym kierunku i studiować taniec. Na studiach tych możesz szkolić się na choreografa czy też pedagoga tańca.

Statystyki dotyczące matury z wiedzy o tańcu

  • Wiedza o tańcu jest najrzadziej wybieranym przedmiotem na maturze. W 2011 roku arkusze maturalne z tego przedmiotu rozwiązało zaledwie 58 osób.
  • Średni wynik z poziomu podstawowego wyniósł 43,2%, a rozszerzonego 45,4%.

 

Dla maturzystyArkusze maturalne z wiedzy o tańcu

Zobacz wszystkie(23) arkusze maturalne z wiedzy o tańcu

Zobacz wszystkie(23) arkusze maturalne z wiedzy o tańcu

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz: