Które zawody zarabiają najwięcej po studiach?

LAST MINUTE HELP - MATURA USTNA ANGIELSKI!  ==> Kurs Online - arkusze CKE z opracowaniami  <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 godzin!

Które zawody zarabiają najwięcej po studiach?

Big_id-10060248

Jeśli nie masz wymarzonego kierunku studiów, który po prostu będzie idealny do spełnienia Twoich mniej lub bardziej niszowych upodobań, to z pewnością wybierzesz się na studia podążając za rankingami najbardziej topowych zawodów w kraju. Ważne, by studia te pokrywały się z Twoimi umiejętnościami, a wśród tych, które posiadasz z pewnością znajdzie się wiele kierunków, które pomogą Ci zdobyć ciekawy zawód.

Od wielu już lat wciąż najwyżej w rankingach królują zawody iście techniczne, inżynierskie, specjalistyczne. Informatyka jest branżą, która wciąż prężnie się rozwija, dlatego gdy wybierzesz na swój kierunek studiów właśnie informatykę o jakiejkolwiek modnej specjalności, to z pewnością znajdziesz dobry, opłacalny zawód.

Stale jedną z najwyższych pozycji w kraju i na świecie zajmują też prawnicy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, a także lekarze i bankierzy. Dlatego warto pomyśleć o dłuższych i bardziej angażujących, ale dających większe możliwości studiach prawniczych, medycznych lub ekonomicznych.

Najwięcej możliwości w kwestii otworzenia własnego biznesu i zarabiania naprawdę dużych pieniędzy dają zawody inżynierskie, uprawniające do konstrukcji budowli, maszyn, sprzętu elektronicznego itp. Przedstawiciele tych zawodów, mający doświadczenie poparte praktykami i dyplomem z uczelni mogą znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach przemysłu i budownictwa. Takie zawody pozwalają na zarabianie nawet od 3 tysięcy złotych netto wzwyż w przypadku pracy w czyjejś firmie. W przypadku założenia własnej działalności zarobi są niemal nieograniczone, zależą tylko od kreatywności i odpowiedniego zmysłu biznesowego.

Ciekawym zawodem jest również dietetyk – specjalista od żywienia z dyplomem wyższej uczelni ma możliwość ogromnego rozwoju w społeczeństwie, w którym umiejętność zdrowego odżywiania jest na wagę złota.

Sprawdź naszą bazę zawodów i przekonaj się co inne osoby piszą o zawodzie na który chciałbyś się zdecydować.

Podziel się z innymi

Komentarze (4)

 • Avatar
  Michał

  Farmacja = omijać szerokim łukiem.

  31 maj 2018 17:18
 • Avatar
  dawid4999

  Zgadzam się z tym, że trzeba stawiać na kierunki dające pewną pracę. Pasje są ważne, ale to można robić wolnym czasie. Trochę zależy też od tego gdzie zamierzacie mieszkać. Ja jestem z Lublina i przy wyborze studiów kierowałem się informacjami o lokalnym rynku pracy. [***]

  11 czerwiec 2018 10:04
 • Avatar
  J24

  Tak, jak dla mnie farmaceuty ten zawód to porażka życiowa, praca koszmarna, wyczerpujaca, stresująca ponad ludzkie siły po strasznie ciężkich studiach a zarobki rozpaczliwie niskie

  28 lipiec 2019 9:44
 • Avatar
  MGR FARM.

  farmacja = największy życiowy błąd

  14 wrzesień 2019 12:04

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem