Zdajesz maturę z matmy bo MUSISZ? → Ekspresowy Kurs Maturalny z Matematyki. Zapisz się DZISIAJ

Matura z języka francuskiego 2015

Tagi: testy, rozwiązania, arkusze maturalne, studia

Francuski to język ojczysty dla ok. 80 mln ludzi. Posługują się nim obywatele Francji, Belgii, Szwajcarii i Kanady. Pochodzi on z łaciny i ma do niej zbliżoną gramatykę i słownictwo. W Polsce język francuski jest dość popularny i często szkoły ponadgimnazjalne proponują kształcenie w tym zakresie.

Matura z francuskiego

Standardowo, jak z każdego języka obcego, arkusze maturalne z języka francuskiego składają się z kilku części. Rozwiązanie zadań weryfikuje umiejętności ucznia tj.: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz tworzenie tekstów użytkowych. Arkusz maturalny zawiera zarówno zadania otwarte jak i zamknięte. Poziom podstawowy od rozszerzonego różni się zakresem używanego słownictwa i struktur gramatycznych oraz formą tworzonej przez ucznia wypowiedzi pisemnej.

Studia po maturze z języka francuskiego

Na filologię francuską oczywiście. Matura z francuskiego jest brana pod uwagę przy rekrutacji na każdej uczelni, jako język obcy nowożytny, jednak nie wszystkie uczelnie pozwalają na zamianę angielskiego na francuski.

Statystyki dotyczące matury z francuskiego

  • Tylko 0,4% maturzystów 2011 wybrało język francuski, jako obowiązkowy przedmiot na maturze.
  • 1775 maturzystów wybrało język francuski, jako przedmiot dodatkowy.
  • Arkusze maturalne z francuskiego z poziomu podstawowego były rozwiązane średnio na poziomie 72,8%, a z poziomu rozszerzonego 73,7%.

 

Dla maturzystyKursy maturalne z języka francuskiego

Arkusze maturalne z języka francuskiego

Zobacz wszystkie(50) arkusze maturalne z języka francuskiego

Zobacz wszystkie(50) arkusze maturalne z języka francuskiego

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz: