Zdajesz maturę z matmy bo MUSISZ? → Ekspresowy Kurs Maturalny z Matematyki. Zapisz się DZISIAJ

Matura z języka niemieckiego 2015

Tagi: testy, rozwiązania, arkusze maturalne, studia

Niemiecki do niedawna był najpopularniejszym językiem obcym, którym posługiwali się Polacy, ustąpił miejsca swojemu angielskiemu bratu. Obaj pochodzą z rodziny języków germańskich. Język niemiecki jest językiem urzędowym w sześciu krajach oraz językiem oficjalnym i roboczym w Unii Europejskiej.

Matura z niemieckiego - wymagania

Na poziomie podstawowym arkusze maturalne z języka niemieckiego dzielą się na kilku części. Egzamin zaczyna się od rozumienie ze słuchu, do rozwiązania są trzy zadania. Następna część sprawdza umiejętność rozumienia tekstu czytanego, weryfikowane jest to na podstawie rozwiązań trzech różnych zadań. Kolejny etap to sprawdzenie umiejętności poprawnego pisania w języku niemieckim. Do stworzenia są dwa teksty: krótki i długi, według wytycznych podanych w zadaniu. Arkusze maturalne z poziomu rozszerzonego również zawierają zadania sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu. Następnie należy przetworzyć tekst i stworzyć własny (na podstawie wytycznych). 

Studia po maturze z języka niemieckiego

Maturę z języka niemieckiego można wykorzystać, jako potwierdzenie znajomości języka obcego nowożytnego, której wymaga każda uczelnia. Inna opcja to studiowanie filologii niemieckiej.

Statystyki po maturze z niemieckiego

  • Arkusze maturalne z języka niemieckiego w 2011 roku były rozwiązywane średnio z wynikiem: 57,8% poziom podstawowy i 69,5% poziom rozszerzony.
  • Jako przedmiot obowiązkowy, język niemiecki został wybrany przez 12,2% maturzystów w 2011 roku.
  • Najlepsze wyniki z poziomu podstawowego i rozszerzonego uzyskali zdający z OKE Warszawa.

Dla maturzystyKursy maturalne z języka niemieckiego

Arkusze maturalne z języka niemieckiego

Zobacz wszystkie(57) arkusze maturalne z języka niemieckiego

Zobacz wszystkie(57) arkusze maturalne z języka niemieckiego

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz: