Zdajesz maturę z matmy bo MUSISZ? → Ekspresowy Kurs Maturalny z Matematyki. Zapisz się DZISIAJ

Matura z języka rosyjskiego 2015

Tagi: testy, rozwiązania, arkusze maturalne, studia

Rosyjskim posługuje się około 145 mln ludzi. W Polsce przechodzi swoje wzloty i upadki. Po chwilowym spadku popularności, język rosyjski znów stał się kluczowym językiem w kontaktach biznesowych.

Matura z rosyjskiego - wymagania

Arkusze maturalne z języka rosyjskiego odpowiadają standardom arkuszy maturalnych z każdego języka obcego nowożytnego. Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym sprawdzane są umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz tworzenia użytkowej wypowiedzi pisemnej. Poziom podstawowy różni się od rozszerzonego zakresem wymaganego słownictwa i struktur gramatycznych, a także formą tworzonej wypowiedzi pisemnej.

Studia po maturze z języka rosyjskiego

Jeśli interesuje cię kultura, literatura i historia Rosji to oprócz filologii rosyjskiej możesz również wybrać stosunki międzynarodowe, kilka uniwersytetów w kraju, w swojej ofercie kształcenia proponuje na tym kierunku specjalizację kultura bliskiego wschodu.

Statystyki z matury z rosyjskiego

  • Jako wybierany przez maturzystów w 2011 roku przedmiot obowiązkowy (wśród języków obcych nowożytnych), język rosyjski uplasował się na trzecim miejscu.
  • Arkusze maturalne z poziomu podstawowego maturzyści rozwiązali ze średnim wynikiem 64,2%, a z poziomu rozszerzonego 78,8%.
  • Najlepszy rezultaty uzyskali uczniowie z OKE Łomża (poziom podstawowy) i OKE Jaworzno (poziom rozszerzony).

Dla maturzystyKursy maturalne z języka rosyjskiego

Arkusze maturalne z języka rosyjskiego

Zobacz wszystkie(44) arkusze maturalne z języka rosyjskiego

Zobacz wszystkie(44) arkusze maturalne z języka rosyjskiego

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz: