Matura dla dorosłych - od czego zacząć, gdzie się zapisać?

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Matura dla dorosłych - od czego zacząć, gdzie się zapisać?

Big_id-10046956

Matura po latach

Ostatnimi czasy coraz popularniejsza staje się matura dla dorosłych, a więc dla takich osób, które kilkanaście lat temu nie zdawały matury, a obecnie chciałyby uzyskać taki dyplom.

Zapewne to właśnie fakt, że takich osób jest coraz więcej sprawia, że możliwość podejścia do takiego egzaminu jest coraz łatwiejsza. Trzeba tylko wiedzieć, jakie warunki należy spełniać oraz gdzie się zgłosić.

W wieku szkolnym nie wszyscy przystępowali kiedyś do egzaminu maturalnego, ale jeśli obecnie wyrażają oni taką chęć, to nic nie stoi na przeszkodzie, by w końcu uzyskać upragniony dyplom. Kiedyś takie decyzje były uwarunkowane różnymi czynnikami, a i dziś powrót do ławy szkolnej nie zawsze jest tylko ich decyzją. Dorośli zdają maturę w wielu przypadkach dlatego, że w pracy wymaga się od nich uzyskania dyplomu i ukończenia szkoły średniej. Jak pokazują statystyki, wielu z nich doskonale radzi sobie z taką nauką i egzaminem, bez względu na swój wiek.

Przygotowanie do egzaminu maturalnego dla dorosłych

Jeśli już jesteś zdecydowany na zdawanie egzaminu maturalnego, to musisz pamiętać o tym, że powinieneś przejść odpowiedni kurs przygotowujący. Sam egzamin maturalny wymaga przecież ukończenia szkoły średniej, a zatem należy poszukać odpowiedniej placówki, w której będzie można uczęszczać na zajęcia i tym samym przygotowywać się na zdanie matury. W całej Polsce jest całe mnóstwo takich placówek, które przygotowują merytorycznie swoich dorosłych uczniów do zdania matury. Nie powinno być zatem problemu ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie.

Zobacz>> Różnice pomiędzy starą a nową maturą.

OKE - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna jest jednostką, która zajmuje się przygotowywaniem i przeprowadzeniem egzaminu maturalnego. To właśnie tam każdy dorosły uczeń powinien zgłosić swoją chęć do przystąpienia do egzaminu dojrzałości.

W celu dopełnienia wszelkich formalności należy udać się osobiście lub też przesłać do OKE deklarację maturalną. Na stronie internetowej OKE można znaleźć taką deklarację, podobnie jak na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Wówczas Okręgowa Komisja Egzaminacyjna skieruje dorosłego maturzystę do najbliższej placówki zgodnie z miejscem jego zamieszkania, gdzie będzie on mógł przystąpić do zdawania egzaminu. Maturzysta powinien również otrzymać stosowne pismo z wyznaczonymi dniami i godzinami poszczególnych egzaminów.

Tych kilka istotnych kroków pozwoli na dopełnienie wszelkich formalności i umożliwi zdawanie matury nawet po 10, 15 czy 20 latach od momentu zakończenia edukacji szkolnej.

Czasami konieczne są jeszcze inne drobne formalności, które można załatwić na miejscu w OKE przy składaniu deklaracji maturalnej.

Czas na kurs maturalny

Gdy formalności masz już za sobą to najwyższy czas na rozpoczęcie nauki. Jeżeli przez maturą uczęszczałeś do zaocznego liceum i przygotowałeś się tam do egzaminu to bardzo dobrze. Jeżeli trafiłeś na dobrych nauczycieli to nie potrzebujesz innych środków do utrwalenia swojej wiedzy maturalnej.

Często jednak zdarza się konieczność zapisu na kurs maturalny dla dorosłych, bo z tym przedmiotem zawsze jest najwięcej trudności. Poszukaj czegoś odpowiedniego na siebie i nie zwlekaj bo czasu nie jest aż tak dużo.

Powodzenia!

 

Zdajesz maturę po latach? Pobierz darmowy poradnik dla osób zdających po wielu latach przerwy. 

Wszystkie potrzebne informacje do zdania matury w jednym miejscu. Terminy, wymagania i wiele innych. 

 

Pobierz za darmo teraz

Podziel się z innymi

Komentarze (86)

 • Avatar
  Sebas

  Ale ja już zdałem polski, matematykę i obcy, wszystko na rozszerzonym. Chciałbym teraz, po kilku latach, zdać dodatkowo przedmioty, których nie zdawałem, np. chemie i biologię, gdyż mogą być mi potrzebne niedługo.
  Czy nie ma takiej możliwości i muszę zdawać wszystko od nowa?

  22 wrzesień 2013 11:58
 • Avatar
  redakcja

  Jeżeli zdawałeś maturę w ciągu ostatnich pięciu lat to nie powinno być zadnego problemu ze zdaniem jeszcze jednego przedmiotu.
  Jeżeli jednak było to wcześniej to niestety nie jestem w stu procentach tego pewien i najlepiej będzie jak zadzwonisz do kuratorium oświaty w Twoim województwie i wtedy uzyskach pełną informację. Jak już będziesz ją miał to podziel się tą informacją z innymi.

  22 wrzesień 2013 21:25
 • Avatar
  Filip

  Skończyłem szkołę rok temu, czy po 30 września jest jeszcze szansa na zapisanie sie na maturę?

  21 październik 2013 10:27
 • Avatar
  redakcja

  Skontaktuj się z Dyrekcją swojej szkoły. Może jeszcze uda się im coś załatwić bo ostateczne deklaracje dopiero w lutym.

  21 październik 2013 21:42
 • Avatar
  Daga

  Skończyłam liceum ogólnokształcące 11 lat temu, nie przystępowałam wówczas do matury. Teraz chcę nadrobić zaległości. W LO uczyłam się angielskiego i niemieckiego a na maturze chciałabym zdawać angielski – jako język obcy i rosyjski – jako wybrany przedmiot. Rosyjskiego nie uczyłam się w szkole, tylko na kursach... Chciałabym dowiedzieć się czy można zdawać, jako wybrany przedmiot język obcy który nie był nauczany w szkole?

  8 sierpień 2014 10:53
 • Avatar
  Nana

  Mam pyt. podobnie jak Daga. Czy jeśli ktoś ukończył wieczorowe liceum jakies 5 lat temu, ale nie przystąpił do egzaminu to czy musi powtórzyć kurs czy tylko sam egzamin?

  16 listopad 2014 20:01
 • Avatar
  janek

  czy za szkoly dla dorosłych się płaci czy sa one bezpłatne?

  20 luty 2015 1:49
 • Avatar
  hanka22

  ja chodzę do liceum dla dorosłych w Sopocie przy ul. Al.Niepodległości 751 w formie zajęć weekendowych. Jakies oplaty są ale nie wielkie wiec powinno cie stac na nauke. Są tez na pewno jakies dofinansowania na nauke z rozruch srodkow wiec jeśli tylko będziesz chciał na pewno ci się uda.

  20 luty 2015 23:41
 • Avatar
  dorkax

  Mąż będzie zdawał w maju. Trzeba we wrzesniu zgłosić sie do szkoły macierzystej a jeśli juz ta szkoła nie istnieje to do cke. W szkole macierzystej trzeba zlozyc deklaracje maturalną i w maju przystepujesz. Nawet jesli matura byla zdana 10 lat temu pozytywnie. Taka informacje dostalam w cke. Moze komus sie przyda

  30 czerwiec 2015 10:02
 • Avatar
  Poznanianka

  Są szkoły bezpłatne i płatne. Najlepiej jeśli nie jest się pewnym co do opłat itp... to zadzwonić lub wysłać na pocztę elektroniczną @.. Z pytaniami do szkół. COSINUS, ŻAK , PERSONA.

  28 wrzesień 2015 7:29
 • Avatar
  Monika

  Ja zdawałam maturę 22 lata temu, chciałabym zdać maturę z angielskiego, czy jest możliwość podejścia do matury po tylu latach?

  19 październik 2015 0:35
 • Avatar
  Sylwia

  5 lat temu skończyłam liceum. Niestety nie podchodziłam do matury,, chciałabym teraz. Gdzie powinnam się udać żeby załatwić wszystko? Czy muszę zdawać maturę w szkole którą ukończyłam?

  9 grudzień 2015 14:01
 • Avatar
  Regina

  Uczęszczałem do technikum hotelarskiego
  1993-1995
  Ukończyłam szkołę dyplomem ale nie zdałam matury.
  Zdałam pisemny egzamin z matematyki ale oblalam język Polski.
  Mieszkam za granicą.
  Chciałabym zdać maturę.
  Co mam robić?
  Jak i gdzie?

  6 luty 2016 21:53
 • Avatar
  Joanna

  Witam serdecznie, obecnie chodzę do liceum we Francji i został mi ostatni rok. Wątpię że uda mi się zdać maturę francuska więc chciałam ukończyć tutaj liceum i wrócić do Polski aby tam zdać maturę. Czy jest taka możliwość? Mogę ukończyć liceum we Francji ale maturę zdać w Polsce?

  3 marzec 2016 15:28
 • Avatar
  J.

  Ludzie, zadzwońcie do oddziału OKE w waszym mieście (lub najbliższym). OKE to Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Oddziały są wypisane na stronie, a w zakładce kontakt jest spis telefonów do konkretnych ludzi, nie do sekretariatu.
  Tam wam wszystko powiedzą. Jeden telefon. Pracują tam kompetentne osoby które odpowiedzą na wszystkie wasze pytania. Warto dzwonić bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za dany przedmiot, bo reguły chyba troszkę się różnią.
  Powodzenia!
  p.s. wiem że sytuacja ma się różnie zależnie od przepisów w danym roku. Dlatego trzeba dzwonić do OKE.

  13 kwiecień 2016 19:33
 • Avatar
  Artur

  Szanowna redakcjo.
  Mam ukonczoną zasadniczą szkołę zawodową, a było to około 20 lat temu. Teraz pragnę iść na studia. Dlatego chciałbym zdać najpierw maturę, najlepiej eksternistycznie (lecz nie przez internet). Proszę o wskazówki gdzie się udać i co należy zrobić aby zacząć naukę. Interesuje mnie szkoła do której mógłbym uczęszczać i płacić za wykłady w Krakowie. Cena nie gra roli poprostu jestem głodny wiedzy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  21 grudzień 2016 1:40
 • Avatar
  lena

  Pisalam mature w 2011 oblalam jeden przedmiot czy teraz musze zdawac cala jeszcze raz ?

  28 styczeń 2017 19:29
 • Avatar
  Marta

  Lena na poprawę matury masz 5 lat od dnia pisania. Jezeli w tym czasie nie poprawiałaś egzaminu dojrzałości z tego jednego przedmiotu to musisz pisac maturę od początku plus egzaminy ustne w nowej formule.

  3 luty 2017 0:00
 • Avatar
  Marek

  Skończyłem technikum Rolnicze w Bogdańczowicach 4 Lata temu nie podchodziłem wówczas do Matury chciał bym spróbować w przyszłym Roku Podejść bo w tym roku na przygotowanie zostało za mało czasu czy jest taka możliwość czy jeśli chcę muszę podejść jeszcze w tym Roku

  21 marzec 2017 5:56
 • Avatar
  Filip

  Witam 5 lat temu skończyłem Liceum Ogólnokształcące bez przystąpienia do matury :) czy jest szansa jeszcze na zdanie matury?? DUżo rzeczy nie pamiętam

  5 maj 2017 21:43
 • Avatar
  Aga

  Hm ja skonczylam szkołę dobre 22 lata temu z powodow rodzinnych nie podeszlam do matury .teraz mam odpowiedni wiek .czasy trudne .papier ma wielka wartość. A umiejętności to dodatek .chce podejsc i zdac egzamin dojrzałości. .i umaieram ze strachu ze sie nie uda.pamiec nie ta .i co wy na to

  27 czerwiec 2017 22:11
 • Avatar
  Arek

  Mam podobnie jak Aga. Też się zastanawiam, nad uzupełnieniem wykształcenia (o samą maturę). Skończyłem kilka "policealek" (ze zdaniem egzaminów zawodowych włącznie). Strach jest, że się nie uda ( tu doskonale Cię Ago, rozumiem).

  7 lipiec 2017 13:47
 • Avatar
  Anna Ł

  Zdawałam po 18 latach, BARDZO się bałam egzaminów. Niestety mam poprawke z matematyki, ale to jest spowodowane problemami zdrowotnymi (brakło mi czasu na ogarnięcie wszystkich przedmiotow) uczę się do sierpniowej poprawki. Cała reszta poszła mi świetnie. Cały rok nauki był bardzo ciężki, ale warto było. Składajcie papiery do OKE co macie do stracenia? A do zyskania sporo :)

  3 sierpień 2017 15:04
 • Avatar
  Anon

  Mam pytanie nie zdalem szkoly technikum wyrzucony na 3 roku dawno temu czy moge przystapic do matury czy musze isc do cku

  20 sierpień 2017 23:58
 • Avatar
  Ewa

  Boję się że sobie nie poradzę z zadaniami na egzaminie. Nie chcę być pośmiewisko dla wszy

  25 sierpień 2017 22:20
 • Avatar
  Misia

  Cześć skończyłam liceum ogólnokształcące w 2006 roku niestety nie zdałam wtedy matury z powodów osobistych chciałabym to nadrobić pomożecie

  25 sierpień 2017 22:26
 • Avatar
  Anna Ł

  Poczytajcie na stronie EduYou tam jest forum dla osób zdających po wielu latach. Wszyscy się boją, że narobia sobie obciachu - uważam ze nie potrzebnie!!!!! Składajcie podania do OKE a jak czegoś nie wiecie tam Wam wszystko wytłumaczą.

  29 sierpień 2017 20:25
 • Avatar
  Hunter S

  kurs przygotowujacy? Co za brednia! Chyba, ze poszerzony... Poziom jest tak denny, ze zupelnie nieprzygotowany, srednio-inteligentny i troszke bardziej, niz przecietnie interesujacy sie swiatem czlowiek bedzie musial sie jedynie odrobinke matematyke pocwiczyc, aby zdac ten niepotrzebny, idiotyczny test. Juz wielokrotnie zostalo wykazane, ze matura to bzdura.

  27 wrzesień 2017 9:51
 • Avatar
  Michael

  Witam . Czy jeśli pisałem matura w roku 2013 to czy w roku 2018 mogę pisać jeszcze raz ?

  5 listopad 2017 21:19
 • Avatar
  Anka

  Ja maturę zdawałam 2 lata temu a mam 27 lat. Życie tak się poukładało, że nie mogłam skończyć liceum z rówieśnikami. Zapisałam się do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Żorach: bezplatneszkoly.pl/zory. Tam bardzo dobrze przygotowałam się do matury i teraz mam średnie wykształcenie :)

  13 listopad 2017 20:57
 • Avatar
  ania

  Michael tak, mozesz zdawac, masz na to 5 lat...

  28 listopad 2017 21:20
 • Avatar
  Paulina

  Droga redakcjo skonczylam szkołę średnią 2014 w styczniu cykl tygodniowy chciałabym zdać maturę w stopniu podstawowym nie wiem jak sie zabrać do tego wszystkiego gdzie złożyć dokumenty i jak sie przygotowac dodam ze Internet dla mbiw w tej chwili jest najlepszym wyjściem jestem młodą mama mieszkajaca za granicą

  11 grudzień 2017 22:05
 • Avatar
  Patryk

  W młodym wieku po 1 klasie Technikum byłem zmuszony do przestania nauki z powodów zdrowotnych oraz poważnych rodzinnych.
  Wówczas wyjechałem za granice gdzie uczyłem się lecz to była nauka typowo indywidualna w domu.
  Mam duży zasób wiedzy i wiem że podchodząc do takiej matury, to nie stanowiła by ona da mnie problemu.
  I tu nasuwa się pytania, czy jest możliwość ubiegania się o podejście czysto praktycznie do samych testów ? ( nie posiadam świadectw ) moje Ost swiadecywo to ukończenia gimnazjum.
  Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Jak zrobić to najsprawniej i najszybciej ? Pozdrawiam

  30 grudzień 2017 21:16
 • Avatar
  Ela

  Witam.
  Zdawałam maturę 5 lat temu nie zdałam polskiego czy muszę zdawać wszystkie egzamin? czy wystarczy poprawic tylko j. polski ?

  5 styczeń 2018 14:56
 • Avatar
  Bartek

  Witam. W 2013 nie podchodziłem do matury teraz chciałbym podejść. gdzie bym musiał się udać żeby zaczerpnąć wiedzy z góry mowie ze liceum ukończyłem. Czy żeby nadrobić materiał moge na nowo zapisac sie do liceum ? czy są jakies szkoly gdzie nadrobie mteriał.

  20 styczeń 2018 21:36
 • Avatar
  Wiola

  Ukończyłam technikum w 2009 r. Zdawałam j.pol- ustny+pisemny wos-posemny oraz jezyk ang- pisemny+ustny. Nie zdałam angielskiego pisemnego. Do kiedy mogę zdawać mature na zasadach na których zdawałam ? Czy zamiast wos-u muszę zdawać matematyke ? Czy w starej formule będzie mnie obowiązywał tylko egzamin z j.pol ?
  Dziękuję za pomoc

  13 luty 2018 18:33
 • Avatar
  Natalia

  Witam ukończyłam liceum w 2014 roku. Zdałam język polski pisemny i ustny. Musze zdawać cała maturę od nowa? Czy jest możliwość żeby tylko podejść do języka angielskiego i matematyki ?

  6 marzec 2018 21:06
 • Avatar
  Andrew

  Aby studiowac w Wielkiej Brytanii nie potrzebna jest matura.

  15 kwiecień 2018 6:58
 • Avatar
  Joanna

  Natalia masz na dopełnienie matury 5 lat, po tym czasie wszystkie przedmioty trzeba zdawac jeszcze raz.

  21 maj 2018 13:06
 • Avatar
  Kamila

  A proszę powiedzieć co w mojej sytuacji zdawałam mature 3 lata temu zdałam wszystko oprócz matematyki, mogę ten jeden przedmiot zdać gdzieś indziej niż w mojej szkole ?

  6 wrzesień 2018 14:30
 • Avatar
  jola

  w jakiej szkole w Płocku warto zdawać maturę po latach .zamierzam w tym roku ,moja szkoła już nie istnieje a konczyłam ja w 2001 r
  jak jest z dyslekcją?gdzie taki dokument załatwie i czy jest potrzebny?

  28 wrzesień 2018 8:26
 • Avatar
  Anna

  Czy można kupić mature?

  5 październik 2018 17:50
 • Avatar
  Maja

  Zdawałam mature w 2000 roku w Płocku. Zdałam matematykę pisemną Jezyk polski oglądam.Czy teraz zdawać powinnam nowa mature? Szkola moja nie istnieje .Jaka szkole wybrac w Płocku

  6 grudzień 2018 17:03
 • Avatar
  Administrator

  Jeżeli od Twojej matury minęło 5 lat a tak jest w tym wypadku to musisz zdać całą maturę jeszcze raz. Jeżeli Twoja szkoła już nie istnieje to jedyne wyjście w tym wypadku to telefon do OKE i zapytanie gdzie w okolicy możesz zdawać maturę i jakie warunki musisz spełnić. Oni wskażą Ci najbliższa placówkę w której odbywają się takie egzaminu dla osób dorosłych.

  9 grudzień 2018 9:13
 • Avatar
  klaudyna

  skonczylam szkole srednia 10 lat temu wychowala dzieci chce isc na studia o ktorych kiedys marzylam ale wtedy bylam minimalnie karana no co młoda dłupia czy matura jest aktualna

  12 grudzień 2018 20:31
 • Avatar
  klaudyna

  chce ja zdac tylko nie wiem jak mam to zrobic

  12 grudzień 2018 20:33
 • Avatar
  Marzena

  Witam serdecznie. Czy jeszcze teraz mogę zapisać się na maturę 2019?dziękuję z góry za odpowiedź.

  6 styczeń 2019 19:57
 • Avatar
  Klaudia

  Marzena, do 7 lutego są ostateczne deklaracje wiec myślę, że są spore szanse

  9 styczeń 2019 20:05
 • Avatar
  Katarzyna

  Kończyła Liceum dla dorosłych k w 2023 r. Mogę po takiej szkole i po tylu latach podejść do egzaminu dojrzałości?!

  7 luty 2019 7:38
 • Avatar
  Mi

  W 2023? Serio?

  7 luty 2019 23:38
 • Avatar
  Matura

  Podchodziłam do matury 9 lat temu zdałam ustne polski i angielski czy podchodząc teraz do matury pisemnej musze ponownie zdawać ustne ?

  15 luty 2019 12:45
 • Avatar
  Paulina

  Witam mam takie pytanie mature zdawałam w 2014 roku podchodzilam jeszcze dwa razy i nie zdalam 2 przedmiotów potem odpuściłem ale moglam teraz podejść w maju to nie pomyślałam bo to ostatni rok czy jest sznasa na złożenie deklaracji teraz i zdania w czerwcu lub sierpniu ??.

  23 maj 2019 17:00
 • Avatar
  Ne_sia

  Dzień dobry, chcę zrobić maturę skończyłam technikum w 2012r w ogóle nie pochodziłam do matury w 2017r złożyłam w swojej macierzystej szkole deklaracje o podejściu do matury ale z powodów osobistych na początku (2018r styczeń jeszcze przed maturą) zrezygnowałam złożyłam deklaracje, że nie podchodzę do matury i tu moje pytanie teraz chcę na nowo podejść do matury czy muszę na nowo pójść do szkoły średniej zaocznie na rok a po tym roku nauki zdawać maturę??

  16 czerwiec 2019 14:36
 • Avatar
  GOŚĆ

  Witam ukończyłam liceum ogólnokształcące w 2012roku ale nie podeszłam do matury czy jest możliwość podejścia po tylu latach gdzie można złożyć papiery?

  27 czerwiec 2019 0:21
 • Avatar
  GOŚĆ

  Dodam że mojej szkoły juz nie ma:/

  27 czerwiec 2019 0:23
 • Avatar
  Kasia

  Zdałam maturę w 1994 roku. Nie miałam poprawek. Teraz chciałabym zdać rozszerzoną biologię. Czy to prawda, że nie mogę zdać tylko biologii i muszę zdać całość jeszcze raz?

  27 czerwiec 2019 19:24
 • Avatar
  Kasia

  Dodam, że ukończyłam również studia. Teraz chciałabym iść na kolejne, ale wymagana jest biologia.

  27 czerwiec 2019 19:40
 • Avatar
  Agata

  Ukończyłam technikum ekonomiczne w 2008 r. podeszłam do matury pisemnej a do ustnej niestety nie bo byłam tak zestresowana że nie dałam rady . Teraz po latach chciałabym jeszcze raz spróbować zdać maturę ,tylko nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać bo na pewno jest to bardzo długi okres od ukończenia szkoły a ja bym potrzebowała wsparcia w nauce żeby ktoś mnie pokierował ewentualnie pokazał na co mam zwrócić uwagę w poszczególnych przedmiotach .

  4 lipiec 2019 8:24
 • Avatar
  Aga

  czy do matury po latach wystarczą same kursy w szkole czy to też tak się odbywa jak w szkole średniej

  6 lipiec 2019 17:20
 • Avatar
  Aga

  czy jednak trzeba się uczyć lektur typu lalka,dziady hehe

  6 lipiec 2019 17:25
 • Avatar
  Kasia

  Do Aga: oczywiście, że musisz znać lektury. Wydaje mi się że matura jest taka sama dla wszystkich. Więc musisz umiec to czego uczą sie w liceum. Pisać rozprawke, znać Pana Tadeusza, Lalkę i Dziady na wylot i inne rzeczy ;)

  18 lipiec 2019 8:08
 • Avatar
  Iwa

  A jak mam ukonczone liceum zaoczne kilkanascie lat temu. Matury nie zdalam. Mam swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej. To czy moge zdawac teraz sama mature czy musze potorzyc liceum? Jak to jest?

  20 wrzesień 2019 11:58
 • Avatar
  Łukasz

  Witam, 4 lata temu przystąpiłem do matury, lecz nie udało.mi się zdać z części pisemnej ani jednego przedmiotu a z części ustnej nie zdałem języka angielskiego. Więc moje pytanie brzmi co mam zrobic i gdzie się udać aby złożyć deklarację i czy muszę poprawiać ustny egzamin z języka polskiego chociaż go zdałem

  24 październik 2019 15:27
 • Avatar
  Jola

  Witam,
  Ja zdawałam maturę jakieś 8 lat temu wtedy nie zdałam tylko matematyki czy jest możliwość zdawania matury tylko z matematyki czy teraz muszę zaczynać wszystko od nowa ??

  29 październik 2019 10:38
 • Avatar
  Waldy

  Witam zdawałem maturę 20 lat w technikum 3letnim nie zdałem Jej i chciałbym zdać ją Od czego zacząć jakie przedmioty i jak to w 2019 wygląda.

  1 listopad 2019 12:52
 • Avatar
  Justyna

  Witam,
  zdawałam maturę w 2003 r. i niestety z geografii mi się nie udało. Czy teraz muszę zdawać wszystkie obowiązkowe przedmioty? Czy jest możliwość podejść tylko z geografii?

  12 listopad 2019 12:39
 • Avatar
  Magdalena

  Witam, chciałabym podejść do matury w tym roku (jestem w kl. 4 technikum) ale niestety w mojej szkole panują okropne zasady nie do "przeskoczenia" - ale nie o tym. Chciałabym dowiedzieć się jak będzie, jeśli będę chciała zdawać za rok (2021r.) Czy muszę składać deklarację w tej samej szkole gdzie chodzę teraz? I jak to w ogóle wszystko będzie wyglądało.

  14 listopad 2019 18:13
 • Avatar
  Justyna

  Witam, zdawałam maturę po ukończeniu LO w 1996 roku. Pisemne egzaminy zdałam, ale ustne nie. Jakie przedmiotu muszę teraz zdawać?

  1 styczeń 2020 16:05
 • Avatar
  Jamvi

  Nie zdalam matury z matmy i angielskiego. Okolo 15 lat temu. Czy tetaz musze zdawac te mature od poczatku? Czy tylko z tych przedmiotow ktorych nie zdalam?

  9 styczeń 2020 13:43
 • Avatar
  Kat

  Nie zdałam matury z matematyki 2 lata temu.
  Chce podejść do matury w 2021 roku.
  Chce iść do szkoły zaocznej aby się do niej przygotować.
  Gdzie taka szkoło

  23 styczeń 2020 22:44
 • Avatar
  Olka77

  Dzwońcie do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jest w każdym województwie. Internet macie? To proste

  30 styczeń 2020 17:17
 • Avatar
  Ania

  Czy można kupić mature?

  17 kwiecień 2020 22:02
 • Avatar
  Kinga

  5 lat temu nie zdalam matury i chciałabym ja zdac teraz, ale mieszkam za granica, czy nusze uczęszczać na jakies kursy i zajęcia?

  20 kwiecień 2020 12:59
 • Avatar
  Emilia

  9 lat nie zdałam matury z matmy. Czy z pozostałych przedmiotów się jeszcze zaliczają czy trzeba od początku?

  6 maj 2020 22:52
 • Avatar
  Alicja

  Ukończyłam 6 lat temu liceum,ale bez matury.
  Chciałbym przystąpić ponownie do egzaminu,ale w innej szkole niż ta,do której uczestniczyłam.Czy jest taka możliwość?Jeśli tak,to jak to osiagnac?

  29 wrzesień 2020 1:01
 • Avatar
  Sebek

  Witam jeśli mam wykształcenie średnie a chce poprawić maturę to są jakieś szkoły roczne które do tego przygotowują ?

  13 listopad 2020 23:16
 • Avatar
  Envignist

  Cipralex baitte <a href=https://xbuycheapcialiss.com/>generic cialis from india</a> QuawlFloalay best place to buy generic cialis

  7 grudzień 2020 18:06
 • Avatar
  Magda

  Moi drodzy jestem dorosłą kobietą mam 44 lata i zmarnowane życie.Wiele,wiele lat temu rzuciłam szkołę i wyjechałam nie skończyłam nawet szkoly zawodowej nie mam zadnego wykształcenia jestem nikim bo tak właśnie sie czuję
  Dzisiaj po wielu latach bardzo tego żałuję chcialabym zacząć cos robić nawet sama dla siebie pójść do jakiejś szkoky wyższej (ale z czym)otaczać sie troszeczkę w innym towarzystwie zaznaczę ze bardzo lubię fotografię jako hobby historie sztuki,kiedys chciałam pracować z dziećmi ale dzisiaj mogę tylko pomarzyć...
  Co powinnam zrobić według Was bo sama nie wiem od czego zacząć?Dziękuję

  23 styczeń 2021 15:06
 • Avatar
  Lbggeawn

  buy prescription only viagra <a href="http://genqpviag.com/#">viagra on line</a> over night viagra usa http://genqpviag.com/ - does viagra work on women ’

  26 styczeń 2021 2:16
 • Avatar
  AliBaba

  Ukończyłam szkołę zawodową, później uczęszczałam do technikum o tym samym profilu ale z przyczyn niezależnych przerwałam naukę dwa miesiące przed ukończeniem szkoły, nie pisałam pracy dyplomowej. Jakie kroki muszę podjąć by przystąpić do matury ?

  28 styczeń 2021 14:07
 • Avatar
  Jdbxgeawn

  how can i buy viagra in korea <a href="http://llviabest.com/#">viagra australia</a> viagra shoppers drug mart http://llviabest.com/ - buy viagra without presciption ’

  1 luty 2021 12:57
 • Avatar
  Jbbvgeawn

  pharmacy cost comparison <a href="http://canadianpharmnorx.com/ ">pharmacy in canada</a> motion sickness

  3 luty 2021 16:04
 • Avatar
  Kbcxleno

  discount prescription drug <a href="http://xuypharmacyonline.com/">24 hour pharmacy</a> canadian pharmaceuticals online

  3 luty 2021 19:19
 • Avatar
  Lbsxgeawn

  canadian prescription drugs <a href="https://ssviagriia.com/ ">tesco online viagra</a> safeway pharmacy

  3 luty 2021 20:41
 • Avatar
  NncsAtmob

  canada discount drug <a href="http://lightvigra.com/ ">viagra generic canadian pharmacy</a> viagra without a prescripton

  3 luty 2021 22:26
 • Avatar
  MichaelScase

  canadian mail order pharmacies <a href=" https://naijamoviez.com/# ">best ed medication</a>
  https://naijamoviez.com/# online medications
  <a href=https://naijamoviez.com/#>legitimate canadian internet pharmacies</a> canadian meds without a script

  27 listopad 2022 15:56

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem