Angielski - nowa łacina?

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Angielski - nowa łacina?

Big_angielski-flaga

Język łaciński jest językiem martwym, nie stosuje się go już w zasadzie nigdzie. Istnieje co prawda całkiem spora rzesza jego zapaleńców, którzy stale go przystosowują do dzisiejszego świata, głównie poprzez tworzenie nowych słów, których język Rzymu nie znał, ale jest to kwestia hobbistyczna.

Przez wieki łacina była najpowszechniej używanym językiem świata, teraz – po długim okresie bezkrólewia – bezapelacyjnie nową łaciną stał się … oczywiście język angielski.

 

Z życia studenta - prawdziwa historia

Odwiedzałem już parę lat temu targi pracy, o ile pamiętam z ówcześnie wykonywanego zawodu nie byłem zadowolony, choć to dla naszej historii nieistotne. Doskonale utkwiło mi w pamięci coś innego. Rozmawiałem z jakąś skądinąd sympatyczną Panią z dość znanej firmy. Pierwsze pytanie, jakie do mnie skierowała brzmiało mniej więcej tak: „Jakie zna Pan języki obce? Niemiecki, włoski, hiszpański, może coś wschodniego?” Niby nic takiego, ale zwróćcie uwagę, że nie wspomniała o angielskim, było to dla niej zupełnie oczywiste, że znam biegle ten język, co akurat nie mija się z prawdą. Następnie poinformowała mnie, że rozmowa kwalifikacyjna odbywa się po angielsku + wskazane przeze mnie języki. Zaznaczam, że nie jest to niczym szczególnym, w tej chwili to absolutny standard na wiele atrakcyjnych miejsc pracy.

 

Zmotywowani choć trochę? Myślę, że tak. A teraz pojawia się kolejna kwestia – jak się uczyć angielskiego, zajęcia w samej szkole rzadko kiedy wystarczają.

Rynek jest wręcz zalany ofertami szkół językowych, jak i prywatnych korepetytorów, oferujących naukę języka angielskiego w przeróżnych formach, z zastosowaniem przeróżnych metod. Jest to oczywiście pewne wyjście, niestety należy liczyć się z kosztami, a i tak wszystko zależy od naszego wysiłku i nakładu pracy.

Najlepszy sposób na naukę języka obcego

Przez całe życie ja osobiście uczyłem się języka niemieckiego, po drodze, przez krótką chwilę przewinął się także rosyjski. A angielski powinien pozostać dla mnie owiany mgłą tajemnicy. Tymczasem to właśnie w angielskim jestem najbieglejszy…

Nauka przez przyjemność

Truizm w najczystszej postaci, ale jakże prawdziwy. Moja znajomość angielskiego zaczęła się w chwili, gdy poznałem gry komputerowe (pamiętna Amiga 500+). Po krótkiej fascynacji zręcznościówkami i tego typu grami, zainteresowałem się bardziej grami RPG (Role Playing Game), a tu okazało się, że znajomość angielskiego jest wręcz nieodzowna. Były to czasy przed internetowe, więc musiałem robić wszystko ręcznie – słownik pod ręką i mozolne wyszukiwanie niezrozumiałych słówek. Dziś przebiega to o wiele szybciej – google translator uczy nawet wymowy! Macie więc doskonałe  warunki – wystarczy chcieć!

Filmy, filmy i jeszcze raz filmy!

To oczywiście nie wystarcza – naszym ideałem i celem jest pełna biegłość w języku angielskim. Jako krok numer 2 proponuje rozstanie się z filmami z lektorem lub polskim tłumaczeniem – sami będziecie zdziwieni, że tak szybko i tak dużo rozumiecie. Wystarczy chcieć!

Podziel się z innymi

Komentarze (3)

 • Avatar
  LESZEK

  język łaciński gamoniu jeśli nie wierz to70%słówek angielskich to łacina ...GAMONIU

  20 wrzesień 2014 22:56
 • Avatar
  Anna

  Włąśnie dla wszystkich pasuje pracować przez Skype! Moim zdaniem jest to, że studia przez Skype efektywny sposób wykorzystać czas wolny. Szukaj oferty pracy dla nauczycieli angielskiego na stronie http://preply.com/pl/praca

  26 listopad 2014 18:17
 • Avatar
  Suizecy

  Small interfering RNA siRNA duplexes targeting human SXR and p53 were custom synthesized by Qiagen Qiagen Inc <a href=https://buyciali.cfd>discount cialis</a>

  18 maj 2023 22:53

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem