Tajne techniki pamięciowe, które pomogą Ci szybciej się uczyć

LAST MINUTE HELP - MATURA USTNA ANGIELSKI!  ==> Kurs Online - arkusze CKE z opracowaniami  <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 godzin!

Tajne techniki pamięciowe, które pomogą Ci szybciej się uczyć

Big_id-10084289

W czasie, gdy matura za pasem, chyba każdy maturzysta zastanawia się nad tym, jak w sposób łatwy i efektowny zwiększyć zasoby swojego mózgu i poprawić swoje zapamiętywanie do tego stopnia, by zdobyte dziś informacje można było z powodzeniem wykorzystać i na maturze, i za kilka lat. Najpierw poczytaj co nieco na temat metod zapamiętywania. Wykorzystaj te partie Twojego mózgu, które mają się całkiem dobrze i przekształć swoje dotychczasowe myślenie w oceny z egzaminu maturalnego!

Rysuj, zakreślaj, koloruj!

Po pierwsze: Rysuj, zakreślaj, koloruj. Twój mózg o wiele szybciej przyswoi sposoby rozmnażania bezpłciowego i płciowego, potrzebne Ci na egzamin z biologii, gdy rozrysujesz sobie poszczególne schematy kolorowymi kredkami w zeszycie. Pamiętaj – rysuj tak, byś to TY zrozumiał ich sens. Jeśli łatwiej skojarzysz poszczególne nazwy bakterii i wirusów z kolorowymi robaczkami w podobnym do nich kształcie, to nie poświęcisz nawet piętnastu minut na wkuwanie ich trudnych nazw!

Jak uczyć się dat i innych rzeczy na pamięć?

Po 2. Jeśli wkuwanie wydarzeń historycznych w chronologicznej kolejności to dla Ciebie katorga, mamy dla Ciebie propozycję – zapisuj je w formie ciekawych, zabawnych wierszyków, rymowanek, śmiesznych i brzmiących niezbyt poważnie, ale pozwalających zapamiętać sens wydarzenia. Wszelkie daty możesz wpleść w swoją rymowankę, to pomaga! Taki sposób zapamiętywania jest nieco pracochłonny, ale daje Ci gwarancję, że w najbardziej stresujących momentach, czyli np. na maturze, nie pojawi Ci się w głowie czarna dziura, ale – zabawna rymowanka.

Zapisuj to co ważne, bez zbędnych słów!

Po 3. Treściwie i zwięźle. Niektórych notatek nie da się odpowiednio wyrysować czy inaczej zobrazować. Dlatego gdy je piszesz używaj krótkich, jak najbardziej treściwych zdań. Przypatrz się swojej notatce raz jeszcze i wykreśl z niej wszystkie słowa, które tylko zaśmiecają Ci umysł przy powtarzaniu. Wykreślaj dotąd, aż zostaną w niej same słowa-klucze. Nie bój się, one w zupełności wystarczą Ci do odtworzenia sensu notatki.

Więcej na temat technik efektywnej nauki do matury znajdziesz w naszym poradniku Jak uczyć się efektywnie?

Podziel się z innymi

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem