Korepetycje szyte na Twoją miarę

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Korepetycje szyte na Twoją miarę

Big_korepetycje

Z własnych obserwacji i doświadczeń doskonale wiemy, że rynek korepetycji jest niezwykle silny i prężny, w zasadzie z roku na rok pojawia się coraz więcej usług tego typu. Nie potrzeb zresztą ich specjalnie szukać – wystarczy przejść się w okolicach przystanków autobusowych czy słupów ogłoszeniowych – w zasadzie co drugie, co trzecie ogłoszenie dotyczy właśnie korepetycji.

Korepetycje – przez kogo?

Rynek korepetycji podzielony jest w zasadzie na dwie części, jeśli chodzi o usługodawców oczywiście. Z jednej strony korepetycji udzielają doświadczeni nauczyciele, którzy w ten sposób zwiększają swoje bądź co bądź niskie przychody. Drugą grupę tworzą studenci i absolwenci uczelni wyższych.

 

Wybór korepetytora

Wybór korepetytora powinien rozpocząć się właśnie od doboru pomiędzy tymi dwiema grupami. Nauczyciel gwarantuje (przynajmniej najczęściej, bowiem czasami dochodzą do naszych uszu niesamowite wręcz historie o kompetencjach nauczycieli) rzetelność przekazywanej wiedzy, z zasady też – skoro decyduje się na udzielanie korepetycji – posiada ów przysłowiowy talent pedagogiczny. Podkreślmy to jeszcze raz – z zasady.

Istnieje jednak także druga strona medalu, zwłaszcza w przypadku, gdy korepetycji udziela nauczyciel, który uczy was także w szkole. Takiej sytuacji należy się absolutnie wystrzegać. Przede wszystkim może narazić to Was na nieprzyjemności lub nawet kłopoty ze strony innych uczniów lub nauczycieli. Bardzo ciężko będzie bowiem odeprzeć zarzut, jeśli możemy tak to ująć: płatnej protekcji. Poza tym sytuacja taka jest wielce dwuznaczna z moralnego punktu widzenia

Studenci mają przewagę dzięki zbliżonemu wiekowi – z pewnością ułatwia to kontakt, co nie pozostaje naturalnie bez wpływu na samą naukę. Z drugiej strony jednak istnieje ryzyko pewnej nierzetelności i braku kompetencji ze strony takiego korepetytora. Nie można nie wspomnieć też o kwestii takiej jak odpowiedzialność i przygotowanie do zajęć.

 

Casting na korepetytora

Tak, ten śródtytuł nie jest żartem czy pomyłką. Szukając swojego „wymarzonego” korepetytora nie można zdawać się na ślepy los czy od razu decydować się na pierwsze napotkane ogłoszenie.

Przede wszystkim należy nawiązać kontakt, aby przekonać się, czy dana osoba spełnia wszelkie konieczne warunki, zorientować się odnośnie ceny i wszelkich formalności. Nie musi to oczywiście sprowadzać się do spotkania w cztery oczy – od czego mamy telefony i przede wszystkim Internet. Taka rozmowa będzie także idealną okazją do poznania charakteru, temperamentu i ogólnie osobowości naszego – być może przyszłego korepetytora. Wbrew pozorom to zagadnienie jest chyba kluczowe dla dobrej i owocnej współpracy i Waszych przyszłych sukcesów naukowych.

 

Poczta pantoflowa - najlepsze źródło informacji o korepetycjach

Inna, zdecydowanie najlepszą drogą do znalezienia dobrego korepetytora, jest tak zwane rozpuszczenie wici. Pytajcie wśród rodziny, znajomych bliższych i dalszych – informacje z pierwszej ręki są zawsze najlepsze

Podziel się z innymi

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem