Jak otworzyć eKONTO w mBanku? Poradnik

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jak otworzyć eKONTO w mBanku? Poradnik

Big_mbank_logo

eKONTO to najpopularniejsze konto wśród studentów ze względu na bardzo dobrą ofertę i wysoką dostępność. Założenie eKONTA przebiega szybko i bezproblemowo. Zajmie Ci to maksymalnie kilka minut. 

Po pierwsze należy złożyć wniosek online który jest dostępny na stronie mBanku i następnie podpisać umowę którą dostarczy Ci kurier. Od niedawna możesz potwierdzić swoje dane wykonując przelew na nowo utworzone konto z konta w innym banku w którym już posiadasz rachunek. A teraz do sedna -> zaczynamy!

 

Krok 1. Przejście na stronę mBanku i rozpoczęcie wypełniania wniosku.

Aby przejść na stronę mBanku kliknij w poniższy przycisk:

Na pierwszej srtonie możemy zapoznać się jeszcze raz z najważniejszymi punktami oferty. Następnie klikamy na przycisk Żłóż wniosek i zaczynamy faktyczny proces wypełniania formularza.

 

Krok 2. Wybór sposobu podpisania umowy

W tym kroku musisz zdecydować w jaki sposób chcesz podpisać umowę z mBankiem na otwarcie eKONTA. Do wyboru masz trzy opcję. Najcześciej wybierany sposób to Kurier ze względu na fakt, że nie musimy nic robić, nigdzie iść. Umowa zostanie dostarczona nam do domu o wskazanej porze dnia. Przy kurierze poddpisujemy dwa egzemplarze umowy które następnie są zabierane i dostarczane do siedziby banku. Po kilka dniach otrzymamy pocztą naszą (podpisaną) kopię umowy.

Kolejna możliwość to punkt naziemny mBanku - jeszcze tego samego dnia możesz podpisać umowę w wybranym mKiosku lub Centrum Finansowego mBanku (Aspiro). Pracownik pomoże Ci aktywować rachunek oraz opowie o jego funkcjonalnościach. Tutaj jednak musisz się fatygować do określonego miejsca w Twoim mieście. Jeżeli pochodzisz z mniejszego miasta to bardzo często nie ma tam takiego punktu naziemnego, więc nie możesz skorzystać z tej opcji.

Ostatnia możliwość - ostatnio wprowadzona - to elektroniczne podpisanie umowy. Otworzysz eKONTO bez konieczności podpisywania umowy w formie papierowej. Na wniosku zostaniesz poproszony o podanie Twojego numeru rachunku w dotychczasowym banku. Konto zostanie aktywowane, jeśli wykonasz przelew ze wskazanego rachunku, a zadeklarowane dane będą poprawne. Z tej opcji możesz skorzystać tylko w przypadku gdy masz już konto w innym banku.

Ja wybieram Kuriera jak sposób najbardziej dostępny i najmniej mnie angażujący :)

Wybór sposobu podpisani umowy.

Krok 3. Podstawowe informacje osoby składającej wniosek o otwarcie konta w mBanku

W tym kroku formularz składa się z kilku części. Pierwsza to rodzaj rachunku gdzie wybieramy opcję Indywidualny. Jeżeli masz już męża/żonę i jeszcze nie macie konta w banku to w tym przypadku możesz wybrać rachunek wspólny. Wówczas na umowie będą widnieć dwie osoby, które mają pełny dostęp do rachunku. 

Następnie musisz się zdecydować na Produkty i usługi. Jak większość banków tak i mBank w czasie zakładania konta próbuje nam "do sprzedać" dodatkowe usługi. Nas w tym momencie interesuje tylko otwarcie rachunku eKONTO oraz otrzymanie karty płatniczej bo jest ona w obecnych czasach konieczna. Produkty dodatkowe to między innymi konto eMax z kartą płatniczą. Nie jest nam ono potrzebne bo w ramach eKONTA możemy otworzyć aż 4 dodatkowe rachunki eMax Plus do czego zachęcam gdyż pozwoli nam to na lepsze zarządzanie naszym budżetem. Konta eMax Plus są darmowe i otworzysz je poprzez mLinię po aktywacji eKonta. Aktywacja jest bezpłatna.

Jeżeli chodzi o kredyt odnawialny to nie analizowaliśmy tej oferty. Więc przed podjęciem decyzji o jego uruchomieniu musisz zapoznać się z innymi ofertami, aby wybrać sobie najatrakcyjnieszą ofertę.

Podsumowując wybieramy tylko dwie pierwsze pozycję: eKONTO i karta płatnicza do rachunku.

W drugiej części tego formularza podajemy nasze dane osobowe. Zwróć szczególną uwagę na adres email i numer telefonu kontaktowego. Na ten numer będziesz otrzymywał jednorazowe hasła SMS do potwierdzania operacji na Twoim koncie, więc musi być on poprawny.

Jeżeli mieszkasz w innym miejscu niż jesteś zameldowany (adres na dowodzie osobistym) i chcesz na ten właśnie adres otrzymać umowę to musisz zaznaczyć opcję adres korespondencyjny inny niż adres zameldowania i podać właściwy adres w rozwiniętej części formularza. Gdy wypełnisz już wszystkie wymagane pola kliknij w przycisk Dalej.

 

Krok 4. Potwierdzenie wprowadzonych danych i akceptacja regulaminu.

W tym kroku muisz jeszcze tylko potwierdzić poprawność wprowadzonych danych. Jeżeli wszystko się zgadza to zaznacz jeszcz checkbox że zapoznałeś się z oświadczeniem. To pole jest wymagane i kliknij w przycisk Złóż wniosek.

To był ostatni krok składania wniosku. W tym momencie otrzymasz na podany adres email instrukcję co robić dalej oraz w przeciągu kilku dni skontaktuje się z Tobą kurier w celu ustalenia dogodnego terminu dostarczenia umowy do podpisania.

 

Mam nadzieję, że poradnik pomógł Ci złożyć wniosek i rozwiał Twoje ewentualne wątpliwości i dylematy.

 

 

Podziel się z innymi

Komentarze (5)

 • Avatar
  Paweł

  Jasne, że warto założyć konto w MBank, założenie jak i prowadzenie nic nie kosztuję, szybkie darmowe przelewy po przez internet. Całodobowy dostęp do swoich pieniędzy itp. Mogę pomóc w złożeniu wniosku.

  1 wrzesień 2013 14:23
 • Avatar
  Zenek

  Generalnie dobre, nowoczesne konto. Przede wszystkim dla osób młodych, którym zależy na dostępie do konta za pośrednictwem różnych kanałów. Niskie opłaty lub możliwość ich uniknięcia, jeśli korzystamy aktywnie z konta. Np. nie płacimy za kartę debetową, jeśl osiągniemy miesięczny prób płatności na kwotę min. 200 zł.
  ---------------------------------------
  eKonto w mBanku

  10 luty 2015 13:56
 • Avatar
  Tymek

  Myślę, że fajnie założyć u nich konto, bo można samemu wybrać sobie wzór na karcie płatniczej. Drobiazg, ale bardzo cieszy ;) Poza tym często są promocje z polecaniem konta znajomym, za co można zgarniać kaskę. Na początek studiów zawsze się przyda dodatkowy grosz w kieszeni ;)

  23 styczeń 2017 18:03
 • Avatar
  franc

  W tym roku zacząłem studia i musiałem założyć jakieś konto, bo pracuję dorywczo i musiałem podać numer konta u pracodawcy. Wybrałem mbank, bo słyszałem, że mają bardo dobrą aplikację mobilną i wszystko można załatwić przez komputer lub telefon, a ja nie lubię ciągać się po urzędach.

  23 styczeń 2017 18:07
 • Avatar
  coalime

  Sambuughin N, McWilliams S, de Bantel A, Sivakumar K, Nelson TE Single amino acid deletion in the RYR1 gene, associated with malignant hyperthermia susceptibility and unusual contraction phenotype <a href=http://acialis.one>cialis 5 mg</a>

  18 maj 2023 20:10

Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem