Jak otworzyć konto Direct w ING Banku Śląskim? Poradnik

LAST MINUTE HELP - MATURA USTNA ANGIELSKI!  ==> Kurs Online - arkusze CKE z opracowaniami  <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 godzin!

Jak otworzyć konto Direct w ING Banku Śląskim? Poradnik

Big_ing_logo

ING Bank Śląski ma jedną z najlepszych ofert na rynku dla studentów. Konto Direct od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce naszego rankingu. Konto oferuje bezpłatne prowadzenie, brak opłat za kartę jeżeli w ciągu miesiąca wydasz przynajmiej 100 zł przy użyciu karty płatniczej, darmowe przelewy do innych banków oraz unikalnaą kartę płatniczą z Twoim zdjęciem. ING jako jedyny ma w ofercie bezpłatne dla studentów wydanie karty ze zdjęciem. Niby nic wielkiego, ale cieszy oko.

W tym poradniku poprowadzę Cię krok po kroku jak szybko wypełnić i złożyć wniosek online do otwarcie Twojego rachunku Direct. A więc zaczynamy.

 

Aby rozpocząć rownolegle z poradnikiem wypełnianie swojego wniosku kliknij w poniższy przycisk. Otworzy Ci się formularz składania wniosku online

 

Krok 1. Wybranie rodzaju konta

W tym kroku z listy rozwijanej wybieramy konto Direct, następnie podajemy swój numer PESEL, zaznaczamy czy jesteśmy już klientami banku. Następnie potwierdzamy że jesteśmy "człowiekiem" przepisując kod z obrazka oraz na samym końcu musimy potwierdzić, że zapoznaliśmy się z regulaminem oraz tabelą oplat i prowizji. Po tych krokach klikamy "Dalej" i przechodzimy do drugiego kroku.

Krok 2. Podanie danych osobowych

W tym punkcie podajemy swoje podstawowe dane osobowe. Jeżeli mieszkasz w innym miejscu niż Twój adres zameldowania (adres na dowodzie osobistym) to zaznasz checkboxa, że posiadasz inny adres korespondencyjny i podaj go w rozwiniętych polach formularza.

Kolejno uważnie wpisz swoje dane kontaktowe: adres email i numer telefonu komórkowego. Są one szczególnie ważne bo w ten sposób będą się z Tobą kontaktować pracownicy banku. Jeżeli tutaj popełnisz pomyłkę nie będą oni mieli możliwości kontaktu z Tobą i będziesz zmuszony wypełnienia formularza jeszcze raz lub zadzwonienia na infolinię, aby poprawić te dane.

Krok 3. Wybranie rodzaju karty płatniczej oraz dodatkowych usług do konta.

W tym kroku musisz wybrać kartę płatniczą do swojego konta. Jeżeli chcesz mieć kartę z własnym zdjęciem wybierz możliwości rozpoczynające się od Moja karta... Za ich wydanie nie zapłacisz nic, jeżeli masz pomiędzy 18 a 26 lat. W przeciwnym wypadku za kartę ze zdjęciem zapłacisz 15 zł. Opcje bez przedrostka Moja karta są bezpłatne.

Kolejno jest ubezpieczenie karty. W tym momencie nie jest nam potrzebne więc pozostawiamy to pole odznaczone. Kolejna dwa pola są zaznaczone i nie możesz ich odznaczyć. To usługi bankowości internetowej i telefonicznej - obie są bezpłatne.

Dodatkowy rachunek - zaznaczamy NIE i na samym końcu wybieramy placówkę w której ma być uruchomiony nasz rachunek. Wybierzą tą która jest najbliżej Twojego aktualnego miejsca zamieszkania.

Jeżeli wybrałeś kartę ze zdjęciem pojawi się kilka dodatkowych kroków w procesie rejestracji związanych z tą właśnie kartą. Jeżeli wybrałeś zwykłą kartę to przejdź do kolejnego kroku.

Czytamy regulamin dotyczący użytkowania i wydania karty ze zdjęciem oraz go akceptujemy.

Następnie będziemy mieli widok z możliwością dodania własnego zdjęcia lub wybrania jednego z galerii.

 

Krok 4. Potwierdzenie danych

W pierwszej części formularza widzisz podsumowanie wprowadzonych przez Ciebie danych. Sprawdź czy są poprawne. Jeżeli zauważyłeś jakiś błąd kliknij Popraw.

W drugiej części możesz lub nie wyrazić zgodę na dostarczanie do Ciebie nowych informacji handlowych oraz musisz zaznaczyć checkbox że bank może przekazać Twoje dane adresowe firmie kurierskiej, aby mogła Ci dostarczyć umowę.

Krok 5. Podanie danych do wysyłki umowy

Jezeli Twoje dane do wysyłki umowy są takie same jak poprzednio to nie musisz nic robić. Jeżeli jednak chciałbyś, aby kurier dostarczyl umowę na inny adres niż wcześniej podany to właśnie tutaj możesz to zmienić.

Na dole formularza wybierz jeszcze pytanie kontrolne i podaj swoją odpowiedź. Będzie ono potrzebne w przypadku zapomnienia hasła i innych sytuacjach w których będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość.

Gdy klikniesz w następny krok -> podsumowanie zosanie dla Ciebie utworzony nowy rachunek. Na ekranie wyświetli Ci się jego numer oraz dane do logowania. Zapisz je gdzieś gdyż te dane będą Ci potrzebne do pierwszego logowania do systemu.

Dziękuję za lekturę poradnika. Mam nadzieję, że dzięki niemu rozwiałeś swoje wątpliwości związane z procesem założenia konta w ING Banku Śląskim. Jeżeli chcesz teraz rozpocząć proces zakładania nowego konta osobistego Direct to kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przeniesiony za pomocą szyfrowanego połączenia SSL na stronę banku gdzie będziesz mógł wpełnić wniosek.

 

 

Podziel się z innymi

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Rozumiem