Agent ubezpieczeniowy - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_agent_ubezpieczeniowy

Aby móc zostać agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są potrzebne żadne studia. Wynika to z faktu, iż nie ma konkretnych studiów dla osób, które marzą o takim zawodzie. Aby móc sprzedawać ubezpieczenia wystarczy przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną w jednej z agencji ubezpieczeń. Ważne jest to, by mieć ukończoną przynajmniej szkołę średnią lub nawet studia wyższe – tego zazwyczaj wymagają pracodawcy poszukujący agentów dla swojej firmy. Aby móc pracować w tym zawodzie, należy przejść szereg szkoleń oferowanych przez firmę ubezpieczeniową. Szkolą one z technik sprzedaży konkretnych produktów i postępowania z klientem. Kandydat na agenta powinien wyglądać schludnie, elegancko, wzbudzać zaufanie swoją postawą, a także mówić oraz wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. To klucz do sukcesu agentów ubezpieczeniowych.

Jak wygląda praca agenta ubezpieczeniowego?

Praca agenta ubezpieczeniowego polega ogólnie mówiąc na sprzedaży pakietów ubezpieczeń konkretnej firmy zainteresowanym osobom. Zwykle jeżdżą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do domu klienta i tam przedstawiają mu swoją ofertę w jak najbardziej korzystnym świetle. Agenci są upoważnieni przez firmę ubezpieczeniową do zawierania umów ze swoimi klientami, jednak nie pobierają oni od nich żadnych pieniędzy. W momencie podpisania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, a resztę obowiązków przejmuje firma ubezpieczeniowa.

najlepsze studia

Ścieżka kariery agenta ubezpieczeniowego

Zwykle jako agenci pracują osoby młode, dyspozycyjne, często z własnym samochodem. Bywa, że jest to ich pierwsza lub jedna z pierwszych praca. Dzięki temu zyskują oni doświadczenie w pracy z klientami. Wymagana jest także niekaralność, a często też założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Agent zarabia zazwyczaj prowizyjnie, czyli dostaje pewien procent od kwoty ubezpieczenia, którą co miesiąc wpłaca jego klient. Jego zarobki zwykle plasują się między2-5 tysięcy złotych. Nie jest to jednak zarobek łatwy, bo potrzebna jest ogromna determinacja, chęć zarobku i umiejętność właściwego namawiania klientów do tego, aby się ubezpieczali.

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku agent ubezpieczeniowy zarabia około 3100 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (4)

 • Avatar
  ada

  chyba po 10 latach tyle zarabia !

  15 październik 2013 10:09
 • Avatar
  avivek

  pracuję jako Agent od 1998r byłem czlonkiem MDRT po 16 latach zarabiam 1600-2000 zl z polis obsługiwanych + to co zrobie na bierząco sam opłacam zus + koszta tel media samochód były lata gdy zarabiałem 10-15 tys miesięcznie dziś to raczej hobby niż praca

  10 czerwiec 2014 19:48
 • Avatar
  Kamil

  Zastanawiam się czy warto wybrać ten zawód

  25 styczeń 2017 21:51
 • Avatar
  Bywalec

  Jeśli chcesz się nauczyć zawodu od praktyków z wieloletnim doświadczeniem to polecam multiagencję ANDIW
  http://andiw.pl/agent-ubezpieczeniowy-legnica/

  23 grudzień 2017 5:02

Dodaj swój komentarz *: