Inspektor ochrony środowiska - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_inspektor_ochrony_srodowiska

Aby zostać inspektorem ochrony środowiska, należy ukończyć studia na kierunku ochrona środowiska i podążać dalej wytyczonymi ścieżkami zawodowymi. Można to zrobić tylko zdobywając praktykę zawodową i piąć się w górę po szczeblach kariery, by w efekcie stanąć niejako na jej szczycie i być osobą, która będzie zarządzała tym wszystkim, co wiąże się z ochroną środowiska w konkretnym rejonie, w którym się pracuje. Samo ukończenie studiów nie wystarczy jednak, by móc otrzymać stanowisko samodzielnego inspektora. Należy w tym celu zdobyć specjalne uprawnienia zezwalające na przeprowadzanie audytów i kontrolowanie jednostek gospodarczych. Do tego potrzeba jednak nieco doświadczenia i stażu pracy na niższych stanowiskach urzędowych związanych z ochroną środowiska. Warto jednak się postarać, gdyż praca inspektora, choć niełatwa, to jednak daje wiele satysfakcji związanej przede wszystkim z tym, że nie jest się pod niczyją presją i nie trzeba o nic walczyć, by zdobyć lepszą posadę czy wyższe zarobki.

Jak wygląda praca inspektora ochrony środowiska?

To osoba, która posiada niezbędne uprawnienia do kontroli podmiotów gospodarczych, ale także i osób fizycznych, gdy zachodzi potrzeba skontrolowania ich pod kątem spełniania wymogów ochrony środowiska. Wydaje ona oceny i pozwolenia niezbędne do przeprowadzenia procesów inwestycyjnych, opracowuje wszelkie dokumentacje, które się z tym wiążą. Wykonuje ekspertyzy ekologiczne, przygotowuje przedsiębiorstwa do audytów ekologicznych. Zakres jego obowiązków jest więc dość szeroki, ale wszędzie opiera się o to samo – o to, by wszelkie inwestycje przebiegały zgodnie z obowiązującym prawem dotyczącym ochrony środowiska i nie zagrażały mu pośrednio ani bezpośrednio.

najlepsze studia

Ścieżka kariery inspektora ochrony środowiska

Według oficjalnych danych inspektor ochrony środowiska zarabia niewiele, bo nieco ponad 1500 złotych netto. Jednak jego praca wiąże się z przyjemną posadą w urzędzie czy inspektoracie ochrony środowiska, która dla wielu osób jest spełnieniem marzeń, a zarobki są stabilne, do tego posada inspektora zobowiązuje – sama w sobie jest bardzo prestiżowa i godna poważania.

Ile zarabia inspektor ochrony środowiska?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku inspektor ochrony środowiska zarabia około 1500 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (8)

 • Avatar
  januszek

  co za bzdury i beszczelne kłamstwa, że praca prestiżowa i spełnia marzenia ! Po 15-25 latach pracy w Inspekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie inspektor zarabia oszałamiające kwoty tj. 1550-1750 zł netto. Po prostu żenada i wstyd, że pracownik administracji rządowej tak nędzne wynagrodzenia pobiera. Jak za taką kwotę założyć rodzinę lub ją utrzymać ? Prawda jest taka, że pracownicy uciekają do lepszych instytucji ponieważ po paru latach pracy rozumie, że praca nie jest prestiżowa i godna poważania gdy po paru dniach od wypłaty brakuje na utrzymanie rodziny i samego siebie !!!

  27 kwiecień 2013 16:20
 • Avatar
  Czy to ważne

  Warto dodać że praca jako inspektor jest niebezpieczna! Można natknąć się na różnego rodzaju grupy przestępcze- branża odpadów jest bardzo lukratywna więc tu trafiają się różni ludzie. Kontrole w asyście policji lub z udziałem prokuratora i to wszystko za całe 1500zł na rękę , przegięcie. :/

  18 styczeń 2014 1:34
 • Avatar
  malami

  Chciałabym nadmienić, że aby dostać pracę po studiach z ochrony środowiska to trzeba mieć plecy. Bez tego ani rusz w tym kraju... Mimo że po tych studiach jest wiiele miejsc pracy, to widocznie nie dla kazdego... smiechu warte... miec mgr inż., harowac bo nigdzie dostac sie nie mozna... plecy plecy i jeszcze raz plecy.... inaczej porzadnej pracy w Polsce sie nie otrzyma, chocby nie wiem jak czlowiek byl madry i inteligentny....

  17 marzec 2014 18:47
 • Avatar
  waldek

  Witam, uprawiałem ten zawód. Kilka lat pracy za grosze aby zdobyć doświadczenie. Następnie próba na swoim i tu niespodzianka, niestety przykra, klientów jak na lekarstwo. Założyłem biuro podróży we franczyzie tutaj coś więcej http://polskafranczyza.pl/ tzw franchising , jest tam forum franczyza. Teraz mam się całkiem nieźle, ale kilku zmarnowanych lat nikt mi nie odda

  29 listopad 2016 18:40
 • Avatar
  LUKs

  gówno nie zarobki - to masakra. Jak żyć. Ja przeniosłem się do szkoły, z ochrony środowiska - i tu też niestety nie miła niespodzianka - zarobki tragiczne, ale ciut lepiej niż jako insp. o. środ. Tylko że i po pracy nie zapomina się o robocie tylko w domu pracuje. No ale - wolność wyboru....

  31 październik 2017 9:26
 • Avatar
  bligock

  <a href=http://sscialisvv.com/>cialis cheapest online prices

  23 maj 2021 3:15
 • Avatar
  bligock

  <a href=http://vscialisv.com>cialis for sale online

  9 czerwiec 2021 22:48
 • Avatar
  bligock

  <a href=https://priligyset.com>dapoxetine and cialis

  24 czerwiec 2021 19:26

Dodaj swój komentarz *: