Brand manager - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_brank_manager

To stosunkowo młody zawód, wykreowany na potrzeby dzisiejszego marketingu i technik sprzedaży oraz reklamy. Nie ma więc zbyt wielkiej konkurencji w tej branży, ale zawód ten nie jest zbyt rozpowszechniony, więc liczba miejsc w nim jest w zasadzie ograniczona. Nie ma co prawda specjalnych studiów, które kształcą w tym konkretnym zawodzie, ale przydadzą się do aplikowania na to stanowisko studia marketingowe, reklamowe, oraz różne kursy z zakresu zarządzania oraz technik sprzedaży.

Jak wygląda praca brand managera?

To osoba zatrudniona po to, by promować produkty konkretnej marki. To ona dba o to, by dynamicznie wprowadzić nowy produkt na rynek, zarządzać zespołami i osobami odpowiedzialnymi za promowanie tych produktów, by podnosić sprzedaż i zyski ze sprzedaży danej marki. Jest to zawód odpowiedzialny i bardzo wymagający. Brand manager powinien być osobą dyspozycyjną, o wysokiej kulturze osobistej, nienagannej prezencji, znajomości języka angielskiego, umiejętności zarządzania, myślenia strategicznego i przede wszystkim umiejącą kreatywnie myśleć.

najlepsze studia

Ścieżka kariery brand managera

Opiekun marki czyli brand manager może zarobić nawet 10 tysięcy złotych brutto. To bardzo ciekawe doświadczenie zawodowe dla osób, które interesują się marketingiem, mają sporo wolnego czasu i są dyspozycyjne. Niestety, dyspozycyjność i umiejętnośc dobrej organizacji pracy są tu wysoko cenione, wręcz najważniejsze, dlatego na tym stanowisku najbardziej ceni się osoby niezależne, najchętniej młode i kreatywne, a także bardzo zmotywowane w kierunku rozwoju osobistego. Zarobki te są głównie uzależnione od marki, z jaką współpracuje taka osoba. Im wyżej ceniona jest marka, tym większe szanse na dodatkowy zarobek, taki jak premie i prowizje. W tym celu jednak należy poświęcać sporo czasu na rozwijanie marki, promowanie jej. Gdy już uda się wprowadzić markę na rynek należy utrzymać jej stabilną pozycję, o co w dzisiejszych czasach nie jest łatwo, przy tak ogromnej konkurencji. Mimo wszystko popyta na brand managerów stale rośnie, gdyż potrzebują ich firmy, które liczą na znaczne podwyższenie swojej pozycji wśród innych marek.

Ile zarabia brand manager?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku brand manager zarabia około 10000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (1)

  • Avatar
    waldek

    Witam, uprawiałem ten zawód. Kilka lat pracy za grosze aby zdobyć doświadczenie. Następnie próba na swoim i tu niespodzianka, niestety przykra, klientów jak na lekarstwo. Założyłem biuro podróży we franczyzie tutaj coś więcej http://polskafranczyza.pl/ tzw franchising , jest tam forum franczyza. Teraz mam się całkiem nieźle, ale kilku zmarnowanych lat nikt mi nie odda

    27 listopad 2016 22:51

Dodaj swój komentarz *: