Studia europeistyka

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jednym z nowocześniejszych, stworzonych na potrzeby wymagań obecnego rynku pracy kierunkiem studiów jest europeistyka. To przedmiot nie tylko nowoczesny, ale i bardzo ciekawy – rozwija umiejętności prawnicze, lingwistyczne, kulturowe. Jest więc w pewnym sensie połączeniem kilku ciekawych dziedzin w jedną, tym atrakcyjniejszą, odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej.

Europeistyka jako kierunek studiów to idealna propozycja dla ambitnych, śmiałych i pragnących wyzwań osób, które marzą o zagranicznej karierze, na przykład w Parlamencie Europejskim czy innych jednostkach europejskich na terenie RP. By studiować europeistykę trzeba być osobą przebojową, poprawnie władającą przynajmniej dwoma językami obcymi, dyspozycyjną, a także zainteresowaną polityką, gospodarką, ekonomią i przede wszystkim – kulturą.

Studia z europeistyki - jak wyglądają?

Jeśli zdecydowałeś się, że europeistyka będzie kierunkiem w sam raz dla Ciebie, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy znasz lub jesteś w stanie nauczyć się co najmniej dwóch obcych języków? Czy interesujesz się tym, co dzieje się w kraju, ale i na świecie? Czy połączenie kilku trudnych dziedzin i nauka ich nie będzie sprawiała Ci trudności? Czy masz pociąg do poznawania innych kultur? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, wybierz uczelnię, która zaoferuje Ci kierunek europeistyka w takim trybie, jaki Ci odpowiada, czyli dziennym lub zaocznym, na uczelni publicznej lub niepublicznej.

Ciekawą propozycją rozwoju dla studentów europeistyki jest możliwość odbywania stażu i praktyk za granicą! To bardzo rozwijające doświadczenie i niezwykła przygoda dla młodego człowieka! Studia trwają, w zależności od uczelni, różną ilość semestrów, nauka podzielona jest na dwa stopnie – licencjat i magisterium.

A jak wygląda nauka? Przedmioty, które realizuje się na europeistyce to głównie prawo europejskie i międzynarodowe stosunki gospodarcze – pozwalają one poznać szerzej zagadnienia, z którymi będziesz miał do czynienia w swojej przyszłej pracy. Ponadto, nauka będzie obejmowała psychologię i socjologię, niezbędną do pracy w niektórych placówkach oświatowych czy kulturalnych, a także różne przedmioty, dotyczące polityki Unii Europejskiej.Poradniki dla maturzysty:Praca po europeistyce

Gdy już uzyskasz tytuł magistra europeistyki, możesz ubiegać się o ciekawą i dobrze płatną pracę, zarówno w kraju, jak i za granicą, jako specjalista do wszelkich spraw związanych z europeistyką. Kierunek ten daje Ci wybór między kilkudziesięcioma specjalnościami – z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie, więc znajdziesz pracę adekwatną do swojego wykształcenia.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Europeistyka na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: