Studia inżynieria środowiska

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jest to jedna z bardziej przyszłościowych, ciekawych dyscyplin, której głównym zadaniem jest zachowanie naszego środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie, by mogło samo się realizować oraz regenerować, a dokonuje się tego wszystkiego za pomocą nowoczesnych przedsięwzięć technicznych i biologicznych. Warto więc, wybierając tą dziedzinę jako kierunek studiów, czyli inżynieria środowiska, mieć duże zdolności empatii, pragnienie do pozostawienia naszej planety w zdrowiu dla potomnych, ale także mieć zdolności logicznego, przestrzennego myślenia, kierowania grupą ludzi, niezbędna jest także zdolność do tworzenia i projektowania rozwiązań, ułatwiających pracę inżyniera środowiska i umiejętności techniczne.

Studia z inżynierii środowiska - jak wyglądają?

By podjąć pracę na takim stanowisku, należy ukończyć odpowiednie studia na kierunku inżynieria środowiska. Praca jest bardzo ciekawa i ma się w niej poczucie odpowiedzialności za losy naszej planety oraz poczucie, że robi się coś dobrego, dlatego też studia na tym kierunku są ciekawe i uczą wielu praktycznych rzeczy. Możesz je podjąć dziennie lub zaocznie, na uczelniach publicznych i prywatnych, w zależności od Twoich własnych predyspozycji. Po pierwszym stopniu nauki zdobywasz tytuł inżyniera, po drugim – magistra inżyniera, a po trzecim doktora.

Przedmioty realizowane na kierunku inżynieria środowiska łączą w sobie dziedziny techniczne z geograficznymi, a więc przyrodniczymi. Warto więc, być miał zainteresowania w tym kierunku. Uczyć się będziesz takich przedmiotów jak na przykład: mechanika płynów czy geologia i hydrologia – przedmioty niezbędne Ci do poznania struktury wnętrza naszej Ziemi. Ponadto będziesz się uczył urbanistyki i planowania przestrzennego, gdyż podczas prac nad zagospodarowaniem środowiska należy brać pod uwagę to, że nasza planeta jest w dużym stopniu zamieszkała przez ludzi.

Jednymi z ciekawszych specjalności, jaką możesz podjąć na kierunku inżynieria środowiska, są inżynieria wodna i sanitacja wsi, albo gospodarka odpadami. Nauczą Cię one konkretnego myślenia pod kątem obszaru, nad którym będziesz pracował, lub zjawiska, którego trzeba się pozbyć.Poradniki dla maturzysty:Praca po inżynierii środowiska

Ciekawym sposobem na znalezienia pracy po studiach na tym kierunku jakim jest inżynieria środowiska jest praca w branży budowlanej, po ukończeniu odpowiednich studiów podyplomowych z zakresu budownictwa. Pracować można też w biurach projektowych, zakładach komunalnych oraz oczyszczalniach ścieków i innych instytucjach czy firmach zajmujących się dbaniem o czystość i rozwiązaniami technologicznymi zmierzającymi do usprawnienia życia na naszej planecie tak, by pozostawić ją jak najlepiej zagospodarowaną dla naszych dzieci i wnuków.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Inżynieria środowiska to kierunek zamawiany na uczelniach:


Inżynieria środowiska na uczelniach:

Komentarze (3)

 • Avatar
  jan

  Chcecie zarabiać pracując (jeśli jakimś cudem znajdziecie pracę) w zawodzie 200-300 zł więcej niż pani na kasie w markecie? Inżynieria środowiska wita. Jak chcecie pracować za dobrą kasę róbcie papiery na spawacza lub operatora sprzętu ciężkiego i wyjeżdżajcie z tego kraju

  8 czerwiec 2015 21:42
 • Avatar
  maniek

  co za palant, że Tobie się nie udało nie znaczy że innym się nie uda może są bardziej rozgarnięci i lepsi w tym co robią?

  20 lipiec 2015 14:17
 • Avatar
  Nat

  Co za bzdura studjuje ten kierunek i to co jest tu napisane to śmiech na sali. Gdy ktoś idzie na politechnike na ten kierunek to nie zmyślą o dbałość planety tylko by przydzłośc projektować instalacje saintane kanalizacje CO w mojeje rodzinie architekci dają takim ludzią za projekt 2000 3000 tys projekt domku jednorodzinnego robia w dwa trzy dni a jeden inżynier robi ich w miesiącuvnaprawdę sporo. Do tego inne zlecenia. Uprawnienia rob się teraz w rok i jest gdzie więc jak ktoś tylko chce to zorobić się da..

  15 październik 2015 17:28

Dodaj swój komentarz *: