Studia transport

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Bardzo ważnym działem gospodarki jest branża TLS czyli Transport-Logistyka-Spedycja. Transport jest więc częścią tej branży, jej jednym z trzech komponentów. Jest to kierunek, który przygotowuje studentów do prowadzenia własnej działalności zajmującej się przewozem towaru i materiałów bądź pracy w firmie, która się taką działalnością zajmuje. W studiowaniu kierunku transport ważne są takie cechy u kandydata na studia jak: zainteresowanie przedmiotami ścisłymi, zdolności organizacyjne. Przydatne mogą okazać się również spostrzegawczość i wytrwałość.

Studia z transportu - jak wyglądają?

Transport to ostatnio dość modny kierunek, zwłaszcza wśród mężczyzn, ale nie brakuje na tego rodzaju studiach kobiet. Podstawą nauczania na tym kierunku jest znajomość matematyki i fizyki. Po zbudowaniu tak solidnej podstawy można przystąpić do nauki konkretniejszych przedmiotów, takich jak elementy prawa, czy ochrona patentowa. Pozwalają one z kolei bardziej wgryźć się w temat dotyczący już całkowicie transportu, czyli na przykład w przedmiot zwany urządzenia przeładunkowe, bądź pojazdy lądowe. Są to już przedmioty, które mówią ściśle o tym, jak ma wyglądać transport produktów i materiałów i w jaki sposób ma zostać przeprowadzony.

Wśród kilkunastu specjalizacji student kierunku transport musi wybrać którąś z nich. Jednymi z ciekawszych specjalizacji do wyboru są: inżynieria ruchu, czy też spedycja i obsługa celna albo transport żywności. Każda z tych specjalizacji cechuje się określonymi wymaganiami, dlatego też i przedmioty, których będzie się uczył student, który się ich podejmie są specjalistyczne, przygotowane specjalnie w tym kierunku.

Transport można studiować publicznie lub prywatnie, w trybie dziennym albo zaocznym w trzech stopniach: inżynier, magister i doktor.Poradniki dla maturzysty:Praca po transporcie

Mając dyplom inżyniera bądź magistra inżyniera transportu, masz do wyboru pracę w przedsiębiorstwach eksploatacji czy w inspekcji transportu drogowego, lub w biurach, które zajmują się projektowaniem systemów transportowych. Warto wybrać się na ten kierunek, gdyż transport od wielu lat był i będzie jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki, a ponadto studia na tym kierunku są ciekawe i dają dobre perspektywy. Dodatkowo po zrobieniu specjalnych studiów podyplomowych, można podnieść swoje kwalifikacje i mierzyć jeszcze wyżej.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Transport na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: