Studia matematyka

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Mówi się, że jest ona królową nauk – nie bezpodstawnie. Pewnie zdążyłeś już zauważyć, że na wielu kierunkach ścisłych, lub choć trochę powiązanych ze ścisłymi to właśnie ona „króluje” na pierwszym miejscu? Bo właśnie dzięki matematyce miały możliwość rozwinąć się inne kierunki. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudny przedmiot, wymagający zapamiętywania wielu wzorów. Doskonale poradzą sobie z nią osoby, które po prostu potrafią wykorzystywać te wzory w praktyce, a dodatkowo posiadają umiejętność logicznego kojarzenia faktów i szukania innych, niekonwencjonalnych rozwiązań

Studia z matematyki - jak wyglądają?

Matematyka to powszechny kierunek, oferowany przez wiele uczelni publicznych oraz prywatnych, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Dzięki studiom możesz zdobyć tytuł licencjata, magistra lub nawet doktora. Poza tym, studiowanie matematyki daje Ci wiele możliwości dalszego rozwoju Twojej kariery.

Przedmioty, którymi będziesz się zajmował na studiach, to głównie różne dziedziny matematyki, a także sposoby jej wykorzystania w praktyce. Przygotuj się więc na mnóstwo teorii, ale także i praktycznych ćwiczeń, na których będziesz rozwiązywał trudne zadania matematyczne niczym krzyżówki po obiedzie. Kilka przedmiotów, które z pewnością zainteresują osoby o zacięciu matematycznym: analiza matematyczna, czyli nic innego jak umiejętność poddawania skomplikowanych ćwiczeń rozkładowi; logika – czyli niezwykłe metody na wykorzystanie twierdzeń matematycznych w praktyce; algebra liniowa z geometrią – czyli podstawy nauki o figurach.

Co ciekawe, specjalności, które wybiera się na matematyce nie dotyczą poszczególnych dziedzin matematyki, a sposobów jej wykorzystania. Tak więc po wybraniu danej specjalności będziesz się uczył przedmiotów, które pomogą Ci w dalszej karierze, na przykład matematyka nauczycielska – przygotowująca do pracy z dziećmi, a więc matematyka z elementami pedagogiki; metody statystyczne, czyli wykorzystanie matematyki do tworzenia danych statystycznych; matematyka w finansach i ekonomii – bardzo praktyczna specjalność do pracy w księgowości czy finansach.Poradniki dla maturzysty:Praca po matematyce

Gdy już obrałeś interesującą Cię specjalność, zapewne dotyczyła ona kierunku zawodowego, który chcesz w przyszłości uprawiać. Tak więc możesz pracować w finansach,  jako nauczyciel, w laboratoriach badawczych, prowadzić działalność naukową, i w innych miejscach, gdzie potrzebne są Twoje umiejętności. Jeśli czujesz, że matematyka to Twój konik, nie wahaj się, wiesz gdzie składać dokumenty rekrutacyjne!

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Matematyka to kierunek zamawiany na uczelniach:


Matematyka na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: