Studia biotechnologia

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Biotechnologia jest połączeniem biologii z dziedziną twórczą, mającą na celu szukanie praktycznych rozwiązań pojawiających się problemów. Tymi problemami mogą być na przykład choroby, których wyleczenie jest możliwe przy opracowaniu niecodziennych metod leczenia, czy też wytworzenie genetycznie modyfikowanej żywności, która przy obecności ciekawych cech nie będzie dawała skutków ubocznych w konsumpcji. Biotechnologia to studia dla osób wytrwałych, ambitnych, mających dalekosiężne plany na przyszłość i pragną zdobyć wykształcenie, które da im podstawę do szukania pracy nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Studia z biotechnologii - jak wyglądają?

Jeśli zdecydowałeś już, że chcesz podjąć studia na tym trudnym kierunku, musisz określić się co do konkretnej specjalizacji, jaką będziesz studiował. Masz do wyboru biotechnologię medyczną, farmaceutyczną, czy też przemysłową, oraz wiele innych. Dokładnie przeanalizuj sobie wszystkie z tych specjalności, zobacz, jakie przedmioty szczególnie Cię zainteresują i przekonaj się, czy im podołasz.

Gdy już zdecydujesz się na konkretną specjalizację, zobacz, które z nich oferują uczelnie publiczne, które niepubliczne, ile lat trwają studia I stopnia (inżynier lub licencjat), a ile II stopnia (magisterium). Wybierz, który tryb studiowania będzie dla Ciebie najlepszy – dzienny czy zaoczny lub wieczorowy? Przy tym weź pod uwagę, że w wypadku tak obszernego i trudnego kierunku jakim jest biotechnologia, raczej będziesz musiał poświęcić jej sporo uwagi, więc najlepiej dla Ciebie byłoby, gdybyś studiować dziennie. Da Ci to maksimum swobody, by chodzić na wszystkie wykłady, a także ćwiczenia i laboratoria, których na tym kierunku jest mnóstwo.

Na kierunku biotechnologia będziesz uczył się przede wszystkim genetyki, matematyki, które są podstawą wszelkich studiów inżynierskich, ale także na przykład inżynierii genetycznej czy cytogenetyki, które otworzą Ci oczy na to, co można zrobić przy użyciu najnowocześniejszych technologii oraz zdobyczy nauki; Takie przedmioty nie tylko uczą, ale i pomagają rozwijać głód wiedzy i poznawania świata!



Poradniki dla maturzysty:



Praca po biotechnologii

Po ukończeniu studiów na biotechnologii masz sporo ścieżek kariery do wyboru. Jeśli będziesz osiągał dobre wyniki w nauce, wiele drzwi będzie stało dla Ciebie otworem. Możesz pracować w firmach farmaceutycznych, w przemyśle spożywczym, ochronie środowiska, czy nawet w międzynarodowych firmach zajmujących się inżynierią genetyczną, która szturmem podbija cały świat!

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Biotechnologia to kierunek zamawiany na uczelniach:


Biotechnologia na uczelniach:

Komentarze (2)

  • Avatar
    Gościsław

    Nie, drodzy maturzyści, na biotechnologii nie uczy się "przede wszystkim genetyki, matematyki". Sprawdziłem aktualny program na swoim uniwerku - oba te przedmioty razem wzięte stanowią jakieś 7% całkowitej liczby godzin.

    8 kwiecień 2016 18:01
  • Avatar
    xxx

    Bzdura! Na biotechnologii nie uczysz się "przede wszystkim genetyki, matematyki". Polecam raczej sprawdzić programy nauczania na stronach uczelni. Jeżeli są dwa semestry i jakieś 90 godzin matematyki to jest naprawdę dużo. Zwykle jest dużo chemii (nieorganiczna, organiczna, fizyczna, biochemia) oraz fizjologii (roślin, zwierząt, człowieka).

    18 kwiecień 2016 9:17

Dodaj swój komentarz *: