Studia architektura i urbanistyka

LAST MINUTE HELP - MATURA USTNA ANGIELSKI!  ==> Kurs Online - arkusze CKE z opracowaniami  <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 godzin!

Architektura to połączenie techniki, sztuki i inżynierii w zakresie nadawania ostatecznego kształtu budynkom. Doskonale sprawdzą się więc na tym kierunku osoby z umysłem ścisłym, ale o zapędach artystycznych, takie, których pragnieniem jest tworzyć coś wyjątkowego na papierze, co później jako wyrób finalny może przetrwać dziesiątki, a nawet setki lat. To dyscyplina dla ludzi dokładnych, systematycznych, skrupulatnych. Ważna jest w niej umiejętność szczegółowego i estetycznego wykonywania rysunków, a także planowania i kreowania nowych form budowlanych. Do wykonywania zawodu architekta potrzeba więc ogromnej samodyscypliny.

Studia z architektury i urbanistyki - jak wyglądają?

Na kierunku architektura można studiować zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych, jak również w trybie dziennym i zaocznym lub wieczorowym. Studia I stopnia to studia inżynierskie, zaś II stopnia kończą się magisterium.

Oprócz niezbędnej teorii w ogromnej dawce, na kierunku architektura będziesz miał wiele godzin ćwiczeń i laboratoriów z technicznych oraz artystycznych przedmiotów, takich jak rzeźba czy geologia inżynierska. Są one niezbędne do wykształcenia umiejętności przedstawienia swoich zamysłów architektonicznych. Ponadto, jednym z ciekawszych przedmiotów na architekturze jest ekologia – pozwala ona dokładnie poznać procesy zachodzące w przyrodzie, które w pewnym sensie zbiegają się z pracą architekta, gdy ma on wykonać projekt budowy w pewnym specyficznym ekosystemie. Dodatkowo będziesz studiował na tym kierunku zabytkoznawstwo – przedmiot ciekawy i pozwalający cofnąć się w przeszłość, by poznać budowle, które stawiano wiele lat przed nami. W ramach wiedzy o zabytkach będziesz studiował na kierunku architektura również teorię ochrony i konserwacji zabytków, a z przedmiotów ściśle związanych z architekturą będą to, na przykład, architektura miejsca pracy, czy architektura wsi, pozwalające zgłębić zasady projektowania specyficznych miejsc, w zależności od ich przeznaczenia.Poradniki dla maturzysty:Praca po architekturze i urbanistyce

Osoby, które skończyły studia na kierunku architektura mają niemal zapewniony dobry, praktyczny i bardzo modny zawód. W naszych kręgach architekci kojarzeni są raczej z arystokracją, inteligencją i nowoczesnością i wcale nie jest to przesadzony stereotyp. By jednak zostać architektem pracującym w zawodzie, na przykład w państwowych służbach architektonicznych, bądź w prywatnych firmach inwestycyjnych, należy podejść do tematu z pełnym zaangażowaniem i osiągać naprawdę dobre wyniki w nauce. Warto jednak zdobyć takie wykształcenie, gdyż architektura jest bardzo dynamicznie rozwijającym się kierunkiem i jeśli jest się w tej dziedzinie bardzo dobrym, to można znaleźć naprawdę ciekawą i ambitną pracę w zawodzie.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Architektura i urbanistyka na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: