Studia bezpieczeństwo narodowe

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Bezpieczeństwo narodowe jest nowoczesnym kierunkiem studiów, założonym na potrzeby różnych sytuacji zagrożenia kraju, które wymagają odpowiedniego postępowania i wdrożenia polityki bezpieczeństwa. Dlatego osoby wybierające ten kierunek muszą być żywo zainteresowane militariami, wojskiem, sytuacją polityczną kraju. Przeważnie kierunek ten wybierają mężczyźni, gdyż jest to dziedzina wymagająca pewnych męskich, żołnierskich cech. Jest mnóstwo przedmiotów politycznych i wojskowych na kierunku bezpieczeństwo narodowe, dlatego idealnymi kandydatami na te studia są mężczyźni przebojowi, odważni, potrafiący trzeźwo i logicznie myśleć, ukierunkowani na pomoc w sytuacjach zagrożenia, a także na kształtowanie sytuacji politycznej w kraju przez pewne działania zapobiegawcze.

Studia z bezpieczeństwa narodowego - jak wyglądają?

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe można podjąć w systemie I stopnia, czyli kończą się na licencjacie. Można studiować ten kierunek na uczelniach prywatnych i publicznych, zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie.

Przedmioty realizowane na tym kierunku to głównie polityka oraz bezpieczeństwo, na przykład teoria bezpieczeństwa, bezpieczeństwo narodowe. Z przedmiotów politycznych występują między innymi takie jak: logistyka w sytuacjach kryzysowych oraz polityka zagraniczna RP. Dużą rolę w tym kierunku studiów odgrywa wychowanie fizyczne, niezbędne do wykształcenia obrońców kraju służących nie tylko radą, ale i siłą fizyczną i sprytem.

Można wybrać wiele specjalności na tym kierunku. Niektóre z nich są bardzo ciekawe i warte uwagi, jak na przykład: bezpieczeństwo w sieci i e-commerce – bardzo nowoczesna, przyszłościowa i „na topie” specjalizacja, która pomaga przeciwdziałać zagrożeniom w Internecie, czyli tym, z czym mamy obecnie do czynienia na co dzień. Kolejnym ciekawym przedmiotem jest zarządzanie kryzysowe i ochrona ludności – specjalizacja, która przygotowuje absolwentów tego kierunku studiów do właściwego reagowania na wszelkie sytuacje, które przychodzą niespodziewanie i kojarzą się ze strachem, paniką i brakiem organizacji.Poradniki dla maturzysty:Praca po bazpieczeństwie narodowym

Po studiach na kierunku bezpieczeństwo narodowe masz bardzo ciekawy, przyszłościowy zawód, po którym możesz dokształcać się dalej, biorąc udział we wszelkiego rodzaju kursach podyplomowych i szkoleniach, które dadzą Ci jeszcze więcej kwalifikacji, albo rozpocząć pracę w którejś z jednostek rządowych lub samorządowych, które zajmują się bezpieczeństwem obywateli. Wbrew pozorom takiej pracy jest sporo i jest duże zapotrzebowanie na osoby wykształcone w specjalizacjach, które jeszcze kilka lat temu nie miały miejsca. Jest to przede wszystkim zawód pozwalający spełnić wojskowe ambicje na stopniu studenckim, czyli niejako przeżyć wojsko bez wstępowania w szeregi żołnierzy.

Podziel się z innymi


Bezpieczeństwo narodowe na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    Menty

    polecam bezpieczeństwo narodowe na wyższej szkole bezpieczeństwa, kierunek jest praktyczny, cena przystępna a szkoła widać, że ma doświadczenie w procesie kształcenia na tym kierunku

    15 październik 2016 19:05

Dodaj swój komentarz *: