Studia Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jest to kierunek typowo artystyczny, dlatego też powinny się na niego wybierać głównie osoby o plastycznych zamiłowaniach. Mogą to być absolwenci szkół plastycznych lub uczniowie szkół średnich, którzy na maturze zdawali jako jeden z przedmiotów wiedzę o sztuce. Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych jest przedmiotem ukierunkowanym na rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności studentów. Uczy nie tylko technicznej strony przekazywania swoich koncepcji plastycznych, ale też pogłębia wiedzę na temat historii sztuki i samą pasję artystyczną. To kierunek doskonały dla osób, które w przyszłości widzą siebie na przykład jako nauczycieli plastyki w szkole.

Studia z Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych - jak wyglądają?

Aby studiować ten kierunek, należy wybrać jedną z uczelni publicznych, które ją oferują. Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych dostępna jest w trybie stacjonarnym i zaocznym. Studia są dwustopniowe, po pierwszym stopniu uzyskuje się tytuł licencjata, a po drugim – magistra. Główne przedmioty, którymi będą zajmowali się studenci tego kierunku to historia sztuki, rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika, ale także upowszechnianie, animacja i promocja kultury wizualnej. Studenci będą także uczyli się percepcji wizualnej i twórczości artystycznej. Większość przedmiotów realizowanych na tym kierunku to przedmioty praktyczne, pozwalające kształcić warsztat manualny studentów. Jest też wiele specjalności, które powinien wybrać student, wśród nich na przykład kreacja plastyczna z grafiką użytkową, aranżacja wnętrz, czy edukacja i terapia przez sztukę.Poradniki dla maturzysty:Praca po Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych

Absolwent kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych może podjąć pracę przede wszystkim jako nauczyciel sztuk plastycznych w placówkach edukacyjnych. Można także podjąć pracę samodzielną, jako twórca, a także jako animator sztuk plastycznych w placówkach pozaszkolnych, na przykład muzeach. Często absolwenci podejmują też pracę krytyków sztuki. Studia te dają duże możliwości rozwoju, przede wszystkim pod kątem własnych umiejętności plastycznych. Są więc doskonałe dla osób, które mają uzdolnienia artystyczne i chcą je dalej rozwijać, a w przyszłości móc na nich zarabiać.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: