Studia organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej to propozycja dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w tworzeniu filmów, ale niekoniecznie jako aktorzy. Dzięki tym studiom poznasz wszystkie aspekty kręcenia filmów, nauczysz się, jak się je tworzy, jak nadzorować produkcję filmową, a po ukończeniu takich studiów masz szansę na zdobycie ciekawego, dobrze płatnego zawodu. Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej to kierunek dla osób ambitnych, żywych, marzących o tworzeniu wielkich dzieł, a być może i o sławie. Należy być odpornym psychicznie na trudy i porażki, cierpliwym, zdyscyplinowanym i umieć zarządzać zespołem ludzi, jeśli chce się podjąć studia w tym kierunku.

Studia z organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej - jak wyglądają?

Jest to kierunek nie tyle artystyczny, co techniczny, choć nie do końca. Łączy w sobie wiele elementów sztuki, techniki, zarządzania zasobami ludzkimi. Na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej będziesz uczył się przedmiotów, które pozwolą Ci dogłębnie poznać świat filmów, na przykład: technika filmowa, na której, ogólnie mówiąc, dowiesz się jak się kręci filmy, współczesne kino polskie – są to rozważania na temat tego, co obecnie tworzą polscy producenci, czy też podstawy reżyserii pozwalające Ci poznać sposoby na kierowanie produkcją filmową. Ponadto zdobędziesz umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym, który jest bardzo przydatny w pracy filmowca.

Kierunek ten możesz studiować w polskich szkołach filmowych, których nie ma zbyt wiele w naszym kraju, są natomiast świetnie przygotowane do nauczania tegoż kierunku. Nauczysz się w nich wszystkiego, co powinien wiedzieć początkujący reżyser, zdobędziesz niezbędną praktykę. Po ich ukończeniu zdobywasz tytuł magistra, gdyż są to studia dwustopniowe.Poradniki dla maturzysty:Praca po organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej

Mając w ręku dyplom którejś z polskich akademii filmowych, otrzymujesz niejako fach w ręku. Możesz zostać producentem filmowym, kierownikiem planu, reżyserem, czy organizatorem różnego rodzaju imprez i widowisk. Wreszcie będziesz mógł zrealizować swoje marzenie o stworzeniu najlepszego dzieła w historii polskiej kinematografii dzięki kierunkowi organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej!

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej na uczelniach:

Komentarze (2)

 • Avatar
  Ada

  ktoś to studiował ?

  24 listopad 2017 21:42
 • Avatar
  coalime

  Macular Degeneration <a href=https://buycialis.pics>cialis 20mg for sale</a>

  18 maj 2023 15:00

Dodaj swój komentarz *: