Studia wychowanie fizyczne

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Wychowanie fizyczne wielu z nas kojarzy się ze sportem i aktywnością fizyczną. I jest to bardzo dobre skojarzenie, gdyż zajmuje się ono właśnie badaniem i kształceniem kondycji fizycznej, ruchu i sprawności ciała. Wbrew pozorom studia nie stanowią tylko biegania za piłką i wyciskania siódmych potów na siłowni. Jest to też bogata wiedza z zakresu teorii, choć nie da się ukryć, że podstawowym przedmiotem, w innych kierunkach najmniej ważnym, jest tu wychowanie fizyczne. Dlatego kandydaci na studia powinni być wysportowani, lubić sport i ćwiczenia fizyczne, a także mieć chęć zgłębienia ich od podstaw.

Studia z wychowania fizycznego - jak wyglądają?

Studia na kierunku wychowanie fizyczne, to także dużo wiedzy teoretycznej, na przykład z zakresu anatomii i fizjologii człowieka – poznanie jego budowy oraz procesów, które w nim zachodzą, z naciskiem na budowę układu ruchu oraz procesy kształtowania się ciała podczas ruchu. Studenci uczą się na kierunku wychowanie fizyczne również rytmiki i tańca – które pokazują, jak ruch w rytm muzyki może mieć pozytywny wpływ na kondycję, a także edukacji zdrowotnej – jako osoby promujące ruch muszą wiedzieć, jaki wpływ na nasze zdrowie ma zarówno on, jak i zdrowe odżywianie, higiena i ogólny zdrowy tryb życia.

Jest kilka specjalności, które może podjąć student na tym kierunku. Są to między innymi: specjalność trenerska, pozwalająca kształtować osobę lub zespół ludzi pod określonym kątem, czy rehabilitacja i promocja zdrowia – czyli specjalność, która pokazuje, jak ważny w przywróceniu sprawności fizycznej jest ruch.

Wychowanie fizyczne możesz studiować na jednej z kilku uczelni publicznych i prywatnych w Polsce, w trybie dziennych, czy też zaocznym lub wieczorowym. Studia są podzielone na trzy stopnie: licencjat, magisterium i doktorat.Poradniki dla maturzysty:Praca po wychowaniu fizycznym

Jeśli jesteś już absolwentem wychowania fizycznego, masz do wyboru wiele dróg kariery życiowej. Możesz na przykład indywidualnie zająć się jakimś sportem. Możesz też pracować jako trener na siłowni, nauczyciel WF w szkole, czy w ośrodkach sportowo-rekreacyjnych. W każdym mieście jest co najmniej kilka takich miejsc, w których można się sprawdzić jako specjalista od kształtowania sylwetki i aktywności fizycznej. Dlatego też studia na tym kierunku nie tylko pozwalają wzmocnić kondycję, ale przede wszystkim dają ciekawy, aktywny zawód, idealny dla tych, którzy kochają sport i wiążą z nim swoją przyszłość.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Wychowanie fizyczne na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: