Studia zdrowie publiczne

LAST MINUTE HELP - MATURA USTNA ANGIELSKI!  ==> Kurs Online - arkusze CKE z opracowaniami  <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 godzin!

Zdrowie publiczne to, jak sama nazwa wskazuje, nauka zajmująca się upowszechnianiem zdrowia i promowaniem go wśród społeczeństwa przez organizowanie różnych akcji, zapobieganie chorobom, epidemiom, promowanie zdrowego stylu życia. Osoba, która wybiera się na studiowanie kierunku zdrowie publiczne powinna być osobą łatwo nawiązującą kontakty z ludźmi, potrafiącą skutecznie argumentować, przekonywać, z chęcią niosącą pomoc innym i działającą w kierunku popularyzacji zdrowia.

Studia z zdrowia publicznego - jak wyglądają?

Zdrowie publiczne to ostatnio dość modny kierunek, w pewnym sensie medyczny, który można studiować na uczelniach publicznych i prywatnych, w trybie dziennym i zaocznym w systemie dwustopniowym, czyli nauka kończy się wraz z tytułem magistra. To bardzo ciekawy kierunek studiów, dający nie tylko praktyczną wiedzę, ale również samoświadomość na temat zagrożeń zdrowia i życia. Dzięki nauce na tym kierunku bardzo prawdopodobne, że sam zmienisz w swoim życiu pewne nawyki, zaczniesz się lepiej odżywiać, dbać o siebie, być może całkiem przewartościujesz swoje poglądy dotyczące pewnych tematów.

Przedmioty, które będziesz realizować na kierunku zdrowie publiczne krążą wokół socjologii oraz medycyny. Są to, na przykład: nadzór sanitarno-epidemiologiczny, pokazujący jak ważne jest zapobieganie poprzez kontrolowanie różnych placówek pod kątem szkodliwych substancji mogących powodować zagrożenie dla zdrowia. Będziesz się także uczył przedmiotu międzynarodowe problemy zdrowia, który traktuje o tym, co w temacie przedmiotu, czyli o problemach zdrowotnych ludzi w zależności od rejonu świata. Jednym z przedmiotów realizowanych na kierunku zdrowie publiczne jest także demografia czyli nauka o liczbie ludności zamieszkującej dany teren.

Można też wybrać jedną ze specjalności, które oferuje ten kierunek, jak na przykład elektrokardiologia bądź kosmetologia ogólna. Pozwalają one na zdobycie konkretnej wiedzy zawodowej, z którą zwiąże się swoją karierę.Poradniki dla maturzysty:Praca po zdrowiu publicznym

Absolwenci kierunku zdrowie publiczne są wyszkoleni w kierunku pracy w różnych ośrodkach zdrowia, szpitalach, przychodniach, szkołach, ale także w mediach przy promocji zdrowia. Dlatego też ten kierunek jest bardzo popularny, nie tylko ze względu na możliwość uzyskania ciekawego zawodu, ale również ze względu na treści na nim przekazywane.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Zdrowie publiczne na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: