Studia Filologia germańska

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jest to kierunek studiów nauczający przede wszystkim języka, ale także kultury i tradycji Niemców i ludów germańskich. Filologia germańska to kierunek idealny dla wszystkich tych, którzy chcieliby doskonale opanować język, a być może w przyszłości zarobkować właśnie dzięki jego dobrej znajomości. Osoby, które wybierają się na germanistykę powinny znać przynajmniej podstawy angielskiego, warto by zdawały go na maturze. Muszą charakteryzować się systematycznością, cierpliwością i dobrą pamięcią. Kandydaci na studia o kierunku filologia germańska mają do wyboru wiele ścieżek kariery, które pozwolą im osiągnąć sukces w zawodzie. Kierunek ten opiera się głównie na wpojeniu zasad gramatyki i wymowy oraz słownictwa niemieckiego w stopniu perfekcyjnym. Na tym kierunku przydatne są wszelkie zagraniczne wyjazdy do krajów niemieckojęzycznych, na przykład w celach zarobkowych lub na wymiany studenckie.

Studia z Filologii germańskiej - jak wyglądają?

Maturzyści decydujący się na kierunek filologia germańska mogą wybierać wśród kilku uczelni publicznych i niepublicznych, które go oferują w Polsce. Studia są dwustopniowe – licencjat i magisterium, i w dwóch trybach – dziennym i zaocznym. Osoby studiujące ten kierunek będą musiały zmierzyć się z takimi ciekawymi przedmiotami jak na przykład: technologie informacyjne, język łaciński, który jest niezbędny przy poznawaniu zasad pisowni i wymowy języka niemieckiego i wielu innych języków. Będą także odbywali wiele godzin ćwiczeń z zakresu praktycznej nauki niemieckiego, a także na przykład lekcje z zakresu historii literatury niemieckojęzycznej, czy wiele innych, realizowanych w ramach wybranej specjalności. Specjalnościami z kolei mogą być na przykład: translatoryka, filologia germańska z językiem (włoskim, francuskim, hiszpańskim, angielskim, łaciną), filologia turystyczna, asystent językowy i wiele innych, które realizuje się także na innych filologiach.Poradniki dla maturzysty:Praca po Filologii germańskiej

Po filologii germańskiej można podjąć pracę jako tłumacz, na przykład w biurze tłumaczeń, lub założyć własne biuro tłumaczeń, można pracować jako nauczyciel, pracownik instytucji kulturalnych, jako asystent w firmie międzynarodowej obcującej z kontrahentami z Zachodu. Osoby perfekcyjnie znające język angielski (dobrze byłoby, gdyby znały również podstawy innych języków) chętnie zatrudniane są w poważnych firmach i placówkach, a nawet urzędach. Doskonała znajomość języka niemieckiego może być jednak przydatna również w życiu codziennym, a wyjazdy za granicę pozwalają język szkolić i dzięki temu nabywać jeszcze większego doświadczenia, niż to dają same studia.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Filologia germańska na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    urisogs

    The fact that it had a very short half- life was the main factor that worked against it <a href=https://propecia.skin>finasteride walmart</a>

    1 luty 2023 18:27

Dodaj swój komentarz *: