Studia Historia sztuki

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To kierunek ściśle humanistyczny, dla pasjonatów sztuki nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Kandydat na kierunek historia sztuki powinien być przede wszystkim żywo zainteresowany ogólnie pojętą sztuką, ale raczej nie w kierunku tworzenia jej, lecz interpretowania i odbierania dzieł sztuki. Powinien też mieć zdolności do wyszukiwania ciekawych informacji na temat dzieł sztuki oraz badania historycznych źródeł. Na tym kierunku student pozna bardzo ciekawe zagadnienia z historii sztuki od jej początków, czyli w zasadzie od pierwszych ściennych malowideł na ścianach jaskiń. Będzie to z pewnością niezapomniana podróż do źródeł sztuki.

Studia z Historii sztuki - jak wyglądają?

Aby zapisać się na kierunek historia sztuki trzeba wybrać jedną z uczelni publicznych, które go oferują w trybie dziennym lub zaocznym. Studia są dwustopniowe, można na nich uzyskać tytuł licencjata, a później magistra. Studenci na kierunku historia sztuki będą realizować bardzo ciekawe przedmioty, które z pewnością dostarczą im wielu wrażeń, będą to głównie wykłady i interesujące ćwiczenia. Spośród przedmiotów realizowanych na tym kierunku ciekawszymi są z pewnością: historia sztuki starożytnej, ornamentyka, krytyka artystyczna, a także język łaciński, którego skrupulatne poznanie jest kluczem otwierającym drogę do wszelkich tekstów zapisywanych dawniej w tym języku. Można też wybierać spośród kilku dostępnych specjalności, między innymi: pedagogika, muzeologia czy ochrona dziedzictwa kulturowego.Poradniki dla maturzysty:Praca po Historii sztuki

Absolwenci kierunku historia sztuki mogą znaleźć zatrudnienie przede wszystkim w muzeach i urzędach konserwatorskich, placówkach, które upowszechniają sztukę, a także na przykład w galeriach sztuki. Wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na specjalistę z zakresu historii sztuki absolwent znajdzie z pewnością zatrudnienie. To kierunek studiów idealny dla osób, które pasjonują się sztuką i chciałyby zgłębiać swoją wiedzę w tym temacie. Często słuchaczami tego kierunku są osoby, które po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego na temat poznawania i interpretacji dzieł sztuki.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Historia sztuki na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: