Studia elektrotechnika

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Tym kierunkiem studiów zainteresują się z pewnością panowie z zamiłowaniem do wszelkiego „majsterkowania” oraz do elektrycznych gadżetów. Bowiem elektrotechnika pozwala poznać wszelkie urządzenia elektryczne od wewnątrz, a nawet uczestniczyć w ich tworzeniu! Innymi słowy jest to komputerowe wspomaganie programowania wszelkich instalacji elektrycznych, sieci i eksploatacja różnych urządzeń. Dobry elektrotechnik musi mieć wyostrzone zmysły wzroku, słuchu i być dobrym obserwatorem. Musi być bardzo ostrożny i odpowiedzialny – przy jego pracy wciąż będzie stykał się z promieniowaniem jonizującym i prądem, więc dla jego własnego dobra warto, by do wszelkich zajęć na uczelni, szczególnie tych praktycznych, podchodził zupełnie serio. Ponadto nie powinny się na ten kierunek studiów wybierać osoby, które są na bakier z matematyką, a także... z nowoczesnymi urządzeniami. W dobie wszelkich nowinek technicznych dobry elektrotechnik musi po prostu interesować się na bieżąco tym, co robi.

Studia z elektrotechniki - jak wyglądają?

Przede wszystkim uczelnie, które oferują ten kierunek są typowo techniczne, ale można go studiować też i w prywatnych szkołach. Grunt, by wiedzieć, że na co dzień będzie się miało, podczas kilku lat nauki, do czynienia z matematyką, fizyką i informatyką. Jej dobre opanowanie decyduje o tym, jak będą nam szły inne przedmioty.

A do tych innych przedmiotów, ściśle technicznych, można zaliczyć na przykład teorię obwodów, czy metody numeryczne w technice. Ponadto uczyć się będziesz techniki mikroprocesorowej i mechaniki oraz mechatroniki – przedmiotów, które dadzą Ci ogólne i szczegółowe pojęcie na temat tego, co - być może - będziesz wykonywał w przyszłości.

Ogólnie rzecz biorąc elektrotechnika to zawód bardzo przyszłościowy, a więc...Poradniki dla maturzysty:Praca po elektrotechnice

Z dyplomem inżyniera bądź nawet magistra inżyniera bez problemu znajdziesz pracę w elektrowni, elektrociepłowni, firmach oferujących wszelkie instalacje, w zakładach energetycznych i wszędzie, gdzie elektrotechnika ma swoje zastosowanie. To, jak wykorzystasz zdobytą na studiach wiedzę w praktyce, zależy wyłącznie od Ciebie, więc postaraj się, by nie był to zmarnowany czas, jeśli już wybierzesz się na ten kierunek.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Elektrotechnika na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: