Studia Turystyka i Rekreacja

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Od kilku lat bardzo popularnym kierunkiem studiów, łączącym w sobie nauki geograficzne i organizatorskie, jest turystyka i rekreacja. To bardzo ciekawy kierunek, dla osób aktywnych, pomysłowych i przedsiębiorczych. Bardzo ważne przy wyborze tego kierunku są zamiłowania do podróży i geografii. Warto też być osobą, która umie szybko podejmować decyzję, dobrze zarządzać grupą ludzi, sprawnie organizować różne akcje, no i przede wszystkim – znać języki obce, im więcej tym lepiej. Warto zdecydować się na studiowanie tego kierunku, jakim jest turystyka i rekreacja, zwłaszcza jeśli myśli się o otworzeniu własnego biznesu polegającego na obsłudze ruchu turystycznego lub po prostu chce się połączyć swoją karierę z miłością do podróżowania i poznawania obcych kultur.

Studia z turystyki i rekreacji - jak wyglądają?

Na kierunku turystyka i rekreacja student uczy się przedmiotów takich jak ekonomia czy psychologia, które dają pewną orientację co do dziedzin, które mają być poruszane w dalszym toku kształcenia, ale również krajoznawstwo czy podstawy marketingu – przedmiotu jak najbardziej właściwe, by móc działać w branży podróżniczej. Poza tym istnieje kilka specjalności na kierunku turystyka i rekreacja, które wybiera student podejmujący się nauki, są to między innymi rekreacja oraz  animacja, turystyka zrównoważona, które dają konkretne umiejętności w tych dziedzinach.

Turystyka i rekreacja możliwa jest do studiowania publicznie oraz prywatnie w trybach dziennym i zaocznym. W toku nauki możliwe są trzy stopnie: licencjat, magisterium i doktorat.Poradniki dla maturzysty:Praca po turystyce i rekreacji

Studiowanie na kierunku turystyka i rekreacja to nie tylko poszerzenie wiedzy geograficznej, wyniesionej z liceum, ale także, a może przede wszystkim ukierunkowanie jej na konkretną dziedzinę oraz nauka zarządzania ruchem turystycznym, czyli prościej mówiąc – jak zarabiać na osobach, które chcą podróżować. Pod tym względem należy przyznać, że jest to zawód bardzo praktyczny i przydatny, ale przede wszystkim ciekawy. Dlatego absolwent kierunku turystyka i rekreacja ma wiele możliwości zatrudnienia, we wszelkich biurach podróży, ośrodkach wypoczynkowych, hotelach czy centrach odnowy biologicznej. Obecnie takich przybytków jest mnóstwo w każdym mieście, dlatego osoba, która zdecyduje się na takie studia nie powinna mieć problemu ze znalezieniem w przyszłości pracy.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Turystyka i rekreacja to kierunek zamawiany na uczelni:


Turystyka i rekreacja na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: