Trener - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_trener

Aby zostać trenerem personalnym w zasadzie wystarczy tylko mieć legitymację instruktora, którą otrzymuje się po odbyciu specjalnego kursu instruktorskiego. Jednak warto w tym celu nie tylko mieć własne doświadczenia, na przykład z siłownią czy jakimś sportem, ale też i ukończone studia na kierunku wychowania fizycznego. Znacznie wzmocnią one zapasy wiedzy instruktora, który dzięki temu będzie umiał lepiej wykorzystać ją w praktyce. Poza tym z wiedzą ze studiów łatwiej będzie zdać kursy instruktorskie oraz znaleźć lepszą pracę. Trener musi być osobą wybitnie znającą się na danym zagadnieniu sportowym, pod każdym kątem. Musi mieć też umiejętności interpersonalne, szczególnie gdy chodzi o motywowanie swoich podopiecznych. Warto, by sam trener był biegły w danej dziedzinie sportu, której naucza, by dawać jak najlepszy przykład swoim uczniom.

Jak wygląda praca trenera?

Trener jest osobą, która motywuje swoich uczniów do osiągania jak najlepszych wyników w sporcie w konkretnej jego dziedzinie. Mogą być trenerzy zespołowi, na przykład trenerzy klubów piłkarskich, lub trenerzy osobiści, na przykład w klubach fitness. Mają oni określoną osobę lub grupę osób, którą mają przygotować do jak najlepszych wyników w sporcie. Robi się to dzięki treningom, odpowiednim ćwiczeniom, zachętom słownym, a także innym technikom motywacyjnym. Trener musi mieć ogromny wpływ na swojego podopiecznego, umieć go zachęcić do działania, a więc mieć osobiste do niego podejście i wiedzieć, co najlepiej podziała na daną osobę. Trener nadzoruje pracę swojego ucznia, koryguje jego błędy, podwyższa mu poprzeczkę, przygotowuje do zawodów itp. Może wykonywać swoją pracę na przykład w klubach sportowych, siłowniach, fitness, na basenach itp. Jego praca jest potrzebna wszędzie tam, gdzie kształci się młode kadry sportowców. Ale także i tam, gdzie zwykli ludzie przychodzą rzeźbić swoje sylwetki i wzmacniać muskulaturę.

najlepsze studia

Ścieżka kariery trenera

Początkujący trener zarabia do 2 tysięcy złotych. Gdy ma już wystarczające doświadczenie i odpowiedni staż, a także sporą liczbę klientów, jego zarobki mogą być nieco wyższe. Jednak zarobki uzależnione są przede wszystkim od liczby klientów, indywidualnych stawek za ćwiczenia personalne w danym klubie.

Ile zarabia trener?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku trener zarabia około 2400 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (5)

 • Avatar
  Mariusz

  Żona rozważa studia coaching na WSB ( http://www.wsb.pl/poznan/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/coaching-studia-tradycyjne ) i chciałem się podpytać czy tego typu kierunek ma Waszym zdaniem sens? Teraz ogólnie to coachowanie jest chyba bardzo modne, ale ludzie się tym zajmujący wydaje mi się, że najczęściej są specjalistami w jakichś konkretnych dziedzinach (i dlatego dobrze na tym zarabiają), a nie absolwentami kierunku coaching :D Orientuje się może ktoś i może coś doradzić?

  9 marzec 2017 16:07
 • Avatar
  Marcin

  Dla osób z branży fitness polecam serwis dla trenerów i instruktorów sportowych. Znajdziecie tu dużo informacji dla trenerów, skuteczne sposoby reklamy swoich treningów i wiele praktycznych informacji. W tym ciekawe artykuły dla trenerów, jak ten w jaki sposób i ile zarabia się na prowadzeniu treningów http://lepszytrener.pl/baza-wiedzy/dla-trenera/zarobki-trenera-personalnego

  21 marzec 2017 11:45
 • Avatar
  Kasia

  Znalazłam bardzo fajny materiał o zarobkach trenera personalnego, zobaczcie sami, wszystko już jasne: http://lepszytrener.pl/baza-wiedzy/dla-trenera/zarobki-trenera-personalnego

  20 wrzesień 2017 8:32
 • Avatar
  Jakub Żuk

  Super artykuł. Jeśli ktoś jest trenerem personalnym to zapraszam do odszukania KierunekTrener, pomagamy trenerom wystartować w biznesie i zawodzie :)

  23 maj 2020 16:48
 • Avatar
  Tomasz88

  Skończyłem studia podyplomowe na kierunku Trener personalny na WSKZ i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu ten kierunek. Forma e-learningu bardzo sprzyja nauce, ponieważ to my decydujemy, kiedy się uczymy. Uczelnia nie wymaga żeby być zalogowanym w wyznaczonym czasie, dlatego też polecam każdemu, kto ceni sobie swobodę. Tematy są opracowane bardzo dokładnie, często wspomagam się w swojej pracy udostępnionymi treściami. Gorąco polecam.

  6 sierpień 2020 12:48

Dodaj swój komentarz *: