Logistyk - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_logistyka

Istnieje wiele uczelni państwowych i prywatnych oferujących kierunek logistyka i transport. Tę uczelnię trzeba skończyć, by móc pracować w zawodzie logistyka. Osoba podejmująca się takich studiów powinna posiadać pewne predyspozycje: otwartość, plastyczność umysłu, umiejętność planowania, wnioskowania, analizowania i zarządzania zasobami ludzkimi i wszelkimi innymi. Świetnie sprawdzają się tu osoby młode, rzeczowe i nastawione na osiąganie konkretnych celów.

Jak wygląda praca logistyka?

To osoba zajmująca się sprawnym przepływem materiałów i surowców między poszczególnymi firmami. Potrafi ona szczegółowo zaplanować każde posunięcie firmy tak, by w jej magazynach nie zalegał towar, a był on jak najszybciej upłynniany i zamieniany na wartości wymierne czyli pieniądze. Sprawia, że dzięki dobrej organizacji pracy ludzi w firmie, ma ona ciągły przepływ surowców i dostaw, które są następnie upłynniane i dzięki temu zwiększa się obrót firmy. Logistycy są bardzo chętnie zatrudniani w obecnej chwili. Muszą oni znać wszelkie prawidła ekonomii, finansów, prawa i transportu, a następnie umiejętnie wykorzystywać je w praktyce. Dzięki temu możliwy jest sprawny transport, załadunek i rozładunek towarów w firmie, przewóz ludzi, sprawne zamawianie odpowiedniego towaru i upłynnianie zalegającego.

najlepsze studia

Ścieżka kariery logistyka

Średnie zarobki osoby zatrudnionej na tym stanowisku to około 2,6 tysiąca złotych netto. W branży logistycznej istnieje wiele możliwości awansu, na specjalistę z zakresu logistyki, kierownika spedycyjnego i inne funkcje. Dzięki temu automatycznie rosną też zarobki logistyka, który bardzo często zarabia nie mniej niż 4,5 tysiąca złotych netto. Obecnie wszelkie firmy handlowo-usługowe oraz spedycyjne potrzebują specjalistów z zakresu logistyki, by dzięki nim usprawnić funkcjonowanie firmy i był możliwy większy zarobek dla przedsiębiorstwa. Zatrudnienie najłatwiej znaleźć w firmach spedycyjnych i transportowych, ale także we wszelkich większych przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, jak chociażby w hipermarketach.

Ile zarabia logistyk?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku logistyk zarabia około 6000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (97)

 • Avatar
  logistyk

  Wynagrodzenie zależy od wielu czynników: staż, rodzaj stanowiska w firmie, profilu firmy, itp. A tak na prawdę o trzeba te prace najpierw otrzymać, bo to wbrew pozorom nie jest takie łatwe na rynku pracy.TYLKO TEORETYCZNE LOGISTYK TO TAKI "ROZCHWYTYWANY" specjalista!!!!!

  29 sierpień 2013 23:58
 • Avatar
  pawel213

  oby się nie mylili z tymi 6000 zł bo kończę gimnazjum i wybieram się do technikum logistycznego xd

  27 październik 2013 19:00
 • Avatar
  lossssssssss

  Elo,wiem ze troche spóźniony ale kit.chciałbym wam polecić profil,sam rok temu zastanawiałem sie na co pójść,i zdecydowałem sie na architekture krajobrazu,jednak,za mało osób poszło wiec nie zrobili klasy wiec musiałem wybrać inny profil ,no i wybrałem logistyke i naprawde nie żałuje,jestem w pierwszej klasie TL i naprawde jest fajnie i nie jest trudno

  13 grudzień 2013 15:32
 • Avatar
  lajldnf

  w tech lg jest ciezko jak by nie patrzec xd

  13 grudzień 2013 17:29
 • Avatar
  stanislaw

  tak na pewno logistyk po szkole zarabia 6000 zł ciekawe kto w polsce da ci tyle za robote chyba ze wyliżesz kolano

  6 styczeń 2014 20:17
 • Avatar
  Maniek

  Logistyk to bardzo przyszlosciowy kierunek. sam jestem po technikum i poszedlem na studia i jest latwo :) polecam kikerunek :)

  24 luty 2014 17:24
 • Avatar
  Natalia :D

  Kończe gimbaze i właśnie chce wybrać sie na ten kierunek , mam nadzieje że opis powyżej bd zgadał sie z realiami :) Pozdrawiam :)

  2 marzec 2014 16:24
 • Avatar
  Andżela

  a żeby pracować trzeba mieć studia ?

  9 kwiecień 2014 14:33
 • Avatar
  :P

  Nie. Wystarczy, że będziesz miała skończone TL. Ale wiadomo, że po studiach będziesz miała lepsze oferty pracy i lepsze pieniądze ;)

  21 kwiecień 2014 15:05
 • Avatar
  Mikel

  Też kończę gimnazjum.Wybieram się do TL, dokładnie do http://www.szkola.bzdz.pl/index.php?idz=mundurowe_glowna
  Czy to dobry wybór i czy na pewno znajdę zatrudnienie po tym kierunku?

  26 kwiecień 2014 12:23
 • Avatar
  Rodion

  O ludzie, o czym gadacie, po studiach wszyscy będziemy pracowali w żabce dlatego że bez stażu nikt nigdzie niekogo nir zatrudni. Na początku wszystkim będzie trudno... Cieszy mi tylko to że znam rosyjski. I wogule, państwo, uczcie się języków i im więcej tym lepiej bo to jest sprawą nie tylko dobrego rozpoczęcia dobrej kariery bez stażu, ale tez wpływa na wynagrodzenie,

  22 czerwiec 2014 23:40
 • Avatar
  Natan

  Rodion najpierw naucz się ojczystego języka ;)

  26 wrzesień 2014 12:14
 • Avatar
  Krynia

  Szukam info na temat wymaganych rozszerzeń na maturze potrzebnych na te studia. Ktoś coś?

  9 listopad 2014 12:38
 • Avatar
  Monika

  rozszerzeniem na pewno będzie geografia ;] jestem aktualnie w 2 klasie technikum jako logistyk, nie można powiedzieć że jest łatwo bo materiału trzeba wykuć i nie zapomnieć aż do 3 egzaminów kwalifikacyjnych :) faktem jest to że jest przyszłościowym kierunkiem oraz więcej poznanych języków gwarantuje możliwość wyjazdu z kraju a jak wiadomo w Tesco w Irlandii zarobisz dwa razy tyle co w polskim Tesco na tym samym stanowisku ;] lecz studia wcale nie gwarantują ze startu lepszego stanowiska i pieniędzy, ponieważ liczą się umiejętności + jakieś kursy dodatkowe, jak np. kurs na wózki widłowe

  2 grudzień 2014 22:17
 • Avatar
  Natala

  Byłam świeżo po studiach. Podjelam pracę za najniższą krajowa zeby sie wkrecic w branze. Po paru miesiacach dostałam inne oferty pracy. Ale kokosów nie ma z kasa. Logistyczne studia były wymagane przy rekrutacji na każde ze stanowisk.

  8 styczeń 2015 21:24
 • Avatar
  kate

  logistyka jest fajna :) wlasnie zaczelam studia i znalazlam prace w duzym centrum logistycznym. na wejscie dostalam 2000 zl. polecam kazdemu ten kierunek bo warto! :)

  8 styczeń 2015 23:11
 • Avatar
  Loka

  drogie dzieci, 6 tysięcy to chyba znajomy królika zarabia, autor artykułu zapomniał wspomnieć czy netto czy brutto, ale to bez znaczenia, bo nawet brutto na początku tyle nikt z was nie dostanie.
  Spedytor dostanie na początku 2 tysie na rękę za zapiernicz 24/dobę. Dyspozytor podobnie. Po kilku latach i nauczeniu się drugiego języka może dobije do trzech tysi. Ale bez doświadczenia, tylko po szkole? Mało kto weźmie takiego, a już za 6 tysi..
  Artykuł jak zwykle wyssany z palca totalnie. Zaczniecie dzieci chodzić na rozmowy kwalifikacyjne to się grubo zdziwicie.
  Takie artykuły bzdurne powinny być zakazane na wstępie, potem gimbaza ciężko zdziwiona zastaną rzeczywistością...

  28 styczeń 2015 15:53
 • Avatar
  Am

  LUDZIE! Jak macie znajomości albo meeeega farta to macie prace za 1500-2000 zl po studiach. z dużym doświadczeniem zarobisz 3000 jako np kierownik sektora, ale niestety w Polsce nie ma pracy. Aaaaa i 60 tys to chyba przez 3 miesiące. Nie polecam studiów pod kątem pracy i zarobków.

  30 marzec 2015 19:07
 • Avatar
  Am

  * 6 tys

  30 marzec 2015 19:07
 • Avatar
  normalnyy

  A co myślicie o wyborze kierunku logistyka na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka

  1 kwiecień 2015 22:18
 • Avatar
  ship

  Ja jako główny logistyki w pewnej Koreańskiej firmie zarabiam dokładnie 11780 zł netto, ale praca po 12 godzin nie jest czymś wyjątkowym.

  19 kwiecień 2015 17:45
 • Avatar
  Mariusz

  6000 :D :D :D pozdro 600 pracuje 2 lata i dostaje 2000zl

  24 listopad 2015 17:28
 • Avatar
  Madziurra :P

  Spoko. Wszystko fajnie ale zgadzam sie ze stwierdzeniem, że wszyscy bedziemy w żabce robic (u mnie sie mówi w lewiatanie) bo bez stażu to na zmywak.
  Ogólnie artykuł spoko ale te płace to takie średnio realne.

  27 styczeń 2016 17:32
 • Avatar
  Madziurra :P

  Kochani Gimnazjaliści cóż niestety nie polecam tego kierunku. :/

  27 styczeń 2016 17:33
 • Avatar
  xyz

  Ja jestem zadowolony z wyboru TL, kończę 4 klasę w ZSM w Darłowie, jest naprawdę ciekawy kierunek dla osób, które lubią mieć wszystko zorganizowane. W technikum nauczysz się jak organizować transport w systemie "just in time", czyli wszystko na czas i w określonym terminie oraz jak organizować transport do wysyłki, kompletować jednostki paletowe, organizować rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, zajęcia z ekologistyki i recyklingu w przedsiębiorstwach. Egzaminy kwalifikacyjne nie są trudne, ale nieraz uczysz się pewnych modelów rozwiązywania zadań a CKE i tak prześle takie arkusze, że nieraz jesteśmy zaskoczeni. Z roszerzeń na kierunku, bynajmniej w mojej szkole, jest geografia 5h/ tydz. i angielski 7h/tydz. Ja polecam kierunek, przyszłościowy.

  6 luty 2016 9:30
 • Avatar
  damian

  Logistyk, spedycja KW. 4 000zł na miesiąc. Praca niby 8h ale zabierasz ją do domu więc praktycznie cały czas pracujesz. Ryl po zawodówce w KW dostaje tyle samo. Popracuje 4-5h dziennie pod ziemią, przez resztę czasu podłubie słonecznik, odbija dyskietkę na bramie i ma wolne.

  26 luty 2016 2:03
 • Avatar
  grze

  Do elblaga do tech , ekonoma na bema , jest latwo polecam

  4 marzec 2016 11:51
 • Avatar
  Dominikaa

  Wybieram się na ten kierunek! Życzcie mi powodzenia:))

  7 marzec 2016 17:34
 • Avatar
  Patrycja

  a jeśli nie skończyłam TL a mam zamiar iść na logistykę, mam duże szanse na dostanie się na te studia?

  11 marzec 2016 11:16
 • Avatar
  Anonime

  U mnie znowu na zarobki ma wplyw sezonowosc(specyfika firmy w ktorej pracuje) najgorsze jest to ze pracujesz pod presja. Z czasem to meczy (nerwy). Wszystko musi byc dograne. Jak cos sie pierdzieli to ciagnie zasoba szereg powiklan. Ale fakt faktem po5 latach w firmie zarabiam od 3 do 7 tys na reke. Srednia roczna to 4200 na reke. Wielkosc firmy ok 65 osob. Firma produkcyjna. Najweksze obroty pod koniec roku(inne firmy ida w kszty zamawiaja u nas produkty na potege) Wyksztalcenie WSB

  20 marzec 2016 10:36
 • Avatar
  logistyk

  Jeśli chodzi o pracę w logistyce to celujcie od razu w firmy produkcyjne. Praca ciekawsza niż w firmach transportowych i nie po kilkanaście godzin dziennie. Najważniejsza jest znajomość języków obcych co da wam przewagę nad konkurencją. W czasie studiów polecam staże. Przemęczycie się za najniższą krajową, ale później dostaniecie pracę bez problemu. Po 8 latach zarabiam ponad 10000 brutto bez znajomości w tej branży. Zaczynałam od najniższej krajowej. Znajomi, którzy czuli się poniżeni taką pensją dzisiaj pracują na produkcji z podobną pensją od 8lat ok.3000zl netto. Powodzenia!

  28 marzec 2016 8:43
 • Avatar
  logistyk

  PS. Nie jest konieczne ukończenie studiów logistycznych. Bardzo mile widziane są osoby po filologiach. Łatwiej nauczyć kogoś"logistyki" niż kilku języków ;)

  28 marzec 2016 8:46
 • Avatar
  Aaa

  W logistyce tak jak w każdej innej branży możecie zarobić fortunę lub minimalną krajową wszystko zależy np. od szkoły jaką się skończy oraz od uniwersytetu i przede wszystkim od talentu. Pragnę także doradzić wszystkim pomysły z technikum gdyż po studiach pensję są o wiele wyższe. Nie zgadzam się także z podanymi w powyższym tekście zarobkami. Logistycy zarabiają zazwyczaj jako menagerowie średniego lub wyższego szczebla ok 15-20 tyś zł

  23 czerwiec 2016 15:51
 • Avatar
  Maverick

  Logistyk w prywatnej firmie produkcyjnej, po 11 latach pracy doszedłem do zarobków 3160 netto. Jestem po studiach - kierunek zarządzanie. Brak możliwości zarobienia w okolicy wyższej kwoty pozostaje tylko dojazd i praca w większym mieście.

  11 lipiec 2016 5:47
 • Avatar
  M.

  Hmm te zarobki 6 tys to chyba kadry kierowniczej i to w wiekszym miescie. Warszawa owszem ale nie mozna tego nazwac srednia.4 tys tak ale nie 6. W branzy 15 lat,3 jezyki

  14 lipiec 2016 4:47
 • Avatar
  M.

  Oczywiscie sa osoby ze srednia 15 tys ale to wyzsza kadra kierownicza.Wiecej zalezy od doswiadczenia i jezykow niz wyksztalcenia. I lokalizacji..Znajomosc ang to podstawa a z tym nie jest dobrze.Ludzie koncza kursy ale nadal kiepsko mowia.Niby znaja ale na tel konferencyjnych wysiadaja. Ogolnie ciekawa i bardzo ciezka praca.Pzdr.

  14 lipiec 2016 4:51
 • Avatar
  M.

  Jeszcze zgodze sie z przedmowca.Tez zaczynalam od najnizszej krajowej i tez mnie wysmiewano po studiach.Tylko ja po roku biedowania mialam juz 2 inne,lepsze oferty a 70% rocznika bylo nadal bezrobotna....

  14 lipiec 2016 4:57
 • Avatar
  Wiktoria

  Jak wiadomo zarobki rzędu 6 tysięcy będą zarabiać osoby po studiach logistycznych.Wykształcenie techniczne na kierunku logistyka nie wystarczy a jedynie może się przydać.Można zrobić kurs na wózek widłowy.Jest to przydatny kurs,bo można pracować i zdobywać doświadczenie a jednocześnie chodzić na studia.Sama jestem na kierunku technik logistyk.Egzaminy nie są trudne tylko trzeba dużo ćwiczyć i znać podstawowe pojęcia z logistyki.Polecam bardzo ten kierunek.

  15 październik 2016 14:46
 • Avatar
  CASIO

  Kierunek dno. Patologia. Nic wam on nie da. Konkurencja jest ogromna, zarobki niskie, stres bardzo duży, a w firmie mają cię za nikogo. Studiowanie tego kierunku na Politechnice Łódzkiej to już gorzej niż dno. Prowadzący cię mają za nikogo, niczego się nie nauczysz, a laboratoria polegają na siedzeniu przy komputerze przez 1.5h nie robiąc absolutnie NICZEGO konstruktywnego. Nie idźcie na ten kierunek. Nie psujcie sobie życia. Nie warto. Błagam was. Ten kierunek to dno, a po jego skończeniu nie macie absolutnie NICZEGO! Na stanowiska logistyków przyjmują absolwentów filozofii bądź filologii (autentyk)! Nie róbcie tego samego błędu co ja.

  22 listopad 2016 22:09
 • Avatar
  Dawid

  Cześć,
  własnie wychodzę z gimnazjum i mam zamiar wybrać się własnie to owej szkoły, interesują mnie zarobki, miejsca pracy, warunki i predyspozycje.
  Czekam na odp.

  1 grudzień 2016 20:25
 • Avatar
  Dawid

  Do*

  1 grudzień 2016 20:26
 • Avatar
  Łukasz

  Jak przeczytałem te komentarze, to zaczęła mnie boleć głowa..
  Nie dla tego, że to jakieś bzdury czy coś. To absolutnie prawda. Zarobki w logistyce są bardzo zróżnicowane. Głównie zależą właśnie od jakości (czy też wielkości) firmy ale w dużym stopniu też od jej położenia. Taka jest po prostu prawda. Zawsze firma lepiej kooperuje będąc w obrębie centrów logistycznych, gdzie dostęp do materiałów czy też usług jest ogromny niż firma kooperująca gdzieś na wsi z dala od jakiegokolwiek centrum logistycznego.
  Zaznaczę, (może nie od razu :P) że jestem w 3 klasie TL. Ale mam kolegów pracujących już w logistyce i na serio nie narzekają. Fakt, że dzielą się oni na osoby mniej i bardziej ambitne, lecz "najlepszy" z nich zna 5 języków i zarabia ponad 10tys na łapkę.. ale schodząc na optymalny poziom mój jak i chyba większości ( nie chcę nikogo urazić jak to zrobiłem to sorki :x ) to osoby znające j.angielski pracują na troszkę niższych stanowiskach po 2, 3 lata zarabiają tak ze 3tys. / 4 tys.
  To tylko taki mój "skromny" komentarz. Mi osobiście logistyka się bardzo podoba ( pewnie do czasu, aż nie zacznę pracować 24h na dobę jak ten wyżej wymieniony ziomek zarabiający ok. 10tys. -> chodzi głównie o telefony i dokumenty walające się po domu) i chcę uczyć się w tym kierunku. Tak samo jak niektórzy pieszą, że studia są łatwe czy małe zarobki.. no jak masz śmiesznie łatwe studia, i uczysz się mniej niż w podstawówce to po skończeniu tych studiów będziesz miał śmieszne zarobki jest to logiczne. :d

  18 grudzień 2016 12:18
 • Avatar
  Michal

  woj lodzkie, duza firma produkcyjna, skonczone tl, studia w trakcie 3600 brutto. perspektywa rozwojowa. pozdrawiam 9 i przepraszam za brak polskich znakow)

  20 styczeń 2017 16:23
 • Avatar
  Doner

  Nie ma pracy dla logistyków , logistykami zostają wszyscy tylko nie ludzie po logistyce . W szkole może wydawać się inaczej ale nawet nie ma ofert pracy dla logistyków :) Ci co piszą że można dostać 4 tyś po kilku miesiącach to czysta brednie .
  Dzis nikt logistyków nie potrzebuje bo najlepszym logistykiem jest programista i prawnik no i lingwista takich ludzi sie szuka .

  Zróbcie prosty test poszukajcie sobie pracy po logistyce ,,, powodzenia

  16 luty 2017 23:32
 • Avatar
  Weronika

  Ja wybieram się po gim na logistyke trochę się obawiam bo mój angielski nie jest perfekcyjny

  19 luty 2017 15:19
 • Avatar
  Gracjan

  3 kl gimnazjum, jestem ambitnym uczniem, mam dużą erudycję na tematy wszelakich kolorów jeśli można tak powiedzieć...
  Przeczytałem każdy z powyższych komentarzy negatywny i pozytywny. Został mi tylko mętlik w głowie. Na początku gimnazjum miałem ambicje na liceum strażackie jednak przez wyciętego guza w kolanie nie ma mowy o tej szkole.
  Zależy mi bardzo na przyszłości i wiem że wybór złej szkoły niekoniecznie musi oznaczać spierniczenie sobie życie bo zawsze można szkołę zmienić. Mój wujek z zawodu kucharz pracował w restauracji, nie był zadowolony z zarobków, zrobił szybką maturę i został kierownikiem ochrony Lidla w jeleniej górze. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto już siedzi w tym zawodzie kilka lat odpowiedział mi na ten komentarz jakie są plusy i minusy tego zawodu. Od razu mówię że dojazdem do pracy nie miałbym problemów ani położeniem.

  20 luty 2017 21:30
 • Avatar
  Natalia

  Ja mam takie pytanie jak wybiorę technikum logistyczne to po ukończeniu szkoły musze iść w tym kierunku logistycznym czy moge sobie wybrać coś innego?

  26 luty 2017 18:50
 • Avatar
  MARTA

  chodzę do Technikum logistycznego, i powiem, że kierunek jest, fajny, ale i ciężki, egzaminy są nieraz aż banalne, a jak przychodzi co do czego czyli do np mojego egzaminu przysłali, taki test, aż wszyscy byliśmy zaskoczeni co to wg jest, za rok kończę, i zamierzam iść dalej w tym kierunku, czy transport i logistyka na AM w Gdynii, ale i też fajne są kierunki zarządzanie i inżynieria produkcji jak i Projektowanie i eksploatacja systemów transportowych, sama mam problem na co się zdecydować, więc droga Natalio, jeśli chcesz mieć dobre zarobki i dalej się kształcić w tym kierunku to owszem :)

  19 marzec 2017 13:22
 • Avatar
  Wojtek

  Pani Marto, bo ja mam takie pytanie ;p, jestem w klasie 3 gim. i chcialbym sie odwolac do twoich slow "wszyscy byli zaskoczenie co to wg jest" mialas na mysli ze takie latwe czy trudne ? ;P

  20 marzec 2017 18:46
 • Avatar
  Dawid

  Moja koleżanka, uczy się w TL, opowiadała mi jak tam jest, a i o tych egzaminach tez mówiła podobnie, nie są jakoś specjalnie trudne, ale jest ich duuużo i wystarczy, że nie uciekasz z lekcji, uczysz się z lekcji na lekcje a powinieneś zdać egz. zawodowy jak i maturę bez problemu.

  5 kwiecień 2017 19:22
 • Avatar
  Patryk

  Mam pytanie ile taki przecietny logistyk zarabia ? Czy trudno jest,duzo trzeba sie uczyc?jakie trzeba miec oceny i wynik z egzaminu gimnazjalnego zeby ie doatac do technikum logistycznego

  4 maj 2017 10:30
 • Avatar
  Paulina

  Czy po ukończeniu technikum w tym kierunku bez matury znajdę pracę? Chodzi mi o Gdynię, Gdańsk. Czy studia są trudne i czy osoba ze średnią 4,3 kończąca gimnazjum poradzi sobie?

  3 czerwiec 2017 19:34
 • Avatar
  Krzysztof

  Pracuje jako logistyk przy budowie drog nie zabardzo jestvw czy wybierac co jest jednoznaczne z bardzo malym zapotrzebowaniem. Wlasciwie dopiero zastanawiam sie nad rozpoczeciesz odpowiedniego kierunku edukacji choc mam staz w trzech roznych niezaleznych firmach drogowych. Napewno nie jest to stabilna praca choc sprawia mi wiele przyjemnosci

  3 lipiec 2017 23:12
 • Avatar
  Zuzanna

  Ja srednią na koniec gimnazjum miałam 4,66 egzaminy przyrodniczo-matematyczne poszły mi niezbyt, ale dostalam się na kierunek TL.

  7 lipiec 2017 11:44
 • Avatar
  kamil

  nauka na poczatku moze i jest ciezka ale pozniej praca jest fajna, tzn jest duzo pracy i duzse tempo ale zarobki dobre i praca ciekawa, nie da sie nudzic. Dużo nowych spedytorów szukają do pracy w M&W Spedition z Obornik pod Poznaniem, wymagany jezyk niemiecki albo angielski.

  11 lipiec 2017 10:16
 • Avatar
  Angelika

  Nie jestem jeszcze przekonana co do wyboru tego kierunku, Interesuje mnie pójscie na logistykę, ale obawiam się, że sobie nie poradzę. Czytając umiem wywnioskować, że nie jest trudno, ale jeżeli mój język jest przeciętny. Poradzę sobie?

  25 lipiec 2017 16:04
 • Avatar
  Julka

  ja także zastanawiam się nad technik logistyka, no ale wiadomo że nie zawsze znajdziemy pracę za 2000 zł.

  19 sierpień 2017 13:37
 • Avatar
  Patrykov kozakov

  Sprawdzałem przedmioty na jakiejś stronce w necie i pisało że ponoć "nie ma matematyki". Pytam się czy to prawda? Bo jeśli tak to jestem w 7 niebie bo ja słabiak z maty

  2 wrzesień 2017 23:36
 • Avatar
  Wiktoria

  Z tego co wiem, matematyka jest wymagana.
  Zastanawiam się - jakie języki są najbardziej rozchwytywane w tym zawodzie?
  Standardowo - angielski.
  A dalej?

  23 październik 2017 21:38
 • Avatar
  Marek

  Właśnie przeglądałem studia I stopnia na http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia i zaciekawił mnie ten kierunek. Logistycy ponoć faktycznie nieźle zarabiają, ale często narzekają na swoją pracę, która sprowadza się do wklepywania danych do SAPa, itp. Aczkolwiek znając filozofię wsb to na pewno próbują do tematu bardziej innowacyjnie podchodzić na studiach i odpowiadają na aktualne wymagania rynku pracy.

  24 październik 2017 18:57
 • Avatar
  OLEK

  Cześć właśnie zacząłem 3 kl gimnazjum a potem planuje pójść do TL ale chciałem zapytać tych już którzy pracują w tym zawodzie czy jeżeli np z angola będę miał 3/4 a z matmy i geografii po 5 to dostane się na ten kirunek czy np dam sobie radę ze wszystkimi tematami itp na lekcjach?

  24 październik 2017 20:36
 • Avatar
  Niedoszły Logistyk

  Skończyłem studia logistycznew 2015r. i odradzam Wam ten kierunek. Kierunek raczej łatwo z wyłączeniem kilku przedmiotów, uczelnie biorą studentów hurtowo, poziom wiedzy nabytej mierny. Sam odbyłem w czasie nauki dwa staże w firmach logistycznych- jeden w polskiej średniej firmie, drugi w dużej międzynarodowej. Ogólnie praca ciężka, stresująca, telefon może dzwonić w środku nocy, zarobki na początku bardzo niskie, potem zależy od predyspozycji i obrania ścieżki. Ogólnie odradzam ta prace osobą introwertycznym i mało otwartym. Nie jest prawdą, że większość dnia polega na wklepywaniu danych do systemu(co też z czasem staje się monotonne). Praca w logistyce to wieczna praca na słuchawce, wieczne poślizgi, nieprzyjemne słowa od klienta lub kontrahenta. Lepiej zastanówice się co konkretnie/jakie stanowisko w logistyce chcielibyście mieć, bo ja miałem trochę mgliste pojęcie o realiach przed podjęciem studiów i potem przekonałem się na własnej skórze jak bardzo się pomyliłem przy wyborze kierunku. Po skończenu uczelni znalazłem pracę w innej branży, w której wdrożyłem się i całkiem dobrze sobie radzę. W dzisiejszych czasach to całkiem normalne, że ludzi pracują w innej branży niż kształcili się, ale czy warto iść na studia logistyczne by potem iść jednak gdzie indziej sami już sobie odpowiedzcie. Na stażu w czasie studiów pracowały ze mną osoby, które przyszły do pracy od razu po TL, albo osoby po filologii, psychologii, czymkolwiek - brali każdego. Zarobki w większości stanowisk szeregowych - asystenci, specjaliści (w biurze, o magazynie nawet nie wspominam) marne, w przedziale 1,5 - 3 netto. Doświadczeni spedytorzy 3k-5k netto. Nieliczni więcej.

  30 październik 2017 20:12
 • Avatar
  Piotrek

  Aktualnie kończę technikum logistyczne (jestem na ostatnim roku).
  Jeśli chodzi o naukę na tym kierunku w szkole średniej, powiem jedno. Nieważne jest to, co wiesz, lecz twoja zdolność przyswajania nowej wiedzy. Logistyka to głównie kombinowanie. Wymaga rozwiązywania problemów i nieszablonowego analizowania danych. Choć kojarzy się to z naukami ścisłymi, podstawą jest używanie logiki. Jestem humanistą, matematyki w ząb nie ogarniam, ale z zawodowych same dobre oceny.
  Byłem na praktykach zawodowych w jednej z większych polskich firm spedycyjnych, Świetna praca, mają bardzo dobre zarobki (od 4k wzwyż) i perspektywy rozwoju.
  Zdecydowanie warto iść na studia, samo technikum nie wystarcza, gdyż brak matury zamyka możliwość dalszego rozwoju.
  Dodatkową zaletą wyboru technikum logistycznego jest szerokie spektrum dziedzin życia, jaki ten kierunek obejmuję (produkcja, transport, magazyn). Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam.

  11 listopad 2017 18:17
 • Avatar
  Mateusz

  Moi Drodzy,
  Jestem na 4 roku logistyki na pewnej politechnice - właśnie piszę inżynierkę. Od razu do rzeczy jeśli chodzi o studia... Jeśli ktoś Wam powie, że w technikum logistycznym albo na studiach logistycznych się czegoś nauczycie, to jesteście w błędzie. ;) Dużym błędzie. Nie nauczycie się nic związanego z tą branżą. ALE! No właśnie. Nauczą Was myśleć, nauczycie się kombinowania, zajęcia bardzo często prowadzone w sposób rozwiązywania głupich ale normalnych problemów. Zajęcia z matematyki, fizyki czy programowania - wbrew pozorom dla wielu osób wydają się głupie, niepotrzebne - nic bardziej mylnego. Poznając pochodne macie odpowiedzi na wiele pytań i możliwość zastosowania ich do zwykłego życia. Nie oszukujmy się, w tych czasach uczelnie produkują wszelkiej maści magistrów na skalę masową - jest ich od groma. Więc to Wy musicie być osobami, które trzymają prym, które potrafią dogadać się z przełożonymi oraz podwładnymi, dbać o kontakty z kontrahentami...

  Jest to kierunek INTERDYSCYPLINARNY! Od słowa LOGOS - co oznacza liczenie, kalkulowanie i zdroworozsądkowe myślenie. Wielu osobom się wydaje - LOGYSTYKA TY PANIE CIENŻARUFKAMI SIĘ ZAJMUJESZ. Gówno prawda. Inżynier jakości, Lean Menagement, branża kolejowa, morska i lotnicza, menadżerowie wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, planiści, zarządzający magazynami, inżynierowie produkcji... Jest tego od groma.

  Reasumując - miejcie głowę na karku, rozwijajcie się poza zajęciami i niekoniecznie do nich - bawcie się w zarządzanie czymkolwiek. Koła naukowe pomogą Wam w realizacji celów. Wspinajcie się ile tylko możecie - oczywiście zdroworozsądkowo, nie dajmy się omamić "pseudo-sukcesem" wmawianym nam przez coachów.

  Myślcie! :)

  Powodzenia

  23 listopad 2017 19:03
 • Avatar
  Magdalena

  Dzięki Mateusz za wspaniały komentarz , dał mi wiele do myślenia .

  28 listopad 2017 1:23
 • Avatar
  Wiktor

  Cześć chodzę do 7 klasy podstawowej i zastanawiam się kim chcę w życiu zostać myślę nad logistyką chciałby dowiedzieć się od jakieś doświadczonej czy się opłaca iść na ten kierunek interesują mnie :zarobi ciężkości pracy czy ludzie szukają osoby na to stanowisko i o ogólną ocenę?
  Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

  10 grudzień 2017 21:47
 • Avatar
  Ollie

  Jestem na 1 roku w TL I nie ogarniam matematyki kompletnie, a zawodowe mi super idą tak jak pisała jedna osoba wcześniej, logistyka polega na kombinowaniu, trzeba mieć naprawdę predyspozycje do takiego zawodu I oczywiście języki- pracodawcy chętnie przyjmują osoby które znają język. Moja chrzestna ma firmę logistyczną, po rozmowie z nią zwnioskowalam że na pierwszym miejscu języki. Także ktoś kto decyduje się na taki kierunek musi być otwarty na ludzi bo to jest bardzo komunikatywna praca. Ja osobiście mam zamiar się dorobić I wyjechać do Korei w celu zarobków lub do jakiegoś innego kraju. Pozdrawiam I życzę powodzenia tym którzy rozważają decyzję nad takim zawodem.

  31 grudzień 2017 2:57
 • Avatar
  damdzan

  mam bardzo ważne pytanie może nie koniecznie na to forum ale jednak;-]. myśle bardzo nad obraniem logistyki ale nie wiem czy mam wystarczające zdoloności logicznego myslenia itp. czy można się tego w trakcie nauki w TL nauczyć wyćwiczyć? bo poza sporą wiedza z historii to za dużo takich wyraźnych atutów niestetynie mam;-[

  1 styczeń 2018 18:27
 • Avatar
  Absolwent

  Zdesperowana młodzieży, z roku na rok coraz więcej idzie was na logistykę. Popytajcie starszych kolegów albo nawet rodziców jeżeli są młodzi co się działo z osobami które ukończyły kierunek zarządzenie w latach 2000-2005 bo wtedy był rpawdziwy boom na ten kierunek, a dziś jest logistyka. Praca może i po tym kierunku jest owszem, ale każdy dzban kiedyś wreszcie się przeleje. Za dużo ludzi kończy teraz tą całą logistykę, jak nie macie układów i znajomości, albo nie jesteście wybitnie ponad przeciętni to zapomnijcie że znajdziecie pracę po tym kierunku w Polsce. Takich jak wy skończy te studia co roku kilkadziesiąt tysięcy, a teraz wejdźcie sobie na portale z pracą i przejrzyjcie je. Potem porównajcie liczbę ofert pracy w danym regionie gdzie mieszkacie/studiujecie z liczbą studentów na waszym kierunku na uczelni i innych a potem zastanówcie się uczciwie czy jesteście w stanie konkurować z setkami innych osób o tą samą pracę. Do biurka w Polsce ludzi nie brakuje, a pozatym logistykiem może zostać każdy i te wasze studia są nic nie warte przy tym kiedy o tą samą pracę będzie się starać córka jakiejś kierowniczki itd.

  Znam wielu takich logistyków co potem kończą jak fizole na magazynie i liżą dupsko kierownictwu z nadzieją że awansują... tylko żeby zarabiać 2000 netto potrzebne są dziś studia?

  15 styczeń 2018 11:31
 • Avatar
  Alicja

  Witam, aktualnie jestem w 2 klasie TL, czytają komentarze zbierające się na przestrzeni lat, doszłam do wniosku, że chyba tylko w mojej szkole profil logistyka jest dosyć ciężki(być może to też wina ilości przedmiotów). Jednakże przy wyborze tego kierunku kształcenia, warto zwrócić uwagę na lokalizację swojego miejsca zamieszkania(wiąże się to z możliwościami znalezienia pracy) oraz na to jak się rozwija sama infrastruktura środowiska pracy. Istotne przy zarobkach jest też nastawienie na rozwój, bo za samo skończenie szkoły nikt rozsądny nie da komuś na rękę nawet 3-4tys(nie mam na celu tu nikogo obrażać)

  4 luty 2018 22:00
 • Avatar
  Mateusz

  Witajcie studenci i uczniowie nie wiem na jakim jesteście etapie edukacji i czy faktycznie wskoczyliście do koszyka, z którego wyjdą przyszli operatorzy tej branży, ale znalazłem to forum przy okazji i pomyślałem że podrzucę Wam kanał pewnego pana, doktora, którego tematy i zagadnienia poruszane w dość długich filmikach mogą Wam się przydać podczas edukacji :)
  Kanał na YT nazywa się: Dr Mariusz Miąsko.

  Pozdrawiam,

  28 luty 2018 15:17
 • Avatar
  Jan

  Cześć! Jestem w 8 klasie i chciałbym się wybrać na logistykę. Czytałem wszystkie komentarze i widze ze jest dużo pozytywnych i negatywnych stron pracy logistyka. Proszę was o poradę dotyczącą tego kierunku, a szczegolnie gdzie polecacie studia logistyczne czyli np. Kraków Warszawa Wrocław itp. Z gory dziekuje.

  16 wrzesień 2018 14:26
 • Avatar
  Natan (jeśli bylibyście mili prosiłbym odpisywać na gmaila ( mwwkxd@gmail.com ) bo to wsumie od was zależy moje dalsze życie

  chciałbym zadać to samo pytanie co Jan tez jestem w 8 klasie na śląsku i chciałbym do tego jeszcze dodać ile taki zarabiający 4 tys. pracownik musi pracować (ile w pracy ok. a ile ok. w domku) i czy dalibyscie linka do jakies strony na którym są opisane wszystkie szczegóły (co musi umieć, czego się nauczy itp.)z góry dziękuje .

  za tydzień idę do doradcy zawodowego i chętnie z wami się podzielę jego opinią.

  z góry dziękuję za odpowiedz

  23 październik 2018 18:21
 • Avatar
  Odpiszcie na ig n_kusiak

  Jaki jest potrzebny poziom angielskiego na tym kierunku ?

  19 styczeń 2019 23:08
 • Avatar
  Kuba

  Napisze ktoś jakie wymagane oceny są potrzebne by dostać się do technikum na kierunku logistycznym z góry dziękuję w tym roku kończę gimnazjum i potrzebuje informacji na temat lg

  31 styczeń 2019 7:53
 • Avatar
  Gal Anonim: )

  Ja jestem na pierwszym roku w technikum logistyki i nie jest trudno mam koło 11 godzin w tygodniu logistyki podzielonej na 5 przedmiotów takich jak np.:gospodarka magazynowa ,magazyny dystrybucyjne i przyprodukcyjne itp..

  16 luty 2019 21:38
 • Avatar
  pan jarek

  to spoko

  28 marzec 2019 9:22
 • Avatar
  jarek

  Ja poszedłem do szkoły żak i dziki temu mogę pracować w zawodzie. Spoko sprawa, bo po roku mam certyfikat i mogę już szukać porządnej pracy. tak to powinno wszędzie działać.

  6 maj 2019 11:03
 • Avatar
  Zuzia

  czy po logistyce wojskowej dostanę pracę jako zwykły logistyk w jakiejś firmie?

  16 maj 2019 18:56
 • Avatar
  Sebbb

  Ja poszedłem na logistykę, nie narzekam, nie jest tak trudno wcale. Dodatkowym plusem jest to,że jest to klasa mundurowa, więc jak będę chciał to mogę po szkole iść w jakiś zawód mundurowy

  8 październik 2019 17:28
 • Avatar
  MerillBah

  <a href=https://bestgruzchik.ru/>заказать грузчиков разнорабочих в москве</a>

  30 lipiec 2020 8:39
 • Avatar
  Stuartdrolf

  <a href=http://site.com/>http://site.com/</a>

  19 sierpień 2020 0:28
 • Avatar
  Matthewbam

  <a href=https://mp3rus.xyz/>русская музыка бесплатно</a>

  1 grudzień 2020 12:16
 • Avatar
  Lbggeawn

  acheter viagra <a href="http://genqpviag.com/#">online viagra montreal</a> torrejon de ardoz viagra http://genqpviag.com/ - quik ship viagra ’

  28 styczeń 2021 0:19
 • Avatar
  Jdbxgeawn

  viagra <a href="http://llviabest.com/#">where to find viagra in winnipeg</a> buy viagra in spain http://llviabest.com/ - viagra generic priority mail shipping ’

  1 luty 2021 17:42
 • Avatar
  Lbsxgeawn

  canada pharmaceutical online ordering <a href="https://ssviagriia.com/ ">viagra cost comparison</a> top rated canadian pharmacies online

  4 luty 2021 6:38
 • Avatar
  Ahkdgeawn

  Cialis Professional <a href="http://storerxpharmcanada.com/ ">prescription drugs without prior prescription</a> canada pharmacy online

  4 luty 2021 12:28
 • Avatar
  Aaronhab

  <a href=https://torgstore.ru>торговые витрины</a>

  26 listopad 2022 11:42
 • Avatar
  DavidMib

  <a href=https://yourdreambook.com>dreams</a>

  26 listopad 2022 17:59
 • Avatar
  Scottprems

  <a href=https://whattogives.com>gift</a>

  27 listopad 2022 0:16
 • Avatar
  Chesterwaiva

  <a href=https://theworldpredictions.com>prediction</a>

  27 listopad 2022 21:10
 • Avatar
  crapnoca

  How do you prevent congestive heart failure from getting worse <a href="https://lasixotc.com/ ">lasix 40 mg tablet</a>?

  27 listopad 2022 23:06
 • Avatar
  Proows

  Juice, tiredness and solicitude can all agitate your capacity to catch or fence in an erection, so your doing can be sham every at once and then. But if it's phenomenon usually then it's significance a stop in to your GP so they can dominion revealed any reachable healthiness issues.
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">tadalafil tablets 20 mg</a>

  28 listopad 2022 2:31
 • Avatar
  PeterSwory

  <a href=https://verytastyrecipes.com>recipes</a>

  28 listopad 2022 5:49
 • Avatar
  MatthewNig

  <a href=https://universityrankings.observer>university ranking</a>

  28 listopad 2022 20:47
 • Avatar
  crapnoca

  What is the ideal blood pressure for a 70 year old <a href="https://lasixotc.com/ ">furosemide</a>?

  29 listopad 2022 5:45
 • Avatar
  ThomasSog

  <a href=https://boilandfry.xyz>how to fry</a>

  29 listopad 2022 6:25

Dodaj swój komentarz *: