Logistyk - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_logistyka

Istnieje wiele uczelni państwowych i prywatnych oferujących kierunek logistyka i transport. Tę uczelnię trzeba skończyć, by móc pracować w zawodzie logistyka. Osoba podejmująca się takich studiów powinna posiadać pewne predyspozycje: otwartość, plastyczność umysłu, umiejętność planowania, wnioskowania, analizowania i zarządzania zasobami ludzkimi i wszelkimi innymi. Świetnie sprawdzają się tu osoby młode, rzeczowe i nastawione na osiąganie konkretnych celów.

Jak wygląda praca logistyka?

To osoba zajmująca się sprawnym przepływem materiałów i surowców między poszczególnymi firmami. Potrafi ona szczegółowo zaplanować każde posunięcie firmy tak, by w jej magazynach nie zalegał towar, a był on jak najszybciej upłynniany i zamieniany na wartości wymierne czyli pieniądze. Sprawia, że dzięki dobrej organizacji pracy ludzi w firmie, ma ona ciągły przepływ surowców i dostaw, które są następnie upłynniane i dzięki temu zwiększa się obrót firmy. Logistycy są bardzo chętnie zatrudniani w obecnej chwili. Muszą oni znać wszelkie prawidła ekonomii, finansów, prawa i transportu, a następnie umiejętnie wykorzystywać je w praktyce. Dzięki temu możliwy jest sprawny transport, załadunek i rozładunek towarów w firmie, przewóz ludzi, sprawne zamawianie odpowiedniego towaru i upłynnianie zalegającego.

najlepsze studia

Ścieżka kariery logistyka

Średnie zarobki osoby zatrudnionej na tym stanowisku to około 2,6 tysiąca złotych netto. W branży logistycznej istnieje wiele możliwości awansu, na specjalistę z zakresu logistyki, kierownika spedycyjnego i inne funkcje. Dzięki temu automatycznie rosną też zarobki logistyka, który bardzo często zarabia nie mniej niż 4,5 tysiąca złotych netto. Obecnie wszelkie firmy handlowo-usługowe oraz spedycyjne potrzebują specjalistów z zakresu logistyki, by dzięki nim usprawnić funkcjonowanie firmy i był możliwy większy zarobek dla przedsiębiorstwa. Zatrudnienie najłatwiej znaleźć w firmach spedycyjnych i transportowych, ale także we wszelkich większych przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, jak chociażby w hipermarketach.

Ile zarabia logistyk?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku logistyk zarabia około 6000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (412)

 • Avatar
  logistyk

  Wynagrodzenie zależy od wielu czynników: staż, rodzaj stanowiska w firmie, profilu firmy, itp. A tak na prawdę o trzeba te prace najpierw otrzymać, bo to wbrew pozorom nie jest takie łatwe na rynku pracy.TYLKO TEORETYCZNE LOGISTYK TO TAKI "ROZCHWYTYWANY" specjalista!!!!!

  29 sierpień 2013 23:58
 • Avatar
  pawel213

  oby się nie mylili z tymi 6000 zł bo kończę gimnazjum i wybieram się do technikum logistycznego xd

  27 październik 2013 19:00
 • Avatar
  lossssssssss

  Elo,wiem ze troche spóźniony ale kit.chciałbym wam polecić profil,sam rok temu zastanawiałem sie na co pójść,i zdecydowałem sie na architekture krajobrazu,jednak,za mało osób poszło wiec nie zrobili klasy wiec musiałem wybrać inny profil ,no i wybrałem logistyke i naprawde nie żałuje,jestem w pierwszej klasie TL i naprawde jest fajnie i nie jest trudno

  13 grudzień 2013 15:32
 • Avatar
  lajldnf

  w tech lg jest ciezko jak by nie patrzec xd

  13 grudzień 2013 17:29
 • Avatar
  stanislaw

  tak na pewno logistyk po szkole zarabia 6000 zł ciekawe kto w polsce da ci tyle za robote chyba ze wyliżesz kolano

  6 styczeń 2014 20:17
 • Avatar
  Maniek

  Logistyk to bardzo przyszlosciowy kierunek. sam jestem po technikum i poszedlem na studia i jest latwo :) polecam kikerunek :)

  24 luty 2014 17:24
 • Avatar
  Natalia :D

  Kończe gimbaze i właśnie chce wybrać sie na ten kierunek , mam nadzieje że opis powyżej bd zgadał sie z realiami :) Pozdrawiam :)

  2 marzec 2014 16:24
 • Avatar
  Andżela

  a żeby pracować trzeba mieć studia ?

  9 kwiecień 2014 14:33
 • Avatar
  :P

  Nie. Wystarczy, że będziesz miała skończone TL. Ale wiadomo, że po studiach będziesz miała lepsze oferty pracy i lepsze pieniądze ;)

  21 kwiecień 2014 15:05
 • Avatar
  Mikel

  Też kończę gimnazjum.Wybieram się do TL, dokładnie do http://www.szkola.bzdz.pl/index.php?idz=mundurowe_glowna
  Czy to dobry wybór i czy na pewno znajdę zatrudnienie po tym kierunku?

  26 kwiecień 2014 12:23
 • Avatar
  Rodion

  O ludzie, o czym gadacie, po studiach wszyscy będziemy pracowali w żabce dlatego że bez stażu nikt nigdzie niekogo nir zatrudni. Na początku wszystkim będzie trudno... Cieszy mi tylko to że znam rosyjski. I wogule, państwo, uczcie się języków i im więcej tym lepiej bo to jest sprawą nie tylko dobrego rozpoczęcia dobrej kariery bez stażu, ale tez wpływa na wynagrodzenie,

  22 czerwiec 2014 23:40
 • Avatar
  Natan

  Rodion najpierw naucz się ojczystego języka ;)

  26 wrzesień 2014 12:14
 • Avatar
  Krynia

  Szukam info na temat wymaganych rozszerzeń na maturze potrzebnych na te studia. Ktoś coś?

  9 listopad 2014 12:38
 • Avatar
  Monika

  rozszerzeniem na pewno będzie geografia ;] jestem aktualnie w 2 klasie technikum jako logistyk, nie można powiedzieć że jest łatwo bo materiału trzeba wykuć i nie zapomnieć aż do 3 egzaminów kwalifikacyjnych :) faktem jest to że jest przyszłościowym kierunkiem oraz więcej poznanych języków gwarantuje możliwość wyjazdu z kraju a jak wiadomo w Tesco w Irlandii zarobisz dwa razy tyle co w polskim Tesco na tym samym stanowisku ;] lecz studia wcale nie gwarantują ze startu lepszego stanowiska i pieniędzy, ponieważ liczą się umiejętności + jakieś kursy dodatkowe, jak np. kurs na wózki widłowe

  2 grudzień 2014 22:17
 • Avatar
  Natala

  Byłam świeżo po studiach. Podjelam pracę za najniższą krajowa zeby sie wkrecic w branze. Po paru miesiacach dostałam inne oferty pracy. Ale kokosów nie ma z kasa. Logistyczne studia były wymagane przy rekrutacji na każde ze stanowisk.

  8 styczeń 2015 21:24
 • Avatar
  kate

  logistyka jest fajna :) wlasnie zaczelam studia i znalazlam prace w duzym centrum logistycznym. na wejscie dostalam 2000 zl. polecam kazdemu ten kierunek bo warto! :)

  8 styczeń 2015 23:11
 • Avatar
  Loka

  drogie dzieci, 6 tysięcy to chyba znajomy królika zarabia, autor artykułu zapomniał wspomnieć czy netto czy brutto, ale to bez znaczenia, bo nawet brutto na początku tyle nikt z was nie dostanie.
  Spedytor dostanie na początku 2 tysie na rękę za zapiernicz 24/dobę. Dyspozytor podobnie. Po kilku latach i nauczeniu się drugiego języka może dobije do trzech tysi. Ale bez doświadczenia, tylko po szkole? Mało kto weźmie takiego, a już za 6 tysi..
  Artykuł jak zwykle wyssany z palca totalnie. Zaczniecie dzieci chodzić na rozmowy kwalifikacyjne to się grubo zdziwicie.
  Takie artykuły bzdurne powinny być zakazane na wstępie, potem gimbaza ciężko zdziwiona zastaną rzeczywistością...

  28 styczeń 2015 15:53
 • Avatar
  Am

  LUDZIE! Jak macie znajomości albo meeeega farta to macie prace za 1500-2000 zl po studiach. z dużym doświadczeniem zarobisz 3000 jako np kierownik sektora, ale niestety w Polsce nie ma pracy. Aaaaa i 60 tys to chyba przez 3 miesiące. Nie polecam studiów pod kątem pracy i zarobków.

  30 marzec 2015 19:07
 • Avatar
  Am

  * 6 tys

  30 marzec 2015 19:07
 • Avatar
  normalnyy

  A co myślicie o wyborze kierunku logistyka na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka

  1 kwiecień 2015 22:18
 • Avatar
  ship

  Ja jako główny logistyki w pewnej Koreańskiej firmie zarabiam dokładnie 11780 zł netto, ale praca po 12 godzin nie jest czymś wyjątkowym.

  19 kwiecień 2015 17:45
 • Avatar
  Mariusz

  6000 :D :D :D pozdro 600 pracuje 2 lata i dostaje 2000zl

  24 listopad 2015 17:28
 • Avatar
  Madziurra :P

  Spoko. Wszystko fajnie ale zgadzam sie ze stwierdzeniem, że wszyscy bedziemy w żabce robic (u mnie sie mówi w lewiatanie) bo bez stażu to na zmywak.
  Ogólnie artykuł spoko ale te płace to takie średnio realne.

  27 styczeń 2016 17:32
 • Avatar
  Madziurra :P

  Kochani Gimnazjaliści cóż niestety nie polecam tego kierunku. :/

  27 styczeń 2016 17:33
 • Avatar
  xyz

  Ja jestem zadowolony z wyboru TL, kończę 4 klasę w ZSM w Darłowie, jest naprawdę ciekawy kierunek dla osób, które lubią mieć wszystko zorganizowane. W technikum nauczysz się jak organizować transport w systemie "just in time", czyli wszystko na czas i w określonym terminie oraz jak organizować transport do wysyłki, kompletować jednostki paletowe, organizować rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, zajęcia z ekologistyki i recyklingu w przedsiębiorstwach. Egzaminy kwalifikacyjne nie są trudne, ale nieraz uczysz się pewnych modelów rozwiązywania zadań a CKE i tak prześle takie arkusze, że nieraz jesteśmy zaskoczeni. Z roszerzeń na kierunku, bynajmniej w mojej szkole, jest geografia 5h/ tydz. i angielski 7h/tydz. Ja polecam kierunek, przyszłościowy.

  6 luty 2016 9:30
 • Avatar
  damian

  Logistyk, spedycja KW. 4 000zł na miesiąc. Praca niby 8h ale zabierasz ją do domu więc praktycznie cały czas pracujesz. Ryl po zawodówce w KW dostaje tyle samo. Popracuje 4-5h dziennie pod ziemią, przez resztę czasu podłubie słonecznik, odbija dyskietkę na bramie i ma wolne.

  26 luty 2016 2:03
 • Avatar
  grze

  Do elblaga do tech , ekonoma na bema , jest latwo polecam

  4 marzec 2016 11:51
 • Avatar
  Dominikaa

  Wybieram się na ten kierunek! Życzcie mi powodzenia:))

  7 marzec 2016 17:34
 • Avatar
  Patrycja

  a jeśli nie skończyłam TL a mam zamiar iść na logistykę, mam duże szanse na dostanie się na te studia?

  11 marzec 2016 11:16
 • Avatar
  Anonime

  U mnie znowu na zarobki ma wplyw sezonowosc(specyfika firmy w ktorej pracuje) najgorsze jest to ze pracujesz pod presja. Z czasem to meczy (nerwy). Wszystko musi byc dograne. Jak cos sie pierdzieli to ciagnie zasoba szereg powiklan. Ale fakt faktem po5 latach w firmie zarabiam od 3 do 7 tys na reke. Srednia roczna to 4200 na reke. Wielkosc firmy ok 65 osob. Firma produkcyjna. Najweksze obroty pod koniec roku(inne firmy ida w kszty zamawiaja u nas produkty na potege) Wyksztalcenie WSB

  20 marzec 2016 10:36
 • Avatar
  logistyk

  Jeśli chodzi o pracę w logistyce to celujcie od razu w firmy produkcyjne. Praca ciekawsza niż w firmach transportowych i nie po kilkanaście godzin dziennie. Najważniejsza jest znajomość języków obcych co da wam przewagę nad konkurencją. W czasie studiów polecam staże. Przemęczycie się za najniższą krajową, ale później dostaniecie pracę bez problemu. Po 8 latach zarabiam ponad 10000 brutto bez znajomości w tej branży. Zaczynałam od najniższej krajowej. Znajomi, którzy czuli się poniżeni taką pensją dzisiaj pracują na produkcji z podobną pensją od 8lat ok.3000zl netto. Powodzenia!

  28 marzec 2016 8:43
 • Avatar
  logistyk

  PS. Nie jest konieczne ukończenie studiów logistycznych. Bardzo mile widziane są osoby po filologiach. Łatwiej nauczyć kogoś"logistyki" niż kilku języków ;)

  28 marzec 2016 8:46
 • Avatar
  Aaa

  W logistyce tak jak w każdej innej branży możecie zarobić fortunę lub minimalną krajową wszystko zależy np. od szkoły jaką się skończy oraz od uniwersytetu i przede wszystkim od talentu. Pragnę także doradzić wszystkim pomysły z technikum gdyż po studiach pensję są o wiele wyższe. Nie zgadzam się także z podanymi w powyższym tekście zarobkami. Logistycy zarabiają zazwyczaj jako menagerowie średniego lub wyższego szczebla ok 15-20 tyś zł

  23 czerwiec 2016 15:51
 • Avatar
  Maverick

  Logistyk w prywatnej firmie produkcyjnej, po 11 latach pracy doszedłem do zarobków 3160 netto. Jestem po studiach - kierunek zarządzanie. Brak możliwości zarobienia w okolicy wyższej kwoty pozostaje tylko dojazd i praca w większym mieście.

  11 lipiec 2016 5:47
 • Avatar
  M.

  Hmm te zarobki 6 tys to chyba kadry kierowniczej i to w wiekszym miescie. Warszawa owszem ale nie mozna tego nazwac srednia.4 tys tak ale nie 6. W branzy 15 lat,3 jezyki

  14 lipiec 2016 4:47
 • Avatar
  M.

  Oczywiscie sa osoby ze srednia 15 tys ale to wyzsza kadra kierownicza.Wiecej zalezy od doswiadczenia i jezykow niz wyksztalcenia. I lokalizacji..Znajomosc ang to podstawa a z tym nie jest dobrze.Ludzie koncza kursy ale nadal kiepsko mowia.Niby znaja ale na tel konferencyjnych wysiadaja. Ogolnie ciekawa i bardzo ciezka praca.Pzdr.

  14 lipiec 2016 4:51
 • Avatar
  M.

  Jeszcze zgodze sie z przedmowca.Tez zaczynalam od najnizszej krajowej i tez mnie wysmiewano po studiach.Tylko ja po roku biedowania mialam juz 2 inne,lepsze oferty a 70% rocznika bylo nadal bezrobotna....

  14 lipiec 2016 4:57
 • Avatar
  Wiktoria

  Jak wiadomo zarobki rzędu 6 tysięcy będą zarabiać osoby po studiach logistycznych.Wykształcenie techniczne na kierunku logistyka nie wystarczy a jedynie może się przydać.Można zrobić kurs na wózek widłowy.Jest to przydatny kurs,bo można pracować i zdobywać doświadczenie a jednocześnie chodzić na studia.Sama jestem na kierunku technik logistyk.Egzaminy nie są trudne tylko trzeba dużo ćwiczyć i znać podstawowe pojęcia z logistyki.Polecam bardzo ten kierunek.

  15 październik 2016 14:46
 • Avatar
  CASIO

  Kierunek dno. Patologia. Nic wam on nie da. Konkurencja jest ogromna, zarobki niskie, stres bardzo duży, a w firmie mają cię za nikogo. Studiowanie tego kierunku na Politechnice Łódzkiej to już gorzej niż dno. Prowadzący cię mają za nikogo, niczego się nie nauczysz, a laboratoria polegają na siedzeniu przy komputerze przez 1.5h nie robiąc absolutnie NICZEGO konstruktywnego. Nie idźcie na ten kierunek. Nie psujcie sobie życia. Nie warto. Błagam was. Ten kierunek to dno, a po jego skończeniu nie macie absolutnie NICZEGO! Na stanowiska logistyków przyjmują absolwentów filozofii bądź filologii (autentyk)! Nie róbcie tego samego błędu co ja.

  22 listopad 2016 22:09
 • Avatar
  Dawid

  Cześć,
  własnie wychodzę z gimnazjum i mam zamiar wybrać się własnie to owej szkoły, interesują mnie zarobki, miejsca pracy, warunki i predyspozycje.
  Czekam na odp.

  1 grudzień 2016 20:25
 • Avatar
  Dawid

  Do*

  1 grudzień 2016 20:26
 • Avatar
  Łukasz

  Jak przeczytałem te komentarze, to zaczęła mnie boleć głowa..
  Nie dla tego, że to jakieś bzdury czy coś. To absolutnie prawda. Zarobki w logistyce są bardzo zróżnicowane. Głównie zależą właśnie od jakości (czy też wielkości) firmy ale w dużym stopniu też od jej położenia. Taka jest po prostu prawda. Zawsze firma lepiej kooperuje będąc w obrębie centrów logistycznych, gdzie dostęp do materiałów czy też usług jest ogromny niż firma kooperująca gdzieś na wsi z dala od jakiegokolwiek centrum logistycznego.
  Zaznaczę, (może nie od razu :P) że jestem w 3 klasie TL. Ale mam kolegów pracujących już w logistyce i na serio nie narzekają. Fakt, że dzielą się oni na osoby mniej i bardziej ambitne, lecz "najlepszy" z nich zna 5 języków i zarabia ponad 10tys na łapkę.. ale schodząc na optymalny poziom mój jak i chyba większości ( nie chcę nikogo urazić jak to zrobiłem to sorki :x ) to osoby znające j.angielski pracują na troszkę niższych stanowiskach po 2, 3 lata zarabiają tak ze 3tys. / 4 tys.
  To tylko taki mój "skromny" komentarz. Mi osobiście logistyka się bardzo podoba ( pewnie do czasu, aż nie zacznę pracować 24h na dobę jak ten wyżej wymieniony ziomek zarabiający ok. 10tys. -> chodzi głównie o telefony i dokumenty walające się po domu) i chcę uczyć się w tym kierunku. Tak samo jak niektórzy pieszą, że studia są łatwe czy małe zarobki.. no jak masz śmiesznie łatwe studia, i uczysz się mniej niż w podstawówce to po skończeniu tych studiów będziesz miał śmieszne zarobki jest to logiczne. :d

  18 grudzień 2016 12:18
 • Avatar
  Michal

  woj lodzkie, duza firma produkcyjna, skonczone tl, studia w trakcie 3600 brutto. perspektywa rozwojowa. pozdrawiam 9 i przepraszam za brak polskich znakow)

  20 styczeń 2017 16:23
 • Avatar
  Doner

  Nie ma pracy dla logistyków , logistykami zostają wszyscy tylko nie ludzie po logistyce . W szkole może wydawać się inaczej ale nawet nie ma ofert pracy dla logistyków :) Ci co piszą że można dostać 4 tyś po kilku miesiącach to czysta brednie .
  Dzis nikt logistyków nie potrzebuje bo najlepszym logistykiem jest programista i prawnik no i lingwista takich ludzi sie szuka .

  Zróbcie prosty test poszukajcie sobie pracy po logistyce ,,, powodzenia

  16 luty 2017 23:32
 • Avatar
  Weronika

  Ja wybieram się po gim na logistyke trochę się obawiam bo mój angielski nie jest perfekcyjny

  19 luty 2017 15:19
 • Avatar
  Gracjan

  3 kl gimnazjum, jestem ambitnym uczniem, mam dużą erudycję na tematy wszelakich kolorów jeśli można tak powiedzieć...
  Przeczytałem każdy z powyższych komentarzy negatywny i pozytywny. Został mi tylko mętlik w głowie. Na początku gimnazjum miałem ambicje na liceum strażackie jednak przez wyciętego guza w kolanie nie ma mowy o tej szkole.
  Zależy mi bardzo na przyszłości i wiem że wybór złej szkoły niekoniecznie musi oznaczać spierniczenie sobie życie bo zawsze można szkołę zmienić. Mój wujek z zawodu kucharz pracował w restauracji, nie był zadowolony z zarobków, zrobił szybką maturę i został kierownikiem ochrony Lidla w jeleniej górze. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto już siedzi w tym zawodzie kilka lat odpowiedział mi na ten komentarz jakie są plusy i minusy tego zawodu. Od razu mówię że dojazdem do pracy nie miałbym problemów ani położeniem.

  20 luty 2017 21:30
 • Avatar
  Natalia

  Ja mam takie pytanie jak wybiorę technikum logistyczne to po ukończeniu szkoły musze iść w tym kierunku logistycznym czy moge sobie wybrać coś innego?

  26 luty 2017 18:50
 • Avatar
  MARTA

  chodzę do Technikum logistycznego, i powiem, że kierunek jest, fajny, ale i ciężki, egzaminy są nieraz aż banalne, a jak przychodzi co do czego czyli do np mojego egzaminu przysłali, taki test, aż wszyscy byliśmy zaskoczeni co to wg jest, za rok kończę, i zamierzam iść dalej w tym kierunku, czy transport i logistyka na AM w Gdynii, ale i też fajne są kierunki zarządzanie i inżynieria produkcji jak i Projektowanie i eksploatacja systemów transportowych, sama mam problem na co się zdecydować, więc droga Natalio, jeśli chcesz mieć dobre zarobki i dalej się kształcić w tym kierunku to owszem :)

  19 marzec 2017 13:22
 • Avatar
  Wojtek

  Pani Marto, bo ja mam takie pytanie ;p, jestem w klasie 3 gim. i chcialbym sie odwolac do twoich slow "wszyscy byli zaskoczenie co to wg jest" mialas na mysli ze takie latwe czy trudne ? ;P

  20 marzec 2017 18:46
 • Avatar
  Dawid

  Moja koleżanka, uczy się w TL, opowiadała mi jak tam jest, a i o tych egzaminach tez mówiła podobnie, nie są jakoś specjalnie trudne, ale jest ich duuużo i wystarczy, że nie uciekasz z lekcji, uczysz się z lekcji na lekcje a powinieneś zdać egz. zawodowy jak i maturę bez problemu.

  5 kwiecień 2017 19:22
 • Avatar
  Patryk

  Mam pytanie ile taki przecietny logistyk zarabia ? Czy trudno jest,duzo trzeba sie uczyc?jakie trzeba miec oceny i wynik z egzaminu gimnazjalnego zeby ie doatac do technikum logistycznego

  4 maj 2017 10:30
 • Avatar
  Paulina

  Czy po ukończeniu technikum w tym kierunku bez matury znajdę pracę? Chodzi mi o Gdynię, Gdańsk. Czy studia są trudne i czy osoba ze średnią 4,3 kończąca gimnazjum poradzi sobie?

  3 czerwiec 2017 19:34
 • Avatar
  Krzysztof

  Pracuje jako logistyk przy budowie drog nie zabardzo jestvw czy wybierac co jest jednoznaczne z bardzo malym zapotrzebowaniem. Wlasciwie dopiero zastanawiam sie nad rozpoczeciesz odpowiedniego kierunku edukacji choc mam staz w trzech roznych niezaleznych firmach drogowych. Napewno nie jest to stabilna praca choc sprawia mi wiele przyjemnosci

  3 lipiec 2017 23:12
 • Avatar
  Zuzanna

  Ja srednią na koniec gimnazjum miałam 4,66 egzaminy przyrodniczo-matematyczne poszły mi niezbyt, ale dostalam się na kierunek TL.

  7 lipiec 2017 11:44
 • Avatar
  kamil

  nauka na poczatku moze i jest ciezka ale pozniej praca jest fajna, tzn jest duzo pracy i duzse tempo ale zarobki dobre i praca ciekawa, nie da sie nudzic. Dużo nowych spedytorów szukają do pracy w M&W Spedition z Obornik pod Poznaniem, wymagany jezyk niemiecki albo angielski.

  11 lipiec 2017 10:16
 • Avatar
  Angelika

  Nie jestem jeszcze przekonana co do wyboru tego kierunku, Interesuje mnie pójscie na logistykę, ale obawiam się, że sobie nie poradzę. Czytając umiem wywnioskować, że nie jest trudno, ale jeżeli mój język jest przeciętny. Poradzę sobie?

  25 lipiec 2017 16:04
 • Avatar
  Julka

  ja także zastanawiam się nad technik logistyka, no ale wiadomo że nie zawsze znajdziemy pracę za 2000 zł.

  19 sierpień 2017 13:37
 • Avatar
  Patrykov kozakov

  Sprawdzałem przedmioty na jakiejś stronce w necie i pisało że ponoć "nie ma matematyki". Pytam się czy to prawda? Bo jeśli tak to jestem w 7 niebie bo ja słabiak z maty

  2 wrzesień 2017 23:36
 • Avatar
  Wiktoria

  Z tego co wiem, matematyka jest wymagana.
  Zastanawiam się - jakie języki są najbardziej rozchwytywane w tym zawodzie?
  Standardowo - angielski.
  A dalej?

  23 październik 2017 21:38
 • Avatar
  Marek

  Właśnie przeglądałem studia I stopnia na http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia i zaciekawił mnie ten kierunek. Logistycy ponoć faktycznie nieźle zarabiają, ale często narzekają na swoją pracę, która sprowadza się do wklepywania danych do SAPa, itp. Aczkolwiek znając filozofię wsb to na pewno próbują do tematu bardziej innowacyjnie podchodzić na studiach i odpowiadają na aktualne wymagania rynku pracy.

  24 październik 2017 18:57
 • Avatar
  OLEK

  Cześć właśnie zacząłem 3 kl gimnazjum a potem planuje pójść do TL ale chciałem zapytać tych już którzy pracują w tym zawodzie czy jeżeli np z angola będę miał 3/4 a z matmy i geografii po 5 to dostane się na ten kirunek czy np dam sobie radę ze wszystkimi tematami itp na lekcjach?

  24 październik 2017 20:36
 • Avatar
  Niedoszły Logistyk

  Skończyłem studia logistycznew 2015r. i odradzam Wam ten kierunek. Kierunek raczej łatwo z wyłączeniem kilku przedmiotów, uczelnie biorą studentów hurtowo, poziom wiedzy nabytej mierny. Sam odbyłem w czasie nauki dwa staże w firmach logistycznych- jeden w polskiej średniej firmie, drugi w dużej międzynarodowej. Ogólnie praca ciężka, stresująca, telefon może dzwonić w środku nocy, zarobki na początku bardzo niskie, potem zależy od predyspozycji i obrania ścieżki. Ogólnie odradzam ta prace osobą introwertycznym i mało otwartym. Nie jest prawdą, że większość dnia polega na wklepywaniu danych do systemu(co też z czasem staje się monotonne). Praca w logistyce to wieczna praca na słuchawce, wieczne poślizgi, nieprzyjemne słowa od klienta lub kontrahenta. Lepiej zastanówice się co konkretnie/jakie stanowisko w logistyce chcielibyście mieć, bo ja miałem trochę mgliste pojęcie o realiach przed podjęciem studiów i potem przekonałem się na własnej skórze jak bardzo się pomyliłem przy wyborze kierunku. Po skończenu uczelni znalazłem pracę w innej branży, w której wdrożyłem się i całkiem dobrze sobie radzę. W dzisiejszych czasach to całkiem normalne, że ludzi pracują w innej branży niż kształcili się, ale czy warto iść na studia logistyczne by potem iść jednak gdzie indziej sami już sobie odpowiedzcie. Na stażu w czasie studiów pracowały ze mną osoby, które przyszły do pracy od razu po TL, albo osoby po filologii, psychologii, czymkolwiek - brali każdego. Zarobki w większości stanowisk szeregowych - asystenci, specjaliści (w biurze, o magazynie nawet nie wspominam) marne, w przedziale 1,5 - 3 netto. Doświadczeni spedytorzy 3k-5k netto. Nieliczni więcej.

  30 październik 2017 20:12
 • Avatar
  Piotrek

  Aktualnie kończę technikum logistyczne (jestem na ostatnim roku).
  Jeśli chodzi o naukę na tym kierunku w szkole średniej, powiem jedno. Nieważne jest to, co wiesz, lecz twoja zdolność przyswajania nowej wiedzy. Logistyka to głównie kombinowanie. Wymaga rozwiązywania problemów i nieszablonowego analizowania danych. Choć kojarzy się to z naukami ścisłymi, podstawą jest używanie logiki. Jestem humanistą, matematyki w ząb nie ogarniam, ale z zawodowych same dobre oceny.
  Byłem na praktykach zawodowych w jednej z większych polskich firm spedycyjnych, Świetna praca, mają bardzo dobre zarobki (od 4k wzwyż) i perspektywy rozwoju.
  Zdecydowanie warto iść na studia, samo technikum nie wystarcza, gdyż brak matury zamyka możliwość dalszego rozwoju.
  Dodatkową zaletą wyboru technikum logistycznego jest szerokie spektrum dziedzin życia, jaki ten kierunek obejmuję (produkcja, transport, magazyn). Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam.

  11 listopad 2017 18:17
 • Avatar
  Mateusz

  Moi Drodzy,
  Jestem na 4 roku logistyki na pewnej politechnice - właśnie piszę inżynierkę. Od razu do rzeczy jeśli chodzi o studia... Jeśli ktoś Wam powie, że w technikum logistycznym albo na studiach logistycznych się czegoś nauczycie, to jesteście w błędzie. ;) Dużym błędzie. Nie nauczycie się nic związanego z tą branżą. ALE! No właśnie. Nauczą Was myśleć, nauczycie się kombinowania, zajęcia bardzo często prowadzone w sposób rozwiązywania głupich ale normalnych problemów. Zajęcia z matematyki, fizyki czy programowania - wbrew pozorom dla wielu osób wydają się głupie, niepotrzebne - nic bardziej mylnego. Poznając pochodne macie odpowiedzi na wiele pytań i możliwość zastosowania ich do zwykłego życia. Nie oszukujmy się, w tych czasach uczelnie produkują wszelkiej maści magistrów na skalę masową - jest ich od groma. Więc to Wy musicie być osobami, które trzymają prym, które potrafią dogadać się z przełożonymi oraz podwładnymi, dbać o kontakty z kontrahentami...

  Jest to kierunek INTERDYSCYPLINARNY! Od słowa LOGOS - co oznacza liczenie, kalkulowanie i zdroworozsądkowe myślenie. Wielu osobom się wydaje - LOGYSTYKA TY PANIE CIENŻARUFKAMI SIĘ ZAJMUJESZ. Gówno prawda. Inżynier jakości, Lean Menagement, branża kolejowa, morska i lotnicza, menadżerowie wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, planiści, zarządzający magazynami, inżynierowie produkcji... Jest tego od groma.

  Reasumując - miejcie głowę na karku, rozwijajcie się poza zajęciami i niekoniecznie do nich - bawcie się w zarządzanie czymkolwiek. Koła naukowe pomogą Wam w realizacji celów. Wspinajcie się ile tylko możecie - oczywiście zdroworozsądkowo, nie dajmy się omamić "pseudo-sukcesem" wmawianym nam przez coachów.

  Myślcie! :)

  Powodzenia

  23 listopad 2017 19:03
 • Avatar
  Magdalena

  Dzięki Mateusz za wspaniały komentarz , dał mi wiele do myślenia .

  28 listopad 2017 1:23
 • Avatar
  Wiktor

  Cześć chodzę do 7 klasy podstawowej i zastanawiam się kim chcę w życiu zostać myślę nad logistyką chciałby dowiedzieć się od jakieś doświadczonej czy się opłaca iść na ten kierunek interesują mnie :zarobi ciężkości pracy czy ludzie szukają osoby na to stanowisko i o ogólną ocenę?
  Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

  10 grudzień 2017 21:47
 • Avatar
  Ollie

  Jestem na 1 roku w TL I nie ogarniam matematyki kompletnie, a zawodowe mi super idą tak jak pisała jedna osoba wcześniej, logistyka polega na kombinowaniu, trzeba mieć naprawdę predyspozycje do takiego zawodu I oczywiście języki- pracodawcy chętnie przyjmują osoby które znają język. Moja chrzestna ma firmę logistyczną, po rozmowie z nią zwnioskowalam że na pierwszym miejscu języki. Także ktoś kto decyduje się na taki kierunek musi być otwarty na ludzi bo to jest bardzo komunikatywna praca. Ja osobiście mam zamiar się dorobić I wyjechać do Korei w celu zarobków lub do jakiegoś innego kraju. Pozdrawiam I życzę powodzenia tym którzy rozważają decyzję nad takim zawodem.

  31 grudzień 2017 2:57
 • Avatar
  damdzan

  mam bardzo ważne pytanie może nie koniecznie na to forum ale jednak;-]. myśle bardzo nad obraniem logistyki ale nie wiem czy mam wystarczające zdoloności logicznego myslenia itp. czy można się tego w trakcie nauki w TL nauczyć wyćwiczyć? bo poza sporą wiedza z historii to za dużo takich wyraźnych atutów niestetynie mam;-[

  1 styczeń 2018 18:27
 • Avatar
  Absolwent

  Zdesperowana młodzieży, z roku na rok coraz więcej idzie was na logistykę. Popytajcie starszych kolegów albo nawet rodziców jeżeli są młodzi co się działo z osobami które ukończyły kierunek zarządzenie w latach 2000-2005 bo wtedy był rpawdziwy boom na ten kierunek, a dziś jest logistyka. Praca może i po tym kierunku jest owszem, ale każdy dzban kiedyś wreszcie się przeleje. Za dużo ludzi kończy teraz tą całą logistykę, jak nie macie układów i znajomości, albo nie jesteście wybitnie ponad przeciętni to zapomnijcie że znajdziecie pracę po tym kierunku w Polsce. Takich jak wy skończy te studia co roku kilkadziesiąt tysięcy, a teraz wejdźcie sobie na portale z pracą i przejrzyjcie je. Potem porównajcie liczbę ofert pracy w danym regionie gdzie mieszkacie/studiujecie z liczbą studentów na waszym kierunku na uczelni i innych a potem zastanówcie się uczciwie czy jesteście w stanie konkurować z setkami innych osób o tą samą pracę. Do biurka w Polsce ludzi nie brakuje, a pozatym logistykiem może zostać każdy i te wasze studia są nic nie warte przy tym kiedy o tą samą pracę będzie się starać córka jakiejś kierowniczki itd.

  Znam wielu takich logistyków co potem kończą jak fizole na magazynie i liżą dupsko kierownictwu z nadzieją że awansują... tylko żeby zarabiać 2000 netto potrzebne są dziś studia?

  15 styczeń 2018 11:31
 • Avatar
  Alicja

  Witam, aktualnie jestem w 2 klasie TL, czytają komentarze zbierające się na przestrzeni lat, doszłam do wniosku, że chyba tylko w mojej szkole profil logistyka jest dosyć ciężki(być może to też wina ilości przedmiotów). Jednakże przy wyborze tego kierunku kształcenia, warto zwrócić uwagę na lokalizację swojego miejsca zamieszkania(wiąże się to z możliwościami znalezienia pracy) oraz na to jak się rozwija sama infrastruktura środowiska pracy. Istotne przy zarobkach jest też nastawienie na rozwój, bo za samo skończenie szkoły nikt rozsądny nie da komuś na rękę nawet 3-4tys(nie mam na celu tu nikogo obrażać)

  4 luty 2018 22:00
 • Avatar
  Mateusz

  Witajcie studenci i uczniowie nie wiem na jakim jesteście etapie edukacji i czy faktycznie wskoczyliście do koszyka, z którego wyjdą przyszli operatorzy tej branży, ale znalazłem to forum przy okazji i pomyślałem że podrzucę Wam kanał pewnego pana, doktora, którego tematy i zagadnienia poruszane w dość długich filmikach mogą Wam się przydać podczas edukacji :)
  Kanał na YT nazywa się: Dr Mariusz Miąsko.

  Pozdrawiam,

  28 luty 2018 15:17
 • Avatar
  Jan

  Cześć! Jestem w 8 klasie i chciałbym się wybrać na logistykę. Czytałem wszystkie komentarze i widze ze jest dużo pozytywnych i negatywnych stron pracy logistyka. Proszę was o poradę dotyczącą tego kierunku, a szczegolnie gdzie polecacie studia logistyczne czyli np. Kraków Warszawa Wrocław itp. Z gory dziekuje.

  16 wrzesień 2018 14:26
 • Avatar
  Natan (jeśli bylibyście mili prosiłbym odpisywać na gmaila ( mwwkxd@gmail.com ) bo to wsumie od was zależy moje dalsze życie

  chciałbym zadać to samo pytanie co Jan tez jestem w 8 klasie na śląsku i chciałbym do tego jeszcze dodać ile taki zarabiający 4 tys. pracownik musi pracować (ile w pracy ok. a ile ok. w domku) i czy dalibyscie linka do jakies strony na którym są opisane wszystkie szczegóły (co musi umieć, czego się nauczy itp.)z góry dziękuje .

  za tydzień idę do doradcy zawodowego i chętnie z wami się podzielę jego opinią.

  z góry dziękuję za odpowiedz

  23 październik 2018 18:21
 • Avatar
  Odpiszcie na ig n_kusiak

  Jaki jest potrzebny poziom angielskiego na tym kierunku ?

  19 styczeń 2019 23:08
 • Avatar
  Kuba

  Napisze ktoś jakie wymagane oceny są potrzebne by dostać się do technikum na kierunku logistycznym z góry dziękuję w tym roku kończę gimnazjum i potrzebuje informacji na temat lg

  31 styczeń 2019 7:53
 • Avatar
  Gal Anonim: )

  Ja jestem na pierwszym roku w technikum logistyki i nie jest trudno mam koło 11 godzin w tygodniu logistyki podzielonej na 5 przedmiotów takich jak np.:gospodarka magazynowa ,magazyny dystrybucyjne i przyprodukcyjne itp..

  16 luty 2019 21:38
 • Avatar
  pan jarek

  to spoko

  28 marzec 2019 9:22
 • Avatar
  jarek

  Ja poszedłem do szkoły żak i dziki temu mogę pracować w zawodzie. Spoko sprawa, bo po roku mam certyfikat i mogę już szukać porządnej pracy. tak to powinno wszędzie działać.

  6 maj 2019 11:03
 • Avatar
  Zuzia

  czy po logistyce wojskowej dostanę pracę jako zwykły logistyk w jakiejś firmie?

  16 maj 2019 18:56
 • Avatar
  Sebbb

  Ja poszedłem na logistykę, nie narzekam, nie jest tak trudno wcale. Dodatkowym plusem jest to,że jest to klasa mundurowa, więc jak będę chciał to mogę po szkole iść w jakiś zawód mundurowy

  8 październik 2019 17:28
 • Avatar
  MerillBah

  <a href=https://bestgruzchik.ru/>заказать грузчиков разнорабочих в москве</a>

  30 lipiec 2020 8:39
 • Avatar
  Stuartdrolf

  <a href=http://site.com/>http://site.com/</a>

  19 sierpień 2020 0:28
 • Avatar
  Matthewbam

  <a href=https://mp3rus.xyz/>русская музыка бесплатно</a>

  1 grudzień 2020 12:16
 • Avatar
  Lbggeawn

  acheter viagra <a href="http://genqpviag.com/#">online viagra montreal</a> torrejon de ardoz viagra http://genqpviag.com/ - quik ship viagra ’

  28 styczeń 2021 0:19
 • Avatar
  Jdbxgeawn

  viagra <a href="http://llviabest.com/#">where to find viagra in winnipeg</a> buy viagra in spain http://llviabest.com/ - viagra generic priority mail shipping ’

  1 luty 2021 17:42
 • Avatar
  Lbsxgeawn

  canada pharmaceutical online ordering <a href="https://ssviagriia.com/ ">viagra cost comparison</a> top rated canadian pharmacies online

  4 luty 2021 6:38
 • Avatar
  Ahkdgeawn

  Cialis Professional <a href="http://storerxpharmcanada.com/ ">prescription drugs without prior prescription</a> canada pharmacy online

  4 luty 2021 12:28
 • Avatar
  Aaronhab

  <a href=https://torgstore.ru>торговые витрины</a>

  26 listopad 2022 11:42
 • Avatar
  DavidMib

  <a href=https://yourdreambook.com>dreams</a>

  26 listopad 2022 17:59
 • Avatar
  Scottprems

  <a href=https://whattogives.com>gift</a>

  27 listopad 2022 0:16
 • Avatar
  Chesterwaiva

  <a href=https://theworldpredictions.com>prediction</a>

  27 listopad 2022 21:10
 • Avatar
  crapnoca

  How do you prevent congestive heart failure from getting worse <a href="https://lasixotc.com/ ">lasix 40 mg tablet</a>?

  27 listopad 2022 23:06
 • Avatar
  Proows

  Juice, tiredness and solicitude can all agitate your capacity to catch or fence in an erection, so your doing can be sham every at once and then. But if it's phenomenon usually then it's significance a stop in to your GP so they can dominion revealed any reachable healthiness issues.
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">tadalafil tablets 20 mg</a>

  28 listopad 2022 2:31
 • Avatar
  PeterSwory

  <a href=https://verytastyrecipes.com>recipes</a>

  28 listopad 2022 5:49
 • Avatar
  MatthewNig

  <a href=https://universityrankings.observer>university ranking</a>

  28 listopad 2022 20:47
 • Avatar
  crapnoca

  What is the ideal blood pressure for a 70 year old <a href="https://lasixotc.com/ ">furosemide</a>?

  29 listopad 2022 5:45
 • Avatar
  ThomasSog

  <a href=https://boilandfry.xyz>how to fry</a>

  29 listopad 2022 6:25
 • Avatar
  Davidinota

  <a href=https://seosait.com/obzor-konstruktora-meta-tegi-onlajn/>https://seosait.com/obzor-konstruktora-meta-tegi-onlajn/</a>

  29 listopad 2022 17:54
 • Avatar
  Dylanacish

  <a href=https://ampedstudio.com/online-mic-recording/>online daw</a>

  29 listopad 2022 23:03
 • Avatar
  AllenWeeva

  <a href=https://www.pinterest.com.au/pin/1125125919383333030/>https://www.pinterest.com.au/pin/1125125919383333030/</a>

  30 listopad 2022 11:56
 • Avatar
  Auevern

  What happens if we release sperm daily <a href="http://hbviagraher.com/ ">viagra 100mg tablet price in india</a>?
  Nowhere in the Bible is masturbation explicitly forbidden. There is good think rationally for this because the unruly does not bump into b pay up from masturbation, which is in itself neither favourable or poisonous, but the adulterous libidinous fantasies that squire it, as Christ makes definite in Matthew 5:28.

  30 listopad 2022 16:01
 • Avatar
  SoFrEmn

  Q: Who has more desires male or female?
  A: In truth, close to 70% of the men with ED in the scrutinize said they felt that they are letting their confederate down, and more than 40% said their partners know they can no longer instruct sex. Those feelings of self-consciousness and hot water oftentimes lead men to hide their requisite from their partners. <a href="https://bluethshop.com/ ">viagra online prescription</a>.

  30 listopad 2022 23:23
 • Avatar
  Bernardvop

  <a href=https://anycubic3d.ru/kupit-3d-printer-anycubic>anycubic</a>

  1 grudzień 2022 6:47
 • Avatar
  PiWoOfe

  Q: What fruit has the most zinc?
  A: <a href="https://sildenafilhim.com/#">rhino viagra pill</a> Additionally, the blog loads exceedingly wantonly to me on Safari.
  Woman issues like heart disease, acme cholesterol, grand blood weight, diabetes, obesity, and smoking can all precipitate erectile dysfunction. On the other С…СЌРЅРґ, depression, anxieties, accentuate, relationship problems, and other daft form concerns can also get in the way of with sexual feelings. https://sildenafilhim.com

  1 grudzień 2022 7:37
 • Avatar
  JefferyNeutH

  <a href=https://kupisiding.ru/montazh-saydinga-tsena>обшивка сайдингом</a>

  1 grudzień 2022 18:14
 • Avatar
  Donaldtes

  поздравления с Днем Рождения по телефону заказать по именам <a href=https://na-telefon.biz/>https://na-telefon.biz/</a>

  2 grudzień 2022 7:52
 • Avatar
  AndrewTraus

  <a href=https://xn----8sbaha6askwme1aq4i.xn--p1ai/>Выкуп машин дорого</a>

  2 grudzień 2022 7:55
 • Avatar
  KennethHob

  Дизайнерские светильники - купить эксклюзивное интерьерное освещение <a href=https://ru.mai-he-mai.com/partner/partner/31/>https://ru.mai-he-mai.com/partner/partner/31/</a>

  2 grudzień 2022 22:19
 • Avatar
  Proows

  Mr Tilley says kissing, caressing, genital monkeyshines and viva voce stimulation can all be accomplished as pleasurable whether there is an erection or not. In re to partnered lovemaking, Dr Fox stresses it is something on the side of both parties to work on together. "The partner may not be the cause, but they may be by of the solution."
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">cheap cialis online</a>

  3 grudzień 2022 9:59
 • Avatar
  Charlesvox

  Интернет магазин светильников и люстр <a href=https://ru.mai-he-mai.com/partner/partner/31/>https://ru.mai-he-mai.com/partner/partner/31/</a>

  3 grudzień 2022 11:05
 • Avatar
  VictorSkymN

  блог о деньгах <a href=https://euromoneys.com/>https://euromoneys.com/</a>

  3 grudzień 2022 17:03
 • Avatar
  BryanAceft

  бізнес в інтернеті <a href=https://dive-club.com.ua/>https://dive-club.com.ua/</a>

  3 grudzień 2022 17:04
 • Avatar
  Aetousa

  Drugs facts quest of patients. Long-Term Effects. <a href="http://inpharmacy.org/ ">who makes cialis</a> Most suitable far drugs. Look over now.

  4 grudzień 2022 6:25
 • Avatar
  RaymondTib

  заработок в интернте <a href=https://infomagaz.xyz/>https://infomagaz.xyz/</a>

  4 grudzień 2022 9:14
 • Avatar
  JerryCot

  кредити та гроші <a href=https://pro-groshi.info/>https://pro-groshi.info/</a>

  4 grudzień 2022 9:15
 • Avatar
  JerryCot

  заробіток <a href=https://webtime.com.ua/>https://webtime.com.ua/</a>

  4 grudzień 2022 15:52
 • Avatar
  DavidNoW

  бізнес онлайн <a href=https://sladent.com.ua/>https://sladent.com.ua/</a>

  4 grudzień 2022 15:52
 • Avatar
  AndreHor

  блог о заработке <a href=https://diamondhairs.com.ua/>https://diamondhairs.com.ua/</a>

  5 grudzień 2022 11:13
 • Avatar
  AlbertShoni

  бізнес ідеї <a href=https://webzarobitok.com/>https://webzarobitok.com/</a>

  5 grudzień 2022 11:14
 • Avatar
  FreddyJer

  <a href=https://expert-rtuti.ru/kak-vyglyadit-rtut/>как выглядит ртуть</a>

  5 grudzień 2022 21:21
 • Avatar
  SaBerce

  ED meds is a bludgeon acclimated to to master impotence.
  Weakness is a medical condition in which men face unassertive, unattached or no erection during sexual intimacy. <a href="https://cipillsvi.com/">levitra 20 mg film coated tablets</a> is reach-me-down to ameliorate erections towards preferably, in the future making voluptuous motion a fruitful task. Cialis is a booming ED treatment and has earned great distinction inasmuch as the same. Erectile dysfunction or inefficacy is a sexual hard of men’s only. It affects men’s sensual power gravely and leaves them unsatisfied during those … deux moments. Unhealthy carnal life of men is a sober problem. Charming it lightly is imbecility. If episode erection problems during every procreative energy, consult your doctor as straight away as possible. Levitra is the most recommended benumb for the benefit of impotence. Though, this tranquillizer is mostly bewitched away men without recipe also, but it is much bona fide also in behalf of salubrity to take it on advocation only.
  Wheels of physical duration locate staunch if take how to get rid of red face from viagra as treatment. ED occurs when penis constantly does not relate blood during intimacy. It is prevented around PDE5 enzyme.
  In those distressful times <a href="https://cipillsvi.com/medications.html ">sildenafil 100mg buy online us</a> works as a great help. It goes inside the hull and makes its to begin berate on anguish enticing enzyme PDE5. Its inhibition is the biggest attainment of the drug. Blood cater to becomes mirror-like again. For pushing it towards the reproductive vehicle the dope ejects cGMP enzyme in men’s body. With its better blood reaches penis and erection becomes easier.
  Take a holiday Sildenafil solely for mastering impotence. It is a medication medication and can be enchanted without difficulty with water. This narcotize is present in three concentrations i.e. 25mg, 50mg and 100mg. 100mg pill is the most strong one but treatment should initially be started with lesser amount only. It is sure in requital for healthiness and gives time to the majority also to get rooted to the drug. Vardenafil should be taken exclusive chestnut rhythm in 24 hours. Those 24 hours can be drop according to personal voice, which means, this medication can be entranced anytime.
  Stop being paranoid about frailty as effectual treatment of Tadalafil just ebbs it in some minutes. This capable medication is indisputably readily obtainable at all medical stores today. Online stores also keep it and are more sought-after than offline stores. Thus, grab cialis from an authentic online aggregate and give your sexual lifeblood a major boost.

  12 grudzień 2022 14:41
 • Avatar
  alkalia

  <a href=https://clomid.one>clomiphene men</a> question 2 I ve been reading a lot about how baby aspirin can help women who have had miscarriage s and women with PCOS

  16 grudzień 2022 12:33
 • Avatar
  SiAlara

  What are the common inhalers and medicines for asthma <a href="https://budesonideinhaler.com/ ">symbicort inhaler side effects</a>?

  18 grudzień 2022 2:05
 • Avatar
  CharlesCat

  <a href=https://planeta-savann.ru/>Антикафе люберцы</a>

  19 grudzień 2022 19:58
 • Avatar
  Pobrors

  Medicament information leaflet. Effects of Drug Abuse.
  https://abilify2u.top/ abilify 5 mg tablet
  Best word far medication. After here.

  21 grudzień 2022 17:26
 • Avatar
  LeonardSed

  <a href=https://urbanmatter.com/stanislav-kondrashov-telf-ag-mining-sustainability/>telf ag info</a>

  21 grudzień 2022 18:44
 • Avatar
  KennethInalt

  <a href=https://www.botasot.info/teknologji-shkence/1905665/stanislav-kondrashov-telf-ag-smart-factories-will-change-the-industry/>stanislav kondrashov telf ag</a>

  21 grudzień 2022 21:43
 • Avatar
  Ronaldmug

  <a href=https://guardian.ng/news/stanislav-kondrashov-telf-ag-leading-metals-and-energy-forecasts/>stanislav kondrashov telf ag</a>

  22 grudzień 2022 13:50
 • Avatar
  Faacugh

  Sperm can subsist stomach the vagina in support of up to 7 days. Once sperm enters the uterus, there is no scientifically proven going of removing it. Between a some minutes and a sprinkling hours after sexual relations, some variable may loosely transpire b nautical tack faulty of the vagina. https://sibluevi.com/ viagra 25 mg order

  23 grudzień 2022 11:20
 • Avatar
  Fikeymn

  Can you strengthen your lungs https://symbicortinhaler.com/ budesonide nebulizer

  25 grudzień 2022 23:14
 • Avatar
  PiWeway

  Medicines info sheet. Cautions.
  <a href="https://propecia24.top/ ">can you buy propecia no prescription</a>
  Everything gen roughly drugs. Assume from info here.

  26 grudzień 2022 21:18
 • Avatar
  crapnoca

  How can doctors tell how long you have to live <a href="https://lasixotc.com/ ">20 mg furosemide</a>?

  26 grudzień 2022 21:52
 • Avatar
  twiquali

  Drug information for patients <a href="https://levitrair.com/ ">levitra 5 mg</a> All about medicine. Get information here.

  27 grudzień 2022 6:06
 • Avatar
  twiquali

  levitra generic cost <a href=" https://levitraoffer.com/# ">levitra</a> levitra cost

  28 grudzień 2022 5:19
 • Avatar
  Tyroneglach

  <a href=https://alla24.com/ru-by/keto-power>keto power</a>

  28 grudzień 2022 18:42
 • Avatar
  Faedick

  Pills information. Generic Name. https://pharmduck.com/ ed meds online without doctor prescription

  29 grudzień 2022 17:45
 • Avatar
  FyWaync

  Medicament information leaflet. <a href="https://sildenafil.beauty/ ">sildenafil 100mg</a>

  1 styczeń 2023 20:13
 • Avatar
  Seevoilm

  sildenafil 20 mg <a href="https://sildenafil.rest/ ">sildenafil viagra</a> https://sildenafil.rest

  4 styczeń 2023 2:00
 • Avatar
  Figaumn

  sildenafil viagra 100mg <a href="https://sildenafil.work/ ">sildenafil cost 100mg</a>

  6 styczeń 2023 3:02
 • Avatar
  Kochuch

  new malaria treatment <a href="https://plaquenil.wiki/ ">plaquenil for scleroderma</a> hydroxychloroquine brand name

  8 styczeń 2023 23:46
 • Avatar
  Seevoilm

  sildenafil citrate cost at walgreens <a href="https://sildenafil.work/ ">kamagra 100mg oral jelly sildenafil</a> https://sildenafil.rest

  9 styczeń 2023 12:17
 • Avatar
  Kaclups

  texas doctor hydroxychloroquine video, <a href="https://plaquenil.beauty/ ">what is hydroxychloroquine prescribed for</a> cost of hydroxychloroquine.

  12 styczeń 2023 1:53
 • Avatar
  Zouphob

  order generic priligy <a href="https://sway.office.com/M7AGz10XZCUcazNY/">priligy pills</a> cialis with dapoxetine.

  17 styczeń 2023 6:47
 • Avatar
  Hermanphymn

  <a href=https://prohoster.info/vps/ssd-vps>vds prohoster.info</a>

  17 styczeń 2023 20:06
 • Avatar
  ShannonMof

  <a href=https://dragons-money.com/>Dragon Money</a>

  18 styczeń 2023 22:23
 • Avatar
  Koawags

  buy hydroxychloroquine <a href="https://hydroxychloroquine.homes/">hydroxychloroquine uses</a> plaquenil sun sensitivity.

  20 styczeń 2023 4:32
 • Avatar
  Proows

  And erectile dysfunction is inconceivable to conclude without some treatment or lifestyle changes. Your store obviously should determine his fitness custody provider about erectile dysfunction. Erectile dysfunction is the inability to realize or mind an erection unmovable sufficient in search sex. It's a routine problem.
  Source: <a href="https://clspls.com/ ">tadalafil goodrx</a>

  20 styczeń 2023 15:03
 • Avatar
  DwayneSnult

  <a href=https://xn----8sbaha6askwme1aq4i.xn--p1ai/>Выкуп машин срочно Москва</a>

  21 styczeń 2023 12:49
 • Avatar
  Pokency

  What age are men most fertile?
  Erectile dysfunction is undivided of the men's sex constitution disorders. It is cognized as an ineptness of men to attain erection during reproductive sexual congress even if they are sexually excited. Other symptoms of ED are, either it remains representing a curtail while or does not become manifest at all. It is a repeated process. Erectile dysfunction is also called a sort of impotence. Impotence is a wide exposure and covers scads other men's health lustful disorders like- immature ejaculation, deficit of sexual have a yen for, и так далее Erectile dysfunction does not mean these problems. All these problems related to Erectile dysfunction can be cured with the aid of viagra pills for men price and other <a href="https://viastoreus.com/ ">sildenafil india purchase</a> medicines.

  Causes
  Erectile dysfunction does not hold any specific cause. There are diverse reasons behind its occurrence. It can be- tangible reasons, your vigour problems, medicines you are taking, warm reasons, etc. Throw off's procure a look on ED causes in particular. Erectile dysfunction causes are- acme blood constraints, diabetes, spaced out blood cholesterol, bottle diseases (Parkinson's ailment and multiple sclerosis), surgery, low hormone levels, lifestyle factors (smoking and drinking) and others (worry, anxiety, pressure, be, hollow). Aging factors also outstrip to ED, but aging in itself is not a cause. Limited testosterone levels also in some cases lead to erectile dysfunction. Side effects caused by means of medications also decide on men unable as a service to erection.

  But there is nothing to worry about as treatments are present for ED. One such available treatment in the service of ED is sildenafil online purchase india.

  22 styczeń 2023 9:39
 • Avatar
  smoogeomo

  CA Cancer J Clin 1995; 45 263 278 <a href=http://bestcialis20mg.com/>buy cialis on line</a> Atossa Therapeutics Announces Positive Interim Phase 2 Data from Endoxifen Breast Cancer Treatment

  23 styczeń 2023 11:49
 • Avatar
  invadly

  Denver yAiIihmTceCcgjGkr 6 17 2022 <a href=http://clomid.buzz>clomid tablet</a> You see, cancer tumors are dietary hogs

  24 styczeń 2023 23:34
 • Avatar
  RichardPew

  <a href=https://108waystohappiness.com/healing/kambo/>терапия комбо</a>

  25 styczeń 2023 12:50
 • Avatar
  RichardPew

  <a href=https://academstudio.ru/>дизайн интерьера квартир заказать</a>

  25 styczeń 2023 23:02
 • Avatar
  viendum

  <a href=https://lasix.buzz>comments buy lasix without prescription</a> Medications can also be given intravenously to balance your system

  25 styczeń 2023 23:29
 • Avatar
  tadalafil cost openair

  Pills information. What side effects can this medication cause? 20mg tadalafil price <a href="https://tadalafilendy.com/">tadalafil without a doctor's prescription</a> tadalafil for sale cheap

  26 styczeń 2023 3:07
 • Avatar
  acquibicy

  <a href=http://cialis.boats>cialis cheapest online prices</a> This drug can help treat high blood sugar levels in people with Cushing s disease, but it doesn t affect the pituitary tumor itself

  26 styczeń 2023 11:16
 • Avatar
  RichardPew

  <a href=https://www.brecorder.com/news/40121881/pakistans-fintech-tag-gets-12mn-funding-at-100mn-valuation>tag fintech pakistan</a>

  26 styczeń 2023 13:39
 • Avatar
  abuluts

  The labor market has shown now, for the last six months, pretty steady gains of close to 200, 000 per month <a href=http://priligy.bond>priligy uk</a> We had run right into the monster of all gales Force 8 and rising

  26 styczeń 2023 14:05
 • Avatar
  Michaelsaise

  <a href=https://mihub.ru/>https://mihub.ru/</a>

  28 styczeń 2023 11:17
 • Avatar
  Hummize

  Rosetrees Trust PF, AG <a href=http://cialis.autos>buy cialis online safely</a> The initial evaluation is meant to eliminate factors that could predispose the patient to epistaxis and identify the source of bleeding

  31 styczeń 2023 15:54
 • Avatar
  phemili

  003, and FOS P 0 <a href=http://clomid.homes>clomid stockist uk</a> But I m still a little worried, so I went with The second child, Camellia last longer with sex just play, don t worry, let the staff best sex supplements the bullets are all in the all natural male enhancement come and get them when they are used, don t hang around with guns, understand

  1 luty 2023 14:52
 • Avatar
  AntonArits

  <a href=https://koreacars.me/>https://koreacars.me/</a>

  2 luty 2023 12:26
 • Avatar
  MichaelPlutt

  <a href=https://reachtrucks.ru/richtrack/jungheinrich/jungheinrich-etv-320/>ричтрак jungheinrich etv цена</a>

  2 luty 2023 21:02
 • Avatar
  Brandoninafe

  <a href=https://altzeo.ru/>https://altzeo.ru/</a>

  3 luty 2023 12:47
 • Avatar
  arrisee

  Antihypertensive Medications Drug name suffixes <a href=https://stromectol.one>stromectol online kopen</a>

  5 luty 2023 23:07
 • Avatar
  Jamesloall

  <a href=https://vik.company/proekty/>новостройки крыма 2022</a>

  5 luty 2023 23:48
 • Avatar
  Albertostase

  Thanks a lot! A lot of info!

  https://service-essay.com/ essay writing services review

  8 luty 2023 23:19
 • Avatar
  creaway

  <a href=https://nolvadex.best>tamoxifen side effects in men</a> Cooper cAZkZuEjIo 6 26 2022

  9 luty 2023 0:53
 • Avatar
  Timothyhip

  Register and take part in the drawing, <a href=https://yourbonus.life/?u=2rek60a&o=y59p896&t=211222x>click here</a>

  9 luty 2023 2:29
 • Avatar
  VincentDrope

  Nicely put. Many thanks.
  https://ouressays.com/ dissertation critique

  9 luty 2023 6:53
 • Avatar
  Albertostase

  You said it nicely..
  https://essaywritingservicelinked.com/ thesis s

  9 luty 2023 21:26
 • Avatar
  Albertostase

  You said it adequately..
  https://essaywritingservicelinked.com/ order dissertation

  11 luty 2023 18:48
 • Avatar
  JosephDob

  Nicely put. Cheers.
  <a href="https://essaywritingserviceahrefs.com/#">essaywritingserviceahrefs.com</a> research proposal writing

  12 luty 2023 11:05
 • Avatar
  Raymondjuich

  First of all I want to say wonderful blog! I had a quick question that I'd like to ask if you do not mind. I was curious to know how you center yourself and clear your mind prior to writing. I have had trouble clearing my thoughts in getting my thoughts out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are wasted simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints? Thank you!
  <a href=https://essaywritingservicebbc.com/#>https://essaywritingservicebbc.com</a>

  12 luty 2023 12:08
 • Avatar
  Albertostase

  You actually reported this really well.
  https://essaywritingservicelinked.com/ story writing paper

  12 luty 2023 12:50
 • Avatar
  huscuts

  <a href=http://cialis.makeup>cialis prices</a> The size of individual tumors was determined before and after Ab treatment, and the percent change in the size of individual tumors or overall tumor burden was calculated

  12 luty 2023 15:04
 • Avatar
  RobertSus

  <a href=https://xn----7sbziideebrr5a.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков в наро-фоминске</a>

  12 luty 2023 22:11
 • Avatar
  Albertostase

  Helpful postings. Thanks a lot.
  https://essaywritingservicelinked.com/ how to write a compare contrast paper

  14 luty 2023 5:10
 • Avatar
  Raymondjuich

  I visited multiple web pages except the audio quality for audio songs current at this web page is in fact fabulous.
  <a href=https://essaywritingservicebbc.com/#>https://essaywritingservicebbc.com</a>

  14 luty 2023 21:53
 • Avatar
  JosephDob

  Regards, I enjoy this.
  <a href="https://essaywritingserviceahrefs.com/#">https://essaywritingserviceahrefs.com/</a> best online essay writers

  14 luty 2023 22:54
 • Avatar
  GabrielBox

  <a href=https://xn----7sbziideebrr5a.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков наро-фоминск</a>

  14 luty 2023 23:51
 • Avatar
  Kennyknirl

  <a href=https://steamauthenticator.net/>steam desktop authenticator</a>

  16 luty 2023 22:17
 • Avatar
  Kufrina

  Does girth come with age
  <a href=https://cialisory.com/>tadalafil cost walmart</a>
  tadalafil best price 20 mg

  16 luty 2023 23:20
 • Avatar
  NelsonBum

  <a href=https://steamauthenticator.net/>steam desktop authenticator pc</a>

  17 luty 2023 6:52
 • Avatar
  Rolandframb

  <a href=https://steamauthenticator.net/>steam guard desktop</a>

  17 luty 2023 16:48
 • Avatar
  Douglasalcor

  <a href=https://psyegorova.ru/>психолог Анастасия Егорова</a>

  17 luty 2023 17:58
 • Avatar
  futioub

  <a href=https://priligy.buzz>priligy online</a> Plain abdominal films have demonstrated limited utility in diagnosing EPS

  18 luty 2023 22:58
 • Avatar
  Walterden

  <a href=https://goo.su/zxaP2P>интернет магазин</a>

  19 luty 2023 14:11
 • Avatar
  Wigatte

  <a href=https://buycialis.lol>cialis generic best price</a> Furthermore, the dosage value of this drug as antiinflammatory is lower compared to that of as an antibiotic drug

  19 luty 2023 18:42
 • Avatar
  MatthewDiz

  <a href=https://fastfeed.ru/evakuator-v-lobne/>Эвакуатор Лобня</a>

  20 luty 2023 17:04
 • Avatar
  MarcusAbigo

  <a href=https://profit-success.ru/advise/kak-ne-boatsa-stomatologa-sovety-psihologa-vzroslym-i-detam.html>https://profit-success.ru/advise/kak-ne-boatsa-stomatologa-sovety-psihologa-vzroslym-i-detam.html</a>

  20 luty 2023 18:21
 • Avatar
  DennyDwent

  <a href=https://steamauthenticator.ru/>steam desktop authenticator</a>

  21 luty 2023 16:43
 • Avatar
  JerryOnevy

  <a href=https://eu-res.ru/>дриллкомплект</a>

  21 luty 2023 18:30
 • Avatar
  RobertAstef

  [url=https://television-planet.tv/tvi/united-states/]live television[/url]

  25 luty 2023 6:53
 • Avatar
  BradleyTaw

  <a href=https://gifctrl.com/>1win bonus</a>

  25 luty 2023 8:33
 • Avatar
  Trentrep

  <a href=https://gthub.org/Jessecar96/SteamDesktopAuthenticator>скачать steam authenticator</a>

  27 luty 2023 7:14
 • Avatar
  Daviditach

  <a href=https://gthub.org/Jessecar96/SteamDesktopAuthenticator>download steam desktop authenticator</a>

  27 luty 2023 14:13
 • Avatar
  RubinLorse

  <a href=https://t.me/autodvizhh>https://t.me/autodvizhh</a>

  1 marzec 2023 22:15
 • Avatar
  seegree

  An oligomerization of apoptosis protease activating factor 1 Apaf 1 leads to the formation of a complex called apoptosome that consists of the C terminal WD40 region of Apaf 1, cytochrome c, pro caspase 9 with caspase recruitment domain CARD 68 <a href=https://buycialis.beauty>discount cialis</a> Oxidative stress is an important factor related to endothelial dysfunction and ischemia reperfusion injury, and may be implicated in the pathogenesis of heart failure, hypertension, and ischemic heart disease

  3 marzec 2023 6:35
 • Avatar
  GregorySop

  <a href=https://vk.com/sekrem>керамическая плитка Уфа</a>

  8 marzec 2023 10:37
 • Avatar
  shalync

  Without getting into details covered in the previousarticles, both antagonize estrogen s effects in breast tissue and act aspro estrogenic agents in tissues in which we d like them to do so <a href=https://buycialis.hair>cialis for sale</a> Reference Riyad as Salihin 1488 In book reference Book 16, Hadith 24

  9 marzec 2023 12:39
 • Avatar
  Stevengek

  <a href=https://xn--80aaabch3dtjb.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков балабаново</a>

  12 marzec 2023 16:27
 • Avatar
  Ronaldwet

  <a href=https://xn--80aagm1aaesatm8dyf.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков малоярославец</a>

  13 marzec 2023 7:32
 • Avatar
  ThomasTet

  <a href=https://megainf.ru/269.html>Timlike.com - соцсеть для знакомств</a>

  13 marzec 2023 18:42
 • Avatar
  DanielChuch

  <a href=https://vk.com/vozdushnyesharikivmoskve>https://vk.com/vozdushnyesharikivmoskve</a>

  14 marzec 2023 12:55
 • Avatar
  KennethTUS

  <a href=https://108waystohappiness.com/healing/kambo/>https://108waystohappiness.com/healing/kambo/</a>

  14 marzec 2023 21:53
 • Avatar
  Robertoffew

  <a href=https://xn--90aciypabvr.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков белоусово</a>

  15 marzec 2023 22:15
 • Avatar
  Antonioapape

  <a href=https://xn--e1agidhddk.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков воды ермолино</a>

  16 marzec 2023 22:04
 • Avatar
  ArthurRorne

  <a href=https://xn--b1ahmqx.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков воды жуков</a>

  17 marzec 2023 14:09
 • Avatar
  Insinc

  Pills tidings sheet. Brand names.
  <a href="https://cenforcehim.com/cenforce.html">cenforce cheap</a>
  Some what you require to recognize about medicine. Be familiar with information now.

  19 marzec 2023 4:50
 • Avatar
  AlfredAduri

  <a href=https://promocash.pro/ru/shops>https://promocash.pro/ru/shops</a>

  19 marzec 2023 21:43
 • Avatar
  Edmundjut

  <a href=https://vk.com/insandv>insandv</a>

  20 marzec 2023 23:12
 • Avatar
  Edmundjut

  <a href=https://vammebel.ru/catalog/takhta/>тахта</a>

  21 marzec 2023 22:10
 • Avatar
  NaddyHox

  viagra cvs <a href="http://www.romanviagra.com/" >viagra pills amazon</a> viagra pill near me

  26 marzec 2023 22:33
 • Avatar
  braigo

  <a href="http://fildena.beauty ">How is cardiovascular disease diagnosed purchase fildena generic</a>

  27 marzec 2023 0:21
 • Avatar
  skas60

  50 mg viagra cost https://romanviagra.com/ 100 mg viagra cost

  29 marzec 2023 17:37
 • Avatar
  mfde37

  hydroxychloroquine plaquenil https://plaxyu.com/ what is plaquenil

  2 kwiecień 2023 19:34
 • Avatar
  sattem

  cost of abilify abilify 2 mg generic price http://www.abilify.beauty

  4 kwiecień 2023 13:21
 • Avatar
  Jesusalill

  A: How long does it take for sperm to refill?
  Q: http://cialiserp.net/ best time to take Cialis

  6 kwiecień 2023 17:13
 • Avatar
  jihf93

  You stated this perfectly. cvs pharmacy store hours on sunday https://postmailmed.com/

  7 kwiecień 2023 15:09
 • Avatar
  Clowly

  flagyl 500 mg flagyl 400 dosage for diarrhea http://flagylpls.com

  11 kwiecień 2023 14:23
 • Avatar
  ThomasTop

  <a href=https://mindupdate.ru/>https://mindupdate.ru/</a>

  14 kwiecień 2023 18:00
 • Avatar
  Richardfum

  <a href=https://mindupdate.ru/>https://mindupdate.ru/</a>

  15 kwiecień 2023 9:30
 • Avatar
  Lestermox

  <a href=http://restart-euro.com/>http://restart-euro.com/</a>

  18 kwiecień 2023 5:26
 • Avatar
  JosephSuild

  <a href=https://television-planet.tv/tvi/russia/>тв онлайн</a>

  20 kwiecień 2023 22:23
 • Avatar
  AlonzoBic

  <a href="https://virtual-local-numbers.com/countries/1245-uae-toll-free-numbers.html">how to get uae number in pakistan | continent telecom</a>

  22 kwiecień 2023 2:18
 • Avatar
  BillyFussy

  <a href="https://european-sailing.com/rent-yachts-spain">rent a gulet spain</a>

  23 kwiecień 2023 2:20
 • Avatar
  Cesarpearo

  https://n1casino-top.com/games/

  29 kwiecień 2023 2:04
 • Avatar
  Cesarpearo

  <a href=https://n1casino-top.com/>n1casino promo code 2023</a>

  30 kwiecień 2023 3:29
 • Avatar
  Richardrom

  <a href=https://vkomikse.ru/>сделать комикс</a>

  30 kwiecień 2023 11:48
 • Avatar
  GregoryJam

  <a href=https://hollyweed.us/>weed shop</a>

  30 kwiecień 2023 20:35
 • Avatar
  GregoryJam

  <a href=https://alliance-agency.world/>работа вакансии</a>

  1 maj 2023 0:12
 • Avatar
  JacobTeepe

  <a href=https://pro-sex-shop.ru>мастурбатор</a>

  1 maj 2023 11:57
 • Avatar
  MarvinZeree

  <a href=https://lightbass.ru/>https://lightbass.ru/</a> - это ваш надёжный друг в мире улучшения автомобиля !

  1 maj 2023 17:46
 • Avatar
  DavidPem

  <a href="https://car-rental-barcelona.com/">One-way car rental in Barcelona</a>

  1 maj 2023 17:48
 • Avatar
  RobertaNors

  <a href="https://www.420pron.com/">420pron</a>

  3 maj 2023 12:22
 • Avatar
  Kevinkab

  Register and take part in the drawing, <a href=http://win-a-prize.us>click here</a>

  3 maj 2023 19:50
 • Avatar
  QuentinCen

  <a href="https://rent-a-car-istanbul.com/">Аренда автомобилей в Стамбуле Booking.com</a>

  5 maj 2023 1:58
 • Avatar
  avenue17

  I suggest you to come on a site where there are many articles on a theme interesting you.

  5 maj 2023 20:46
 • Avatar
  ManualGrave

  <a href=https://rosinvest.com/tag/%D0%9C%D0%A2%D0%A1>https://rosinvest.com/tag/%D0%9C%D0%A2%D0%A1</a>

  6 maj 2023 9:22
 • Avatar
  Johnnytak

  <a href=https://mscleans.com/>cleaning La</a>

  6 maj 2023 13:15
 • Avatar
  ShaneKig

  <a href="https://www.kukhareva.com/shop/content/5-contact-us">kukhareva.com</a>

  11 maj 2023 13:59
 • Avatar
  ShaneKig

  <a href="https://kukhareva.com/shop/?id_appagebuilder_profiles=10">kukhareva.com</a>

  12 maj 2023 3:54
 • Avatar
  AntonioTof

  <a href=https://damplast.ru/>футеровка ёмкостей</a>

  14 maj 2023 13:55
 • Avatar
  AnthonyJaink

  <a href=https://ab-korea.ru/>https://ab-korea.ru/</a>

  19 maj 2023 18:18
 • Avatar
  windaddy

  I regret, but nothing can be made.

  23 maj 2023 2:01
 • Avatar
  Michaelteern

  <a href=https://tavto.ru/society-articles/kak-zashchitit-kuzov-avtomobilya-ot-povrezhdeniy-s-pomoshch-yu-antigraviya/>https://tavto.ru/society-articles/kak-zashchitit-kuzov-avtomobilya-ot-povrezhdeniy-s-pomoshch-yu-antigraviya/</a>

  26 maj 2023 19:02
 • Avatar
  카지노사이트

  come and visit my site I'm sure you will have fun
  카지노사이트 ACE21에서 안전한 카지노 사이트만을 추천합니다.카지노, 바카라, 온라인카지노, 순위 , 라이브카지노, 해외카지노, 사설카지노, 호텔카지노 등 각종 인터넷 게임을 제공하는 신뢰할 수 있는 통합사이트와 함께 다양한 이벤트에 참여하세요!" />
  <link rel="canonical" href="https://8mod.net/" />
  https://8mod.net/

  27 maj 2023 3:51
 • Avatar
  바카라사이트

  I introduce you to my site
  https://main7.net/baca/

  27 maj 2023 5:09
 • Avatar
  BrentdoN

  https://pq.hosting/vps-vds-slovakia-bratislava

  1 czerwiec 2023 2:48
 • Avatar
  RonnieAlare

  <a href=https://e-battery.ru/>батарея hawker evolution</a>

  8 czerwiec 2023 18:24
 • Avatar
  HarryTum

  <a href=https://e-battery.ru/>https://e-battery.ru/</a>

  8 czerwiec 2023 20:08
 • Avatar
  fildenafil.com

  https://fildenafil.com/ What is it called when a woman gets turned on

  9 czerwiec 2023 13:59
 • Avatar
  PhilipCruff

  <a href=https://k-store82.ru/>купить айфон</a>

  13 czerwiec 2023 12:43
 • Avatar
  JeffreyJew

  <a href=https://oae.lighttravel.ru/>анекс тур оаэ</a>

  16 czerwiec 2023 14:51
 • Avatar
  BrentHot

  <a href=https://maldives.lighttravel.ru/>анекс тур мальдивы</a>

  16 czerwiec 2023 17:10
 • Avatar
  Charlielouff

  <a href=https://kruiz.lighttravel.ru/>пак круизы</a>

  16 czerwiec 2023 19:04
 • Avatar
  fildena

  https://www.fildena.hair/ What is the number one treatment for ED

  18 czerwiec 2023 3:56
 • Avatar
  BrianToola

  <a href=https://a-shop.msk.ru/>анекс тур академическая</a>

  20 czerwiec 2023 18:55
 • Avatar
  FrankFop

  <a href="https://1xbettbd.com/1xbet-bd-app/">1xBet App BD link</a>

  20 czerwiec 2023 19:06
 • Avatar
  KeithCap

  <a href=https://redico.ru/tn-ved-eaes/>ТНВЭД</a>

  22 czerwiec 2023 22:20
 • Avatar
  WilliamJoupt

  <a href=https://redico.ru/svidetelstvo-o-gosudarstvennoj-registraczii-produkczii/sertifikacziya/>Свидетельство о государственной регистрации продукции (СГР)</a>

  23 czerwiec 2023 9:46
 • Avatar
  Jeffreykip

  <a href=https://crypto-sever.ru/>https://crypto-sever.ru/</a>

  26 czerwiec 2023 10:52
 • Avatar
  Jamesciz

  <a href=https://drgnblog.site/>Драгон Мани отзывы</a>

  29 czerwiec 2023 11:35
 • Avatar
  FelixTiz

  <a href=https://smartfaq.ru/>chat gpt</a>

  12 lipiec 2023 11:28
 • Avatar
  Williamnounc

  Как правильно выбрать б/у автомобиль <a href=https://rostov-news.net/other/2023/07/10/272809.html>https://rostov-news.net/other/2023/07/10/272809.html</a>

  12 lipiec 2023 15:56
 • Avatar
  Busternaito

  Register and get a 200% bonus on your first deposit, hurry up the number of seats is limited <a href=https://profitspot.life/?u=2rek60a&o=y59p896>click here</a>

  13 lipiec 2023 23:24
 • Avatar
  bjornlox

  https://jobgirls.xyz/category/essentuki.html - вакансии для девушек Ессентуки

  <a href="https://jobgirls.xyz/category/yoshkar_ola.html">вакансии для девушек Йошкар-Ола</a>
  https://jobgirls.xyz/category/omsk.html

  13 lipiec 2023 23:38
 • Avatar
  MichaelHED

  <a href=https://vetusyplenie.ru/>https://vetusyplenie.ru/</a>

  17 lipiec 2023 15:45
 • Avatar
  RobertSeiva

  <a href=https://ts-tn.ru/>Gama Casino</a>

  23 sierpień 2023 11:05
 • Avatar
  RobertSeiva

  <a href=https://ts-tn.ru/>Гама Казино</a>

  23 sierpień 2023 13:14
 • Avatar
  RobertSeiva

  <a href=https://ts-tn.ru/>зеркало гама казино</a>

  23 sierpień 2023 14:17
 • Avatar
  DerrickLit

  <a href=https://tarusakater.ru/>катер таруса поленово</a>

  23 sierpień 2023 19:08
 • Avatar
  DerrickLit

  <a href=https://tarusakater.ru/>таруса катер</a>

  24 sierpień 2023 0:44
 • Avatar
  Patrickcoono

  <a href=https://expert-service24.com/>https://expert-service24.com/</a>

  6 wrzesień 2023 13:44
 • Avatar
  Jefferyunrer

  It is remarkable, a useful idea

  ------------
  https://servers.expert/catalog/united_states

  6 wrzesień 2023 15:43
 • Avatar
  Kennethspamp

  <a href=https://rus-modul.ru/>офисные бытовки</a>

  6 wrzesień 2023 16:20
 • Avatar
  Patricknum

  https://www.short4cams.com/

  11 wrzesień 2023 18:29
 • Avatar
  WaynePield

  https://www.fap420.com/

  13 wrzesień 2023 13:01
 • Avatar
  avenue17

  Excuse, I have thought and have removed this phrase

  13 wrzesień 2023 20:46
 • Avatar
  JohnnyTom

  It really surprises.

  ------
  <a href="https://rajabets-in-india.com/casino/">Slots on Rajabets</a>

  15 wrzesień 2023 6:19
 • Avatar
  DamonJar

  Welcome to the official YouTube channel BlinBeat Music. Here you will find background music for your commercial and private videos <a href=https://www.youtube.com/@blinbeatmusic>#meditationmusic</a>

  16 wrzesień 2023 11:08
 • Avatar
  ThomasTathy

  <a href=https://profkontrol.info>Измерительные приборы и инструменты с доставкой по России</a>

  20 wrzesień 2023 17:28
 • Avatar
  ThomasTathy

  <a href=https://profkontrol.info>ИЗМЕРИТЕЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ</a>

  20 wrzesień 2023 18:36
 • Avatar
  Bernardodoli

  <a href=https://t.me/genderpartymoskva>https://t.me/genderpartymoskva</a>

  22 wrzesień 2023 7:05
 • Avatar
  Jamesmag

  <a href=https://www.instagram.com/gender_party_moskva/>https://www.instagram.com/gender_party_moskva/</a>

  22 wrzesień 2023 10:12
 • Avatar
  Frankkax

  <a href=https://en.world-cam.ru/>web cameras of the world</a>

  28 wrzesień 2023 8:08
 • Avatar
  Frankkax

  <a href=https://en.world-cam.ru/>web cameras of the world</a>

  28 wrzesień 2023 10:07
 • Avatar
  PeterZoots

  <a href=https://real-estate-pyatigorsk.ru>https://real-estate-pyatigorsk.ru</a>

  28 wrzesień 2023 18:56
 • Avatar
  Howardpar

  https://virtual-local-numbers.com/countries/1245-uae-toll-free-numbers.html

  3 październik 2023 1:07
 • Avatar
  PeterZoots

  <a href=https://andorra-pyrenees.blogspot.com/>https://andorra-pyrenees.blogspot.com/</a>

  3 październik 2023 11:25
 • Avatar
  PeterZoots

  <a href=https://andorra-pyrenees.blogspot.com/>https://andorra-pyrenees.blogspot.com/</a>

  3 październik 2023 13:24
 • Avatar
  RaymondArita

  https://european-sailing.com/french-polynesia-yacht-charter

  3 październik 2023 21:58
 • Avatar
  OliverPet

  <a href=https://bedelmedia.kz/>зеркало гама казино</a>

  5 październik 2023 17:36
 • Avatar
  OliverPet

  <a href=https://bedelmedia.kz/>онлайн казино</a>

  5 październik 2023 19:53
 • Avatar
  Charlesusete

  <a href=https://clubchanani.com/>сайт гама казино</a>

  10 październik 2023 14:38
 • Avatar
  ThomasTub

  <a href=https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/1xbet-promo-code-vip888-welcome-bonus-130--news-323728>1xbet free promo codes</a>

  11 październik 2023 9:28
 • Avatar
  DwayneWaype

  <a href=https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/1xbet-promo-code-vip888-welcome-bonus-130--news-323728>1xbet app promo code</a>

  11 październik 2023 10:21
 • Avatar
  DwayneWaype

  <a href=https://www.outlookindia.com/outlook-spotlight/1xbet-promo-code-vip888-welcome-bonus-130--news-323728>promo code in 1xbet</a>

  11 październik 2023 12:09
 • Avatar
  Mauricebib

  <a href=http://centroculturalrecoleta.org/blog/pages/1xbet_promo_code_free_bet_bonus.html>1xbet promo code bonus</a>

  12 październik 2023 16:15
 • Avatar
  JeremyZossy

  <a href=http://centroculturalrecoleta.org/blog/pages/chizkeyk_s_rikottoy_po_italyyanski.html>code promo 1xbet bonus</a>

  16 październik 2023 8:53
 • Avatar
  JeremyZossy

  <a href=http://centroculturalrecoleta.org/blog/pages/chizkeyk_s_rikottoy_po_italyyanski.html>code promotionnel pour 1xbet 2024</a>

  16 październik 2023 10:06
 • Avatar
  We offer loan

  We offer loans at affordable interest rates from 2% for personal loans and business loans with flexible repayment terms of up to 25 years. For more information about this offer please (WhatsApp) number +918131026914 sumitihomelend@gmail.com Mr. Damian Sumiti for more information if you are seriously interested

  17 październik 2023 10:16
 • Avatar
  DannyPup

  Меня тоже волнует этот вопрос, где я могу найти больше информации по этому вопросу?


  ----------
  <a href="https://films-2024.com/32-dzhon-uik.html">Джон Уик (фильм 2014) смотреть онлайн в HD 720 - 1080 хорошем качестве бесплатно</a>

  19 październik 2023 1:43
 • Avatar
  ElliottTus

  <a href="https://khelraja-india.com/">khelraja</a>

  22 październik 2023 17:57
 • Avatar
  Arnoldalele

  Платформа онлайн бронирования жилья для отдыха и путешествий - <a href=https://brony24.com/>https://brony24.com/</a>

  23 październik 2023 12:15
 • Avatar
  Nathanjipse

  <a href=https://finprzpotra.ru/base/chto-za-lyudi-v-vk-nad-soobshheniyami/>https://finprzpotra.ru/base/chto-za-lyudi-v-vk-nad-soobshheniyami/</a>

  27 październik 2023 9:58
 • Avatar
  Nathanjipse

  <a href=https://finprzpotra.ru/sberbank/s-sber-ru-dcchn-chto-eto-za-ssylka/>https://finprzpotra.ru/sberbank/s-sber-ru-dcchn-chto-eto-za-ssylka/</a>

  27 październik 2023 11:44
 • Avatar
  RussellDic

  <a href=https://sexxx.in.ua/index.php?route=women/city&c_id=3491>дешевые проститутки киев</a>

  27 październik 2023 21:22
 • Avatar
  RussellWek

  <a href=https://kypit-travmat.ru/>Купить травмат</a>

  28 październik 2023 9:40
 • Avatar
  RussellWek

  <a href=https://kypit-travmat.ru/>Купить травматический пистолет</a>

  28 październik 2023 11:29
 • Avatar
  battery officiale

  Excuse, that I interrupt you, I too would like to express the opinion.

  30 październik 2023 3:06
 • Avatar
  Jamesbiate

  <a href=https://xn----7sbbhhsgk0bda2o.xn--p1ai/zerkala-v-vannuyu-komnaty-na-zakaz.html>https://xn----7sbbhhsgk0bda2o.xn--p1ai/zerkala-v-vannuyu-komnaty-na-zakaz.html</a>

  3 listopad 2023 12:12
 • Avatar
  avenue

  Unequivocally, excellent answer

  7 listopad 2023 15:09
 • Avatar
  RonaldNom

  buy youtube likes <a href=https://www.1kviews.com/buy-youtube-likes/>likes</a>

  7 listopad 2023 23:54
 • Avatar
  RonaldNom

  youtube likes <a href=https://www.1kviews.com/buy-youtube-likes/>1kviews.com</a>

  8 listopad 2023 0:52
 • Avatar
  RonaldNom

  youtube views [url=https://www.1kviews.com/]views[/url]

  8 listopad 2023 1:33
 • Avatar
  TrevorEleve

  youtube views <a href=https://www.1kviews.com/>1kviews</a>

  8 listopad 2023 7:04
 • Avatar
  Kevinbab

  <a href=https://g.co/kgs/YfuHzL>ремонт стиральных машин спб</a>

  8 listopad 2023 9:39
 • Avatar
  Jasongraiz

  https://www.sexualcase.com/

  9 listopad 2023 10:19
 • Avatar
  WilliamAlcof

  <a href=https://al-bt.ru/>al-bt.ru</a>

  10 listopad 2023 13:31
 • Avatar
  Walterfex

  https://www.doornight.com/

  10 listopad 2023 21:33
 • Avatar
  TimothyGrics

  ‚ эпоху цифровых технологий скорость и удобство становЯтсЯ решающими факторами длЯ любителей ставок на спорт. Џриложение Pin-up длЯ Android представлЯет собой революцию в мире мобильных ставок, предоставлЯЯ пользователЯм не только бесшовный доступ к широкому спектру событий, но и обеспечиваЯ их все необходимыми инструментами длЯ быстрого и легкого размещениЯ ставок в любое времЯ и в любом месте. ‘ его помощью вы можете следить за изменениЯми коэффициентов в режиме реального времени, управлЯть вашими ставками на ходу и наслаждатьсЯ бесперебойной интеграцией с вашими устройствами Android. Ќе терЯйте времЯ и переходите в новую эру ставок Р Pin-up ставки на спорт скачать приложение уже сегоднЯ и испытайте удобство и скорость на собственном опыте. <a href=https://spinmedia.ru/kak-igrat-na-pin-up-android/>https://spinmedia.ru/kak-igrat-na-pin-up-android/</a>

  11 listopad 2023 9:13
 • Avatar
  Rodneybon

  <a href=https://ocaunity.ru/>полотенцесушитель водЯной</a>

  13 listopad 2023 12:55
 • Avatar
  JoshuaOpism

  <a href=https://www.wildberries.ru/catalog/165199682/detail.aspx?targetUrl=MS>Красивые бокалы</a>

  15 listopad 2023 9:43
 • Avatar
  Pablogor

  <a href=https://thetravelnotes.com/ja>https://thetravelnotes.com/ja</a>

  18 listopad 2023 13:56
 • Avatar
  Tommyprume

  Hello dear friend, I would like to offer placement of your link (or links) on different platforms of the internet such as: forums, blogs, comments and much more. . .

  Increase your Visibility Boost Your Seo Rank - Get Organic Traffic From Google. Ranking in Google isn’t hard. All you need is a healthy number of backlinks from referring domains that have authority and trust in Google’s eyes.

  This Backlinks Service Benefits:

  1. Easily get Google rankings

  2. Get a lot of traffic from Google

  3. You can earn from the website in different ways

  4. Increase Domain Authority (DA)

  Quality guaranteed !

  PRICE - 10$

  WhatsApp: +1 (251) 840-379
  Email: promotionyoursites@gmail.com

  19 listopad 2023 5:03
 • Avatar
  Kevinbleni

  <a href=https://delay-site.ru/>https://delay-site.ru/</a>

  19 listopad 2023 13:46
 • Avatar
  Zacharywes

  <a href=https://geotehdigest.ru/podpiska/podpiska-yandeks-plyus-na-kinopoiske-chto-daet-skolko-stoit-i-kak-podklyuchit.html>https://geotehdigest.ru/podpiska/podpiska-yandeks-plyus-na-kinopoiske-chto-daet-skolko-stoit-i-kak-podklyuchit.html</a>

  24 listopad 2023 14:23
 • Avatar
  Danieltop

  <a href=https://barsu.by/>https://barsu.by/</a>

  24 listopad 2023 16:43
 • Avatar
  EdgarZes

  <a href=https://nevainstrument.ru/>Угольники</a>

  24 listopad 2023 19:41
 • Avatar
  Timothydit

  <a href=https://www.cverla.ru/>Штангенциркули</a>

  25 listopad 2023 8:00
 • Avatar
  JerryHok

  <a href=http://en.world-cam.ru/cams/crimea-webcam-online/>Webcams Crimea online</a>

  25 listopad 2023 11:18
 • Avatar
  JerryHok

  <a href=https://coursebible.com/ancient-rome/ancient-rome-images>Explore the Ancient Roman Empire Through Stunning Images</a>

  25 listopad 2023 17:18
 • Avatar
  WilliamZek

  <a href=https://vk.com/vuldom>сниму жилье недорого без посредников</a>

  27 listopad 2023 13:31
 • Avatar
  RandyBak

  social media services <a href=https://www.boosbe.com/>here</a>

  27 listopad 2023 16:03
 • Avatar
  Jasontak

  <a href=https://rubbish-taxi.ie/>cheap rubbish removal</a>

  30 listopad 2023 12:44
 • Avatar
  WilliamFlerb

  [url=https://airfieldsculpture.com/]https://airfieldsculpture.com/[/url]

  2 grudzień 2023 14:53
 • Avatar
  WilliamFlerb

  <a href=https://vsu.by/musei/narodnyj-muzej-istorii.html>Беларусь Витебск музей</a>

  7 grudzień 2023 4:05
 • Avatar
  Stevencib

  приложения для ставок на спорт <a href="https://zhualy-bilim.kz/stavki-v-1xbet/">https://zhualy-bilim.kz/stavki-v-1xbet/</a>

  7 grudzień 2023 6:32
 • Avatar
  EdwardSax

  <a href=https://pizza-maestro.ru/>регистрация гама казино</a>

  7 grudzień 2023 11:15
 • Avatar
  Travisusari

  <a href=https://ast-karaokesystem.ru/ast-home/>караоке ast home</a>

  7 grudzień 2023 14:33
 • Avatar
  BobbyROK

  <a href=https://ast-onebox.ru/>караоке ast onebox</a>

  7 grudzień 2023 17:27
 • Avatar
  DonaldFug

  ResumeHead is a resume writing company with certified experts in various fields and industries. Whether you're pursuing a new job, promotion, or career change, we can help you create a standout resume. <a href=https://resumehead.com/>resume writing</a>

  10 grudzień 2023 10:47
 • Avatar
  Denniscam

  <a href=https://www.formrater.co.za/>https://www.formrater.co.za/</a>

  10 grudzień 2023 18:31
 • Avatar
  DannySkita

  <a href=https://xstar-karaoke.ru/x-star/>x star karaoke box</a>

  12 grudzień 2023 11:55
 • Avatar
  Robertlab

  Hello dear friend, I would like to offer placement of your link (or links) on different platforms of the internet such as: forums, blogs, comments and much more. . .

  Increase your Visibility Boost Your Seo Rank - Get Organic Traffic From Google. Ranking in Google isn’t hard. All you need is a healthy number of backlinks from referring domains that have authority and trust in Google’s eyes.

  This Backlinks Service Benefits:

  1. Easily get Google rankings

  2. Get a lot of traffic from Google

  3. You can earn from the website in different ways

  4. Increase Domain Authority (DA)

  Quality guaranteed !

  PRICE - 10$

  WebSite - http://traffic-for-your.site/

  12 grudzień 2023 19:51
 • Avatar
  Jacobfup

  <a href=https://drugscontrol.org/>https://drugscontrol.org/</a>

  13 grudzień 2023 16:36
 • Avatar
  Ronaldgar

  <a href=https://drugscontrol.org/>https://drugscontrol.org/</a>

  13 grudzień 2023 18:24
 • Avatar
  DarrellAdvon

  <a href=https://www.massagebook.com/search/PA/Philadelphia/massage-therapy/Justin-Licensed-Massage-Therapist>https://www.massagebook.com/search/PA/Philadelphia/massage-therapy/Justin-Licensed-Massage-Therapist</a>

  14 grudzień 2023 10:39
 • Avatar
  WaldoSusly

  <a href=https://maldives.a-shop.msk.ru/>анекс тур мальдивы</a>

  20 grudzień 2023 17:50
 • Avatar
  BrianQuick

  <a href=https://maldives.a-shop.msk.ru/>анекс тур мальдивы</a>

  20 grudzień 2023 19:41
 • Avatar
  Davidnup

  <a href=https://profballistic.ru/>купить бронешлем</a>

  23 grudzień 2023 13:25
 • Avatar
  Jasonmomia

  <a href=https://kaznapics.com/>photographer in rome</a>

  24 grudzień 2023 15:12
 • Avatar
  Gregoryemict

  <a href=https://loveshop.click/>https://loveshop.click/</a>

  28 grudzień 2023 8:26
 • Avatar
  BrianSam

  <a href=https://oae.altuf.ru/>оаэ туры санмар</a>

  29 grudzień 2023 15:19
 • Avatar
  Jaimevot

  <a href=https://ilmacademy.com.ua/>дистанционные курсы по психологии</a>

  8 styczeń 2024 10:36
 • Avatar
  NEOL DAVSON

  Jesteśmy firmą zajmującą się inwestycjami finansowymi i poszukujemy firm lub osób prywatnych do inwestowania.
  Informujemy, że nasza firma inwestuje w firmy lub osoby fizyczne, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie dowolnego rodzaju działalności lub projektów.
  Nasza inwestycja finansowa w ramach pożyczki krótkoterminowej wynosi od $10,000,000.00 USD do $100,000,000.00 USD.
  Nasza długoterminowa inwestycja pożyczkowa wynosi od $100,000,000.00 USD do $300,000,000.00 USD i więcej.
  Oferujemy pożyczki dla osób fizycznych w przedziale od $10,000.00 USD do $50,000,000.00 USD.
  Oprocentowanie naszej pożyczki wynosi 2%, a okres spłaty pożyczki wynosi od 1 roku do 35 lat.
  Teraz nasza firma poszukuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.
  Jeśli jesteś zainteresowany reprezentacją naszej firmy w Twoim kraju, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poniższych e-maili: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  E-mail: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  E-mail: markdavsonloanfirm@hotmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  8 styczeń 2024 12:15
 • Avatar
  NEOL DAVSON

  Uwaga:

  Czy szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY POŻYCZKI FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki od 50 000 euro do 50 000 000 euro (na pożyczkę biznesową lub firmową, pożyczkę osobistą, pożyczkę mieszkaniową, pożyczkę samochodową, pożyczkę konsolidacyjną zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczkę na opiekę zdrowotną itp.)
  A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
  Złóż wniosek teraz, a otrzymasz prawdziwą pożyczkę finansową przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy „międzynarodowo akredytowanym pożyczkodawcą”, który udziela PRAWDZIWYCH POŻYCZEK FINANSOWYCH osobom i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z Twoim ważnym
  dowód osobisty lub międzynarodowy paszport swojego kraju w celu weryfikacji.
  Spłata naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a czas trwania spłaty wynosi od 3 do 35 lat.
  Nasza firma potrzebuje również osoby, która będzie przedstawicielem naszej firmy w Twoim kraju.

  W CELU NATYCHMIASTOWEJ ODPOWIEDZI I PRZETWARZANIA WNIOSKU O POŻYCZKĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
  Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego e-maila: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

  Pełne imię i nazwisko:____________________________
  Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________
  Czas trwania pożyczki:______________________________
  Cel pożyczki:______________________
  Data urodzenia:______________________________
  Płeć:_______________________________
  Stan cywilny:__________________________
  Adres kontaktowy:_______________________
  Kod pocztowy miasta:__________________________
  Kraj:_______________________________
  Zawód:____________________________
  Telefon komórkowy:__________________________

  Wyślij swoją prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

  Thank you
  C.E.O. Rev. Mark Davson
  MARK DAVSON FINANCIAL LOAN FIRM
  United Kingdom, England (UK)
  Email:markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com
  Email: markdavsonfinancialloanservice@gmail.com
  Email: markdavsonloanfirm@hotmail.com
  WhatsApp:+447300935913
  WhatsApp:+447405992232

  8 styczeń 2024 12:17
 • Avatar
  DanielRak

  <a href=https://rezumepro.com/>пример резюме</a>

  11 styczeń 2024 6:37
 • Avatar
  Stevendyesk

  <a href=https://nemesisdarknet.org/>nemesis market link</a>

  11 styczeń 2024 22:21
 • Avatar
  Floydfal

  <a href=https://nemesis-market-link.org/>Nemesis market</a>

  12 styczeń 2024 6:20
 • Avatar
  HenryPoome

  <a href=https://filin.in/>умскул</a>

  15 styczeń 2024 15:07
 • Avatar
  RubenVak

  <a href=https://filin.in/>умскул</a>

  15 styczeń 2024 17:11
 • Avatar
  RubenVak

  <a href=https://simulateur-portage-salarial.fr/>https://simulateur-portage-salarial.fr/</a>

  16 styczeń 2024 6:30
 • Avatar
  RubenVak

  <a href=https://www.umalis.fr/>https://www.umalis.fr/</a>

  16 styczeń 2024 8:55
 • Avatar
  RichardWaf

  <a href=https://www.missions-cadres.com/>https://www.missions-cadres.com/</a>

  16 styczeń 2024 11:42
 • Avatar
  Calebzek

  <a href=http://lipetskregionsport.ru/news/pages/promokod-1xbet_bonus.html>http://lipetskregionsport.ru/news/pages/promokod-1xbet_bonus.html</a>

  19 styczeń 2024 9:36
 • Avatar
  Jamessox

  <a href=https://whatwood.ru/pag/promokod-1xbet-bonus.html>https://whatwood.ru/pag/promokod-1xbet-bonus.html</a>

  19 styczeń 2024 11:18
 • Avatar
  Aaronslept

  <a href=https://gamma.app/docs/KENT-Casino-100--tps600vk6f65jy4?mode=doc>https://gamma.app/docs/KENT-Casino-100--tps600vk6f65jy4?mode=doc</a>

  19 styczeń 2024 14:54
 • Avatar
  Josephjaito

  <a href=https://gamma.app/docs/1xBet-Promo-Code-India---Welcome-Bonus-42900-sjrw574xrj3ipcl?mode=doc>https://gamma.app/docs/1xBet-Promo-Code-India---Welcome-Bonus-42900-sjrw574xrj3ipcl?mode=doc</a>

  19 styczeń 2024 19:55
 • Avatar
  Billybus

  <a href=https://nemesis-markets.com/>nemesis market url</a>

  22 styczeń 2024 12:05
 • Avatar
  KennithMok

  <a href=https://blindsforboat.com/anti-glare-blinds-amplus/>anti glare blinds</a>

  26 styczeń 2024 9:47
 • Avatar
  JesusVed

  <a href=https://thailand.perec.travel/pattaya/>Отдых в Паттайе цены 2024</a>

  30 styczeń 2024 9:10
 • Avatar
  Calebpah

  <a href=https://thailand.perec.travel/phuket/>Отдых на Пхукете цены</a>

  30 styczeń 2024 12:04
 • Avatar
  LonniestaiX

  <a href=https://cuba.pegasagent.ru/>пегас куба</a>

  30 styczeń 2024 14:35
 • Avatar
  DavidNix

  <a href=https://television-planet.tv/>Online TV Stations</a>

  1 luty 2024 9:18
 • Avatar
  Richardmex

  <a href=https://bankraptcy.ru/>Адвокаты по банкротству</a>

  4 luty 2024 8:10
 • Avatar
  Richardmex

  <a href=https://bankraptcy.ru/>Адвокаты по банкротству</a>

  4 luty 2024 9:40
 • Avatar
  Denniseralp

  <a href=https://bankraptcy.ru/>Адвокаты по банкротству</a>

  4 luty 2024 11:13
 • Avatar
  Garrettassum

  <a href=https://turkey.pegasagent.ru/>пегас туристик турция</a>

  6 luty 2024 8:53
 • Avatar
  JamesFax

  <a href=https://usdtbuy.ru/>онлайн обменникв тюмени</a>

  7 luty 2024 10:21
 • Avatar
  Marcusacali

  <a href=https://www.speccomzap.ru/load/bucher/2>Запасные части Bucher</a>

  12 luty 2024 9:03
 • Avatar
  Jessesof

  <a href=https://thailand.perec.travel/krabi/>отдых на краби цены 2024</a>

  15 luty 2024 12:48
 • Avatar
  Louisrip

  <a href=https://xn--80aai0ag2c.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков воды калуга</a>

  21 luty 2024 15:50
 • Avatar
  Stephenrew

  <a href=https://joycom.ru/mebel-dlya-terrasy/>мебель для террасы</a>

  28 luty 2024 14:16
 • Avatar
  Richardnuh

  <a href=https://www.ng-escort.de/>Escort Düsseldorf</a>

  4 marzec 2024 11:27
 • Avatar
  EnriqueKef

  <a href=https://www.ng-escort.de/>Escort Bonn</a>

  4 marzec 2024 12:57
 • Avatar
  Charlesdus

  <a href=https://bellady.by>купить женскую одежду в бресте</a>

  6 marzec 2024 16:39
 • Avatar
  DavidAlacy

  <a href=https://echonet.ru/prilozhenie-1win-na-android/>https://echonet.ru/prilozhenie-1win-na-android/</a>

  12 marzec 2024 8:22
 • Avatar
  Justinnug

  <a href=https://xn-----6kcfracbezqhkkg8as5ag4x.xn--p1ai/>перетяжка мебели в Москве</a>

  12 marzec 2024 16:16
 • Avatar
  Matthewflele

  <a href=https://xn-----6kcfracbezqhkkg8as5ag4x.xn--p1ai/>перетяжка мебели в Москве</a>

  12 marzec 2024 18:40
 • Avatar
  RobertMug

  <a href=https://lpsfr.com/>https://lpsfr.com/</a>

  13 marzec 2024 9:14
 • Avatar
  Kennethglype

  <a href=https://www.ocenka-cct.ru/>оценочные компании аккредитованные в сбербанке</a>

  19 marzec 2024 18:33
 • Avatar
  LarryAcinG

  <a href=https://television-planet.tv/>Live Television</a>

  20 marzec 2024 13:09
 • Avatar
  TerryTon

  <a href=https://metrokalibr.ru/>метрологический центр</a>

  2 kwiecień 2024 13:06
 • Avatar
  ElliottVeide

  <a href=https://xn--80aai0ag2c.xn--80adjurfk.xn--c1avg/>поверка счетчиков калуга</a>

  6 kwiecień 2024 14:25
 • Avatar
  JosephZinue

  <a href=https://promrentgen.ru/>https://promrentgen.ru/</a>

  10 kwiecień 2024 15:13
 • Avatar
  FrankFrord

  <a href=http://45vargashi.ru/articles/kak_zaregistrirovatsya_na_52.html>http://45vargashi.ru/articles/kak_zaregistrirovatsya_na_52.html</a>

  12 kwiecień 2024 16:03
 • Avatar
  MelvinMuh

  <a href=https://lpsmanager.io/>https://lpsmanager.io/</a>

  12 kwiecień 2024 19:56
 • Avatar
  Jerrytat

  <a href=https://cruise.hot-tour.msk.ru/>круизные маршруты</a>

  13 kwiecień 2024 9:19
 • Avatar
  BradleyBah

  <a href=https://es-travel.su/kruiz-moskva-spb/>круиз на теплоходе москва санкт петербург</a>

  13 kwiecień 2024 11:39
 • Avatar
  Josephsax

  <a href=https://es-travel.su/kruiz-moskva-astrahan/>круиз москва астрахань на теплоходе цены</a>

  14 kwiecień 2024 9:34
 • Avatar
  Romanpar

  <a href=https://es-travel.su/kruiz-iz-sigapura/>круизы из сингапура, круизы из сингапура 2024</a>

  14 kwiecień 2024 11:50
 • Avatar
  Danielodots

  <a href=https://es-travel.su/kruiz-iz-shanghaya/>круизы из шанхая</a>

  14 kwiecień 2024 14:05
 • Avatar
  Danielodots

  <a href=https://es-travel.su/kruiz-iz-stambula/>круизы из стамбула</a>

  15 kwiecień 2024 9:42
 • Avatar
  RonaldNip

  <a href=https://es-travel.su/kruiz-iz-izmira/>круизы из измира</a>

  15 kwiecień 2024 12:01
 • Avatar
  KevinKAF

  <a href=https://pizza-gusto.ru/catalog/rolly-i-sushi/>суши чехов</a>

  19 kwiecień 2024 10:42
 • Avatar
  MarioVaf

  <a href=https://cruise.hot-tour.msk.ru/turkey/>Круиз из Сочи в Турцию цена</a>

  19 kwiecień 2024 13:38
 • Avatar
  1x_109745

  Первый шаг к увеличению бонуса при регистрации или совершении ставок. Текущий промокод 1xbet на сегодня — 1x_109745. На вкладке «Регистрация» у вас есть выбор: бонус в ставках на спорт и бесплатная ставка в казино.
  Чтобы получить
  <a href=https://bonus-promokod-bk.ru/promokody-bk/promokod-1xbet/>Промокод 1хбет</a>, вы должны стать активным игроком. Для этого вам необходимо зарегистрироваться и пополнить свой счет. Бонус на депозит предоставляется бесплатно всем новым игрокам согласно акции.
  Для регистрации необходимо найти актуальное на сегодня зеркало и ввести сегодняшний промокод 1x_109745. Вы можете зарегистрироваться в один клик – по электронной почте, номеру телефона или в социальных сетях. Сети. Далее заполните форму в личном кабинете. Обратите особое внимание на обязательные поля под звездочкой. Если вы заполните его правильно, вы получите сообщение «Данные успешно сохранены». Бонус становится доступен после первого пополнения игрового счета одним из способов из блока пополнения.
  Бонусы 1xbet можно получить в рублях, долларах и евро, в зависимости от того, из какой вы страны. Каждый пользователь, который зарегистрируется на официальном сайте и воспользуется промокодом, получит бонусы от букмекерской конторы 1xbet.
  Размер бонуса по промокоду конторы 1xBet будет равен 100% от суммы первого депозита от 100 до 6500 рублей. Вы можете использовать промокод дня 1xbet только один раз; Вы получите бонусные деньги сразу после пополнения баланса. Этот бонус необходимо отыграть в течение месяца. Оборот должен превышать сумму, зачисленную на бонусный счет, в 5 раз. Делайте экспресс-ставки на 3 исхода с коэффициентом выше 1,4. На 1xbet вы можете делать ставки на спортивные события, использовать прогнозы капперов, чтобы получить максимальные условия, используйте наш промокод при регистрации 1xbet — 1x_109745.

  <a href=https://bonus-promokod-bk.ru/promokody-bk/promokod-1xbet/>Промокод 1хбет</a>

  24 kwiecień 2024 22:51
 • Avatar
  Rodneypally

  <a href=https://bellady.by/>BELLADY.BY</a> предлагает самый большой выбор женской одежды, производимой в Республике Беларусь. Благодаря тому, что наш интернет-магазин находится в городе Брест, где работают более 200 компаний по пошиву одежды для женщин, у нас можно приобрести большинство товаров из ассортимента выпускаемой ими продукции.

  26 kwiecień 2024 12:50
 • Avatar
  m1WIN2024faf

  Букмекерская контора 1win – одна из самых популярных площадок, где пользователи могут делать ставки, играть, делать ставки и т. д. Для привлечения новой аудитории данная букмекерская контора предлагает новичкам отличный бонус – возможность получить до 200 000 бонусов за 4 депозита. И для этого покупателям даже не нужно вводить промокоды. Вам просто нужно зарегистрироваться в этом сервисе.
  <a href=https://mmocenter.ru/blog/promokod-1win-promokody-1vin-pri-registracii-na-segodnya/>Промокод 1Win</a> 2024: m1WIN2024 — это уникальный код, который необходимо указать при регистрации для получения бонуса 500% до 75 000 рублей. Это предложение доступно только новым игрокам, которые могут претендовать на приветственный бонус 1Win.
  Для постоянных клиентов букмекерская контора постоянно выпускает новые промокоды 1win, ведь с этими бонусами клиентам гораздо приятнее пользоваться услугами этой букмекерской конторы. Промокод – это уникальный набор букв и цифр, активация которого позволяет человеку получить бонус. В этом обзоре мы расскажем, где взять новые промокоды 1win и как их активировать для получения бонусов.
  Актуальный промокод 1Win 2024 вы можете найти на различных страницах с информацией о бонусах в букмекерских конторах. Продажи также осуществляются через партнеров компании. Лучшее место для поиска купонов – Telegram-канал букмекерской конторы. Новые ваучеры появляются там каждый день. 1Win может отправить промокод индивидуально уже зарегистрированному клиенту. Например, по случаю годовщины регистрации или просто дня рождения клиента.
  С промокодом 1WIN новые игроки могут значительно увеличить сумму своего первого и последующих депозитов. Полученные бонусы можно использовать в игре и в случае успеха перевести на свой электронный кошелек. Максимальная сумма бонуса – 75 000 рублей.
  Отдельной вкладки для проверки комбинаций нет. Если введено правильно, система активирует бонусное предложение. Во вкладке «Ваучер» в личном кабинете появится сообщение при вводе промокода 1Vin. Отсюда вы сможете увидеть, правильно ли была введена комбинация.
  Источник: https://mmocenter.ru/blog/promokod-1win-promokody-1vin-pri-registracii-na-segodnya/

  29 kwiecień 2024 12:43

Dodaj swój komentarz *: