Logistyk - zarobki, opinie i komentarze.

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Big_logistyka

Istnieje wiele uczelni państwowych i prywatnych oferujących kierunek logistyka i transport. Tę uczelnię trzeba skończyć, by móc pracować w zawodzie logistyka. Osoba podejmująca się takich studiów powinna posiadać pewne predyspozycje: otwartość, plastyczność umysłu, umiejętność planowania, wnioskowania, analizowania i zarządzania zasobami ludzkimi i wszelkimi innymi. Świetnie sprawdzają się tu osoby młode, rzeczowe i nastawione na osiąganie konkretnych celów.

Jak wygląda praca logistyka?

To osoba zajmująca się sprawnym przepływem materiałów i surowców między poszczególnymi firmami. Potrafi ona szczegółowo zaplanować każde posunięcie firmy tak, by w jej magazynach nie zalegał towar, a był on jak najszybciej upłynniany i zamieniany na wartości wymierne czyli pieniądze. Sprawia, że dzięki dobrej organizacji pracy ludzi w firmie, ma ona ciągły przepływ surowców i dostaw, które są następnie upłynniane i dzięki temu zwiększa się obrót firmy. Logistycy są bardzo chętnie zatrudniani w obecnej chwili. Muszą oni znać wszelkie prawidła ekonomii, finansów, prawa i transportu, a następnie umiejętnie wykorzystywać je w praktyce. Dzięki temu możliwy jest sprawny transport, załadunek i rozładunek towarów w firmie, przewóz ludzi, sprawne zamawianie odpowiedniego towaru i upłynnianie zalegającego.

najlepsze studia

Ścieżka kariery logistyka

Średnie zarobki osoby zatrudnionej na tym stanowisku to około 2,6 tysiąca złotych netto. W branży logistycznej istnieje wiele możliwości awansu, na specjalistę z zakresu logistyki, kierownika spedycyjnego i inne funkcje. Dzięki temu automatycznie rosną też zarobki logistyka, który bardzo często zarabia nie mniej niż 4,5 tysiąca złotych netto. Obecnie wszelkie firmy handlowo-usługowe oraz spedycyjne potrzebują specjalistów z zakresu logistyki, by dzięki nim usprawnić funkcjonowanie firmy i był możliwy większy zarobek dla przedsiębiorstwa. Zatrudnienie najłatwiej znaleźć w firmach spedycyjnych i transportowych, ale także we wszelkich większych przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, jak chociażby w hipermarketach.

Ile zarabia logistyk?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku logistyk zarabia około 6000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (425)

 • Avatar
  logistyk

  Wynagrodzenie zależy od wielu czynników: staż, rodzaj stanowiska w firmie, profilu firmy, itp. A tak na prawdę o trzeba te prace najpierw otrzymać, bo to wbrew pozorom nie jest takie łatwe na rynku pracy.TYLKO TEORETYCZNE LOGISTYK TO TAKI "ROZCHWYTYWANY" specjalista!!!!!

  29 sierpień 2013 23:58
 • Avatar
  pawel213

  oby się nie mylili z tymi 6000 zł bo kończę gimnazjum i wybieram się do technikum logistycznego xd

  27 październik 2013 19:00
 • Avatar
  lossssssssss

  Elo,wiem ze troche spóźniony ale kit.chciałbym wam polecić profil,sam rok temu zastanawiałem sie na co pójść,i zdecydowałem sie na architekture krajobrazu,jednak,za mało osób poszło wiec nie zrobili klasy wiec musiałem wybrać inny profil ,no i wybrałem logistyke i naprawde nie żałuje,jestem w pierwszej klasie TL i naprawde jest fajnie i nie jest trudno

  13 grudzień 2013 15:32
 • Avatar
  lajldnf

  w tech lg jest ciezko jak by nie patrzec xd

  13 grudzień 2013 17:29
 • Avatar
  stanislaw

  tak na pewno logistyk po szkole zarabia 6000 zł ciekawe kto w polsce da ci tyle za robote chyba ze wyliżesz kolano

  6 styczeń 2014 20:17
 • Avatar
  Maniek

  Logistyk to bardzo przyszlosciowy kierunek. sam jestem po technikum i poszedlem na studia i jest latwo :) polecam kikerunek :)

  24 luty 2014 17:24
 • Avatar
  Natalia :D

  Kończe gimbaze i właśnie chce wybrać sie na ten kierunek , mam nadzieje że opis powyżej bd zgadał sie z realiami :) Pozdrawiam :)

  2 marzec 2014 16:24
 • Avatar
  Andżela

  a żeby pracować trzeba mieć studia ?

  9 kwiecień 2014 14:33
 • Avatar
  :P

  Nie. Wystarczy, że będziesz miała skończone TL. Ale wiadomo, że po studiach będziesz miała lepsze oferty pracy i lepsze pieniądze ;)

  21 kwiecień 2014 15:05
 • Avatar
  Mikel

  Też kończę gimnazjum.Wybieram się do TL, dokładnie do http://www.szkola.bzdz.pl/index.php?idz=mundurowe_glowna
  Czy to dobry wybór i czy na pewno znajdę zatrudnienie po tym kierunku?

  26 kwiecień 2014 12:23
 • Avatar
  Rodion

  O ludzie, o czym gadacie, po studiach wszyscy będziemy pracowali w żabce dlatego że bez stażu nikt nigdzie niekogo nir zatrudni. Na początku wszystkim będzie trudno... Cieszy mi tylko to że znam rosyjski. I wogule, państwo, uczcie się języków i im więcej tym lepiej bo to jest sprawą nie tylko dobrego rozpoczęcia dobrej kariery bez stażu, ale tez wpływa na wynagrodzenie,

  22 czerwiec 2014 23:40
 • Avatar
  Natan

  Rodion najpierw naucz się ojczystego języka ;)

  26 wrzesień 2014 12:14
 • Avatar
  Krynia

  Szukam info na temat wymaganych rozszerzeń na maturze potrzebnych na te studia. Ktoś coś?

  9 listopad 2014 12:38
 • Avatar
  Monika

  rozszerzeniem na pewno będzie geografia ;] jestem aktualnie w 2 klasie technikum jako logistyk, nie można powiedzieć że jest łatwo bo materiału trzeba wykuć i nie zapomnieć aż do 3 egzaminów kwalifikacyjnych :) faktem jest to że jest przyszłościowym kierunkiem oraz więcej poznanych języków gwarantuje możliwość wyjazdu z kraju a jak wiadomo w Tesco w Irlandii zarobisz dwa razy tyle co w polskim Tesco na tym samym stanowisku ;] lecz studia wcale nie gwarantują ze startu lepszego stanowiska i pieniędzy, ponieważ liczą się umiejętności + jakieś kursy dodatkowe, jak np. kurs na wózki widłowe

  2 grudzień 2014 22:17
 • Avatar
  Natala

  Byłam świeżo po studiach. Podjelam pracę za najniższą krajowa zeby sie wkrecic w branze. Po paru miesiacach dostałam inne oferty pracy. Ale kokosów nie ma z kasa. Logistyczne studia były wymagane przy rekrutacji na każde ze stanowisk.

  8 styczeń 2015 21:24
 • Avatar
  kate

  logistyka jest fajna :) wlasnie zaczelam studia i znalazlam prace w duzym centrum logistycznym. na wejscie dostalam 2000 zl. polecam kazdemu ten kierunek bo warto! :)

  8 styczeń 2015 23:11
 • Avatar
  Loka

  drogie dzieci, 6 tysięcy to chyba znajomy królika zarabia, autor artykułu zapomniał wspomnieć czy netto czy brutto, ale to bez znaczenia, bo nawet brutto na początku tyle nikt z was nie dostanie.
  Spedytor dostanie na początku 2 tysie na rękę za zapiernicz 24/dobę. Dyspozytor podobnie. Po kilku latach i nauczeniu się drugiego języka może dobije do trzech tysi. Ale bez doświadczenia, tylko po szkole? Mało kto weźmie takiego, a już za 6 tysi..
  Artykuł jak zwykle wyssany z palca totalnie. Zaczniecie dzieci chodzić na rozmowy kwalifikacyjne to się grubo zdziwicie.
  Takie artykuły bzdurne powinny być zakazane na wstępie, potem gimbaza ciężko zdziwiona zastaną rzeczywistością...

  28 styczeń 2015 15:53
 • Avatar
  Am

  LUDZIE! Jak macie znajomości albo meeeega farta to macie prace za 1500-2000 zl po studiach. z dużym doświadczeniem zarobisz 3000 jako np kierownik sektora, ale niestety w Polsce nie ma pracy. Aaaaa i 60 tys to chyba przez 3 miesiące. Nie polecam studiów pod kątem pracy i zarobków.

  30 marzec 2015 19:07
 • Avatar
  Am

  * 6 tys

  30 marzec 2015 19:07
 • Avatar
  normalnyy

  A co myślicie o wyborze kierunku logistyka na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/logistyka

  1 kwiecień 2015 22:18
 • Avatar
  ship

  Ja jako główny logistyki w pewnej Koreańskiej firmie zarabiam dokładnie 11780 zł netto, ale praca po 12 godzin nie jest czymś wyjątkowym.

  19 kwiecień 2015 17:45
 • Avatar
  Mariusz

  6000 :D :D :D pozdro 600 pracuje 2 lata i dostaje 2000zl

  24 listopad 2015 17:28
 • Avatar
  Madziurra :P

  Spoko. Wszystko fajnie ale zgadzam sie ze stwierdzeniem, że wszyscy bedziemy w żabce robic (u mnie sie mówi w lewiatanie) bo bez stażu to na zmywak.
  Ogólnie artykuł spoko ale te płace to takie średnio realne.

  27 styczeń 2016 17:32
 • Avatar
  Madziurra :P

  Kochani Gimnazjaliści cóż niestety nie polecam tego kierunku. :/

  27 styczeń 2016 17:33
 • Avatar
  xyz

  Ja jestem zadowolony z wyboru TL, kończę 4 klasę w ZSM w Darłowie, jest naprawdę ciekawy kierunek dla osób, które lubią mieć wszystko zorganizowane. W technikum nauczysz się jak organizować transport w systemie "just in time", czyli wszystko na czas i w określonym terminie oraz jak organizować transport do wysyłki, kompletować jednostki paletowe, organizować rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, zajęcia z ekologistyki i recyklingu w przedsiębiorstwach. Egzaminy kwalifikacyjne nie są trudne, ale nieraz uczysz się pewnych modelów rozwiązywania zadań a CKE i tak prześle takie arkusze, że nieraz jesteśmy zaskoczeni. Z roszerzeń na kierunku, bynajmniej w mojej szkole, jest geografia 5h/ tydz. i angielski 7h/tydz. Ja polecam kierunek, przyszłościowy.

  6 luty 2016 9:30
 • Avatar
  damian

  Logistyk, spedycja KW. 4 000zł na miesiąc. Praca niby 8h ale zabierasz ją do domu więc praktycznie cały czas pracujesz. Ryl po zawodówce w KW dostaje tyle samo. Popracuje 4-5h dziennie pod ziemią, przez resztę czasu podłubie słonecznik, odbija dyskietkę na bramie i ma wolne.

  26 luty 2016 2:03
 • Avatar
  grze

  Do elblaga do tech , ekonoma na bema , jest latwo polecam

  4 marzec 2016 11:51
 • Avatar
  Dominikaa

  Wybieram się na ten kierunek! Życzcie mi powodzenia:))

  7 marzec 2016 17:34
 • Avatar
  Patrycja

  a jeśli nie skończyłam TL a mam zamiar iść na logistykę, mam duże szanse na dostanie się na te studia?

  11 marzec 2016 11:16
 • Avatar
  Anonime

  U mnie znowu na zarobki ma wplyw sezonowosc(specyfika firmy w ktorej pracuje) najgorsze jest to ze pracujesz pod presja. Z czasem to meczy (nerwy). Wszystko musi byc dograne. Jak cos sie pierdzieli to ciagnie zasoba szereg powiklan. Ale fakt faktem po5 latach w firmie zarabiam od 3 do 7 tys na reke. Srednia roczna to 4200 na reke. Wielkosc firmy ok 65 osob. Firma produkcyjna. Najweksze obroty pod koniec roku(inne firmy ida w kszty zamawiaja u nas produkty na potege) Wyksztalcenie WSB

  20 marzec 2016 10:36
 • Avatar
  logistyk

  Jeśli chodzi o pracę w logistyce to celujcie od razu w firmy produkcyjne. Praca ciekawsza niż w firmach transportowych i nie po kilkanaście godzin dziennie. Najważniejsza jest znajomość języków obcych co da wam przewagę nad konkurencją. W czasie studiów polecam staże. Przemęczycie się za najniższą krajową, ale później dostaniecie pracę bez problemu. Po 8 latach zarabiam ponad 10000 brutto bez znajomości w tej branży. Zaczynałam od najniższej krajowej. Znajomi, którzy czuli się poniżeni taką pensją dzisiaj pracują na produkcji z podobną pensją od 8lat ok.3000zl netto. Powodzenia!

  28 marzec 2016 8:43
 • Avatar
  logistyk

  PS. Nie jest konieczne ukończenie studiów logistycznych. Bardzo mile widziane są osoby po filologiach. Łatwiej nauczyć kogoś"logistyki" niż kilku języków ;)

  28 marzec 2016 8:46
 • Avatar
  Aaa

  W logistyce tak jak w każdej innej branży możecie zarobić fortunę lub minimalną krajową wszystko zależy np. od szkoły jaką się skończy oraz od uniwersytetu i przede wszystkim od talentu. Pragnę także doradzić wszystkim pomysły z technikum gdyż po studiach pensję są o wiele wyższe. Nie zgadzam się także z podanymi w powyższym tekście zarobkami. Logistycy zarabiają zazwyczaj jako menagerowie średniego lub wyższego szczebla ok 15-20 tyś zł

  23 czerwiec 2016 15:51
 • Avatar
  Maverick

  Logistyk w prywatnej firmie produkcyjnej, po 11 latach pracy doszedłem do zarobków 3160 netto. Jestem po studiach - kierunek zarządzanie. Brak możliwości zarobienia w okolicy wyższej kwoty pozostaje tylko dojazd i praca w większym mieście.

  11 lipiec 2016 5:47
 • Avatar
  M.

  Hmm te zarobki 6 tys to chyba kadry kierowniczej i to w wiekszym miescie. Warszawa owszem ale nie mozna tego nazwac srednia.4 tys tak ale nie 6. W branzy 15 lat,3 jezyki

  14 lipiec 2016 4:47
 • Avatar
  M.

  Oczywiscie sa osoby ze srednia 15 tys ale to wyzsza kadra kierownicza.Wiecej zalezy od doswiadczenia i jezykow niz wyksztalcenia. I lokalizacji..Znajomosc ang to podstawa a z tym nie jest dobrze.Ludzie koncza kursy ale nadal kiepsko mowia.Niby znaja ale na tel konferencyjnych wysiadaja. Ogolnie ciekawa i bardzo ciezka praca.Pzdr.

  14 lipiec 2016 4:51
 • Avatar
  M.

  Jeszcze zgodze sie z przedmowca.Tez zaczynalam od najnizszej krajowej i tez mnie wysmiewano po studiach.Tylko ja po roku biedowania mialam juz 2 inne,lepsze oferty a 70% rocznika bylo nadal bezrobotna....

  14 lipiec 2016 4:57
 • Avatar
  Wiktoria

  Jak wiadomo zarobki rzędu 6 tysięcy będą zarabiać osoby po studiach logistycznych.Wykształcenie techniczne na kierunku logistyka nie wystarczy a jedynie może się przydać.Można zrobić kurs na wózek widłowy.Jest to przydatny kurs,bo można pracować i zdobywać doświadczenie a jednocześnie chodzić na studia.Sama jestem na kierunku technik logistyk.Egzaminy nie są trudne tylko trzeba dużo ćwiczyć i znać podstawowe pojęcia z logistyki.Polecam bardzo ten kierunek.

  15 październik 2016 14:46
 • Avatar
  CASIO

  Kierunek dno. Patologia. Nic wam on nie da. Konkurencja jest ogromna, zarobki niskie, stres bardzo duży, a w firmie mają cię za nikogo. Studiowanie tego kierunku na Politechnice Łódzkiej to już gorzej niż dno. Prowadzący cię mają za nikogo, niczego się nie nauczysz, a laboratoria polegają na siedzeniu przy komputerze przez 1.5h nie robiąc absolutnie NICZEGO konstruktywnego. Nie idźcie na ten kierunek. Nie psujcie sobie życia. Nie warto. Błagam was. Ten kierunek to dno, a po jego skończeniu nie macie absolutnie NICZEGO! Na stanowiska logistyków przyjmują absolwentów filozofii bądź filologii (autentyk)! Nie róbcie tego samego błędu co ja.

  22 listopad 2016 22:09
 • Avatar
  Dawid

  Cześć,
  własnie wychodzę z gimnazjum i mam zamiar wybrać się własnie to owej szkoły, interesują mnie zarobki, miejsca pracy, warunki i predyspozycje.
  Czekam na odp.

  1 grudzień 2016 20:25
 • Avatar
  Dawid

  Do*

  1 grudzień 2016 20:26
 • Avatar
  Łukasz

  Jak przeczytałem te komentarze, to zaczęła mnie boleć głowa..
  Nie dla tego, że to jakieś bzdury czy coś. To absolutnie prawda. Zarobki w logistyce są bardzo zróżnicowane. Głównie zależą właśnie od jakości (czy też wielkości) firmy ale w dużym stopniu też od jej położenia. Taka jest po prostu prawda. Zawsze firma lepiej kooperuje będąc w obrębie centrów logistycznych, gdzie dostęp do materiałów czy też usług jest ogromny niż firma kooperująca gdzieś na wsi z dala od jakiegokolwiek centrum logistycznego.
  Zaznaczę, (może nie od razu :P) że jestem w 3 klasie TL. Ale mam kolegów pracujących już w logistyce i na serio nie narzekają. Fakt, że dzielą się oni na osoby mniej i bardziej ambitne, lecz "najlepszy" z nich zna 5 języków i zarabia ponad 10tys na łapkę.. ale schodząc na optymalny poziom mój jak i chyba większości ( nie chcę nikogo urazić jak to zrobiłem to sorki :x ) to osoby znające j.angielski pracują na troszkę niższych stanowiskach po 2, 3 lata zarabiają tak ze 3tys. / 4 tys.
  To tylko taki mój "skromny" komentarz. Mi osobiście logistyka się bardzo podoba ( pewnie do czasu, aż nie zacznę pracować 24h na dobę jak ten wyżej wymieniony ziomek zarabiający ok. 10tys. -> chodzi głównie o telefony i dokumenty walające się po domu) i chcę uczyć się w tym kierunku. Tak samo jak niektórzy pieszą, że studia są łatwe czy małe zarobki.. no jak masz śmiesznie łatwe studia, i uczysz się mniej niż w podstawówce to po skończeniu tych studiów będziesz miał śmieszne zarobki jest to logiczne. :d

  18 grudzień 2016 12:18
 • Avatar
  Michal

  woj lodzkie, duza firma produkcyjna, skonczone tl, studia w trakcie 3600 brutto. perspektywa rozwojowa. pozdrawiam 9 i przepraszam za brak polskich znakow)

  20 styczeń 2017 16:23
 • Avatar
  Doner

  Nie ma pracy dla logistyków , logistykami zostają wszyscy tylko nie ludzie po logistyce . W szkole może wydawać się inaczej ale nawet nie ma ofert pracy dla logistyków :) Ci co piszą że można dostać 4 tyś po kilku miesiącach to czysta brednie .
  Dzis nikt logistyków nie potrzebuje bo najlepszym logistykiem jest programista i prawnik no i lingwista takich ludzi sie szuka .

  Zróbcie prosty test poszukajcie sobie pracy po logistyce ,,, powodzenia

  16 luty 2017 23:32
 • Avatar
  Weronika

  Ja wybieram się po gim na logistyke trochę się obawiam bo mój angielski nie jest perfekcyjny

  19 luty 2017 15:19
 • Avatar
  Gracjan

  3 kl gimnazjum, jestem ambitnym uczniem, mam dużą erudycję na tematy wszelakich kolorów jeśli można tak powiedzieć...
  Przeczytałem każdy z powyższych komentarzy negatywny i pozytywny. Został mi tylko mętlik w głowie. Na początku gimnazjum miałem ambicje na liceum strażackie jednak przez wyciętego guza w kolanie nie ma mowy o tej szkole.
  Zależy mi bardzo na przyszłości i wiem że wybór złej szkoły niekoniecznie musi oznaczać spierniczenie sobie życie bo zawsze można szkołę zmienić. Mój wujek z zawodu kucharz pracował w restauracji, nie był zadowolony z zarobków, zrobił szybką maturę i został kierownikiem ochrony Lidla w jeleniej górze. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto już siedzi w tym zawodzie kilka lat odpowiedział mi na ten komentarz jakie są plusy i minusy tego zawodu. Od razu mówię że dojazdem do pracy nie miałbym problemów ani położeniem.

  20 luty 2017 21:30
 • Avatar
  Natalia

  Ja mam takie pytanie jak wybiorę technikum logistyczne to po ukończeniu szkoły musze iść w tym kierunku logistycznym czy moge sobie wybrać coś innego?

  26 luty 2017 18:50
 • Avatar
  MARTA

  chodzę do Technikum logistycznego, i powiem, że kierunek jest, fajny, ale i ciężki, egzaminy są nieraz aż banalne, a jak przychodzi co do czego czyli do np mojego egzaminu przysłali, taki test, aż wszyscy byliśmy zaskoczeni co to wg jest, za rok kończę, i zamierzam iść dalej w tym kierunku, czy transport i logistyka na AM w Gdynii, ale i też fajne są kierunki zarządzanie i inżynieria produkcji jak i Projektowanie i eksploatacja systemów transportowych, sama mam problem na co się zdecydować, więc droga Natalio, jeśli chcesz mieć dobre zarobki i dalej się kształcić w tym kierunku to owszem :)

  19 marzec 2017 13:22
 • Avatar
  Wojtek

  Pani Marto, bo ja mam takie pytanie ;p, jestem w klasie 3 gim. i chcialbym sie odwolac do twoich slow "wszyscy byli zaskoczenie co to wg jest" mialas na mysli ze takie latwe czy trudne ? ;P

  20 marzec 2017 18:46
 • Avatar
  Dawid

  Moja koleżanka, uczy się w TL, opowiadała mi jak tam jest, a i o tych egzaminach tez mówiła podobnie, nie są jakoś specjalnie trudne, ale jest ich duuużo i wystarczy, że nie uciekasz z lekcji, uczysz się z lekcji na lekcje a powinieneś zdać egz. zawodowy jak i maturę bez problemu.

  5 kwiecień 2017 19:22
 • Avatar
  Patryk

  Mam pytanie ile taki przecietny logistyk zarabia ? Czy trudno jest,duzo trzeba sie uczyc?jakie trzeba miec oceny i wynik z egzaminu gimnazjalnego zeby ie doatac do technikum logistycznego

  4 maj 2017 10:30
 • Avatar
  Paulina

  Czy po ukończeniu technikum w tym kierunku bez matury znajdę pracę? Chodzi mi o Gdynię, Gdańsk. Czy studia są trudne i czy osoba ze średnią 4,3 kończąca gimnazjum poradzi sobie?

  3 czerwiec 2017 19:34
 • Avatar
  Krzysztof

  Pracuje jako logistyk przy budowie drog nie zabardzo jestvw czy wybierac co jest jednoznaczne z bardzo malym zapotrzebowaniem. Wlasciwie dopiero zastanawiam sie nad rozpoczeciesz odpowiedniego kierunku edukacji choc mam staz w trzech roznych niezaleznych firmach drogowych. Napewno nie jest to stabilna praca choc sprawia mi wiele przyjemnosci

  3 lipiec 2017 23:12
 • Avatar
  Zuzanna

  Ja srednią na koniec gimnazjum miałam 4,66 egzaminy przyrodniczo-matematyczne poszły mi niezbyt, ale dostalam się na kierunek TL.

  7 lipiec 2017 11:44
 • Avatar
  kamil

  nauka na poczatku moze i jest ciezka ale pozniej praca jest fajna, tzn jest duzo pracy i duzse tempo ale zarobki dobre i praca ciekawa, nie da sie nudzic. Dużo nowych spedytorów szukają do pracy w M&W Spedition z Obornik pod Poznaniem, wymagany jezyk niemiecki albo angielski.

  11 lipiec 2017 10:16
 • Avatar
  Angelika

  Nie jestem jeszcze przekonana co do wyboru tego kierunku, Interesuje mnie pójscie na logistykę, ale obawiam się, że sobie nie poradzę. Czytając umiem wywnioskować, że nie jest trudno, ale jeżeli mój język jest przeciętny. Poradzę sobie?

  25 lipiec 2017 16:04
 • Avatar
  Julka

  ja także zastanawiam się nad technik logistyka, no ale wiadomo że nie zawsze znajdziemy pracę za 2000 zł.

  19 sierpień 2017 13:37
 • Avatar
  Patrykov kozakov

  Sprawdzałem przedmioty na jakiejś stronce w necie i pisało że ponoć "nie ma matematyki". Pytam się czy to prawda? Bo jeśli tak to jestem w 7 niebie bo ja słabiak z maty

  2 wrzesień 2017 23:36
 • Avatar
  Wiktoria

  Z tego co wiem, matematyka jest wymagana.
  Zastanawiam się - jakie języki są najbardziej rozchwytywane w tym zawodzie?
  Standardowo - angielski.
  A dalej?

  23 październik 2017 21:38
 • Avatar
  Marek

  Właśnie przeglądałem studia I stopnia na http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia i zaciekawił mnie ten kierunek. Logistycy ponoć faktycznie nieźle zarabiają, ale często narzekają na swoją pracę, która sprowadza się do wklepywania danych do SAPa, itp. Aczkolwiek znając filozofię wsb to na pewno próbują do tematu bardziej innowacyjnie podchodzić na studiach i odpowiadają na aktualne wymagania rynku pracy.

  24 październik 2017 18:57
 • Avatar
  OLEK

  Cześć właśnie zacząłem 3 kl gimnazjum a potem planuje pójść do TL ale chciałem zapytać tych już którzy pracują w tym zawodzie czy jeżeli np z angola będę miał 3/4 a z matmy i geografii po 5 to dostane się na ten kirunek czy np dam sobie radę ze wszystkimi tematami itp na lekcjach?

  24 październik 2017 20:36
 • Avatar
  Niedoszły Logistyk

  Skończyłem studia logistycznew 2015r. i odradzam Wam ten kierunek. Kierunek raczej łatwo z wyłączeniem kilku przedmiotów, uczelnie biorą studentów hurtowo, poziom wiedzy nabytej mierny. Sam odbyłem w czasie nauki dwa staże w firmach logistycznych- jeden w polskiej średniej firmie, drugi w dużej międzynarodowej. Ogólnie praca ciężka, stresująca, telefon może dzwonić w środku nocy, zarobki na początku bardzo niskie, potem zależy od predyspozycji i obrania ścieżki. Ogólnie odradzam ta prace osobą introwertycznym i mało otwartym. Nie jest prawdą, że większość dnia polega na wklepywaniu danych do systemu(co też z czasem staje się monotonne). Praca w logistyce to wieczna praca na słuchawce, wieczne poślizgi, nieprzyjemne słowa od klienta lub kontrahenta. Lepiej zastanówice się co konkretnie/jakie stanowisko w logistyce chcielibyście mieć, bo ja miałem trochę mgliste pojęcie o realiach przed podjęciem studiów i potem przekonałem się na własnej skórze jak bardzo się pomyliłem przy wyborze kierunku. Po skończenu uczelni znalazłem pracę w innej branży, w której wdrożyłem się i całkiem dobrze sobie radzę. W dzisiejszych czasach to całkiem normalne, że ludzi pracują w innej branży niż kształcili się, ale czy warto iść na studia logistyczne by potem iść jednak gdzie indziej sami już sobie odpowiedzcie. Na stażu w czasie studiów pracowały ze mną osoby, które przyszły do pracy od razu po TL, albo osoby po filologii, psychologii, czymkolwiek - brali każdego. Zarobki w większości stanowisk szeregowych - asystenci, specjaliści (w biurze, o magazynie nawet nie wspominam) marne, w przedziale 1,5 - 3 netto. Doświadczeni spedytorzy 3k-5k netto. Nieliczni więcej.

  30 październik 2017 20:12
 • Avatar
  Piotrek

  Aktualnie kończę technikum logistyczne (jestem na ostatnim roku).
  Jeśli chodzi o naukę na tym kierunku w szkole średniej, powiem jedno. Nieważne jest to, co wiesz, lecz twoja zdolność przyswajania nowej wiedzy. Logistyka to głównie kombinowanie. Wymaga rozwiązywania problemów i nieszablonowego analizowania danych. Choć kojarzy się to z naukami ścisłymi, podstawą jest używanie logiki. Jestem humanistą, matematyki w ząb nie ogarniam, ale z zawodowych same dobre oceny.
  Byłem na praktykach zawodowych w jednej z większych polskich firm spedycyjnych, Świetna praca, mają bardzo dobre zarobki (od 4k wzwyż) i perspektywy rozwoju.
  Zdecydowanie warto iść na studia, samo technikum nie wystarcza, gdyż brak matury zamyka możliwość dalszego rozwoju.
  Dodatkową zaletą wyboru technikum logistycznego jest szerokie spektrum dziedzin życia, jaki ten kierunek obejmuję (produkcja, transport, magazyn). Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam.

  11 listopad 2017 18:17
 • Avatar
  Mateusz

  Moi Drodzy,
  Jestem na 4 roku logistyki na pewnej politechnice - właśnie piszę inżynierkę. Od razu do rzeczy jeśli chodzi o studia... Jeśli ktoś Wam powie, że w technikum logistycznym albo na studiach logistycznych się czegoś nauczycie, to jesteście w błędzie. ;) Dużym błędzie. Nie nauczycie się nic związanego z tą branżą. ALE! No właśnie. Nauczą Was myśleć, nauczycie się kombinowania, zajęcia bardzo często prowadzone w sposób rozwiązywania głupich ale normalnych problemów. Zajęcia z matematyki, fizyki czy programowania - wbrew pozorom dla wielu osób wydają się głupie, niepotrzebne - nic bardziej mylnego. Poznając pochodne macie odpowiedzi na wiele pytań i możliwość zastosowania ich do zwykłego życia. Nie oszukujmy się, w tych czasach uczelnie produkują wszelkiej maści magistrów na skalę masową - jest ich od groma. Więc to Wy musicie być osobami, które trzymają prym, które potrafią dogadać się z przełożonymi oraz podwładnymi, dbać o kontakty z kontrahentami...

  Jest to kierunek INTERDYSCYPLINARNY! Od słowa LOGOS - co oznacza liczenie, kalkulowanie i zdroworozsądkowe myślenie. Wielu osobom się wydaje - LOGYSTYKA TY PANIE CIENŻARUFKAMI SIĘ ZAJMUJESZ. Gówno prawda. Inżynier jakości, Lean Menagement, branża kolejowa, morska i lotnicza, menadżerowie wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, planiści, zarządzający magazynami, inżynierowie produkcji... Jest tego od groma.

  Reasumując - miejcie głowę na karku, rozwijajcie się poza zajęciami i niekoniecznie do nich - bawcie się w zarządzanie czymkolwiek. Koła naukowe pomogą Wam w realizacji celów. Wspinajcie się ile tylko możecie - oczywiście zdroworozsądkowo, nie dajmy się omamić "pseudo-sukcesem" wmawianym nam przez coachów.

  Myślcie! :)

  Powodzenia

  23 listopad 2017 19:03
 • Avatar
  Magdalena

  Dzięki Mateusz za wspaniały komentarz , dał mi wiele do myślenia .

  28 listopad 2017 1:23
 • Avatar
  Wiktor

  Cześć chodzę do 7 klasy podstawowej i zastanawiam się kim chcę w życiu zostać myślę nad logistyką chciałby dowiedzieć się od jakieś doświadczonej czy się opłaca iść na ten kierunek interesują mnie :zarobi ciężkości pracy czy ludzie szukają osoby na to stanowisko i o ogólną ocenę?
  Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

  10 grudzień 2017 21:47
 • Avatar
  Ollie

  Jestem na 1 roku w TL I nie ogarniam matematyki kompletnie, a zawodowe mi super idą tak jak pisała jedna osoba wcześniej, logistyka polega na kombinowaniu, trzeba mieć naprawdę predyspozycje do takiego zawodu I oczywiście języki- pracodawcy chętnie przyjmują osoby które znają język. Moja chrzestna ma firmę logistyczną, po rozmowie z nią zwnioskowalam że na pierwszym miejscu języki. Także ktoś kto decyduje się na taki kierunek musi być otwarty na ludzi bo to jest bardzo komunikatywna praca. Ja osobiście mam zamiar się dorobić I wyjechać do Korei w celu zarobków lub do jakiegoś innego kraju. Pozdrawiam I życzę powodzenia tym którzy rozważają decyzję nad takim zawodem.

  31 grudzień 2017 2:57
 • Avatar
  damdzan

  mam bardzo ważne pytanie może nie koniecznie na to forum ale jednak;-]. myśle bardzo nad obraniem logistyki ale nie wiem czy mam wystarczające zdoloności logicznego myslenia itp. czy można się tego w trakcie nauki w TL nauczyć wyćwiczyć? bo poza sporą wiedza z historii to za dużo takich wyraźnych atutów niestetynie mam;-[

  1 styczeń 2018 18:27
 • Avatar
  Absolwent

  Zdesperowana młodzieży, z roku na rok coraz więcej idzie was na logistykę. Popytajcie starszych kolegów albo nawet rodziców jeżeli są młodzi co się działo z osobami które ukończyły kierunek zarządzenie w latach 2000-2005 bo wtedy był rpawdziwy boom na ten kierunek, a dziś jest logistyka. Praca może i po tym kierunku jest owszem, ale każdy dzban kiedyś wreszcie się przeleje. Za dużo ludzi kończy teraz tą całą logistykę, jak nie macie układów i znajomości, albo nie jesteście wybitnie ponad przeciętni to zapomnijcie że znajdziecie pracę po tym kierunku w Polsce. Takich jak wy skończy te studia co roku kilkadziesiąt tysięcy, a teraz wejdźcie sobie na portale z pracą i przejrzyjcie je. Potem porównajcie liczbę ofert pracy w danym regionie gdzie mieszkacie/studiujecie z liczbą studentów na waszym kierunku na uczelni i innych a potem zastanówcie się uczciwie czy jesteście w stanie konkurować z setkami innych osób o tą samą pracę. Do biurka w Polsce ludzi nie brakuje, a pozatym logistykiem może zostać każdy i te wasze studia są nic nie warte przy tym kiedy o tą samą pracę będzie się starać córka jakiejś kierowniczki itd.

  Znam wielu takich logistyków co potem kończą jak fizole na magazynie i liżą dupsko kierownictwu z nadzieją że awansują... tylko żeby zarabiać 2000 netto potrzebne są dziś studia?

  15 styczeń 2018 11:31
 • Avatar
  Alicja

  Witam, aktualnie jestem w 2 klasie TL, czytają komentarze zbierające się na przestrzeni lat, doszłam do wniosku, że chyba tylko w mojej szkole profil logistyka jest dosyć ciężki(być może to też wina ilości przedmiotów). Jednakże przy wyborze tego kierunku kształcenia, warto zwrócić uwagę na lokalizację swojego miejsca zamieszkania(wiąże się to z możliwościami znalezienia pracy) oraz na to jak się rozwija sama infrastruktura środowiska pracy. Istotne przy zarobkach jest też nastawienie na rozwój, bo za samo skończenie szkoły nikt rozsądny nie da komuś na rękę nawet 3-4tys(nie mam na celu tu nikogo obrażać)

  4 luty 2018 22:00
 • Avatar
  Mateusz

  Witajcie studenci i uczniowie nie wiem na jakim jesteście etapie edukacji i czy faktycznie wskoczyliście do koszyka, z którego wyjdą przyszli operatorzy tej branży, ale znalazłem to forum przy okazji i pomyślałem że podrzucę Wam kanał pewnego pana, doktora, którego tematy i zagadnienia poruszane w dość długich filmikach mogą Wam się przydać podczas edukacji :)
  Kanał na YT nazywa się: Dr Mariusz Miąsko.

  Pozdrawiam,

  28 luty 2018 15:17
 • Avatar
  Jan

  Cześć! Jestem w 8 klasie i chciałbym się wybrać na logistykę. Czytałem wszystkie komentarze i widze ze jest dużo pozytywnych i negatywnych stron pracy logistyka. Proszę was o poradę dotyczącą tego kierunku, a szczegolnie gdzie polecacie studia logistyczne czyli np. Kraków Warszawa Wrocław itp. Z gory dziekuje.

  16 wrzesień 2018 14:26
 • Avatar
  Natan (jeśli bylibyście mili prosiłbym odpisywać na gmaila ( mwwkxd@gmail.com ) bo to wsumie od was zależy moje dalsze życie

  chciałbym zadać to samo pytanie co Jan tez jestem w 8 klasie na śląsku i chciałbym do tego jeszcze dodać ile taki zarabiający 4 tys. pracownik musi pracować (ile w pracy ok. a ile ok. w domku) i czy dalibyscie linka do jakies strony na którym są opisane wszystkie szczegóły (co musi umieć, czego się nauczy itp.)z góry dziękuje .

  za tydzień idę do doradcy zawodowego i chętnie z wami się podzielę jego opinią.

  z góry dziękuję za odpowiedz

  23 październik 2018 18:21
 • Avatar
  Odpiszcie na ig n_kusiak

  Jaki jest potrzebny poziom angielskiego na tym kierunku ?

  19 styczeń 2019 23:08
 • Avatar
  Kuba

  Napisze ktoś jakie wymagane oceny są potrzebne by dostać się do technikum na kierunku logistycznym z góry dziękuję w tym roku kończę gimnazjum i potrzebuje informacji na temat lg

  31 styczeń 2019 7:53
 • Avatar
  Gal Anonim: )

  Ja jestem na pierwszym roku w technikum logistyki i nie jest trudno mam koło 11 godzin w tygodniu logistyki podzielonej na 5 przedmiotów takich jak np.:gospodarka magazynowa ,magazyny dystrybucyjne i przyprodukcyjne itp..

  16 luty 2019 21:38
 • Avatar
  pan jarek

  to spoko

  28 marzec 2019 9:22
 • Avatar
  jarek

  Ja poszedłem do szkoły żak i dziki temu mogę pracować w zawodzie. Spoko sprawa, bo po roku mam certyfikat i mogę już szukać porządnej pracy. tak to powinno wszędzie działać.

  6 maj 2019 11:03
 • Avatar
  Zuzia

  czy po logistyce wojskowej dostanę pracę jako zwykły logistyk w jakiejś firmie?

  16 maj 2019 18:56
 • Avatar
  Sebbb

  Ja poszedłem na logistykę, nie narzekam, nie jest tak trudno wcale. Dodatkowym plusem jest to,że jest to klasa mundurowa, więc jak będę chciał to mogę po szkole iść w jakiś zawód mundurowy

  8 październik 2019 17:28
 • Avatar
  MerillBah

  <a href=https://bestgruzchik.ru/>заказать грузчиков разнорабочих в москве</a>

  30 lipiec 2020 8:39
 • Avatar
  Stuartdrolf

  <a href=http://site.com/>http://site.com/</a>

  19 sierpień 2020 0:28
 • Avatar
  Matthewbam

  <a href=https://mp3rus.xyz/>русская музыка бесплатно</a>

  1 grudzień 2020 12:16
 • Avatar
  Lbggeawn

  acheter viagra <a href="http://genqpviag.com/#">online viagra montreal</a> torrejon de ardoz viagra http://genqpviag.com/ - quik ship viagra ’

  28 styczeń 2021 0:19
 • Avatar
  Jdbxgeawn

  viagra <a href="http://llviabest.com/#">where to find viagra in winnipeg</a> buy viagra in spain http://llviabest.com/ - viagra generic priority mail shipping ’

  1 luty 2021 17:42
 • Avatar
  Lbsxgeawn

  canada pharmaceutical online ordering <a href="https://ssviagriia.com/ ">viagra cost comparison</a> top rated canadian pharmacies online

  4 luty 2021 6:38
 • Avatar
  Ahkdgeawn

  Cialis Professional <a href="http://storerxpharmcanada.com/ ">prescription drugs without prior prescription</a> canada pharmacy online

  4 luty 2021 12:28
 • Avatar
  Kbcxleno

  weight loss <a href="http://xuypharmacyonline.com/">online pharmacy viagra</a> canadian pharmacy uk delivery

  4 luty 2021 16:12
 • Avatar
  FvfcAtmob

  dizzy right after viagra <a href="http://hopeviagrin.com/ ">order cheap viagra online without prescription overnight shipping available</a> wholesale generic viagra

  6 luty 2021 5:51
 • Avatar
  Jbnbblarp

  canadian online pharmacies prescription drugs <a href="http://online21rxon.com/ ">canada rx</a> canadian pharmacy online

  6 luty 2021 23:23
 • Avatar
  KuikUpdak

  brand viagra with dapoxetine <a href="http://viagerkr.com/ ">viagra light switch plate</a> viagra in melbourne

  8 luty 2021 4:37
 • Avatar
  NncsAtmob

  cheap viagra mastercard <a href="http://lightvigra.com/ ">viagra prescriptions</a> buy generic viagra

  9 luty 2021 4:23
 • Avatar
  Aqcfmectchuct

  generic cialis australia <a href="http://cialisvja.com/ ">buy cialis online</a> cialis with dapoxetine

  10 luty 2021 23:45
 • Avatar
  Labxgeawn

  cialis seriös bestellen <a href="https://jecialisbn.com/ ">can cialis be prescribed for women</a> che effetto ha il cialis

  11 luty 2021 5:24
 • Avatar
  Fqbbgeawn

  hsbc advance maximum cash withdrawal <a href="http://ascashapply.com/ ">business credit cards cash advance</a> need a payday loan uk

  11 luty 2021 6:58
 • Avatar
  Jbbngeawn

  weezy go hard like cialis <a href="http://ljcialishe.com/ ">opiniГЈo sobre cialis</a> cialis causes anxiety

  11 luty 2021 9:20
 • Avatar
  Ahbzgeawn

  payday loans fast <a href="http://daymoneygo.com/ ">payday game loan record</a> payday loans in berea ohio

  11 luty 2021 9:39
 • Avatar
  Kvaxleno

  cash loans in waco texas <a href="http://rirocash.com/ ">advance cash checking</a> bank america cash advance

  11 luty 2021 13:05
 • Avatar
  NbnhAtmob

  how to get viagra in mexico <a href="https://vigedon.com/ ">sildenafil 100mg canada </a> order viagra online usa

  17 luty 2021 8:18
 • Avatar
  Kndnleno

  viagra condoms <a href="http://viagratx.com/ ">is viagra over the counter</a> do you need a prescription for female viagra

  27 luty 2021 10:26
 • Avatar
  FjjuAtmob

  viagra 20 mg <a href="http://viagraonlinejc.com/ ">otc viagra walmart </a> who makes viagra

  1 marzec 2021 0:59
 • Avatar
  NbmoAtmob

  acs cialis <a href="http://buycialisxz.com/ ">cialis delivery held at customs </a> cialis israel

  3 marzec 2021 20:17
 • Avatar
  Fbshgeawn

  https://thesisacloud.com/ - thesis writing practice writing a phd thesis <a href="http://thesisacloud.com/ ">doctoral thesis writing</a> best thesis editing services

  23 marzec 2021 4:45
 • Avatar
  Abgcgeawn

  https://thesiswritingtob.com/ - best thesis writing good thesis statements <a href="http://thesiswritingtob.com/ ">thesis statement for research paper</a> thesis software

  23 marzec 2021 6:28
 • Avatar
  Lmoppgeawn

  http://essaywriteris.com/ - professional college application essay writers cheap essays for sale <a href="http://essaywriteris.com/ ">buy essay cheap online</a> cheapest essay writers

  23 marzec 2021 6:47
 • Avatar
  Jvqqgeawn

  https://dissertationahelp.com/ - doctoral dissertations doctoral dissertations online <a href="http://dissertationahelp.com/ ">dissertation editor</a> writing dissertation

  23 marzec 2021 10:00
 • Avatar
  Brfgleno

  https://ljcialishe.com/ - cialis generic https://cialisvja.com/ - is cialis over the counter https://viagraonlinejc.com/ - viagra information https://viagratx.com/ - viagra connect usa https://buycialisxz.com/ - cialis 20 mg how long does it take to work

  25 marzec 2021 10:28
 • Avatar
  Grvblarp

  https://kloviagrli.com/ - what does viagra do https://vigedon.com/ - viagra dick https://llecialisjaw.com/ - free sample cialis https://jwcialislrt.com/ - cialis 80 mg dosage https://jecialisbn.com/ - buying cialis online

  27 marzec 2021 9:45
 • Avatar
  Fbshgeawn

  https://thesisacloud.com/ - who to write a thesis doctoral thesis help <a href="http://thesisacloud.com/ ">thesis writing service</a> phd no thesis

  31 marzec 2021 5:13
 • Avatar
  Fbshgeawn

  https://thesisacloud.com/ - thesisacloud.com thesis statement for research paper <a href="http://thesisacloud.com/ ">thesisacloud.com</a> good thesis statements

  7 kwiecień 2021 22:32
 • Avatar
  Abgcgeawn

  https://thesiswritingtob.com/ - thesiswritingtob.com online thesis help <a href="http://thesiswritingtob.com/ ">thesiswritingtob.com</a> proposal for thesis

  8 kwiecień 2021 0:24
 • Avatar
  Abdggeawn

  Tizanidine http://canadianeve21.com/ - Celexa Allopurinol

  23 kwiecień 2021 10:19
 • Avatar
  Lrbsgeawn

  levitra pill size http://uslevitraanna.com/ where to buy levitra cheap

  23 kwiecień 2021 10:21
 • Avatar
  LhdvAtmob

  where can i buy cialis in singapore http://asciled.com/ - cialis nex day delivery uk cialis without prescription

  26 kwiecień 2021 17:18
 • Avatar
  RfvbAtmob

  do you need a prescription for cialis http://cileve.com/ buy viagra cialis mix online

  26 kwiecień 2021 20:37
 • Avatar
  Fbsfgeawn

  canadian pharmaceuticals http://uspharmus.com/ sildenafil citrate

  28 kwiecień 2021 2:11
 • Avatar
  Bbdfleno

  viagra off patent http://gensitecil.com/ - what do viagra pills look like home remedies viagra

  28 kwiecień 2021 14:28
 • Avatar
  Jbsdgeawn

  hiv http://onlinecanda21.com/ cialis canadian pharmacy

  29 kwiecień 2021 17:07
 • Avatar
  Lrbsgeawn

  cost of levitra <a href=https://uslevitraanna.com/>buy levitra</a> buy levitra at walmart

  30 kwiecień 2021 20:59
 • Avatar
  Abdggeawn

  walgreens pharmacy https://canadianeve21.com/ Mestinon

  1 maj 2021 6:07
 • Avatar
  Gvdbblarp

  tadalafil forum http://boxtadafil.com/ tadalafil purchase

  1 maj 2021 6:22
 • Avatar
  Jebggeawn

  Plendil https://pharmacylo.com/ canada pharmacies online prescriptions

  3 maj 2021 13:16
 • Avatar
  Lebngeawn

  canada drug pharmacy https://xlnpharmacy.com/ the drug store

  4 maj 2021 3:54
 • Avatar
  LbsoAtmob

  cialis online http://ucialisdas.com/ cialis dapoxetine overnight shipment

  7 maj 2021 21:01
 • Avatar
  RebfAtmob

  cialis australia online http://rcialisgl.com/ - buy brand cialis 20 mg cialis dapoxetine

  8 maj 2021 1:09
 • Avatar
  Fmrfgeawn

  cialis canada org doc http://cialisee.com/ mexico cialis

  9 maj 2021 4:43
 • Avatar
  Jebggeawn

  Imdur https://pharmacylo.com/ Viagra Soft Flavored

  10 maj 2021 11:35
 • Avatar
  Anoogeawn

  viagra mehr spaГџ https://llviagra.com/ - viagra effetti collaterali impotenza what to do if a child swallows viagra

  11 maj 2021 7:03
 • Avatar
  LbsoAtmob

  buy cialis online http://ucialisdas.com/ cialis generic shopping

  15 maj 2021 0:13
 • Avatar
  RebfAtmob

  köpä cialis https://rcialisgl.com/ viagra cialis on line parmacy

  15 maj 2021 4:46
 • Avatar
  Bbshleno

  cialis vs viagra https://loxviagra.com/ how much does viagra cost at walgreens

  15 maj 2021 17:56
 • Avatar
  Fmrfgeawn

  generic cialis site accept mastercard https://cialisee.com/ - cialis online pharmacy purchase original cialis

  15 maj 2021 21:40
 • Avatar
  Gtnbblarp

  normal dose of viagra http://jokviagra.com/ - active ingredient in viagra how to use viagra

  17 maj 2021 12:33
 • Avatar
  Jebggeawn

  non prescription medicine pharmacy <a href=https://pharmacylo.com/>canadianpharmacy com</a> pharmacy in canada for viagra

  17 maj 2021 16:57
 • Avatar
  Anoogeawn

  porque me llegan correos de viagra http://llviagra.com/ what is the song on the viagra commercial

  17 maj 2021 23:32
 • Avatar
  Lebngeawn

  medical mall pharmacy https://xlnpharmacy.com/ Careprost

  18 maj 2021 4:11
 • Avatar
  chloroquineorigin

  what is clonidine https://chloroquineorigin.com/ - chloroquine price in india buy chloroquine online canada <a href="https://chloroquineorigin.com/ ">buy chloroquine online </a> aralen

  20 maj 2021 22:05
 • Avatar
  Anoogeawn

  women taking viagra video https://llviagra.com/ viagra pua

  22 maj 2021 0:13
 • Avatar
  Jebggeawn

  Keflex https://pharmacylo.com/ cheap online pharmacy

  22 maj 2021 19:23
 • Avatar
  Lebngeawn

  pharmacy online australia free shipping http://xlnpharmacy.com/ Pamelor

  23 maj 2021 9:07
 • Avatar
  geawnGtv

  anti-depressants <a href=https://pharmacyhrn.com/>safe online pharmacy</a> online pharmacies canadian

  25 maj 2021 14:25
 • Avatar
  geawnDev

  canadian pharmacy retin a <a href=https://cjepharmacy.com/>costa rica pharmacy online</a> do canadian pharmacies require prescriptions

  26 maj 2021 4:19
 • Avatar
  geawnAni

  canadian pharmacy online viagra https://pharmacyken.com/ - canadian pharmacy legitimate Shallaki

  26 maj 2021 4:30
 • Avatar
  AtmobVed

  online cialis prescription https://krocialis.com/ - purchase cialis online canadian how long does it take for cialis to work?

  29 maj 2021 21:17
 • Avatar
  Atmobloh

  how to save money on cialis https://rcialisgl.com/ - yellow cialis how long does cialis take to work 10mg

  30 maj 2021 18:37
 • Avatar
  geawnGtv

  canadian pharmacy reddit <a href=https://pharmacyhrn.com/>pharmacy rx solutions</a> best mail order pharmacy canada

  31 maj 2021 11:12
 • Avatar
  geawnAni

  order medicine online <a href=https://pharmacyken.com/>ed meds online</a> bartell drug store pharmacy hours

  1 czerwiec 2021 1:25
 • Avatar
  geawnHtf

  cialis fastest shipping <a href=https://cialishav.com/>10 mg cialis</a> cialis for bph covered by insurance

  4 czerwiec 2021 20:43
 • Avatar
  geawnGtv

  prescription drugs in canada <a href=https://pharmacyhrn.com/>cipa canadian pharmacy viagra</a> pharmacy salaries in canada

  7 czerwiec 2021 11:26
 • Avatar
  geawnAni

  how to order prescription drugs from canada <a href=https://pharmacyken.com/>most trusted canadian pharmacy</a> order medicine online

  8 czerwiec 2021 1:38
 • Avatar
  geawnHtf

  cialis lilly price <a href=https://cialishav.com/>cheap viagra and cialis</a> cialis online australia

  13 czerwiec 2021 10:25
 • Avatar
  MoxiaVed

  cialis online pharmacy australia <a href="https://opencialicli.com/">generic cialis uk online</a> cialis purchase in kuwait <a href=https://opencialicli.com/>arghentina cialis</a> ’

  5 sierpień 2021 12:32
 • Avatar
  RtggeawnDev

  viagra price <a href="https://viagrviagrs.com/">natural alternatives to viagra</a> generic viagra <a href=https://viagrviagrs.com/>online order viagra</a> ’

  7 sierpień 2021 1:48
 • Avatar
  VeifeAni

  canada pharmacy delivery <a href="https://inpharmxx.com/">Hyzaar</a> discount pharmacy online <a href=https://inpharmxx.com/>texas state board of pharmacy</a> ’

  7 sierpień 2021 13:00
 • Avatar
  DefgeawnGtv

  canadian online pharmacies legitimate <a href="https://pharmpharms.com/">Isoptin</a> buy viagra pharmacy 100mg <a href=https://pharmpharms.com/>canadian pharcharmy online fda approved</a> ’

  7 sierpień 2021 16:06
 • Avatar
  NaivyAsd

  whats in viagra <a href="https://viaedpik.com/">amazon viagra</a> viagra commercial 2016 <a href=https://viaedpik.com/>coupons for viagra</a> ’

  8 sierpień 2021 2:53
 • Avatar
  erureloh

  cialis cena <a href="https://regcialist.com/">cialis or viagra</a> purchase cialis with paypal <a href=https://regcialist.com/>cialis buy cheap with master card</a> ’

  8 sierpień 2021 4:45
 • Avatar
  meeksHtf

  consumer reports canadian pharmacies <a href="https://storpharmon.com/">list of prescription drugs for migraines</a> Duphaston <a href=https://storpharmon.com/>pregabalin canada pharmacy</a> ’

  8 sierpień 2021 12:28
 • Avatar
  MoxiaVed

  canada customs and cialis <a href="https://opencialicli.com/">cialis quid</a> buycialis <a href=https://opencialicli.com/>whats better cialis viagra or levitra</a> ’

  9 sierpień 2021 11:00
 • Avatar
  RtggeawnDev

  viagra online without prescription <a href="https://viagrviagrs.com/">how long does viagra last</a> real viagra <a href=https://viagrviagrs.com/>generic viagra sildenafil</a> ’

  10 sierpień 2021 17:31
 • Avatar
  VeifeAni

  india pharmacy online <a href="https://inpharmxx.com/">Zerit</a> true rx pharmacy <a href=https://inpharmxx.com/>canadian family pharmacy online</a> ’

  11 sierpień 2021 5:54
 • Avatar
  DefgeawnGtv

  Eskalith <a href="https://pharmpharms.com/">Brand Levitra</a> canadian pharmacy online viagra <a href=https://pharmpharms.com/>Flexeril</a> ’

  11 sierpień 2021 9:25
 • Avatar
  meeksHtf

  best online mexican pharmacy <a href="https://storpharmon.com/">us pharmacy no prior prescription</a> my canadian pharmacy reviews <a href=https://storpharmon.com/>prescription drugs definition</a> ’

  12 sierpień 2021 5:41
 • Avatar
  NaivyAsd

  women in viagra commercials <a href="https://viaedpik.com/">buy viagra online</a> viagra coupon walgreens <a href=https://viaedpik.com/>generic viagra 100mg</a> ’

  13 sierpień 2021 7:46
 • Avatar
  MoxiaVfs

  norvasc and heart rate <a href="https://norvascamlodipinegh.com/">norvasc and simvastatin</a> amlodipine besylate 10mg <a href=https://norvascamlodipinegh.com/>recall amlodipine</a> ’

  14 sierpień 2021 10:04
 • Avatar
  NaivyAsgs

  does sertraline have maoi <a href="https://zoloftsertralinest.com/">what is sertraline hcl 50mg used for</a> does zoloft cause hair loss <a href=https://zoloftsertralinest.com/>long term side effects of zoloft</a> ’

  16 sierpień 2021 14:31
 • Avatar
  AnciNaivy

  buy psychology papers <a href="https://papervap.com/ ">pay to write a paper</a>

  19 wrzesień 2021 18:36
 • Avatar
  Dbgvgeawn

  dissertation literature review example <a href="https://dissertationony.com/ ">doctoral dissertation writing help</a>

  21 wrzesień 2021 10:02
 • Avatar
  Kinga

  Hej! Czy wiadomo ile osób po samym technikum logistycznym dostaję pracę i ile mniej więcej wynoszą zarobki takiego technika? A może nie ma co się łudzić i tylko nieliczni znajdują pracę w zawodzie? Ile osób pracuje na fizycznie na magazynie?

  20 grudzień 2021 9:31
 • Avatar
  Aleksseolinks

  We will help you promote your site, backlinks for the site are here inexpensive <a href=http://links-for.site>www.links-for.site</a>

  4 marzec 2022 0:07
 • Avatar
  JamesLoops

  Play and win, the first deposit bonus is 100% <a href=https://clck.su/ZkiKH>https://clck.su/ZkiKH</a>

  12 marzec 2022 15:41
 • Avatar
  Dustinlof

  <a href=https://mywearshop.com/product-category/trends/anime-kawaii-harajuku/>Harajuku clothes</a>

  5 kwiecień 2022 9:57
 • Avatar
  JohnsonTar

  <a href=https://www.imwai.org/IXXmYzdAxW>https://www.imwai.org/IXXmYzdAxW</a>

  6 kwiecień 2022 21:59
 • Avatar
  Roberthek

  <a href=https://hardsexymilfs.com/>https://hardsexymilfs.com/</a>

  7 kwiecień 2022 13:21
 • Avatar
  Ronniekig

  <a href=https://terraria-secrets.blogspot.com/2022/04/terraria-cell-phone-crafting-tree-full.html>cell phone terraria</a>

  8 kwiecień 2022 17:44
 • Avatar
  BrandonSeaft

  <a href=https://www.kakao-anma.com/>출장안마</a>

  9 kwiecień 2022 20:37
 • Avatar
  BrianLuh

  Attention raffle "Apple Iphone 13" , do not miss, details here <a href=https://clck.su/l3WMf>https://clck.su/l3WMf</a>

  13 kwiecień 2022 2:46
 • Avatar
  LewisPab

  <a href=https://gruzoperevozki.city/gruzoperevozki-zheleznodorozhnyy/>грузоперевозки Железнодорожный газель недорого</a>

  17 kwiecień 2022 17:46
 • Avatar
  qyvjus

  plaquenil sulfate 200 mg https://keys-chloroquinehydro.com/

  8 maj 2022 16:12
 • Avatar
  Uncocapal

  comprar viagra cialis madrid Ccpned https://newfasttadalafil.com/ - cialis online Gldhnz <a href=https://newfasttadalafil.com/>Cialis</a> site acheter cialis Bqszdu Cialis Drug 5 Mg Canada https://newfasttadalafil.com/ - Cialis

  9 maj 2022 22:54
 • Avatar
  Ralphleago

  cialis 20 mg canada <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">generic version of cialis</a>

  4 czerwiec 2022 15:58
 • Avatar
  Ralphleago

  buy generic cialis online overnight <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">cialis pills</a>

  5 czerwiec 2022 2:17
 • Avatar
  IverKib

  ivermectin 3 <a href=" https://stromectolgf.com/# ">stromectol for sale</a>

  6 czerwiec 2022 2:34
 • Avatar
  Chesterframb

  https://stromectolgf.com/# stromectol 3 mg dosage

  6 czerwiec 2022 2:52
 • Avatar
  IverKib

  stromectol ivermectin 3 mg <a href=" https://stromectolgf.online/# ">stromectol tab price</a>

  6 czerwiec 2022 11:42
 • Avatar
  Chesterframb

  https://stromectolgf.com/# п»їorder stromectol online

  6 czerwiec 2022 11:42
 • Avatar
  Stromdring

  <a href=https://stromectolgf.com/#>ivermectin brand name</a> stromectol for sale

  6 czerwiec 2022 21:01
 • Avatar
  ThomasSet

  <a href=https://drwithoutdoctorprescription.online/#>discount prescription drugs</a> prescription drugs without doctor approval

  10 czerwiec 2022 17:39
 • Avatar
  Ralphleago

  buying cialis with dapoxetine <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">buy tadalafil</a>

  11 czerwiec 2022 4:00
 • Avatar
  Stevenlag

  https://drwithoutdoctorprescription.site/ prescription drugs online

  11 czerwiec 2022 8:05
 • Avatar
  ThomasSet

  <a href=https://drwithoutdoctorprescription.online/#>canadian drugs online</a> prescription drugs canada buy online

  11 czerwiec 2022 18:43
 • Avatar
  CameronPog

  online canadian drugstore <a href=" https://drwithoutdoctorprescription.com/# ">buy prescription drugs without doctor</a>

  12 czerwiec 2022 0:57
 • Avatar
  Ralphleago

  can you buy cialis with no prescription <a href=" https://tadalafilusi.com/# ">generic tadalafil 20mg india</a>

  12 czerwiec 2022 5:28
 • Avatar
  Stevenlag

  https://drwithoutdoctorprescription.site/ comfortis without vet prescription

  12 czerwiec 2022 7:16
 • Avatar
  poirtiero

  Iswusi https://newfasttadalafil.com/ - Cialis Ajxcvb Viagra Prix En Suisse <a href=https://newfasttadalafil.com/>Cialis</a> Trouver Du Viagra Paris https://newfasttadalafil.com/ - Cialis Rjfjoj Cheap Amoxicillin Without A Prescription

  13 czerwiec 2022 16:51
 • Avatar
  Jamisondub

  mexican viagra <a href=" https://sildenafilmg.shop/# ">order viagra online</a>
  https://sildenafilmg.shop/# best place to buy generic viagra online
  <a href=https://sildenafilmg.online/#>viagra discount</a> buy viagra online canada

  16 czerwiec 2022 21:04
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.online/# viagra from canada

  17 czerwiec 2022 4:34
 • Avatar
  Michaelsnums

  <a href=https://sildenafilmg.online/#>cheap viagra online</a> where can i buy viagra over the counter

  17 czerwiec 2022 12:12
 • Avatar
  Jamisondub

  where to buy viagra online <a href=" https://sildenafilmg.shop/# ">viagra</a>
  https://sildenafilmg.com/ viagra amazon
  <a href=https://sildenafilmg.shop/#>generic viagra walmart</a> over the counter viagra

  18 czerwiec 2022 3:47
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.com/ 100mg viagra

  18 czerwiec 2022 3:49
 • Avatar
  BrandonSoine

  mexican viagra <a href=" https://sildenafilmg.online/# ">buying viagra online</a>

  18 czerwiec 2022 5:23
 • Avatar
  Michaelhoppy

  https://sildenafilmg.online/# price of viagra

  19 czerwiec 2022 2:34
 • Avatar
  BrandonSoine

  when will viagra be generic <a href=" https://sildenafilmg.online/# ">viagra amazon</a>

  19 czerwiec 2022 3:57
 • Avatar
  Jamisondub

  viagra without a doctor prescription usa <a href=" https://sildenafilmg.com/# ">viagra for men</a>
  https://sildenafilmg.com/ best place to buy viagra online
  <a href=https://sildenafilmg.shop/#>buy viagra online usa</a> viagra discount

  19 czerwiec 2022 8:20
 • Avatar
  BrandonSoine

  viagra discount <a href=" https://sildenafilmg.com/# ">sildenafil</a>

  20 czerwiec 2022 3:12
 • Avatar
  Michaelsnums

  <a href=https://sildenafilmg.online/#>viagra discount</a> price of viagra

  20 czerwiec 2022 5:10
 • Avatar
  Nfvgeawn

  free essay about your life experience <a href="https://essaytruelist.com/ ">essay on my mother in english for class 8</a> https://essaytruelist.com/

  20 czerwiec 2022 5:33
 • Avatar
  Jamisondub

  over the counter viagra <a href=" https://sildenafilmg.online/# ">viagra without a doctor prescription usa</a>
  https://sildenafilmg.online/# viagra cost
  <a href=https://sildenafilmg.online/#>online doctor prescription for viagra</a> viagra discount

  20 czerwiec 2022 23:11
 • Avatar
  GeorgeExper

  buy doxycycline online australia <a href=" https://doxycyclineforsale.life/# ">doxycycline india</a>

  22 czerwiec 2022 1:24
 • Avatar
  Akiimeeks

  sample essay for 8th grade <a href="https://ouressaypride.com/ ">persuasive essay prompt high school</a> https://ouressaypride.com/

  22 czerwiec 2022 3:34
 • Avatar
  HomerBioft

  prednisone buy <a href=" https://prednisoneforsale.store/# ">non prescription prednisone 20mg</a>
  https://clomidforsale.life/# where to buy clomid online in canada
  <a href=https://zithromaxforsale.shop/#>buy zithromax online cheap</a> zithromax capsules australia

  22 czerwiec 2022 8:17
 • Avatar
  Stephenbrert

  https://clomidforsale.life/# purchase clomid online canada

  22 czerwiec 2022 15:47
 • Avatar
  Shelbytut

  <a href=https://amoxilforsale.best/#>how to get amoxicillin</a> amoxil pharmacy

  22 czerwiec 2022 16:20
 • Avatar
  Jthggeawn

  sample essay on pie chart <a href="https://needmoreessay.com/ ">possible essay questions for life of pi</a> https://needmoreessay.com/

  22 czerwiec 2022 19:22
 • Avatar
  GeorgeExper

  purchase zithromax online <a href=" https://zithromaxforsale.shop/# ">zithromax 500mg price</a>

  22 czerwiec 2022 20:27
 • Avatar
  Raymonddeags

  amoxicillin 500mg over the counter <a href=" https://amoxilforsale.best/# ">can i buy amoxicillin online</a>

  23 czerwiec 2022 3:51
 • Avatar
  RobertFiert

  prednisone ordering online <a href=" https://prednisoneforsale.store/# ">how to buy prednisone online</a>

  23 czerwiec 2022 9:27
 • Avatar
  GeorgeExper

  prednisone pills cost <a href=" https://prednisoneforsale.store/# ">prednisone 20mg cheap</a>

  23 czerwiec 2022 15:36
 • Avatar
  Stephenbrert

  https://doxycyclineforsale.life/# doxycycline cheap canada

  23 czerwiec 2022 20:53
 • Avatar
  Jbdgmectchuct

  essay education system saudi arabia <a href="https://essayanalyticok.com/ ">persuasive essay introduction graphic organizer</a> https://essayanalyticok.com/

  25 czerwiec 2022 1:06
 • Avatar
  Philipbes

  furosemide 100 mg <a href=" https://buylasix.icu/# ">lasix pills</a>
  https://buylasix.icu/# lasix 100 mg tablet
  [url=https://buynolvadex.store/#]tamoxifen breast cancer[/url] nolvadex for sale

  25 czerwiec 2022 1:24
 • Avatar
  HomerBioft

  [url=https://buytadalafil.men/#]tadalafil generic in usa[/url] price of tadalafil 20mg

  25 czerwiec 2022 2:00
 • Avatar
  Raymonddeags

  https://buynolvadex.store/# should i take tamoxifen

  25 czerwiec 2022 19:19
 • Avatar
  Nmqzgeawn

  when should i take cialis <a href="https://cialisandeds.com/ ">buying cialis in mexico</a> https://cialisandeds.com/

  26 czerwiec 2022 0:17
 • Avatar
  Philipbes

  canadian online pharmacy tadalafil <a href=" https://buytadalafil.men/# ">tadalafil tablets 20 mg buy</a>
  https://buynolvadex.store/# nolvadex pct
  [url=https://buynolvadex.store/#]where to buy nolvadex[/url] tamoxifen bone density

  26 czerwiec 2022 1:43
 • Avatar
  HomerBioft

  [url=https://buytadalafil.men/#]tadalafil otc usa[/url] tadalafil 40 mg online india

  26 czerwiec 2022 13:06
 • Avatar
  Edwardhot

  lipitor prices australia <a href=" https://buylipitor.store/# ">buy generic lipitor</a>

  26 czerwiec 2022 14:06
 • Avatar
  WilliamDooto

  order lipitor online <a href=" https://buylipitor.store/# ">generic lipitor for sale</a>

  26 czerwiec 2022 14:12
 • Avatar
  Anthonyrogue

  https://buynolvadex.store/# tamoxifen buy

  27 czerwiec 2022 4:53
 • Avatar
  Raymonddeags

  https://buymetformin.best/# ordering metformin on line without a prescription

  27 czerwiec 2022 15:18
 • Avatar
  Ronaldfuh

  https://buylipitor.store/# buy lipitor 10mg

  27 czerwiec 2022 20:07
 • Avatar
  Athbmeeks

  sildenafil 20 mg generic <a href="https://sildenafilrealed.com/ ">sildenafil synthesis</a> https://sildenafilrealed.com/

  27 czerwiec 2022 23:20
 • Avatar
  Philipbes

  furosemida <a href=" https://buylasix.icu/# ">lasix medication</a>
  https://buymetformin.best/# metformin er 500 mg
  <a href=https://buylipitor.store/#>liptor</a> lipitor 40 mg tablet

  28 czerwiec 2022 1:47
 • Avatar
  WilliamDooto

  tadalafil 2 <a href=" https://buytadalafil.men/# ">tadalafil 100mg online</a>

  28 czerwiec 2022 2:21
 • Avatar
  Robertgooft

  https://cipro.best/# where can i buy cipro online

  28 czerwiec 2022 5:56
 • Avatar
  ThomasNix

  pain meds online without doctor prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">amoxicillin without a doctor's prescription</a>
  https://withoutprescription.store/# canadian drugs online
  <a href=https://cipro.best/#>ciprofloxacin generic</a> buy ciprofloxacin over the counter

  28 czerwiec 2022 7:31
 • Avatar
  GeorgePab

  https://erectionpills.best/# new ed treatments

  28 czerwiec 2022 13:35
 • Avatar
  Jooggeawn

  daily viagra pill <a href="https://viagraadultsed.com/ ">viagra over counter</a> https://viagraadultsed.com/

  28 czerwiec 2022 13:38
 • Avatar
  JeffreyFraut

  buy ciprofloxacin over the counter <a href=" https://cipro.best/# ">antibiotics cipro</a>
  https://erectionpills.best/# erectile dysfunction drug
  <a href=https://cipro.best/#>antibiotics cipro</a> cipro

  28 czerwiec 2022 17:34
 • Avatar
  Jefferykam

  cure ed <a href=" https://erectionpills.best/# ">new ed drugs</a>

  29 czerwiec 2022 7:22
 • Avatar
  IsiahJab

  buy prescription drugs from canada cheap <a href=" https://withoutprescription.store/# ">prescription drugs online without</a>

  29 czerwiec 2022 8:03
 • Avatar
  Robertgooft

  https://erectionpills.best/# male ed drugs

  29 czerwiec 2022 14:11
 • Avatar
  MichealCrulp

  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin 50 mg</a> neurontin 800 mg tablets

  29 czerwiec 2022 17:15
 • Avatar
  Nbtsgeawn

  pharmacy online cheap <a href="https://jijopharm.com/ ">canadian pharmacy viagra 100mg</a> https://jijopharm.com/

  30 czerwiec 2022 6:39
 • Avatar
  JeffreyFraut

  prescription drugs online without doctor <a href=" https://withoutprescription.store/# ">buy prescription drugs online without</a>
  https://gabapentin.icu/# where can i buy neurontin online
  <a href=https://cipro.best/#>п»їcipro generic</a> ciprofloxacin

  30 czerwiec 2022 7:14
 • Avatar
  ThomasNix

  buy generic ciprofloxacin <a href=" https://cipro.best/# ">ciprofloxacin generic</a>
  https://cipro.best/# buy ciprofloxacin
  <a href=https://erectionpills.best/#>pills for erection</a> pills for ed

  30 czerwiec 2022 7:42
 • Avatar
  Andrewatorb

  ed treatment pills <a href=" https://erectionpills.best/# ">п»їerectile dysfunction medication</a>
  https://withoutprescription.store/# prescription drugs
  <a href=https://diflucan.icu/#>diflucan 300 mg</a> buy diflucan without script

  30 czerwiec 2022 11:25
 • Avatar
  Jefferykam

  ciprofloxacin generic price <a href=" https://cipro.best/# ">buy cipro cheap</a>

  30 czerwiec 2022 14:52
 • Avatar
  Robertgooft

  https://cipro.best/# where can i buy cipro online

  30 czerwiec 2022 22:16
 • Avatar
  IsiahJab

  neurontin drug <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin prescription medication</a>

  30 czerwiec 2022 23:52
 • Avatar
  Abilmeeks

  comparison price tadalafil <a href="https://tadalafilise.com/ ">solubility of tadalafil</a> https://tadalafilise.com/

  1 lipiec 2022 18:08
 • Avatar
  ThomasNix

  non prescription ed pills <a href=" https://withoutprescription.store/# ">canadian drugs online</a>
  https://cipro.best/# ciprofloxacin 500mg buy online
  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin 800mg</a> neurontin capsules 100mg

  1 lipiec 2022 21:16
 • Avatar
  Jefferykam

  ed pills <a href=" https://erectionpills.best/# ">ed drugs compared</a>

  1 lipiec 2022 22:37
 • Avatar
  GeorgePab

  https://withoutprescription.store/# canadian pharmacy online

  2 lipiec 2022 1:58
 • Avatar
  JeffreyFraut

  ciprofloxacin generic price <a href=" https://cipro.best/# ">buy cipro cheap</a>
  https://cipro.best/# ciprofloxacin 500 mg tablet price
  <a href=https://cipro.best/#>purchase cipro</a> purchase cipro

  2 lipiec 2022 3:04
 • Avatar
  Robertgooft

  https://erectionpills.best/# ed drug prices

  2 lipiec 2022 6:29
 • Avatar
  IsiahJab

  diflucan 200 mg tablet <a href=" https://diflucan.icu/# ">cheap diflucan online</a>

  2 lipiec 2022 12:37
 • Avatar
  Jnndgeawn

  where can i get genuine viagra <a href="https://gogiviagr.com/ ">sildenafil gel uk</a> https://gogiviagr.com/

  2 lipiec 2022 19:02
 • Avatar
  MichealCrulp

  <a href=https://cipro.best/#>purchase cipro</a> where can i buy cipro online

  3 lipiec 2022 3:25
 • Avatar
  Jefferykam

  how to get prescription drugs without doctor <a href=" https://withoutprescription.store/# ">buy prescription drugs from canada cheap</a>

  3 lipiec 2022 6:16
 • Avatar
  ThomasNix

  diflucan tabs <a href=" https://diflucan.icu/# ">order diflucan online uk</a>
  https://cipro.best/# ciprofloxacin mail online
  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin 100mg discount</a> 300 mg neurontin

  3 lipiec 2022 13:50
 • Avatar
  Robertgooft

  https://erectionpills.best/# erectile dysfunction pills

  3 lipiec 2022 14:44
 • Avatar
  JeffreyFraut

  cipro pharmacy <a href=" https://cipro.best/# ">ciprofloxacin mail online</a>
  https://diflucan.icu/# diflucan pills for sale
  <a href=https://cipro.best/#>buy ciprofloxacin</a> buy ciprofloxacin

  3 lipiec 2022 23:00
 • Avatar
  IsiahJab

  top ed pills <a href=" https://erectionpills.best/# ">ed medication online</a>

  4 lipiec 2022 1:23
 • Avatar
  Jefferykam

  how to get neurontin cheap <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin canada</a>

  4 lipiec 2022 14:45
 • Avatar
  Jbqzmectchuct

  generic cialis (tadalafil) 20mg 30 <a href="https://hojocialis.com/ ">cialis effects</a> https://hojocialis.com/

  4 lipiec 2022 17:04
 • Avatar
  JeffreyFraut

  cipro ciprofloxacin <a href=" https://cipro.best/# ">cipro</a>
  https://erectionpills.best/# medicine erectile dysfunction
  <a href=https://cipro.best/#>cipro 500mg best prices</a> ciprofloxacin over the counter

  4 lipiec 2022 20:31
 • Avatar
  Andrewatorb

  neurontin 100 mg cap <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin 200 mg capsules</a>
  https://erectionpills.best/# drugs for ed
  <a href=https://diflucan.icu/#>diflucan 1140</a> diflucan online purchase

  4 lipiec 2022 23:22
 • Avatar
  Robertgooft

  https://gabapentin.icu/# neurontin 600

  4 lipiec 2022 23:26
 • Avatar
  ThomasNix

  mexican pharmacy without prescription <a href=" https://withoutprescription.store/# ">pain medications without a prescription</a>
  https://withoutprescription.store/# prescription drugs without doctor approval
  <a href=https://gabapentin.icu/#>neurontin medication</a> neurontin brand name 800mg best price

  5 lipiec 2022 2:11
 • Avatar
  WunbVeife

  europe cialis <a href="https://cheppercialis.com/ ">cialis professional 20 lowest price</a> https://cheppercialis.com/

  5 lipiec 2022 6:46
 • Avatar
  IsiahJab

  buy ciprofloxacin <a href=" https://cipro.best/# ">cipro</a>

  5 lipiec 2022 14:13
 • Avatar
  GeorgePab

  https://cipro.best/# buy cipro online without prescription

  5 lipiec 2022 16:00
 • Avatar
  Jefferykam

  diflucan 100 mg tab <a href=" https://diflucan.icu/# ">diflucan where to buy uk</a>

  5 lipiec 2022 22:32
 • Avatar
  MichealCrulp

  <a href=https://diflucan.icu/#>diflucan 150 mg buy online</a> buy diflucan online canada

  6 lipiec 2022 5:09
 • Avatar
  Robertgooft

  https://cipro.best/# cipro ciprofloxacin

  6 lipiec 2022 8:22
 • Avatar
  ThomasNix

  diflucan 200 mg cost <a href=" https://diflucan.icu/# ">diflucan 1 otc</a>
  https://gabapentin.icu/# neurontin tablets 300 mg
  <a href=https://cipro.best/#>buy ciprofloxacin over the counter</a> buy cipro online canada

  6 lipiec 2022 14:57
 • Avatar
  JeffreyFraut

  neurontin 200 <a href=" https://gabapentin.icu/# ">neurontin 800 mg price</a>
  https://cipro.best/# antibiotics cipro
  <a href=https://withoutprescription.store/#>ed drugs online from canada</a> best ed pills non prescription

  6 lipiec 2022 16:22
 • Avatar
  Stevenkek

  https://drugsonline.store/# comfortis without vet prescription

  7 lipiec 2022 6:08
 • Avatar
  ThomasNix

  ivermectin oral solution <a href=" https://stromectol.life/# ">ivermectin cream cost</a>
  https://clomidonline.icu/# cheap clomid for sale
  <a href=https://doxycyclineonline.store/#>doxycycline for sale</a> cheap doxycycline

  7 lipiec 2022 7:42
 • Avatar
  Davidfluri

  https://edpills.best/# what is the best ed pill

  7 lipiec 2022 16:58
 • Avatar
  Darrellpal

  clomid coupon <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid usa</a>

  7 lipiec 2022 17:52
 • Avatar
  Danieltamma

  <a href=https://clomidonline.icu/#>cheap clomid</a> clomid

  8 lipiec 2022 11:22
 • Avatar
  Stevenkek

  https://stromectol.life/# ivermectin cream cost

  8 lipiec 2022 14:58
 • Avatar
  ThomasNix

  stromectol <a href=" https://stromectol.life/# ">ivermectin cream cost</a>
  https://clomidonline.icu/# clomid
  <a href=https://drugsonline.store/#>cheapest ed pills online</a> buying pills online

  8 lipiec 2022 22:17
 • Avatar
  Frankgon

  the best ed pills <a href=" https://edpills.best/# ">ed pills</a>

  8 lipiec 2022 22:52
 • Avatar
  Darrellpal

  purchase doxycycline <a href=" https://doxycyclineonline.store/# ">buy doxycycline</a>

  9 lipiec 2022 10:45
 • Avatar
  Danielevoth

  <a href=https://clomidonline.icu/#>cheap clomid</a> buy clomid

  9 lipiec 2022 12:48
 • Avatar
  MichaelClurb

  stromectol 12 mg tablets <a href=" https://stromectol.life/# ">stromectol 3 mg tablets price</a>

  9 lipiec 2022 21:07
 • Avatar
  Jnyxmectchuct

  viagra 25 mg <a href="https://liloviagra.com/ ">sildenafil 20mg coupon discount</a> https://liloviagra.com/

  10 lipiec 2022 4:11
 • Avatar
  Frankgon

  generic clomid for sale <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid</a>

  10 lipiec 2022 8:39
 • Avatar
  ThomasNix

  clomid 100mg for sale <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid for sale</a>
  https://clomidonline.icu/# generic clomid for sale
  <a href=https://stromectol.life/#>stromectol 12 mg tablets</a> generic ivermectin

  10 lipiec 2022 11:19
 • Avatar
  Darrellpal

  stromectol 3mg tablets <a href=" https://stromectol.life/# ">buy stromectol</a>

  11 lipiec 2022 0:42
 • Avatar
  Stevenkek

  https://stromectol.life/# order stromectol over the counter

  11 lipiec 2022 8:20
 • Avatar
  Davidfluri

  https://clomidonline.icu/# buy clomid

  11 lipiec 2022 12:34
 • Avatar
  Danieltamma

  <a href=https://drugsonline.store/#>best erectile dysfunction pills</a> online ed medications

  11 lipiec 2022 13:35
 • Avatar
  MichaelClurb

  ed drugs <a href=" https://edpills.best/# ">medicine for impotence</a>

  11 lipiec 2022 17:43
 • Avatar
  Frankgon

  cheap clomid <a href=" https://clomidonline.icu/# ">clomid for sale</a>

  11 lipiec 2022 18:24
 • Avatar
  Nbyuugeawn

  sildenafil pills online <a href="https://hedrviagros.com/ ">generic viagra sildenafil 100mg</a> https://hedrviagros.com/

  11 lipiec 2022 23:24
 • Avatar
  ThomasNix

  clomid for sale <a href=" https://clomidonline.icu/# ">cheap clomid</a>
  https://stromectol.life/# stromectol 3mg tablets
  <a href=https://drugsonline.store/#>new ed drugs</a> best medicine for ed

  12 lipiec 2022 0:25
 • Avatar
  Darrellpal

  doxycycline tablets online <a href=" https://doxycyclineonline.store/# ">doxycycline</a>

  12 lipiec 2022 15:56
 • Avatar
  Stevenkek

  https://doxycyclineonline.store/# cheap doxycycline

  12 lipiec 2022 16:47
 • Avatar
  Frankgon

  best cure for ed <a href=" https://drugsonline.store/# ">best drug for ed</a>

  13 lipiec 2022 3:59
 • Avatar
  PhillipTuppy

  stromectol 12 mg tablets <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol</a>

  13 lipiec 2022 14:08
 • Avatar
  Allanfup

  https://stromectoltrust.com/# stromectol

  13 lipiec 2022 15:33
 • Avatar
  Admjmeeks

  sildenafil 5 mg price <a href="https://xtyviagrix.com/ ">sildenafil 100mg price comparison</a> https://xtyviagrix.com/

  13 lipiec 2022 19:03
 • Avatar
  Brandondrill

  order stromectol over the counter <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">price of stromectol</a>

  14 lipiec 2022 0:36
 • Avatar
  WilliamJed

  order stromectol over the counter <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol 3mg tablets</a>

  14 lipiec 2022 2:21
 • Avatar
  JamesWex

  https://stromectoltrust.com/# stromectol

  14 lipiec 2022 3:01
 • Avatar
  Brandondrill

  stromectol for humans for sale <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">stromectol</a>

  14 lipiec 2022 12:56
 • Avatar
  PhillipTuppy

  stromectol 3 mg tablets price <a href=" https://stromectoltrust.com/# ">ivermectin equine</a>

  15 lipiec 2022 0:15
 • Avatar
  RobertoFaita

  <a href=https://stromectoltrust.com/#>stromectol 12 mg tablets</a> ivermectin for ear mites in rabbits

  15 lipiec 2022 0:38
 • Avatar
  Allanfup

  https://stromectoltrust.com/# order stromectol over the counter

  15 lipiec 2022 16:35
 • Avatar
  RobertFunda

  https://stromectoltrust.com/# stromectol

  15 lipiec 2022 22:41
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# buy generic ed pills online

  16 lipiec 2022 5:38
 • Avatar
  SteveSteds

  <a href=https://pharmacyizi.com/#>ed medications online</a> cheap pills online

  16 lipiec 2022 6:51
 • Avatar
  RichardDek

  drugs online <a href=" https://pharmacyizi.com/# ">online ed meds</a>

  16 lipiec 2022 17:06
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# the canadian drugstore

  16 lipiec 2022 17:53
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# ed supplements

  17 lipiec 2022 2:54
 • Avatar
  Jamespainc

  over the counter ed treatment <a href=" https://pharmacyizi.com/# ">erectile dysfunction treatment</a>

  17 lipiec 2022 14:23
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# canada ed drugs

  17 lipiec 2022 15:11
 • Avatar
  WzweVeife

  wegmans online pharmacy <a href="https://uuuppharm.com/ ">canadian valley pharmacy el reno ok</a> https://uuuppharm.com/

  17 lipiec 2022 20:01
 • Avatar
  KevinGuend

  https://pharmacyizi.com/# natural help for ed

  17 lipiec 2022 23:56
 • Avatar
  SteveSteds

  <a href=https://pharmacyizi.com/#>real cialis without a doctor's prescription</a> best drugs for ed

  18 lipiec 2022 1:27
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# non prescription ed pills

  18 lipiec 2022 7:57
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# what are ed drugs

  18 lipiec 2022 8:49
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# best ed pills at gnc

  19 lipiec 2022 0:30
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# buy prescription drugs from canada cheap

  19 lipiec 2022 12:50
 • Avatar
  SteveSteds

  <a href=https://pharmacyizi.com/#>new erectile dysfunction treatment</a> buy medications online

  19 lipiec 2022 14:08
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# how to overcome ed

  19 lipiec 2022 22:10
 • Avatar
  LarryGab

  https://pharmacyizi.com/# ed treatment review

  20 lipiec 2022 9:29
 • Avatar
  RichardDek

  ed tablets <a href=" https://pharmacyizi.com/# ">viagra without doctor prescription</a>

  20 lipiec 2022 10:39
 • Avatar
  JefferyLok

  https://pharmacyizi.com/# cheap ed drugs

  21 lipiec 2022 1:34
 • Avatar
  Arthurpax

  https://pharmacyizi.com/# ed tablets

  21 lipiec 2022 11:00
 • Avatar
  Matthewoxire

  https://allpharm.store/# canadian drugstore

  21 lipiec 2022 15:22
 • Avatar
  Pillmyday

  prescription drugs online without doctor <a href=" https://canadiandrugs.best/# ">buy prescription drugs from canada</a>

  21 lipiec 2022 17:13
 • Avatar
  Thomasgof

  https://onlinepharmacy.men/# pharmacy discount card

  21 lipiec 2022 18:19
 • Avatar
  Adfjmeeks

  Zoloft <a href="https://pharmregtop.com/ ">canada pharmacy online review</a> https://pharmregtop.com/

  21 lipiec 2022 23:53
 • Avatar
  Earnestqualo

  canadian drugs pharmacy <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">canadian pharmacy price checker</a>

  22 lipiec 2022 4:05
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://canadiandrugs.best/# ed meds online canada

  22 lipiec 2022 4:38
 • Avatar
  Jtfbjgeawn

  cialis without prescription,bc <a href="https://cialssis.com/ ">cialis overnight deleivery</a> https://cialssis.com/

  22 lipiec 2022 7:06
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://canadiandrugs.best/#>prescription drugs online</a> amoxicillin without a doctor's prescription

  22 lipiec 2022 14:38
 • Avatar
  RichardGen

  https://canadiandrugs.best/# how to get prescription drugs without doctor

  22 lipiec 2022 19:55
 • Avatar
  Pillmyday

  ed pills gnc <a href=" https://erectionpills.shop/# ">erection pills</a>

  22 lipiec 2022 21:35
 • Avatar
  Thomasgof

  https://canadiandrugs.best/# ed meds online canada

  23 lipiec 2022 15:28
 • Avatar
  Pillmyday

  legit online pharmacy <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">canadapharmacyonline legit</a>

  24 lipiec 2022 2:14
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://erectionpills.shop/# best pill for ed

  24 lipiec 2022 10:43
 • Avatar
  Thomasgof

  https://canadiandrugs.best/# pain meds without written prescription

  25 lipiec 2022 5:14
 • Avatar
  Pillmyday

  canadian pharmacy drugs online <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">mail order prescription drugs from canada</a>

  25 lipiec 2022 7:00
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://onlinepharmacy.men/#>rx pharmacy coupons</a> online pharmacy products

  25 lipiec 2022 8:33
 • Avatar
  Earnestqualo

  ed remedies <a href=" https://erectionpills.shop/# ">best erection pills</a>

  25 lipiec 2022 13:16
 • Avatar
  Keithmoump

  <a href=https://onlinepharmacy.men/#>canadian pharmacy no prescription</a> pharmacy online shopping usa

  25 lipiec 2022 17:15
 • Avatar
  Nbctgeawn

  viagra online using paypal <a href="https://foxviagrixed.com/ ">viagra online discount</a> https://foxviagrixed.com/

  25 lipiec 2022 18:12
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://erectionpills.shop/# what are ed drugs

  25 lipiec 2022 23:35
 • Avatar
  Matthewoxire

  https://allpharm.store/# Sumycin

  26 lipiec 2022 5:09
 • Avatar
  WeweVeife

  sildenafil 2.5 mg <a href="https://vigrixvix.com/ ">can you buy viagra in canada</a> https://vigrixvix.com/

  26 lipiec 2022 5:25
 • Avatar
  RichardGen

  https://erectionpills.shop/# herbal ed treatment

  26 lipiec 2022 10:12
 • Avatar
  Pillmyday

  medications for ed <a href=" https://erectionpills.shop/# ">ed treatment pills</a>

  26 lipiec 2022 11:50
 • Avatar
  Thomasgof

  https://canadiandrugs.best/# buy cheap prescription drugs online

  26 lipiec 2022 17:21
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://allpharm.store/#>Singulair</a> pharmacy technician classes online free

  26 lipiec 2022 17:42
 • Avatar
  GeorgeEveva

  https://canadiandrugs.best/# pain medications without a prescription

  27 lipiec 2022 12:31
 • Avatar
  Pillmyday

  cheap viagra online canadian pharmacy <a href=" https://onlinepharmacy.men/# ">viagra canadian pharmacy</a>

  27 lipiec 2022 14:47
 • Avatar
  GeraldKaw

  <a href=https://erectionpills.shop/#>erectile dysfunction medications</a> ed drugs compared

  28 lipiec 2022 2:50
 • Avatar
  Thomasgof

  https://allpharm.store/# erectile dysfunction pills

  28 lipiec 2022 5:27
 • Avatar
  Jtfbjgeawn

  cialis blac <a href="https://cialssis.com/ ">buying cialis in canada</a> https://cialssis.com/

  28 lipiec 2022 5:36
 • Avatar
  Keithmoump

  <a href=https://onlinepharmacy.men/#>list of online pharmacies</a> canadian pharmacy india

  28 lipiec 2022 18:09
 • Avatar
  LelandalogY

  ivermectin powder <a href=" http://stromectolbestprice.com/# ">stromectol oral</a>

  29 lipiec 2022 8:23
 • Avatar
  Roberthes

  stromectol pills <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">stromectol medication</a>

  29 lipiec 2022 9:59
 • Avatar
  Oscardox

  ivermectin heartworm treatment <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">stromectol buy online</a>
  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin sheep drench dosage
  <a href=http://stromectolbestprice.com/#>ivermectin 1mg</a> stromectol brand

  29 lipiec 2022 10:50
 • Avatar
  BrentLox

  ivermectin buy uk <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">ivermectin meta-analysis</a>
  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin cost uk

  29 lipiec 2022 20:01
 • Avatar
  CareyWhaxy

  <a href=https://stromectolbestprice.com/#>ivermectin news</a> ivermectin sheep drench tractor supply

  29 lipiec 2022 21:39
 • Avatar
  JeffreyOrets

  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin for sale

  30 lipiec 2022 8:05
 • Avatar
  Roberthes

  stromectol ireland <a href=" http://stromectolbestprice.com/# ">is stromectol over the counter</a>

  30 lipiec 2022 15:01
 • Avatar
  GeorgeZorma

  http://stromectolbestprice.com/# fda ivermectin

  30 lipiec 2022 19:28
 • Avatar
  Nexzgeawn

  cialis sublingual <a href="https://cialpriceus.com/ ">cialis 30 day free trial</a> cialis canada prices

  30 lipiec 2022 20:47
 • Avatar
  Oscardox

  purchase ivermectin <a href=" https://stromectolbestprice.com/# ">ivermectin protocol</a>
  https://stromectolbestprice.com/# stromectol 6 mg dosage
  <a href=http://stromectolbestprice.com/#>ivermectin pour on dosage for goats</a> oral ivermectin for scabies

  31 lipiec 2022 9:12
 • Avatar
  CareyWhaxy

  <a href=https://stromectolbestprice.com/#>ivermectin oral for dogs</a> can ivermectin be given orally

  31 lipiec 2022 15:36
 • Avatar
  JeffreyOrets

  http://stromectolbestprice.com/# ivermectin lice

  31 lipiec 2022 17:25
 • Avatar
  CharlesSoalp

  http://stromectolbestprice.com/# stromectol tab
  <a href=http://stromectolbestprice.com/#>purchase stromectol</a> stromectol for head lice

  31 lipiec 2022 17:43
 • Avatar
  Roberthes

  generic stromectol <a href=" http://stromectolbestprice.com/# ">buy generic stromectol</a>

  31 lipiec 2022 19:51
 • Avatar
  JamesPyday

  ed medication <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">medications list</a>

  1 sierpień 2022 6:18
 • Avatar
  Arfvjmeeks

  cialis soft <a href="https://tadalaflabc.com/ ">blue sky peptide tadalafil</a> buy cialis online without prescription

  1 sierpień 2022 13:37
 • Avatar
  GerardPoork

  https://drugsbestprice.com/# treating ed

  2 sierpień 2022 3:00
 • Avatar
  Jikageawn

  buying viagra over the counter in usa <a href="https://tabviagrleo.com/ ">buy viagra online without a prescription</a> sildenafil citrate 50 mg

  2 sierpień 2022 7:29
 • Avatar
  JamesPyday

  cheap erectile dysfunction pills online <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">best otc ed pills</a>

  2 sierpień 2022 11:07
 • Avatar
  DonnieEdide

  buy prescription drugs without doctor <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">cheap drugs online</a>
  https://drugsbestprice.com/# pet antibiotics without vet prescription
  <a href=https://drugsbestprice.com/#>vacuum pump for ed</a> ed treatment

  2 sierpień 2022 11:42
 • Avatar
  JamesGrott

  <a href=https://drugsbestprice.com/#>natural ed remedies</a> cheapest ed pills

  2 sierpień 2022 12:22
 • Avatar
  Samuelwfg

  Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register - you will not REGRET it <a href=https://clck.su/MzK6M>Cool Dating site</a>

  2 sierpień 2022 18:13
 • Avatar
  MichaelThymn

  medicine for ed <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">buying ed pills online</a>

  2 sierpień 2022 23:35
 • Avatar
  Calvinhak

  prescription drugs online without doctor <a href=" https://drugsbestprice.com/# ">erectile dysfunction natural remedies</a>
  https://drugsbestprice.com/# online drugstore

  3 sierpień 2022 0:40
 • Avatar
  MichaelCOURE

  online prescription for ed meds <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian drug</a>

  3 sierpień 2022 12:42
 • Avatar
  DarnellSig

  canadian drug <a href=" https://medrxfast.com/# ">pet antibiotics without vet prescription</a>

  3 sierpień 2022 14:23
 • Avatar
  LarryAlory

  pet meds without vet prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian medications</a>
  https://medrxfast.com/# the canadian drugstore
  <a href=https://medrxfast.com/#>canadian medications</a> non prescription ed pills

  3 sierpień 2022 15:09
 • Avatar
  DarrellTak

  buy cheap prescription drugs online <a href=" https://medrxfast.com/# ">п»їed drugs online from canada</a>
  https://medrxfast.com/# canadian medications

  3 sierpień 2022 23:04
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>ed meds online without doctor prescription</a> buy anti biotics without prescription

  4 sierpień 2022 0:20
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# buy cheap prescription drugs online

  4 sierpień 2022 12:07
 • Avatar
  WrbhVeife

  generic drug for viagra <a href="https://sildenaflabc.com/ ">where can you get women’s viagra</a> how to purchase viagra tablet

  4 sierpień 2022 18:24
 • Avatar
  DarnellSig

  sildenafil without a doctor's prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">prescription without a doctor's prescription</a>

  4 sierpień 2022 19:21
 • Avatar
  LarryAlory

  pain meds online without doctor prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">canada ed drugs</a>
  https://medrxfast.com/# prescription drugs without doctor approval
  [url=https://medrxfast.com/#]prescription without a doctor's prescription[/url] how to get prescription drugs without doctor

  5 sierpień 2022 6:29
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>buy prescription drugs online legally</a> prescription drugs

  5 sierpień 2022 14:01
 • Avatar
  WrfvVeife

  viagra buy in usa <a href="https://liviagrdo.com/ ">order viagra professional</a> buy viagra online usa paypal

  5 sierpień 2022 18:02
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# pet antibiotics without vet prescription

  5 sierpień 2022 20:51
 • Avatar
  WilliamCog

  https://medrxfast.com/# buy prescription drugs online legally
  <a href=https://medrxfast.com/#>ed meds online canada</a> prescription without a doctor's prescription

  5 sierpień 2022 21:53
 • Avatar
  DarnellSig

  ed meds online canada <a href=" https://medrxfast.com/# ">legal to buy prescription drugs without prescription</a>

  5 sierpień 2022 23:59
 • Avatar
  LarryAlory

  canadian online drugs <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian drug</a>
  https://medrxfast.com/# canadian online drugs
  <a href=https://medrxfast.com/#>anti fungal pills without prescription</a> pain medications without a prescription

  6 sierpień 2022 18:19
 • Avatar
  ThomasBal

  https://medrxfast.com/# canadian pharmacy

  6 sierpień 2022 20:26
 • Avatar
  DarnellSig

  buy prescription drugs without doctor <a href=" https://medrxfast.com/# ">pet meds without vet prescription</a>

  7 sierpień 2022 5:03
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>comfortis for dogs without vet prescription</a> non prescription erection pills

  7 sierpień 2022 5:30
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# non prescription ed drugs

  7 sierpień 2022 5:43
 • Avatar
  Nrfxgeawn

  Topamax <a href="https://zpharz.com/ ">Casodex</a> Thorazine

  7 sierpień 2022 14:41
 • Avatar
  DarrellTak

  buy prescription drugs <a href=" https://medrxfast.com/# ">discount prescription drugs</a>
  https://medrxfast.com/# buy prescription drugs from canada cheap

  7 sierpień 2022 17:58
 • Avatar
  Junbmectchuct

  insurance that covers cialis <a href="https://tocialius.com/ ">cialis online australia</a> cialis without prescriptions australia

  7 sierpień 2022 21:51
 • Avatar
  LarryAlory

  amoxicillin without a doctor's prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">how to get prescription drugs without doctor</a>
  https://medrxfast.com/# how can i order prescription drugs without a doctor
  <a href=https://medrxfast.com/#>canadian drugs</a> buy prescription drugs online without

  8 sierpień 2022 6:48
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# prescription drugs online without doctor

  8 sierpień 2022 9:45
 • Avatar
  DarnellSig

  prescription drugs online without doctor <a href=" https://medrxfast.com/# ">pain medications without a prescription</a>

  8 sierpień 2022 10:20
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>prescription drugs</a> pet antibiotics without vet prescription

  8 sierpień 2022 21:05
 • Avatar
  EgwUpdak

  Zovirax <a href="https://upharmu.com/ ">Viagra</a> Urispas

  9 sierpień 2022 10:56
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# cheap pet meds without vet prescription

  9 sierpień 2022 13:05
 • Avatar
  DarnellSig

  prescription drugs canada buy online <a href=" https://medrxfast.com/# ">ed meds online without doctor prescription</a>

  9 sierpień 2022 15:02
 • Avatar
  LarryAlory

  carprofen without vet prescription <a href=" https://medrxfast.com/# ">buy prescription drugs without doctor</a>
  https://medrxfast.com/# prescription without a doctor's prescription
  <a href=https://medrxfast.com/#>canadian drugs online</a> buy anti biotics without prescription

  10 sierpień 2022 0:15
 • Avatar
  ThomasBal

  https://medrxfast.com/# ed meds online without prescription or membership

  10 sierpień 2022 3:34
 • Avatar
  Davidmek

  <a href=https://medrxfast.com/#>how to get prescription drugs without doctor</a> legal to buy prescription drugs without prescription

  10 sierpień 2022 10:13
 • Avatar
  Jrvxgeawn

  purchase genuine viagra <a href="https://seinviagro.com/ ">where to buy viagra for women</a> buy women viagra online

  10 sierpień 2022 14:18
 • Avatar
  Dustinsal

  https://medrxfast.com/# how to get prescription drugs without doctor

  10 sierpień 2022 16:17
 • Avatar
  DarnellSig

  legal to buy prescription drugs from canada <a href=" https://medrxfast.com/# ">canadian drug prices</a>

  10 sierpień 2022 19:48

Dodaj swój komentarz *: