Manager jakości - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_manager-jakosci

Do pracy kierownika ds. jakości wymaga się przede wszystkim wykształcenia przynajmniej technicznego oraz doświadczenia w branży, którą ma się nadzorować. Dobrze jest też skończyć studia na kierunku zarządzania jakością. Kierownik ds. jakości musi znać wszystkie normy ISO, a także bardzo dobrze znać język angielski, co przyda mu się przy sporządzaniu wszelkie dokumentacji, która w systemach jakościowych zwykle przygotowywana jest w tym języku, jako uniwersalnym. Warto też zanim podejmie się pracę w konkretnej branży na stanowisku managera jakości, mieć doświadczenie w tej pracy na przykład na stanowisku produkcyjnym. Dzięki temu jest się nie tylko wykształconym, ale także wiarygodnym kontrolerem.

Jak wygląda praca managera jakości?

Jest to praca w zakładach produkcyjnych, zwykle jednak biurowa, niemająca wiele wspólnego z halami produkcyjnymi. Manager jakości nadzoruje przede wszystkim zgodność z wszelkimi normami wytwarzanych produktów, najczęściej osobiście badając je zarówno po wytworzeniu, jak i w jego trakcie. Kierownik ds. jakości samodzielnie opracowuje i wytycza normy jakościowe dotyczące wprowadzanych na produkcję produktów. Przeprowadza audyty i sporządza wszelką dokumentację, a także własnym nazwiskiem poświadcza zgodność produktów wytworzonych w danym zakładzie z obowiązującymi normami. Pracować można na samodzielnym stanowisku lub podlegać dyrektorowi generalnemu, będąc dyrektorem działu zarządzania jakością.

najlepsze studia

Ścieżka kariery managera jakości

Wedle oficjalnych danych statystycznych zarobki managera jakości kształtują się na poziomie około 7,5 tysiąca złotych brutto. Jednak zależą one przede wszystkim od miejsca pracy, miasta, a także doświadczenia zawodowego i kwalifikacji – im więcej uprawnień ma kontroler, tym wyższa pensja. Poza tym, istnieją w tym zawodzie ciekawe możliwości awansu, na przykład na dyrektora zarządzania jakością w firmie, co przekłada się oczywiście na zarobki. Poza tym ta praca jest niezwykle odpowiedzialna, gdyż własnym nazwiskiem poświadcza się pracę wielu ludzi.

Ile zarabia manager jakości?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku manager jakości zarabia około 6400 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (3)

 • Avatar
  mj

  Nie napisali Państwo, czy jest to kwota brutto, czy netto?

  8 maj 2013 18:36
 • Avatar
  Seb

  Oraz przy opisie zarobku managera jakości "im więcej uprawnień ma kontroler, tym wyższa pensja" to kontroler czy manager?

  21 sierpień 2017 20:59
 • Avatar
  Piotr

  6400 zl ? Nawet jesli to jest netto to mysle ze żaden poważny manager by nie pracowal za takie pieniadze

  24 grudzień 2019 11:43

Dodaj swój komentarz *: