Copywriter - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_copywriter

Tak naprawdę nie istnieją żadne kursy ani studia copywriterskie. Jest to zawód, który powstał na potrzeby zmieniającego się rynku, szczególnie internetowego. Powstało wiele firm, które potrzebują osób potrafiących dużo i poprawnie pisać na zamówienie. By zostać copywriterem wystarczy kreatywne myślenie, chęć do pracy i zorientowanie na potrzeby klientów. Do tego konieczna jest umiejętność poprawnego stylistycznie i ortograficznie pisania na każdy temat, a także posiadania szerokiego zasobu wiedzy na różne tematy. Gdy składa się aplikację na stanowisko copywritera, nikt nie pyta o posiadany dyplom, choć przydatne może być ukończenie polonistyki albo edytorstwa. Liczy się jedynie próbka tekstu, czyli pokazanie swoich umiejętności.

Jak wygląda praca copywritera?

To osoba, która pracuje w agencjach reklamowych i wydawnictwach lub na zlecenia firm pozycjonujacych, jako freelancerzy. Zadaniem copywriterów jest wymyślanie chwytliwych haseł reklamowych, opisów produktów, kampanii reklamowych, ubranie ich w takie słowa, by przyciągały jak najwięcej klientów. W branży istnieje wielu SEO copywriterów czyli osób piszących na zlecenia firm pozycjonujących teksty krótkie, składne i rzeczowe, na zadane tematy. Muszą oni umieć pisać dużo, nawet po kilkadziesiąt takich artykułów dziennie, a więc mieć łatwość szybkiego tworzenia składnych, poprawnych stylistycznie zdań. To praca idealna dla ludzi, którzy lubią się „wygadać”, nie mają problemu z dotarciem do klienta za pomocą specjalnie dobranych słów i zabiegów, nie przeszkadza im wielogodzinne pisanie na klawiaturze komputera.

najlepsze studia

Ścieżka kariery copywritera

Mówi się, że zarobki copywriterów w agencjach i wydawnictwach w zależności od ich stażu pracy oscylują wokół 5 tysięcy złotych. Freelancerzy zarabiają znacznie mniej, zwykle około 2-3 tysięcy miesięcznie. Ich zarobki uzależnione są od rodzaju pracy, umowy, miejsca zatrudnienia, a także doświadczenia w branży i przede wszystkim kreatywności, którą wykazuje się ni mniej ni więcej tylko przez pisanie.

Ile zarabia copywriter?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku copywriter zarabia około 2000 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (9)

 • Avatar
  wit

  ok 200zl!!!??...straszny kałłł....

  13 styczeń 2015 0:47
 • Avatar
  Ewelina

  Bardzo różnie można zarazbiać jako copywriter. Zalezy od ilości zleceń no i jednak zaczyna się od pisania tzw. precli, co które dostaje się marne grosze. Ale szybko można złapać coś lepszego. http://*** - zobaczcie sami jakie wymagania są względem copywriterów :) więc dlaczego nie powinni zarabiać dobrze?

  23 kwiecień 2015 11:04
 • Avatar
  waldek

  Witam, uprawiałem ten zawód. Kilka lat pracy za grosze aby zdobyć doświadczenie. Następnie próba na swoim i tu niespodzianka, niestety przykra, klientów jak na lekarstwo. Założyłem biuro podróży we franczyzie tutaj coś więcej http://polskafranczyza.pl/ tzw franchising , jest tam forum franczyza. Teraz mam się całkiem nieźle, ale kilku zmarnowanych lat nikt mi nie odda

  27 listopad 2016 22:52
 • Avatar
  ewka

  Waldek...to samo napisałeś o zawodzie farmaceuty, jej też rzekomo poświęciłeś kilka zmarnowanych lat...chamska reklama franczyzy

  26 sierpień 2017 19:26
 • Avatar
  Marek

  Wynagrodzenie zależy w dużej mierze od tego czym się zajmujesz jako copywriter. U siebie na blogu opisałem kilak możliwości http://zarabiajbezliku.pl/pisanie-na-zlecenie/ i najbardziej lubiana przez większość to pisanie dobrych artykułów brand-marketingowych i za nie na serio można dostać niezłą kasę.

  27 styczeń 2018 22:39
 • Avatar
  andżi92

  A czy ktoś z was pracuje jako copywriter ale zdalnie, dokładnie ale jak tu http://pracalubuskie.pl/zarabianie-zdalne/ ktoś opisuje ?? Jestem ciekawa czy praca o takim charakterze pozwala wam się utrzymać czy traktujecie to jako coś dodatkowego.

  19 kwiecień 2018 15:50
 • Avatar
  Szymon Owedyk

  Zarobki Copywritera mogą być znacznie wyższe niż 2000 zł. Tyle to przecież zarobi nawet przeciętny Copywriter SEO. A profesjonalny Copy aktualnie może liczyć na widełki w granicy 4000-6000 tysięcy, prawie jak programista. Swoją drogę Copywritera opisałem tutaj https://jaksierozwijac.pl/jak-zostac-copywriterem/ może się komuś przyda :)

  28 maj 2020 9:30
 • Avatar
  Jan Bury

  Copywriterzy spokojnie mogą wyciągnąć powyżej 20k zł netto :). O ile są dobrymi copywriterami.
  Pisał o tym w swojej książce Marcin Cichocki: www.onepress.pl/go-zostan-copy.

  3 styczeń 2021 17:39
 • Avatar
  MaxNit

  <a href=http://nvzmk.ru/stati/stropilnaya-ferma-metallicheskaya/>ооо нпо "новинский завод металлоконструкций"</a>

  22 styczeń 2021 19:39

Dodaj swój komentarz *: