Asystent - zarobki, opinie i komentarze.

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Big_asystentka

Aby zostać asystentem, na przykład dyrektora , prezesa czy kierownika, należy posiadać odpowiednie kwalifikacje. To znaczy, choć nie ma studiów kształcących konkretnie na stanowisko asystenta, to taka osoba musi posiadać wiele umiejętności, które są w tym zawodzie przydatne. A więc, przede wszystkim wymagane jest wykształcenie średnie lub wyższe, najlepiej kierunkowe, zależnie od branży, w której działa firma, do której aplikuje się na stanowisko asystenta. Ponadto taka osoba musi cechować się nienaganną prezencją i umiejętnością obsługi urządzeń biurowych, w szczególności zaś komputera, umiejętnością poprawnego sporządzania dokumentów, zestawień i tym podobnych.

Jak wygląda praca asystenta?

Asystent w firmie to osoba ważna, gdyż przebywa zawsze w najbliższym otoczeniu osoby najważniejszej w firmie, gdyż zawsze osoby na wysokich stanowiskach posiadają asystentów. Asystent to osoba, która przejmuje część obowiązków swojego szefa, jej bezpośrednim przełożonym jest więc zazwyczaj tylko jedna osoba. Ma on za zadanie ułatwiać szefowi prowadzenie spotkań biznesowych, ważnych rozmów, wspierać go w pracy, a więc na przykład umawiać mu telefonicznie spotkania, przygotowywać zestawienia, pomagać w wykonywaniu ważnych projektów. Ogólnie rzecz biorąc robi to, co robiłby sam przełożony, gdyby tylko znalazł na to w swoim napiętym grafiku dość czasu.

najlepsze studia

Ścieżka kariery asystenta

Asystenci to całkiem nieźle opłacany zawód. Jednak ich zarobki są ściśle uzależnione od bezpośredniego przełożonego, a więc od zasług, jakie się ma u niego. Do tego zależnie od tego, czy jest się asystentem prezesa w wielkiej korporacji, czy asystentem kierownika w małej firmie, zarobki asystenta nie są nigdy jednoznaczne. Asystent biurowy może zarobić około 2,5 tysiąca złotych, a asystent prezesa nieco mniej niż 3,5 tysiąca. Są to jednak zarobki bardzo satysfakcjonujące i dają możliwość pięcia się dalej po szczeblach kariery. Mając bowiem w CV wpis o byciu asystentem prezesa, można śmiało ubiegać się o fotele kierownicze lub nawet dyrektorskie w innych firmach podobnej branży.

Ile zarabia asystent?

Zarobki jak w każdej branży mogą się drastycznie różnić i często są zależne od miejsca w którym wykonuje się zawód. Możemy jednak przyjać, że osoba na stanowisku asystent zarabia około 3400 zł miesięcznie.

Zobacz także: Poradnik: Jak wybrać studia i zarabiać duże pieniądze po studiach?

Podziel się z innymi


Powiązane kierunki studiów

Komentarze (2)

 • Avatar
  waldek

  Witam, uprawiałem ten zawód. Kilka lat pracy za grosze aby zdobyć doświadczenie. Następnie próba na swoim i tu niespodzianka, niestety przykra, klientów jak na lekarstwo. Założyłem biuro podróży we franczyzie tutaj coś więcej http://polskafranczyza.pl/ tzw franchising , jest tam forum franczyza. Teraz mam się całkiem nieźle, ale kilku zmarnowanych lat nikt mi nie odda

  26 listopad 2016 16:19
 • Avatar
  aniela

  Mając w CV bycie asystentem można się ubiegac o stanowisko kierownika czy dyrektora?????? Niech się Autor artykułu zacznie śmiało ubiegać o stanowisko prezydenta USA-takie samo prawdopodobienstwo że że uda! Good luck!

  13 grudzień 2016 8:27

Dodaj swój komentarz *: