Studia Ekonomia

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Ekonomia jest, ogólnie rzecz ujmując, nauką o tym, jak gospodarować pewnymi zasobami. W praktyce oznacza to obliczanie na podstawie zgromadzonej wiedzy, wykresów, danych statystycznych i zapotrzebowania tego, ile i jakich produktów należy produkować, jak zarządzać finansami i rynkiem. Jest to dziedzina bardzo obszerna, w skład której wchodzą głównie matematyka, informatyka i finanse.

Dużą rolę w zawodzie ekonomisty odgrywają umiejętność przewidywania, obliczania, strategicznego myślenia. Ekonomista musi być osobą skrupulatną, opanowaną, skupioną na wykonywanym zadaniu, ale także powinna doskonale umieć analizować podane dane. Ekonomia jest dziedziną, która wymaga nieustannego dokształcania się – tak więc przegląd codziennej prasy o tematyce ekonomicznej powinien być obowiązkiem osoby, która wybiera się na te studia. Warto też orientować się w sytuacji, która ma miejsce w kraju, jak i na świecie.

Studia z ekonomii - jak wyglądają?

Ekonomia jako kierunek studiów jest oferowana w wielu uczelniach, tak publicznych, jak i prywatnych w Polsce. Bez problemu znajdziesz więc tę najdogodniejsza dla siebie, czy to w trybie dziennym, czy zaocznym lub wieczorowym. Nauka jest podzielona na trzy stopnie: licencjat, magisterium i doktorat.

Jest bardzo wiele specjalności, które możesz wybrać na kierunku ekonomia, jak na przykład public relations, gospodarowanie kadrami czy handel międzynarodowy. By przykładnie rozwijać swoje ekonomiczne umiejętności, na studiach o kierunku ekonomia realizowane są następujące przedmioty, m.in.: analiza ekonomiczna, statystyka opisowa, matematyka, czy logika, które pomogą Ci od podstaw zrozumieć rozległy świat ekonomii i wgryźć się w nią dużo wcześniej, niż zaczniesz pracować w zawodzie.Poradniki dla maturzysty:Praca po ekonomii

Po kierunku, jakim jest ekonomia, bez problemu powinieneś znaleźć dobrą, dobrze płatną pracę. W końcu ambitny ekonomista, potrafiący umiejętnie przewidywać sytuację gospodarczą w kraju to bardzo łakomy kąsek dla wielu firm. Postaraj się więc o pracę w banku, bądź w biurze rachunkowym, albo też w samorządzie lokalnym. Możliwości rozwoju ścieżki kariery dla Ciebie będzie mnóstwo – to tylko od Ciebie zależy, którą z nich obierzesz, i jak intensywnie przygotujesz się do jej rozpoczęcia!

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Warto przeczytać


Ekonomia na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: