Studia geologia

BLACK WEEKEND - RABATY 50%!  ==> Zobacz KURSY MATURALNE w okazyjnej cenie! <==  Tylko do poniedziałku do 23:59

Geologia to nauka o wnętrzu Ziemi, skałach i osadach ją pokrywających, i zmian, jakich doświadczała na przełomie milionów lat. To nauka fascynująca, wymagająca odrobiny zainteresowania tematem, dlatego nie powinno się podejmować tego kierunku studiów za namową znajomych, czy z przypadku. Geologia to zawód dla ludzi ciekawych świata, cierpliwych, pasjonatów historii Ziemi. Jest to połączenie wszelkich nauk przyrodniczych, geolog powinien więc mieć rozeznanie w naukach takich jak matematyka, fizyka, biologia, czy historia, oczywiście nie dogłębnie, a tylko w niektórych ich sferach. Geologię można wykorzystywać do pracy w górnictwie czy przemyśle wydobywczym, można więc nie tylko poświęcić się nauce i pracom badawczym, będąc absolwentem tego kierunku, ale również wspomagać te działy gospodarki.

Studia z geologii - jak wyglądają?

Geologia to nauka przyrodnicza, tak więc głównymi przedmiotami, z którymi będziesz miał do czynienia na studiach, będą matematyka, fizyka i chemia, które są podstawą zrozumienia nauki badawczej, jaką jest geologia. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe, typowo kierunkowe przedmioty, to będziesz uczył się na przykład geologii regionalnej Polski, czyli rodzajów podłoża naszego ojczystego kraju w podziale na regiony. Będziesz też uczył się o skałach na przedmiotach takich jak mineralogia i petrologia, a także oceny oddziaływania na środowisko  na przedmiocie o tej samej nazwie.

Geologia oferowana jest przez kilka uczelni publicznych w Polsce, w trybie dziennym i zaocznym. Nauka podzielona jest na licencjat i magisterium.Poradniki dla maturzysty:Praca po geologii

Geolog może poświęcić się pracy badawczej, zdobywając kolejne szczeble kariery naukowej, dokształcać się zdobywając kolejne dokumenty uprawniające do pracy w górnictwie czy przemyśle wydobywczym, lub pracować w administracji samorządowej albo firmach robiących badania geologiczne, pomiary, monitoring. Geologia to kierunek warty studiowania, choćby dla poszerzenia własnej wiedzy z zakresu historii Ziemi, która jest niezwykle pasjonująca.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Geologia na uczelniach:

Komentarze (2)

 • Avatar
  Julia

  Studiował ktoś geologię? Warto studiować? Jest po tym praca? Zastanawiam się ale boję się, że nie znajdę po tym zatrudnienia :(

  4 maj 2017 17:20
 • Avatar
  Tomasz

  Ja studiowałem, studia ciekawe, ale bardzo ciężkie i nie należące do zbyt łatwych. Mnie na nich wycięła matematyka-całki, macierze, pochodne itd. Uczysz się o skałach ich pochodzeniu, budowie itd.

  9 kwiecień 2018 14:01

Dodaj swój komentarz *: