Studia Filologia Angielska

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Filologia angielska to ogólnie mówiąc nauka o języku angielskim. Jak każda inna filologia kładzie duży nacisk nie tylko na gramatykę, pisownię i wymowę obcego języka, ale także na kwestie związane z kulturą innej narodowości, jej obyczajami, tradycjami. Aby móc studiować filologię angielską najlepiej zdawać na maturze język angielski w poziomie rozszerzonym, a także być ukierunkowanym na naukę obcych języków. Dobrze też mieć w planach wyjazd za granicę, na przykład do Anglii czy Stanów Zjednoczonych w ramach wymiany studenckiej, by tam nabywać cennego doświadczenia, które będzie później punktować nie tylko u władz uczelni, ale i przyszłych pracodawców.

Studia z Filologii angielskiej - jak wyglądają?

Na kierunek filologia angielska można zapisać się na uczelniach państwowych, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia trwają 5 lat, są niejednolite i uzyskuje się po nich tytuł magistra. Można wybrać sobie kilka programów nauczania, na przykład program nauczycielski lub tłumaczeniowy albo literaturę amerykańską lub angielską. Dzięki temu student ukierunkowuje się do swojej przyszłej pracy. Bardzo dużą rolę na tych studiach odgrywają konwersatoria, których słuchacze mają dużo więcej, niż słuchacze innych, niehumanistycznych kierunków. Nieco mniej jest wykładów i ćwiczeń. Spośród przedmiotów główną rolę odgrywają przedmioty gramatyczne i uczące poprawnej wymowy oraz pisowni w języku angielskim.Poradniki dla maturzysty:Praca po Filologii angielskiej

Absolwent kierunku filologia angielska ma do wyboru wiele ścieżek kariery, ukierunkowanej głównie przez wybór programu nauczania na studiach. Można więc po tych studiach zostać tłumaczem języka angielskiego, nauczycielem – w szkołach oraz na uczelniach, można też być specjalistą od literatury czy kultury angielskiej i amerykańskiej. Pracę w zawodzie absolwent anglistyki znajdzie bez problemu w biurach tłumaczeń, w szkołach, na uczelniach, szkołach prywatnych języków obcych. Wielu absolwentów dorabia sobie także udzielając korepetycji, które oprócz tego, że przynoszą dodatkowe dochody, to pozwalają utrwalić wiedzę z zakresu języka. Warto też zainwestować w różne wyjazdy za granicę, podczas których można wykonywać prace niekoniecznie związane z nauczaniem języka angielskiego czy tłumaczeniami. Perfekcyjna znajomość przydaje się też w różnych zagranicznych firmach, czy firmach polskich o charakterze międzynarodowym, jak również w firmach poszukujących osób do opieki nad ludźmi starszymi czy dziećmi, gdzie umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest podstawą.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Filologia angielska na uczelniach:

Komentarze (1)

  • Avatar
    sk001

    Korepetycji z angielskiego w Katowice http://***

    13 kwiecień 2015 18:31

Dodaj swój komentarz *: