Studia inżynieria biomedyczna

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Inżynieria biomedyczna to kierunek studiów łączący w sobie wszelką wiedzę niezbędną do wykorzystania nowoczesnej technologii w praktyce niezbędnych w medycynie. Warto jest więc mieć otwarty umysł i orientować się w różnych dziedzinach nauki, takich jak medycyna, technika. Należy umieć myśleć twórczo, logicznie, analizować i wyciągać wnioski.

Studia z inzynierii biomedycznej - jak wyglądają?

Inżynieria biomedyczna to dość skomplikowany kierunek studiów, z pewnością jednak warto podjąć wysiłek studiowania go, gdyż daje on zawód bardzo przyszłościowy, konkretny i solidny. Studiować możesz na kilku uczelniach publicznych w kraju. Jeśli zdecydujesz się na ten kierunek studiów, wybierz jedną z możliwych opcji studiowania: dziennie lub zaocznie. Nauka na kierunku inżynieria biomedyczna jest podzielona na dwa stopnie: licencjat i magisterium.

Na studiach będziesz miał do czynienia głównie z przedmiotami, które wykształcą Cię w kierunku technicznym, takimi jak: mechanika i wytrzymałość materiałów – niezbędne przy projektowaniu aparatury medycznej, a także implanty i sztuczne narządy – bardzo ciekawy przedmiot, w czasach tak rozwiniętej medycyny niezwykle popularny. Będziesz także uczył się matematyki, fizyki i chemii, dlatego inżynieria biomedyczna polecana jest raczej osobom mającym zamiłowanie do nauk ścisłych.

Jest też kilkanaście specjalności, które możesz obrać przy wyborze tego kierunku. Jednymi z ciekawszych są z pewnością informatyka medyczna, która pozwoli Ci zgłębić tajemnice programów informatycznych, mających zastosowanie w medycynie, a także inżynieria kliniczna, czy biomechanika urazów. Jak widzisz, wszystkie te specjalności odnoszą się do medycyny, dlatego inżynieria biomedyczna będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubują się w biologii i medycynie, ale nie mają ambicji leczyć ludzi bezpośrednio.Poradniki dla maturzysty:Praca po inżynierii biomedycznej

Absolwentów tego kierunku studiów poszukuje się we wszystkich firmach, produkujących sprzęt i aparaturę medyczną, a także w szpitalach czy klinikach. Możesz też podjąć pracę w jednostkach badawczych i naukowych, jak również w miejscach, gdzie sprzedaje się aparaturę medyczną. Jak widzisz, możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku inżynieria biomedyczna  jest wiele, dlatego jeśli jeszcze nie jesteś pewien, czy chcesz być lekarzem, czy projektantem maszyn, teraz masz możliwość połączenia obu pasji w jedno i studiowania nauki, która pozwala projektować sprzęt do diagnostyki medycznej i aparaturę leczniczą.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Inżynieria biomedyczna to kierunek zamawiany na uczelni:


Inżynieria biomedyczna na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: