Studia automatyka i robotyka

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

To kierunek studiów ściśle związany z nowoczesną technologią, który łączy w sobie dyscypliny naukowe związane z informatyką, mechaniką i elektroniką. Dlatego też osoby, które wybierają się  na ten kierunek studiów, jakim jest automatyka i robotyka powinny mieć umiejętności informatyczne, matematyczne i cechować się dużą wiedzą z zakresu tych tematów. Dodatkowo praca inżyniera automatyki to głównie praca zespołowa, tak więc osoby zamierzające studiować ten kierunek powinny mieć nie tylko duże zdolności techniczne, ale również w nawiązywaniu kontaktów. Jeśli dobrze czujesz się we wszelkiej nowoczesności, pragniesz dowiedzieć się, w jaki sposób odbywa się sterowanie wszelkimi urządzeniami bez udziału człowieka, powinieneś wybrać ten kierunek. Automatyka i robotyka jest bardzo nowoczesną i przyszłościową dyscypliną, która wciąż się rozwija.

Studia z automatyki i robotyki - jak wyglądają?

Możesz studiować ten kierunek dziennie lub zaocznie na uczelniach publicznych. W systemie I stopnia otrzymasz tytuł inżyniera, studia II stopnia to studia magisterskie.

Automatyka i robotyka uczy wielu ciekawych przedmiotów, takich jak: elektronika, dzięki której poznasz szczegółowo zasady działania wszelkich układów elektronicznych. Informatyka pozwoli Ci poznać funkcjonowanie różnych technologii od strony mniej widocznej gołym okiem, czyli pod kątem tego, jak zostały zaprogramowane dane urządzenia. Dodatkowo poznasz jeszcze technikę cyfrową i mikroprocesorową, która jest kolejnym, jednym z wielu, przedmiotów realizowanych na kierunku automatyka i robotyka.

Oprócz wykładów teoretycznych na zajęciach będziesz odbywał wiele ćwiczeń, a później również praktyki zawodowe, które pomogą Ci zdobyć praktyczną wiedzę w zawodzie.Poradniki dla maturzysty:Praca po automatyce i robotyce

Nie da się ukryć, że na całym świecie kierunki typowo inżynierskie, technologiczne są wręcz oblegane przez mężczyzn, to głównie oni studiują je na uczelniach w całej Polsce, choć zdarzają się też kobiety. Zastanów się dobrze, czy jest to kierunek dla Ciebie, bo wymagać on będzie od Ciebie dyscypliny, ogromnej wiedzy, elastyczności umysłu i umiejętności wynajdywania inteligentnych, nowatorskich rozwiązań.

Po studiach możesz rozpocząć pracę jako inżynier we wszelkich branżach, w których stosowania jest automatyka, tak więc na przykład w transporcie, czy nawet przemyśle spożywczym. Warto zaznaczyć, że jest to zawód bardzo przyszłościowy, tak więc ukończenie studiów w kierunku automatyka i robotyka niemal z miejsca przygotowuje Cię do otrzymania wymarzonej, dobrej posady.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Warto przeczytać


Automatyka i robotyka to kierunek zamawiany na uczelniach:


Automatyka i robotyka na uczelniach:

Komentarze (2)

 • Avatar
  Reorymn

  fluvoxamine will increase the level or effect of conivaptan by affecting hepatic intestinal enzyme CYP3A4 metabolism <a href=http://buycialis.autos>how to buy cialis</a>

  2 marzec 2023 21:50
 • Avatar
  roarlyJag

  pmid 12874295 View Article PubMed NCBI Google Scholar 45 <a href=https://buycialis.skin>cialis 20 mg</a>

  28 kwiecień 2023 9:26

Dodaj swój komentarz *: