Studia lotnictwo i kosmonautyka

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Lotnictwo to ogół zagadnień związanych z lotami podniebnymi, maszynami latającymi i podróżami za pomocą samolotów, a z kolei kosmonautyka to dziedzina iście kosmiczna, zajmująca się lotami w kosmos za pomocą najnowocześniejszych statków kosmicznych. Dzisiejsza technika umożliwia już zarówno podniebne podróże, jak i loty w kosmos. Lotnictwo i kosmonautyka to także kierunek studiów, bardzo specyficzny, dlatego wybiera go nieliczna grupa osób. Przeważnie są to osoby, które od małego pasjonują się niebem, lecz nie pod kątem astronomii i badania gwiazd, a właśnie lotów podniebnych i kosmicznych. Takie osoby powinny posiadać szereg cech, które umożliwiają studiowanie tak interesującego kierunku. Są to, między innymi, zacięcie techniczne, które umożliwia poznawanie budowy skomplikowanych maszyn latających, dokładność i umiejętność abstrakcyjnego, logicznego myślenia. Zazwyczaj kandydatami na kierunek lotnictwo i kosmonautyka są pasjonaci, którzy od dziecka studiują te zagadnienia lub ktoś z ich rodziny wybrał podobną ścieżkę kariery.

Studia z lotnictwa i kosmonautyki - jak wyglądają?

Kierunek lotnictwo i kosmonautyka jest oferowany zaledwie przez trzy uczelnie publiczne w kraju, w trybie dziennym, tak więc pasjonaci nie mają zbyt wielkiego wyboru miejsc do studiowania, ale z pewnością nie będzie ich to zrażać. Studiuje się w dwóch stopniach, pierwszy to inżynier, a drugi magisterium.

Na kierunku lotnictwo i kosmonautyka będziesz zgłębiał niemal same nauki ściśle związane z tematem, który wybrałeś. Będą to więc na przykład termodynamika, silniki lotnicze i kosmiczne, czy budowa i projektowanie obiektów latających. By jednak poznać dokładnie te przedmioty, należy szerzej wejść w zagadnienia matematyki, fizyki i informatyki, które również w dużych ilościach studiuje się na tym kierunku.Poradniki dla maturzysty:Praca po lotnictwie i kosmonautyce

Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w lotnictwie cywilnym, we wszelkich zakładach produkujących i eksploatujących maszyny latające, czyli samoloty i promy kosmiczne. Tak więc lotnictwo i kosmonautyka jest to nie tylko kierunek, po którego ukończeniu można zdobyć dobry, rzadki zawód, ale również studia, które kształcą pasjonatów, pozwalają im rozwijać pasję i w dodatku związać z tą pasją swoją przyszłość.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Lotnictwo i kosmonautyka na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: