Studia ochrona środowiska

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Ochrona środowiska to kierunek studiów kształcący w dziedzinie ochrony zasobów naturalnych naszej planety dzięki różnym technikom i środkom zapobiegawczym. Kandydat na studia, który myśli o karierze w tym kierunku, powinien przede wszystkim posiadać ogromną empatię, chęć niesienia pomocy i przede wszystkim promować proekologiczny styl życia. Nie jest to, rzecz jasna, warunkiem, ale ciężko wyobrazić sobie studenta ochrony środowiska, który w ogóle nie pragnie poprawy jego stanu. Ochrona środowiska to połączenie wielu nauk przyrodniczych, takich jak biologia, geografia, matematyka, fizyka, geologia, czy chemia, a nawet prawo. Dlatego istotnym jest, aby kandydat na studia o tym kierunku był  zainteresowany naukami przyrodniczymi.

Studia z ochrony środowiska - jak wyglądają?

Ochrona środowiska to dość popularny wśród młodych ludzi kierunek, oferowany przez wiele uczelni publicznych i prywatnych w Polsce. Rozwija on wiele specjalności, które można wybrać, by być jeszcze lepiej przygotowanym do pełnienia określonej funkcji w przyszłości. Jeśli zdecydowałeś się, że chcesz studiować ochronę środowiska, wybierz którąś ze specjalności, która najlepiej określa to, co chciałbyś w przyszłości robić, gdy już zdobędziesz zawód. Są nimi, na przykład: geoekologia, pozwalająca lepiej poznać procesy zachodzące we wnętrzu Ziemi, system ochrony wód i gleby – bardzo szerokie zagadnienie, które ma na celu chronić zasoby dla nas, ludzi, najcenniejsze – wodę, która daje życie i glebę, która pozwala na uprawy, lub ekologia transportu – wbrew pozorom nie tak błaha sprawa, jak by się mogło wydawać, gdyż transport ogromnie zanieczyszcza środowisko naturalne.

Ochronę środowiska będziesz mógł studiować w trybie dziennym lub zaocznym. Nauka podzielona jest na 3 stopnie – I stopień – licencjat lub inżynier, II stopień – magister, III stopień – doktor. Przedmioty realizowane na kierunku ochrona środowiska są podzielone na podstawowe oraz kierunkowe, zależne od specjalności. Wśród przedmiotów podstawowych są na przykład ekologia, pozwalająca poznać procesy zachodzące w poszczególnych ekosystemach, rekultywacja środowiska i gospodarka odpadami – przedmiot zawierający w sobie chyba to, co najważniejsze na tym kierunku, i inne.Poradniki dla maturzysty:Praca po ochronie środowiska

Gdy ukończysz studia na kierunku ochrona środowiska, warto podjąć któreś z możliwych studiów podyplomowych, jednak nie jest to konieczne. Możesz podjąć od razu zatrudnienie w placówkach, gdzie zajmuje się monitoringiem i zapobieganiem niszczenia środowiska, w parkach narodowych lub krajobrazowych, laboratoriach i instytucjach badawczych oraz wszystkich organizacjach związanych z ochroną środowiska. Kierunek ten jest niezwykle przyszłościowy, gdyż pogłębia naszą świadomość jako mieszkańców planety i pozwala zapobiec zniszczeniu naszej planety przez nierozwagę człowieka.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Ochrona środowiska to kierunek zamawiany na uczelniach:


Ochrona środowiska na uczelniach:

Komentarze (3)

 • Avatar
  dr

  Właśnie otwieramy ten kierunek na Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Z dwiema specjalnościami zarządzanie środowiskiem i gospodarką odpadami oraz zarządzanie środowiskiem i odnawialnymi źródłami energii.
  We wrześniu będziemy wiedzieć czy kierunek zostanie uruchomiony, zapraszamy...

  20 kwiecień 2015 8:01
 • Avatar
  FrT

  Bardzo popularny ostatnio kierunek. Oczywiście, zainteresowani powinni próbować, tylko najlepiej na uczelni, która się w tym specjalizuje, a nie otwiera dodatkowy kierunek-zapychacz. **** Niepubliczna uczelnia o coraz lepszej renomie i naprawdę porządnej opinii wśród absolwentów.

  2 październik 2015 16:20
 • Avatar
  Florian

  A ile trzeba skonczyc uniwerkow zeby zatruwac srodowisko maszynami i produkcja blokowa/Bo to robia po studiach inzynierowie zatruwaja zycie ludziom halasem maszyn i pomp klimatyzacyjnych w piwnicach blokow malopolski nie tylko powiatow.O ile powietrze bylo czyste a nie bylo takich halasow wewnetrznych jak teraz jak w nocy sie produkuje w blokach a ludzie cierpia ogromny halas maszynowy i pompowy a to wszystko sprawka inzynierow ktorzy gwizdaja na prawo mieszkancow

  28 lipiec 2018 17:23

Dodaj swój komentarz *: