Studia biologia

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Jak Ci się wydaje – kto byłby najlepszym kandydatem na studenta biologii? Oczywiście ktoś, kto ma duszę odkrywcy i uwielbia obcowanie z przyrodą, zarówno w warunkach naturalnych, jak i laboratoryjnych. Praca biologa często wiąże się z długimi, żmudnymi, trwającymi nawet wiele lat badaniami, często tylko nad jednym organizmem. Zastanów się więc dobrze, czy byłbyś w stanie podołać takiemu wyzwaniu. Jeśli lubisz odkrywać i odnosić z tego powodu sukcesy, gdy uda Ci się zbadać jakiś zupełnie nieznany organizm – wówczas dumę, jaka będzie Cię rozpierać z pewnością uznasz za wartą tego całego zamieszania. Studia na kierunku biologia to coś dla Ciebie, jeśli lubisz wyzwania, przyrodę, pragniesz odkrywania, masz elastyczny umysł i potrafisz pracować w skupieniu, samodzielnie organizując sobie stanowisko pracy.

Studia z biologii - jak wyglądają?

Studia na kierunku biologia są jednym z najtrudniejszych kierunków – w końcu poznawanie otaczającego nas świata nigdy nie było zadaniem łatwym. Są jednak bardzo ciekawe i satysfakcjonujące.

Można je podjąć dziennie, zaocznie, wieczorowo, na uczelniach prywatnych, jak i publicznych, w systemie trójstopniowym: licencjat, magisterium, doktorat. To, jak długo w podziale na semestry trwa nauka, zależy głównie od konkretnej uczelni, którą się wybiera, ale zwykle jest to standardowe 10 semestrów.

Jeśli podejmiesz studia na kierunku biologia, wiedz, że czeka Cię kilka lat pełnych wyzwań, nauki i pogłębiania swoich zainteresowań, na przykład na takich przedmiotach jak mikrobiologia – pomagająca Ci poznać świat bakterii i innych mikroorganizmów, które odgrywają ogromną rolę w naszych organizmach, ale także w procesach chorobotwórczych, przetwórczych w przemyśle spożywczym i wielu innych. Parazytologia, choć brzmi strasznie, w rzeczywistości jest tylko nauką o pasożytach, a immunologia pokaże Ci wszystko, co jest związane z układem odpornościowym. Oczywiście na kierunku biologicznym nie może zabraknąć też fizyki i chemii, i to w dość dużych dawkach.Poradniki dla maturzysty:Praca po biologii

Absolwent studiów na kierunku biologia ma do wyboru wiele ścieżek kariery. Może podjąć pracę w zawodzie nauczyciela biologii na każdym etapie nauczania, gdyż studia odpowiednio go ku temu przygotowują. Może też pracować jako laborant w laboratorium, prowadzić własne prace naukowe, a także może podjąć zatrudnienie w parkach narodowych, rezerwatach, ogrodach botanicznych i innych tego typu miejscach. Bez względu jednak na miejsce zatrudnienia, zawód biologa jest bardzo pożądany, a więc i przyszłościowy. To, jak go spożytkujesz i czy będziesz miał w przyszłości dobry zawód, zależy wyłącznie od Twojego zaangażowania w naukę.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Biologia na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: