Studia górnictwo i geologia

Zdajesz maturę z matematyki bo MUSISZ?  ==> Zobacz Ekspresowy Kurs Maturalny <==  i przygotuj sie do matury nawet w 7 dni!

Górnictwo i geologia, jak sama nazwa wskazuje, są połączeniem nauk o Ziemi, jej dziejach i budowie, z praktyczną nauką zawodu górnika, czyli osoby, która potrafi zarządzać gronem osób w niebezpiecznych warunkach i ekstremalnych sytuacjach. Dlatego kandydaci na studia o kierunku górnictwo i geologia muszą być osobami „zimnokrwistymi”, czyli umieć reagować trzeźwo w krytycznych momentach, umieć nadzorować grupę pracownikach, ale przede wszystkim doskonale znać zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Nadawać się do studiowania będą osoby, które chciałyby połączyć swoją pasję odkrywania tajemnic Ziemi z praktyczną wiedzą.

Studia z górnictwa i geologii - jak wyglądają?

Kierunek górnictwo i geologia można studiować na uczelniach publicznych, nauka podzielona jest na trzy stopnie: inżynier, magisterium i doktorat. Studiować można w trybie dziennym i zaocznym, wedle osobistych preferencji.

Aby móc studiować na kierunku górnictwo i geologia, należy pamiętać, że matematyka i fizyka, a także chemia i fizyka będą podstawą przedmiotów realizowanych podczas studiów. Dlatego warto przyłożyć się solidnie do tych przedmiotów już w szkole średniej, by pójść na studia z konkretną wiedzą. Wiedza z tych przedmiotów potrzebna jest, by móc poświęcić się w całości zagadnieniom takim jak maszyny i urządzenia górnicze, technologie wiertnicze – pozwalające poznać od wewnątrz pracę górników w kopalni, albo bezpieczeństwo pracy i ergonomię, jeden z przedmiotów, którego poznanie jest niezbędne, by zapewnić sobie i osobom, które się nadzoruje minimum bezpieczeństwa, gdy się będzie wykonywało pracę.

Musisz nastawić się na dużą ilość ćwiczeń praktycznych z zakresu górnictwa na kierunku górnictwo i geologia.Poradniki dla maturzysty:Praca po górnictwie i geologii

Absolwenci kierunku górnictwo i geologia mogą pracować jako osoby nadzorujące i projektujące ruch zakładu górniczego, w firmach geologicznych, robiących pomiary, mogą projektować maszyny górnicze i robić wszystko, co ma powiązanie z górnictwem. Dlatego też jest to kierunek bardzo przydatny, ale także ciekawy i rozwijający, więc warto podjąć się jego studiowania.

Podziel się z innymi


Powiązane zawody


Górnictwo i geologia na uczelniach:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz *: